Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.26 0 0 23
Biztos ugy van, ha mondod. Pont ez jo az egészben,hogy minden nép másképp ünnepli ugyanazt azt az eseményt.

A lényeg! Müködik a tömegközlekedés este, vagy kocsival járnak az emberek?

Előzmény: Via Galvani (11)
req999 Creative Commons License 2003.12.26 0 0 22
"A katolikust és a keresztényt összekeverni tájékozatlanság. [...] Erdélyben a XVII. században keresztény-mohamedán vallás is létezett"

A muzulmánokat "lemohamedánozni" pedig sértő tájékozatlanság, ugyanis az iszlám elég érzékeny a monoteizmusra, ők komolyan veszik, hogy csak egy főnök van. Helyes forma például: muszlim (nők esetében: muszlima) vagy muzulmán. Jó pap is.

Előzmény: agymosodás (12)
csendes nagyapó Creative Commons License 2003.12.26 0 0 21
Igen, alig lehet közlekedni. Mi is mentünk haza a gyerekektől a mamával karácsony este, és alig volt busz. Sokat kellett gyalogolnunk.
Előzmény: SpM (-)
kéremszépen Creative Commons License 2003.12.26 0 0 20
Kedves bajor ismerősöm tegnap mondta telefonon, hogy Regensburgban az éjféli mise 23.00-kor kezdődött, de 0.45-ig tartott, viszont utána forraltboroztak a templomkertben.
Előzmény: Derek (18)
wizes Creative Commons License 2003.12.26 0 0 19
O)
Oá!
wizes.
Előzmény: agymosodás (17)
Derek Creative Commons License 2003.12.26 0 0 18
A katolikusok mindig hedonistabban voltak,mint a protestansok.Lsd puritanok.MO-on is a haboru elott az ejfeli mise utan kinyitottak a vendeglok es a kocsmak.
agymosodás Creative Commons License 2003.12.26 0 0 17
Az elmúlt 40 évben nem marxista-leninista rendszer volt Magyarországon, hanem Machiavelli elveire épülő nyers hatalmi berendezkedés. Bár Metternich mondta, hogy, amit nem tudsz megakadályozni, annak állj az élére, de ő is ezen elvek alapján kormányzott. Horn Gyula is ezt magyarázta a pubiknak, de csak Gyurcsány érti igazán. Medgyessy ilyen szempontból nagy formátumú politikus, de sok a lúzer körülötte (Kovács, Jánosi, Juhász stb.).
Előzmény: SpM (14)
misimacko Creative Commons License 2003.12.26 0 0 16
igy van , tapasztaltam
Előzmény: csakis_3 (15)
csakis_3 Creative Commons License 2003.12.26 0 0 15
Pocsék??? Kérdezz meg erről egy külföldit! Egymást érik a járatok, szinte mindhova eljuthatsz tömegközelekéssel, míg ez kint ugye nem adott. Ott vagy taxi drágán, vagy hosszú séta.
Előzmény: YaMo (1)
SpM Creative Commons License 2003.12.26 0 0 14
Magyarország szellemi földrajzáról Hamvas Béla irt Az öt géniusz cimű művében, de arra ő sem tudott magyarázatot adni, miért hal meg Budapesten az élet karácsonykor.

Arra lennek kivancsi, hogy a kadar-rendszerben ki utasitotta a BKV-t arra, hogy egy munkanapon kora delutan leallitsak a kozlekedest. Feltehetoleg nem kereszteny emberbarati okbol tortent, hanem eppen azert, nehogy az ejfeli misere gyulekezven rendszerellenes hangulat alakuljon ki.

Falun egyébként télen sötétedés után kb. igy élnek az emberek.

Nem eppen a falusi eletforma es a falu mint lakohely nepszerusitesere alkalmas.
Az ember dolgozik reggel 7-tol este 7-ig - amikor hazaer, mar a posta is zarva van. Aki teheti, log a munkabol, es munkaidoben intezi a dolgait. Aki teheti, menekul a falubol. Aki teheti, autoval jar be egy kozelebbi varosba.

Előzmény: agymosodás (12)
SpM Creative Commons License 2003.12.26 0 0 13
Karácsony nem katolikus, hanem keresztény ünnep.
De a nem vallásosok is megünneplik, és mindenki - aki teheti - családi körben.

Aki az ejfeli misen valo szemelyes reszvetelt reszesiti elonyben, az nem engedheti meg maganak otthon a karacsonyfa es a tv nezegeteset.


És ráadásuul hideg is van az utcán.

Meg lehet, hogy a templomban sincs tul meleg.
Nem art egy forro tea a mise elott es utana utkozben mikozben hazasetelnak (a tomegkozlekedes hianyossaga miatt) vagy mikozben a megalloban a csatlakozasra varakoznak.

