Keresés

Részletes keresés

Tgyta Creative Commons License 2004.04.27 0 0 156

EU-ünnep: árvalányhaj jelképezi Magyarországot


„Magyarországot árvalányhaj, Franciaországot liliom, Hollandiát tulipán, Görögországot cédrus és olajfa jelképezi az Európa sétány elnevezésű rendezvényen, szombaton, az Andrássy úton, ahol az uniós tagállamok számának megfelelően 25 óriáspadból szól majd a beépített MP3-lejátszó.

Az uniós bővítés napján az Operától az Oktogonig minden EU-ország külön padot kap, amelyek háttámláján megjelenik az adott nemzeti lobogó, sőt egy idézet is az ominózus tagállam egyik jeles képviselőjétől, Magyarország esetében Arany Jánostól.

A virágokat a 3,5 méter hosszú ülő alkalmatosságok tetejére ültetik, a beépített MP3-lejátszókból pedig egészen éjfélig szólnak a jellegzetes zenei dallamok: a klasszikus muzsika, a sanzon, a dzsessz vagy éppen a népzene.

Európa-útlevéllel Amszterdamba

Amszterdamba utazhat három napra az a korzózó, aki az eseményre készült Európa-útlevélbe a huszonöt ország huszonöt pecséthelyére legalább tíz bélyegzést összegyűjt, vagyis minimálisan ennyi padon megpihen és átadja magát néhány percre az illető nemzet zenéjének (meg még egy kis szerencséje is van).

Az uniós-kék színű, többrét hajtott kartonlapok, amelyeken a zászlók rajza mellett rövid ismertető olvasható a különböző tagállamokról, sorsoláson vesznek részt, s a nyertes másodmagával részt vehet a hollandiai magyar kulturális évad megnyitó ünnepségén.

Az utcaszínházi előadásokkal kísért rendezvényen a pecsétnyomó "határőrökre" nagy roham vár, hiszen egy-egy padon annak óriás mérete ellenére is csak öten-hatan férnek el, a szervezők pedig több-tízezer látogatóra számítanak.”

(Index.hu)

Tgyta Creative Commons License 2004.01.18 0 0 155

Május 1-jétől nem kell útlevél az EU-ba


„Május 1-jétől már nem lesz szükségük útlevélre azoknak a magyar állampolgároknak, akik egy másik EU-tagállamba, vagy Norvégiába és Izlandra utaznak. A kormány a napokban az Európai Unió Tanácsa rendelkezésére bocsátotta azt a dokumentációt, amellyel az utolsó akadály is elhárul az elől, hogy a magyarok az uniós tagság első napjától, 2004. május 1-jétől csupán személyi igazolvány felmutatásával lépjenek be egy uniós tagállam területére - jelentette be szerdán Brüsszelben Balázs Péter, magyar EU-nagykövet.
(...)
Május 1-jétől egy másik EU-tagállamba gépkocsival induló magyar állampolgárok a németekhez, olaszokhoz és másokhoz hasonlóan személyi igazolványuk felmutatásával EU-folyosón léphetik át a határt. A repülőtereken hasonló szabály vonatkozik majd a magyarokra. Ez a módi egészen a Schengen-térséghez történő csatlakozásig érvényben marad, ami szakemberek szerint legkorábban 2007 körül várható....

Vélhetően sokakat foglalkoztató kérdés, hogy a kettős állampolgárság ügye összeegyeztethető-e a személyi igazolvánnyal történő utazással, illetve megfordítva: ha a vajdasági magyarok végül kettős állampolgárságot kapnának, akkor rájuk is érvényes lenne-e a könnyítés. EU-források nem hagynak kétséget afelől, hogy az utazási lehetőség nem terjeszthető ki etnikai alapon más, nem uniós tagállamok polgáraira. Úgy tudni, hogy ez a téma is benne van a kettős állampolgárságról tárgyaló magyar delegáció "poggyászában"”

Tgyta Creative Commons License 2004.01.15 0 0 154
Már megint egy új év, megint egy új választás. Az uniós kampány még el sem kezdődött, de a pártok máris civakodnak egymással, hogy ez túl korán kezdte, az meg ne szóljon bele, mert az a párt belső ügye.

