Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2022.12.14 0 0 28

"a kereskedő azt mondta, a legszarabb töltőben is van túltöltésvédelem"

 

A ma árult töltők többségében már van; de ez nincs mindig így!

Előzmény: Timna (4)
Janibacsi Creative Commons License 2005.01.28 0 0 27

No, igy mar egeszen mas a leanyzo fekvese.

 

Ez a cucc egy igen tisztessegesen megepitett tolto, a benne levo charge controller az adatlapja alapjan kepes az akku tipusanak detektalasara. Konkluzio: hasznald vele nyugodtan! :o)

 

JAno

Előzmény: DjRoly (26)
DjRoly Creative Commons License 2005.01.28 0 0 26

Nos,

Megnéztem a töltőt otthon.

Nincsen ráírva, hogy milyen típushoz való. A kamerához adták, és chipvezérelt a leírása alapján. Alapból egy 1200 es NiCd akku volt hozzá...

Típusa : Panasonic VSK0317

Leírása: http://amt.ural.ru/electronics/power-vsk0317.php3

 

Szóval szerintem jó az NIMH hoz is talán,, csak megerősítést kérnék, egy nálam hozzáértőbb embertől is :O)

 

Köszönöm!

 

Előzmény: Janibacsi (25)
Janibacsi Creative Commons License 2005.01.27 0 0 25

A NiCd es NiMh akkuk toltesi jeleggorbeje kulonbozik, legfokeppen a teljes feltoltottseg eleresekor. Egy NiCd akku toltesere tervezett toltovel nem ajanlatos NiMh-t tolteni, mert nem biztos, hogy erzekelni fogja, mikor kapcsoljon le... Ez pedig megolheti az akkudat, sot, a sulyos tultoltestol akar fel is robbanhat a cella.

 

Vegyel NiMh-hoz valo toltot, nem egy nagy penz manapsag.

 

JAno

Előzmény: DjRoly (24)
DjRoly Creative Commons License 2005.01.27 0 0 24

Sziasztok.

 

Nem tudom volt e már erről szó, elnézést ha igen. a kérdésem az lenne, hogy egy NiMh akkumlátort fel lehet e tölteni NiCD-os tőltővel. A boltban azt mondták igen, nem gond, de én azt olvastam teljesen máshogy töltik a két típust, és a NiMh kipurcana NICD folyamatos töltsétől...

Na most mi az igazság? nem akarom tönkretenni az új akkut...

 

Thanks..

HG4I Creative Commons License 2004.08.27 0 0 23
Sziasztok!

Nagyon megörültem, amikor megtaláltam ezt a topikot.
A hozzászólások némelyikének tartalmát vitatom.

De inkább javaslom felkeresni az alábbi web helyet, itt mindent megtaláltok, amit
a különböző kemikáliákkal készült (Ni-Cd, Ni-MH, Li-ion) akkumulátorok
kezeléséről, töltéséről és a különféle töltőkről tudni lehet (és kell).

http://www.anico.hu/anico.php?o=tudod-e/toltok_magyar

Figyelem! A legördülő oldal jobb oldalán további fontos hivatkozások
vannak!

Üdv: HG4I
bp@anico.hu
Előzmény: Vikusz (22)
Vikusz Creative Commons License 2004.08.13 0 0 22
Sziasztok!
Valami hozzáértőt kérdeznék:Akkus csavarozóba való akkuról van szóA Nikkel-cadmium akkumulátort kb 500 szor lehet feltölteni. Ha nem használom 2 havonta le kell emríteni majd feltölteni. Ezt már tudom.
A kérdéseim:Ha én a gépet(akkut)kevésszer használom, tehát havonta egyszer merítem illetve töltöm fel, akkor hány évig lesz jó? Gondolom nem 40 évig(ami alatt az 500 töltés letelne), de mégis meddig?A megadott 500 töltési ciklus amit a ni-cd aksiknál megadnak mit jelent? Mennyire csökken le az akku kapacitása ennyi töltés után?(gondolom nem 0-ra)
Ui: Megtaláltam egy 11 éves akkumat(ni-cd) ceruzaelem, és működik, bár a kapacitása nem tudom mennyit csökkent
Kösz
Vikusz
mr_ricsi Creative Commons License 2004.06.30 0 0 21

Azt hallottam, hogy a NiCd akksikat lemerített állapotban célszerű tárolni, ha hosszabb ideig nem kívánom használni. (Sőt, kifejezetten káros, ha önkisüléssel merül le.)