Előzmény: acontrecourant (10)
agymosodás Creative Commons License 2003.12.26 0 0 12
Ezt hivják hagyománynak. Senki nem tudja megmagyarázni, ezt tesszük. A hajszálgyökereink évszázadokig visszanyúlnak. Ez Magyarország. Lehet szeretni, lehet nem szeretni. A katolikust és a keresztényt összekeverni tájékozatlanság. Vallási hagyományaink a legtoleránsabbak az egész világon. Erdélyben a XVII. században keresztény-mohamedán vallás is létezett, a templomon kereszt és féhold volt. A szombatisták léte egy külön világ. A keresztény kultúrához való tartozás nem vallási kérdés. Graves keresztény-zsidó kulturáról beszél. Magyarország szellemi földrajzáról Hamvas Béla irt Az öt géniusz cimű művében, de arra ő sem tudott magyarázatot adni, miért hal meg Budapesten az élet karácsonykor. Falun egyébként télen sötétedés után kb. igy élnek az emberek.
Via Galvani Creative Commons License 2003.12.26 0 0 11
Rómában meg nagyon sok a katolikus. És ott minden nyitva, nagy élet zajlik. Mondd, ha nem.
Előzmény: Törölt nick (9)
acontrecourant Creative Commons License 2003.12.26 0 0 10
Karácsony nem katolikus, hanem keresztény ünnep.
De a nem vallásosok is megünneplik, és mindenki - aki teheti - családi körben.
Sőt az a pár száz vallásos zsidó, aki van, történetesen ők is éppen most tartják a hanukát.
És ráadásuul hideg is van az utcán.

Hosszú és viszontagságos életem során előfordult, hogy a Szentestét család és hajlék nékül egy pályaudvaron, csövesek között töltöttem. Soha nem felejtem el.

Az utcabálok ideje nem éppen a karácsony. Majd Szilveszterkor bulizunk.

Előzmény: SpM (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.26 0 0 9
Svédországban nincs sok katolikus. Igaz,hogy a közlekedés megy a szombati ill. vasárnapi menetrend szerint, de az utcákon ritkán látni embert.24-25 én a restik zárva vannak, az üzletek is.
26 án kezdödik az ünnep utáni leértékelés, akkor beindul az élet ismét.
kékbarisnya Creative Commons License 2003.12.26 0 0 8
Nálunk igy alakult ki, másutt, meg máshogy. Ki dönti el, hogy melyik a jobb? És mi van, ha 1 napig nem használják a tömegközlekedést? Mindenki csinálhat, amit akar. Másoknak is most van kaácsony, a vasutasoknak, BKV-soknak, bolti eladóknak, mégsem morognak. Sőt örülnek, ha otthon lehetnek. Persze, akinek nincs otthona, az más káposzta. Vagy, aki nem tudja, mi az ünnep. Nekem a szilveszteri, haj de jó, hogy mulatunk hangulat nem tetszik És akor mi van?
Előzmény: Törölt nick (2)
Venyerin Creative Commons License 2003.12.26 0 0 7
Szívemből szólsz!
Előzmény: huszabi (6)
huszabi Creative Commons License 2003.12.26 0 0 6
Én ezt nem nevezném "síri bezárkózásnak".

A karácsony családi ünnep, általában a különélő családtagok látogatják körbe egymást.

Másrészről azok az alkalmazottak, akiknek ilyenkor is be kéne menni és kiszolgálni a szórakozni vágyókat, nos, talán ők is örülnek, hogy lehet végre 2 szabad napjuk.

Nem is beszélve arról, hogy elnézve a karácsony előtti "dzsungelharcot", az embereknek talán jól is esik egy kis csend és nyugalom.

Én megértem őket.

Ludatónátusz Creative Commons License 2003.12.26 0 0 5
"Ennyire katolikus lenne a lakossag – vagy csak mindenki igyekszik alkalmazkodni?"

"Műsorvezető: Tud a faszom, bazdmeg! Kiirtanám az összes keresztényt! Huuuu, ez kemény...."

Előzmény: SpM (-)
qortex Creative Commons License 2003.12.26 0 0 4
USA-ban meg szerda hat körül minden bezár, Karácsonykor éttermek zárva.
A szokások különfélék.
Előzmény: Törölt nick (2)
YaMo Creative Commons License 2003.12.26 0 0 3

mert ez egy szürke kis ország, ahol gorombák
az emberek egymással. bármiféle bulit elleneznek.

Előzmény: Törölt nick (2)
YaMo Creative Commons License 2003.12.25 0 0 1

amugy igazad van. nemárt ha ilyenkor van egy verdád.
a budapesti tömegközlekedés pedig sima hétköznapokon
is POCSÉK. de ilyenkor...

YaMo Creative Commons License 2003.12.25 0 0 0

én 0%-ban vagyok katolikus,
viszont a helyzet kaotikus.

Előzmény: SpM (-)
SpM Creative Commons License 2003.12.25 0 0 topiknyitó
Karacsonykor dec 24-en megall az elet Budapesten

December 24-en delutan haromkor atall a varosi kozlekedes az ejszakai jaratokra.
Nagyon keves hely marad nyitva.
A tobb orat keso vonattal erkezo megfaradt vandor azt se tudja, hogyan, merre tovabb.
A rendorok lassitva meregetik a buszmegalloban varakozo gyalogost.
25-en se ter magahoz a varos.
Karacsony a bezarkozas unnepe lenne – miert nehezitik ennyire a kimozdulast?
Ennyire katolikus lenne a lakossag – vagy csak mindenki igyekszik alkalmazkodni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!