Aztán mi van akkor, ha a Fidesz zsinórba a harmadik választást is elveszíti? Az MDF veszte a Fidesz kampánystílusa lesz? Tényleg az a Fidesz célja, hogy az MSZP a lehető legkisebb létszámmal szerepeljen? Mi lesz az veled SZDSZ? Jó ez a marakodás? Kinek, vagy kiknek?

Tgyta Creative Commons License 2004.01.07 0 0 153
Ha belépsz az EU-s életbe utazhatsz. Utazhatsz akadálytalanul, s a kutya sem ugat meg, kutya sem kérdezi, hogy hova mész az Európai Unión belül.

SCHENGENI EGYEZMÉNY

a Benelux Gazdasági Unió Államai, a Németországi Szövetségi Köztársaság és a Francia Köztársaság kormányai között a közös határaikon történő ellenőrzések fokozatos megszüntetéséről 1985. június 14-én kötött

SCHENGENI MEGÁLLAPODÁS VÉGREHAJTÁSÁRÓL

A BELGA KIRÁLYSÁG, a NÉMETORSZÁGI SZÖVETSÉGI KÖZTÁRSASÁG, a FRANCIA KÖZTÁRSASÁG, a LUXEMBURGI NAGYHERCEGSÉG és a HOLLAND KIRÁLYSÁG
(a továbbiakban: „a Szerződő Felek”),


ALAPUL véve az 1985. június 14-i, a közös határaikon történő ellenőrzések fokozatos megszüntetéséről szóló Schengeni Megállapodást,

AZZAL AZ ELHATÁROZÁSSAL, hogy megvalósítsák az e megállapodásban kifejezett szándékot, hogy közös határaikon megszüntetik a személyek mozgásával kapcsolatos ellenőrzéseket és megkönnyítik az áruk szállítását és mozgását,

MIVEL az Európai Közösségeket létrehozó – az Egységes Európai Okmánnyal kiegészített – szerződés úgy rendelkezik, hogy a belső piacot egy belső határok nélküli térség alkotja,

MIVEL – a Szerződés rendelkezéseinek végrehajtása érdekében elfogadandó intézkedések sérelme nélkül – a Szerződő Felek által követett cél megegyezik ezzel a célkitűzéssel,

MIVEL az említett szándék megvalósításához megfelelő intézkedések sorára és a Szerződő Felek közötti szoros együttműködésre van szükség,

A KÖVETKEZŐKBEN ÁLLAPODTAK MEG:

MEGHATÁROZÁSOK

1. cikk


Ennek az egyezménynek az alkalmazásában:

Belső határok: a Szerződő Felek közös szárazföldi határai, belső légijáratok célját szolgáló repülőterei és olyan tengeri kikötői, amelyek kizárólag a Szerződő Felek területén belüli többi kikötővel való rendszeres kompösszeköttetés céljára szolgálnak anélkül, hogy az e területeken kívüli egyéb kikötőkben kikötnének;

Külső határok: a Szerződő Felek szárazföldi és tengeri határai, valamint repülőterei és tengeri kikötői, amennyiben ezek nem belső határok;

Belső légijárat: olyan, kizárólag a Szerződő Felek területén közlekedő légijárat, amely harmadik állam területén nem végez leszállást;

Harmadik állam: olyan állam, amely nem Szerződő Fél;

Külföldi: olyan személy, aki az Európai Közösségek egyik tagállamának sem állampolgára;

Beléptetési tilalmat elrendelő figyelmeztető jelzés hatálya alatt álló külföldi: olyan külföldi, akire nézve a 96. cikknek megfelelően figyelmeztető jelzést vittek be a Schengeni Információs Rendszerbe, hogy az illető személy beléptetését megtagadják;

Határátkelőhely: az illetékes hatóságok által a külső határok átlépésére megnyitott átkelőhely;

Határellenőrzés: a határon lefolytatott ellenőrzés, amelyet – minden más októl függetlenül – kizárólag az adott határ átlépésének szándéka vált ki;

Fuvarozó: olyan természetes vagy jogi személy, aki, vagy amely hivatásszerűen foglalkozik utasok szállításával légi, tengeri vagy szárazföldi úton;