 

Szeretném megkérdezni, hogy mit tudtok erről (igaz-e?), ill. terjesszük ki a kérdést az NiMH és a Li akkukra is.

rali Creative Commons License 2004.04.10 0 0 20
Köszönöm a segítséget.
Előzmény: bicska2 (19)
bicska2 Creative Commons License 2004.04.10 0 0 19
Akár. Bár ekkor figyelni kell nagyon, hogy egyik se menjen mélykisülésbe. Ha halvényul a fénye, mérj egyet. Terheletlenül úgy 0,8v a határ.
Előzmény: rali (18)
rali Creative Commons License 2004.03.31 0 0 18
Kimerítéshez milyen módszer ajánlható?Betenni egy zseblámpába pl.?
Előzmény: bicska2 (17)
bicska2 Creative Commons License 2004.03.31 0 0 17
Vissza ne tedd, mert az rátöltés. Pláne, mert nem mindjárt csepptöltéssel kezdene. Inkább merítsd le (kb 1 volt legyen terheletlenül), aztán mehet a töltőbe. Valszeg nem lesz semmi baja az akkudnak.
Előzmény: DjRoly (16)
DjRoly Creative Commons License 2004.03.03 0 0 16
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy vettem én egy GB 2100 as NI-MH akkumlátot, de a formázás nem volt tökéletes els?re.. Szóval 6-7 órát töltöttem mikor kialudt a led, és ekkor kivettem.. Szóval nem volt meg a 14-16 óra az els? töltésre.. Az akkut még nem használtam. A kérdsem az lenne, hogy tegyem vissza újra, csepptöltésre még 7 órát, vagy merítsem le, és legközelebb töltsem 16 ot? Vagy már mindegy neki, mert elb@.sztam.... :O)

Roly

valakiasokközül Creative Commons License 2004.01.22 0 0 15
Igen, de ehhez 1 kisebb "kókányolást" kell végrehajtanod...A töltőből kiveszed az egyik aksit, és a töltőben maradt érintkezőkre (külön-külön) egy vezetéket csatlakoztatsz. Majd az egyik vezeték végére csatlakoztatod az aksid azon felét, amelyik a töltőben is van (POLARITÁS !!!!!), majd az aksid másik feléhez csatlakoztatod a mérőműszer egyik tapintóját, mig a másik tapintó-t pedig a szabadon maradt (töltőbe bekötött) vezetékhez... Így meg tudod mérni az áramfelvételt....
Bocs, ha 1 kicsit túl van lihegve, de a kérdésedből gondolom, hogy "kell" ennyi magyarázat :)
Előzmény: tomshowyer (14)
tomshowyer Creative Commons License 2004.01.22 0 0 14
a töltőáramot multimeéterrel meg lehet mérni valahogy? Mármint a mAh-t.
Csak a feszültséget tudtam, az 3,66V (gondolom egyenáram)
bicska2 Creative Commons License 2003.12.27 0 0 13
Túltölteni lehet hogy nem tudsz ezzel a töltővel, de rátölteni igen. 1-2 ilyen nem a világ, nem is feltételeztem hogy ezzel fogsz szórakozni, csak gondoltam szólok :)
Az elhelyezési tippeket köszi, majd megvizsgálok pár hipermarketet.
Csákány, kellemes ünnepeket!
Előzmény: valakiasokközül (12)
valakiasokközül Creative Commons License 2003.12.27 0 0 12
Ez az első akku garnítúrám...
A használt elemeket otthon gyűjtögetem a fiókba, és évente 1szer esetleg 2szer leadom valami szakboltba pl: (autó aksi bolt, MédiaM, fotoszalon) Néha a Cora-ban, TESCO-ban is látni gyűjtődobozokat...
Utánnaolvastam az ajánlásod révén. Szerintem az én töltőmmel nem tudom túltölteni az aksit még akkor sem, ha feltöltött állapotban újra beteszem.Igaz, hogy ilyenkor 1, max.2 percet még tölt, de átkapcsol csepptöltésre.
Na most nekem nem az a hobbim, hogy feltöltött aksival játszak és ki-be rakosgassam míg ...
Most csak a tanúlmány kedvéért tettem.

Az elhasznált akkukat még az ún. hulladékudvarokban (anno szeméttelep) is leadhatod, ha van a közeledben...
hali

Előzmény: bicska2 (11)
bicska2 Creative Commons License 2003.12.27 0 0 11
Jut eszembe: Te mit csinálsz a halott akkukkal? Én is környezetvédő-palánta volnék, ezért érdekelne hogy mi a legkorrektebb megoldás?
Előzmény: valakiasokközül (10)
valakiasokközül Creative Commons License 2003.12.27 0 0 10
O.K.
Előzmény: bicska2 (9)
bicska2 Creative Commons License 2003.12.27 0 0 9
Olvasgatom a hozzászólásokat, és pár dologgal képtelen vagyok egyetérteni.

1. Mikor te a feltöltött akkukat kiveszed a töltőböl, majd újra beteszed, az klasszikus esete a rátöltésnek. vagyis kerülendő. Inkább 1-2 órát hagyd csepptöltésen, akkor frankón fel lesznek töltve.

2. A teljesen lemerített akkutól terheletlenül a 0,9 volt épp a határon van, ez alá ne menj4 Az már hosszú távon káros!(mélykisütés). Ez a "minél alacsonyabb feszültségre merítem..." dolog NEM IGAZ! min 1 volt illik "maradjon".

Mellesleg az "elemek,akkuk,töltők-fotózáshoz" nevű topikban minden frankón le van írva, érdemes elolvasnod.