Tartózkodási engedély: a Szerződő Felek egyike által kiadott bármilyen típusú engedély, amely területén való tartózkodásra jogosít. Ez a meghatározás nem foglalja magában a Szerződő Fél területén menedékjog iránti kérelem vagy tartózkodási engedély elintézése céljából való tartózkodásra jogosító ideiglenes engedélyt;

Menedékjog iránti kérelem: a külső határon vagy egy Szerződő Fél területén belül külföldi személy által írásban, szóban vagy más módon benyújtott kérelem, hogy az 1967. január 31-i New York-i jegyzőkönyvvel módosított, 1951. július 28-i A menekültek jogállásáról szóló genfi egyezménynek megfelelően menekültnek ismerjék el, és hogy ilyen minőségében tartózkodási jogot szerezzen;

Menedékkérő: az ezen egyezmény értelmében menedékjog iránti kérelmet benyújtó külföldi személy, akinek kérelméről még nem hoztak jogerős határozatot;

Menedékjog iránti kérelmek feldolgozása: a menedékjog iránti kérelem vizsgálatára és a határozathozatalra irányuló valamennyi eljárás, ideértve a jogerős határozat alapján tett intézkedéseket is, kivéve annak meghatározását, hogy ezen egyezmény értelmében melyik Szerződő Fél illetékes a menedékjog iránti kérelem feldolgozására.

big-lesz Creative Commons License 2004.01.06 0 0 152
Szia Geyzám!

Szeretném megerősíteni csak az iskolatejjel kapcsolatos tévedésed cáfolatát.
Tegnap ittam a suliban (szülői fogadóóra) iskolatejet! Kiflit is adtak hozzá...

czupp
:o)))

Előzmény: Geyza (149)
big-lesz Creative Commons License 2004.01.06 0 0 151
Szia tgy! :o)

Ez naaagyon jó!

egy bizakodó
:o)))

Előzmény: Tgyta (148)
Geyza Creative Commons License 2004.01.05 0 0 150
BUÉK, PuPu!

Nem tudom, kire gondolsz a "Ti"-vel, én (a marha) ezekre szavaztam tavalyelőtt, de hogy még egyszer nem csinálok ekkora ökörséget, az biztosnak tűnik!

Üdv, Geyzád

Előzmény: PuPu (146)
Geyza Creative Commons License 2004.01.05 0 0 149
BÚÉK!

Nem ellened irányult a dolog, de nem sok okot látok a felhőtlen optimizmusra az Unióban sem!

Pussz, Géza

Előzmény: big-lesz (144)
Tgyta Creative Commons License 2004.01.05 0 0 148
Ajaj Geyzám egyirányban pöfög a motorod. Eromlott a kormányod? Azért BUÉK neked is!
:-)

Ugyi sávváltásnál azé ránézel a visszapillantódra.
Ki, mikor, hol, mennyit, nem mi, hanem ők beee ...
Az énapukám meg ...

Sok szájtépés közepette olvasd el ezt a kis mesét is.

Eccer, egy anyuka méhében két gyermek várakozott, hogy megszülessenek, hogy belépjenek az u.n. nagybetűs életbe, hogy elkezdjék az önálló saját életüket, hogy belépjenek egy másik környezetbe. Az egyik „kis bizakodó”, a másik egy „kis szkeptikus”. A „szkeptikus” azt kérdezi:

– Te hiszel a születés utáni életben?
– Hát persze - mondja a kis „bizakodó”. - Az itteni életünk arra való, hogy felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erősek legyünk arra, ami ott kint vár bennünket!
– Hülyeség! - mondja a „szkeptikus". - Ez nem igaz! Hogyan nézhet ki a kinti, külső élet?
– Pillanatnyilag még nem tudom - mondja a kis „bizakodó” -, de biztos sokkal világosabb, mint itt bent! Lehet, hogy a szánkkal fogunk enni és a lábunkkal fogunk menni!
– Nonszensz, lehetetlen! - mondja a „szkeptikus". - Megyünk a lábunkkal és eszünk a szánkkal!? Micsoda hülyeség! Ez egy fura ötlet, hogyan is működhetne! Itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a táplálékot. Nem lehetséges élet a születés után, hiszen ez a zsinór már így is túl rövid!
– Hát persze hogy működni fog, csak minden egy kicsit másként fog kinézni - mondja a kis „bizakodó”.
– Soha sem fog működni! - véli a kis „szkeptikus". - Még soha senki nem tért vissza a születés után! Születés után vége az egésznek! Az élet nem más, mint egy nagy sötét tortúra!
– Még ha nem is tudom pontosan, milyen lesz a születés utáni élet - mondja a kis „bizakodó” -, de azt tudom, hogy találkozni fogunk az édesanyánkkal, és Ő nagyon vigyáz majd ránk!
– Anya!? Te hiszel egy anyában? Hol van? - kérdezi a kis „szkeptikus".
– Itt van körülöttünk, mi benne vagyunk, és általa létezünk, nélküle nem is létezhetnénk! - válaszolja a kis „bizakodó”.
– Mire a kis "szkeptikus":
– Soha nem láttam még semmilyen anyát! Nincs is ilyen! Mondja a kis „szkeptikus”.
– A kis „bizakodó” elgondolkozik egy pillanatra. Majd így szól a kis „bizakodó”: Néha, amikor nagyon csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel, vagy érezheted, amikor megsimogatja világunkat! - Aztán halkan hozzáteszi: Mindenesetre én hiszem, hogy az igazi életünk a születés után kezdődik!

Előzmény: Geyza (142)
big-lesz Creative Commons License 2004.01.04 0 0 147
Szijja pindiy drágám!
Neked is! :o)

Talán pont ezért...?
:o)))

Előzmény: pindiy (145)
PuPu Creative Commons License 2004.01.04 0 0 146
Mi van Geyzám, - az egysínű vasút lett a példaképed?
Nem tucc kiakadni?
Vagy már ki vagy akadva?
Nyugi, - már csak két év, és megint próbálkozhattok!
:O))))
Előzmény: Geyza (142)
pindiy Creative Commons License 2004.01.04 0 0 145
Kedves big BUÉK!
Azér egy ölég rosszul tájékozott optimista vagy::)))
Előzmény: big-lesz (-)
big-lesz Creative Commons License 2004.01.04 0 0 144
Szervusz Geyzám! :o)

Még jó, hogy nem Timuroztál le... :o)

Mondtam, hogy nem lehet szidni a kormányt?
nem mondtam!
Szidni kötelező, - amiért jogos!

Azt ugye észrevetted, hogy ebben a topicban az Unioról van szó?
Miután személyesen ismerjük egymást, én tudom, hogy te egy europer vagy, tehát azt, hogy az Unio mit jelent és mit fog jelenteni Magyarország számára - mindketten tudjuk! :o)

A többi gondodat beszéljük meg kinn...
:o)))

(Halkan jelzem a Budenzben van /volt /lesz iskolatej. Minden iskolát persze nem ismerhetek... :o)))

Előzmény: Geyza (142)
big-lesz Creative Commons License 2004.01.04 0 0 143
Szia kedves tgy! :o)

Neked és ta-nak boldog, egészségben gazdag új évet kívánok!

Köszönöm szépen, jól esnek soraid!
Most neked mondjam, hogy nem vagyunk egyformák? :o)
Én csak azt szeretném, ... (bla-bla a reményről, a jólérzésről ...)

Qrvára unom ezt a pártdirektívára előírt letargiát!
:o)))

Kössz a linket!

Előzmény: Tgyta (133)
Geyza Creative Commons License 2004.01.04 0 0 142
Viszont szidhatja a kormányt!
Abból meg fog élni...
:o)))

Kedves big-lesz, olyan jóakaratú vagy, mint 1 kis úttörő:-)

Tényleg, hogy merészeli valaki ezt a kormányt szidni?

Pusztán azért, mert ez eddig a legbalfaszabb az összes között?

Pusztán azért, mert demagóg módon szétosztogattak a Fidesz által "ellopott" nyugdíj ürügyén választási fogásként 50 milliárdot, meg egy kicsit megjutalmazták az adócsalókat (miért kelljen akár a minimálbér után is adót fizetnie annak, aki jóval többet kap - zsebbe) most meg a saját maguk által előidézett pénzügyi nehézségek miatt megnehezítik a lakáshoz jutást?