Előzmény: valakiasokközül (8)
valakiasokközül Creative Commons License 2003.12.27 0 0 8

" Mert kevesebb ampert igényel "
OK. értem

Állítólag minél alacsonyabb feszültségszintre tudom meríteni az akkut és úgy kezdem tölteni, annál tartósabb lesz.
Ha neked csak évi 1-2 pár akku a fogyasztásod, akkor tényleg "nem éri" meg vele vacakolni, mert 2000Ft-ért már lehet újat kapni....
Én egy kicsit környezetvédő vagyok, és gondolok az unokáimra is. Ha egy kis odafigyeléssel megtudom növelni az akkum élettartalmát 20%-al, akkor miért ne tegyem. Így évente nem 5db-ot kell kidobnom, hanem négyet...
Miért szennyezzem a környezetem feleslegesen???

Ezzel nem bántani akarlak, csak szeretném, hogy az emberek rádöbbenjenek, hogy a pazarló életmódnak 1szer meglesz az ára :(...

Előzmény: M. Valter (7)
M. Valter Creative Commons License 2003.12.27 0 0 7
Az én gépem, ha kikapcsol, feltöltöm az akkut. Nagyon nem foglalkozom vele, több éve ez megy. Előfordult, hogy egy-két akku tönkrement, de semmi sem tart örökké. Pár száz forint egy új. Ki kell cserélni.
"Én mikor már a fényképezőm nem hajlandó bekapcsolni, akkor berakom egy walkman-ba és kb még 3-4 órát járatom a kazettát körbe-körbe..." Amikor már a walkman kazettáját sem bírja, akkor még a walkman rádiója mindíg szól vagy 5-6 órát. Miért? Mert kevesebb ampert igényel.
Előzmény: valakiasokközül (6)
valakiasokközül Creative Commons License 2003.12.27 0 0 6
Kértem 1 műszert és lemértem

Akku "teljesen" lemerülve 0,9 Volt
Az én töltőmmel töltve (2x1 A) kb 3óra múlva jelez töltöttséget. Eddig a pillanatig 1,52V-os feszültségszinttel tölt 2 másodpercenként 1 másodpercig. Ekkor az akku feszültségszintje 1,46Volt
Ha bennehagyom a töltőbe az akkut, akkor továbbra is megmarad a 2másodpercenkénti pulzáló töltés (1,5V-os feszültségszinttel), de ez messze nem éri el az 1 másodpercig tartó időtartamot. Becslésem szerint kb 1/3-a az 1másodpercnek...
Ha kiveszem az akkut (mikor a led szerint fel van töltve 1,46V) és újra beteszem , akkor megkezdődik a töltés ami kb 2 percig tart.Utána megint csak "1/3s ideig tölt" Ez lenne az ún. csepptöltés.
Az akkuim csak az első két töltéskor volt érezhetően meleg. Mostanában már csak töltés első felében langyos egy kicsit.
Ti hogy szoktátok tökig lemeríteni az akkut?
Én mikor már a fényképezőm nem hajlandó bekapcsolni, akkor berakom egy walkman-ba és kb még 3-4 órát járatom a kazettát körbe-körbe...

Timna Creative Commons License 2003.12.26 0 0 5
ha hosszú idő után sem melegszik az akku/elem túlzottan, akkor valószínűleg nincs gond.
Előzmény: valakiasokközül (2)
Timna Creative Commons License 2003.12.26 0 0 4
Amikor én vettem NiMH elemeket és hozzá töltőt, a kereskedő azt mondta, a legszarabb töltőben is van túltöltésvédelem, tehát ha feltöltődött, nem tölt tovább, ergo nem robban fel.
Amit beírtál, az alapján nem tudom kitalálni, milyen teljesítménnyel tölt a cucc, sajnos :(
Előzmény: valakiasokközül (2)
valakiasokközül Creative Commons License 2003.12.25 0 0 3
...
valakiasokközül Creative Commons License 2003.12.25 0 0 2
A következő van a töltőn feltüntetve:
1.2 V=
1.0 A x2

Teljesen lemerített aksitt 2-2,5 óra alatt elvileg feltölt (nem villog utána a led). Ha kiveszem az akkukat, majd újra beteszem, akkor megint elkezd tölteni (villig a led) kb 1órát.
Nem teszek kárt az akkuban?Nem tudom így felrobbantani?

Előzmény: Timna (1)
Timna Creative Commons License 2003.12.24 0 0 1
ha 2000-es az akksi és mondjuk a töltő 200mAh teljesítménnyel tölt akkor 10 óráig kell tőtteni.
Előzmény: valakiasokközül (-)
Timna Creative Commons License 2003.12.24 0 0 0
úccse tudod túltölteni. addig kell tölteni amíg fel nem vagyon töltve.
Előzmény: valakiasokközül (-)
valakiasokközül Creative Commons License 2003.12.24 0 0 topiknyitó
Hali mindenkinek.
Vettem egy digi fényképezőgépet. Az eladók nem túl sokat tudtak arról, hogy hogyan kell "megformázni" hogy minél hosszabb életű legyen az aksi.
Annyit tudok róla, hogy teljesen lemeríteni, majd úgy tölteni...
De meddig ? 2-3 óra, esetleg 10-15 óra ???

Tudosok és fizikusok véleményét is várom ...:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!