Pusztán azért, mert az oktatási miniszter nagyívben sz.rik a gyerekekre, neki csak az ideológiai vonal fontos? - Hogy a hétéves Piroska írásban engedélyezze, mit beszélhet meg a tanító néni a papával... Közben leállt az iskolatej akció, mert ugye kit érdekel, hogy kapnak-e tejet a kisgyerekek, Meg hogy eladhat-e egy kicsit több tejet a magyar paraszt?

Lényeg, az, hogy ne rontsuk el a pillanatot!

Hurrá.

Előzmény: big-lesz (114)
big-lesz Creative Commons License 2004.01.04 0 0 141
:o)))

Lesz itt rend!
:o)))

Galának add át újévi jókivánságaimat! + a családnak

Előzmény: Törölt nick (139)
big-lesz Creative Commons License 2004.01.04 0 0 140
Jajaj!
Tudod mit, ez maradjon + a te reményednek!
:o)))

(Miért kell ehhez azunio?)

Előzmény: joe lvtarsember (137)
big-lesz Creative Commons License 2004.01.04 0 0 138
Szia! :o)

Tudod mi a félelmetes, ha ez igaz, amit írsz - már pedig igaz "Az Európai Unió belső piacán a "négy alapszabadság" elve érvényesül: ez az áruk, a szolgáltatások, a személyek és a tőke szabad mozgása. A cél minden kereskedelmi akadálytól mentes, szabad versenyen alapuló belső piac kialakítása. Az Európai Unió tágas és egységesen szabályozott belső piaca növeli a gazdasági hatékonyságot, széles körűvé teszi a fogyasztók választási lehetőségé, fokozza az unió versenyképességét a világpiacon." (Áruk szabad áramlása - Az Európai Uniós csatlakozási tárgyalások fejezetei (1. fejezet) - ezeket a tényeket úgy kellene elmagyarázni, hogy egy 7 éves gyerek is megértse!
Vagy a GKM úgy gondolja, akiket érint, majd rájönnek maguk? :o/

Akkor küldöm neked is a GKM EU-integráció honlapját,

a VPOP Mit kell tudni az uniós vámjogról és alkalmazásáról?

Mit kell tudni az uniós vámrendszerekről?

Van itt minden, mi ...
:o)))

:o)))

Előzmény: asta (131)
joe lvtarsember Creative Commons License 2004.01.04 0 0 137
A rejtett képességekkel az a helyzet, hogy remélem, az EU-ban is van pár forgóajtó...

Máskülönben hamár jószagú nunikat remélhetünk, nem lesz olyan rossz! A dohányos szelencék pedig egy kutatás szerint gyors meghajtásra alkalmasak...

;)

Előzmény: big-lesz (135)
big-lesz Creative Commons License 2004.01.04 0 0 136
:o))) Osztapom, hát ismersz?!
Vagyok én 1 vérengző vadállat?
:o)))

Ma viszont ellátogattam a 2.sz. (tőlünk való távolság...) élelmiszerboltba.
Láss csodát, ott a tej 45 Ft-tal, a kenyér 30 Ft-tal olcsóbb. Knorr izét ne találtam...
Lesz itt konkurenciaharc!
Viaskodjanak a tulajok...
:o)))

Előzmény: Törölt nick (132)
big-lesz Creative Commons License 2004.01.04 0 0 135
Kedves joe!

Képeddel azt kívántad sugallni, hogy EU-s állampolgárként, eddig ismeretlen képességeink törhetnek felszínre?

Optimista!
:o)))

Előzmény: joe lvtarsember (129)
Tgyta Creative Commons License 2004.01.04 0 0 134

Egyelőre lehet csemegézni ITT >>>
Előzmény: big-lesz (128)
Tgyta Creative Commons License 2004.01.04 0 0 133
Kedves big-lesz!

Boldog Új Évet
:-)

Először is gratulálok a topic indításához, nagyon jó címet adtál, találó. Végig olvastam a hozzászólásokat, véleményeket, melyek egyrészt tartalmasak, értelmes koncepciókat, gondolatokat tükröznek, másrészt, szkeptikusak, sőt kimondottan gyűlölködő megnyilvánulásoknak adnak hangot. Nic-nevet szándékosan nem említek, hiszen az illető(k) tudja(ák), hogy melyik kategóriába tartozik(nak). Az ilyenekkel nem szoktam foglalkozni, nem érdemes, eleinte, megpróbáltam értelmes válaszadásra bírni, de legtöbbször érvelés helyett, csak sértegetéssel, durvasággal, tudnak előhozakodni. Tudod, mindig, minden kis helyen található egy-két u.n. balmenetes, természetesen nem politikai vonatkozásban bal, hanem mintegy „balmenetes” csavar, mindig ellentétes irányba akar menni. Ezeket egyszerűen átlépem, de ahogy Téged ismerlek, hozzászólásaid, válaszaid alapján nagyon ügyesen, frappánsan a helyére tudod tenni őket. Legtöbbször ezeknek egy céljuk van, szétoffolni a topicot.

Még1x gratulálok és örülök a topicodnak!

TGY

Előzmény: big-lesz (-)
asta Creative Commons License 2004.01.04 0 0 131
Neked is jó reggelt (lassan) délben!:O))) Én sem rég keltem fel:O)))
Linkekkel ugyan nem szolgálhatok, de a saját területemen történő változásokat leírhatom ( már amnnyit tudok róla, mert a tájékoztatás nagyon gyengus)
A külkereskedelemben - ha jól értelmeztem - óriási pozitiv változás az, hogy nem kell vámolni EU-n belül. Megszűnik az idegtépő várakozás és kiszolgáltatottság. Pakol a kamion külföldön és egyenesen jön a telephelyre. Nem kell leperkálni azonnal az ÁFÁ-t Ha ez így igaz, és csak a bevallási időszak végén esedékes a fizetés, ez sokak számára nyít új lehetőséget. Igy a kisebb cégek is labdába rughatnak, mert az ÁFA finanszírozás nagyon nagy teher. Sokkal dinamikusabban lehet kereskedni, mert ez visszafelé is pozitiven hat majd. Sokan erre azt fogják mondani, hogy megnövekszik a konkurrencia. Ez igaz. Viszont a konkurrencia ösztönző is. Lehet, hogy eleinte többen belebuknak, viszont a tanulékonyak fejlődésre használhatják.
Bármilyen hihetetlen is, de ettől én sok teméknél árcsökkenést várok.
Előzmény: big-lesz (128)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.04 0 0 130
:-)))
Előzmény: joe lvtarsember (129)
joe lvtarsember Creative Commons License 2004.01.04 0 0 129
A jövőben örülni fogsz, ha elszívhatsz egy szál cigit: 18 év+ÁFA alatt nem szabad!

;)

Előzmény: big-lesz (128)
big-lesz Creative Commons License 2004.01.04 0 0 128
Jóreggelt!
Egyrészt felhozom...,
másrészt keresek linkeket, amitől okosabbak leszünk a jövő megismerését illetően.
Segítetek?
Köszönöm!
:o)))
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.03 0 0 127
-1 Moszkvában
Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.03 0 0 126
a száj és orrvédőt már meg se mertem említeni

Én emlékszem, hogy 1982-ben Moszkvában már bekötött arccal szolgáltak ki Moszkvában.
A csomagolópapír pedig a 2 hetes Pravda volt.:-))
(ez nem vicc!!)

Előzmény: PuPu (117)
big-lesz Creative Commons License 2004.01.03 0 0 125
Egyetértés! :o)))

Már hogyan lehetne igazságosság, amikor ennek a 7 milliárd Földlakónak a 80%-a, az energiakészlet 20%-át kell beosztania? ...
Alapvető bajok vannak a világban (a fennmaradó 20% által gerjesztett ökológiai válságról most nem is beszélve...), mi pedig itt öljük egymást, politikusaink által vezérelve!

Tudom, talán nem lehet elvárni azoktól az emberektől, akiknek létproblémájuk van, hogy az emberiségben gondolkodjanak, de szvsz minden egyes ember felelőssége, hogy hány cseppet tölt a pohárba.
A politikusok felelőssége még nagyobb!!!
Ha pedig mi magunk nem tudjuk eldönteni ki képviseli a mi valós érdekeinket, akkor nekünk annyi!
:o(

Előzmény: asta (123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!