Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.06.11 0 1 66

Ha jól látom csak a lényeg sikkadt el ezen a fórumon.

 

Igen, 100 éves volt a magyar motorosrepülés 2010 -ben,

köszönhetően Adorján Jánosnak

 

http://www.albatroszre.hu/index.php/szakosztalyunk-hrei/21-100-eves-a-magyar-motoros-repules

 

Sok magyar tervezésű és építésű motorosgép létezett, és szintén sok hazai vitorlázógép is.

Dr Hegedűs Dezső élharcosa volt annak a küzdelemnek, hogy ezt valahogy tudatosítani

kellene itthon, szerkesztett egy kiadványt is, a nagy filmhez pedig a "közszolgálati" tv

nem volt partner.

 

https://iho.hu/hirek/hegedus-dezso-1933-2021

 

-

Vgyuri Creative Commons License 2009.12.16 0 0 65

Ha már előkerült ez a topic a mélységből, jövőre 100 éves a debreceni repülés.

 

atomkakuk Creative Commons License 2009.12.15 0 0 64
http://takacslaci.dobd.hu/movie/az-uj-boeing-filmje-672rSM6lalo
brembo Creative Commons License 2004.04.19 0 0 63
Nem szeretnék bunkó lenni, de finoman szólva, amit csináltál köcsögség!
Az voltál, s az is maradsz. :(
A képek "eltűntetve". Így aki szeretné megnézni, milyen is volt a plakett, illetve a bor -hála Neked, s a hasonlóan gondolkodóknak- itt már nem tehetik meg.
Minden jót.
Előzmény: Repuloos (55)
Zero4 Creative Commons License 2004.02.27 0 0 62
Szia Tfrici!

Ha nem tévedek, akkor a közelmúltban kaptál Budapestről néhány szép újságot. Ugye nem felejtetted el a Hawk fotókat?

tfrici Creative Commons License 2004.02.25 0 0 61
Szevasz Gyuri!

Mikor jösz Pozsonyba? Valahogy át kellene küldenem a "100 éves" - video megvágott, de tömörítetlen változatát.
Hátha Te előbb jösz, mint én megyek Pestre.

üdv.
Frici

Előzmény: bado (60)
bado Creative Commons License 2004.02.25 0 0 60
Szia Frici!
Épp akartam írni, hogy láttalak a Pléhvarjúban, de látom, elkéstem :-))

Amúgy ha kell még az újságból, írjál, veszek és legközelebb, mikor Pozsonyban járok, átadom.

Amúgy az a nap tényleg egy élmény volt, még azoknak is, akik nap mint nap a repülésben/ből élnek. Valahogy olyan emelkedett volt a hangulat.

Én letöltöttem az összes képet, amit találtam a neten, majd nyugdíjas éveimben előszedem és nosztalgiázni fogok :-))

Előzmény: tfrici (56)
brembo Creative Commons License 2004.02.25 0 0 59
Mit is mondhatnék az uraknak (érted:urak)? A 100 évben ez/ő is benne volt, van, s sajnos lesz is. :(
Clidey Creative Commons License 2004.02.25 0 0 58
Egyetértek ms topiktással, nem hiszem, hogy brembo ilyen célzattal tette volna közzé ezeket a képeket...vagy ti nem látjátok mondata végén a smiley-kat???

Ha valaki egy innen kiprintelt emléklappal próbálna dicsekedni (a borosüvegről nem is beszélve :-D), annak erősen kétségbe vonnám az értelmi színvonalát...(szerintem meg sem fordul ilyesmi épelméjű ember fejében) mint annak is, aki nem akar bunkó lenni, utána meg mégis köcsögözik itt... Asszem' az erős volt, nem is kicsit!

Üdv,
C.

Előzmény: Repuloos (55)
ms Creative Commons License 2004.02.25 0 0 57
Hát aki ezt innen kinyomtatja meg is érdemli...
Szerintem akik (sajnos) nem voltak ott, így legalább látják miről is maradtak le...
Na üdv, ms
Előzmény: Repuloos (55)
tfrici Creative Commons License 2004.02.25 0 0 56
Szevasztok!

Brembo, tényleg kár volt ennyire elbagatelizálni az emlékplakett kérdését. Azt viszont nem hiszem, hogy bárki is arra vetemedne, hogy sokszorosítja. Köszönettel Sztraka Ferinek, én részt tudtam venni a centenáriumi repülésen. Szlovákiából egyedül! Tudod, mit jelentett az amikor a mieinknek lejátszottam a videót és a képeket? Sárgultak!!! Az Aranysast, amibe bekerült egy általam készített kép és a személyem is látható volt „Fedő” társaságában, konfiskálták tőlem és a klub faliújságján a díszhelyen van elhelyezve. Úgy ahogy van „magyarul”. Ha képtelen vagy elképzelni azt, hogy mit jelent egy Szlovák Nemzeti Repülőklubban az, hogy egy MAGYAR újság élteti a repülés 100. évfordulóját, akkor nem is érdemled meg, hogy elmagyarázzam.
Hajaj, mit meg adtam volna egy emlékplakettért !!!
Legyetek rá igen-igen büszkék, és tartsátok meg a méltó helyét a MO-i repülésben a plakettel, kadarkával és Talabossal együtt!

üdv.
Tfrici

Előzmény: brembo (54)
Repuloos Creative Commons License 2004.02.25 0 0 55
Kedves brembo!

Nem szeretnék bunkó lenni, de finoman szólva, amit csináltál köcsögség! (Tudom, hogy ezért most kitiltanak a fórumból...) ...Ha tudnám a telefonszámod, sokkal szívesebben felhívnálak, de így talán hatásosabb lesz!

Szerinted miért nem tették közzé az oklevelet a szervezők? -Azért, hogy tényleg csak az kapjon, aki ott volt, és részt vett az eseményen! Ha mindenki szerezhet magának ilyet, elveszti a varázsát, a jelentőségét az emléklap! EMBER...!
Természetesen ugyanez vonatkozik a bor cimkéjére is! Mellesleg Pálinkás Lacika a bor termelője... "másodállásban" helikopter szerelő!

Remélem ezek után elgondolkozol a tetteden, és mielőbb leszeded!

Tisztelettel:
egy repuloos!

brembo Creative Commons License 2004.02.18 0 0 54
A második képen az éltető nedű, azaz Talabos úr földi nedűje látható. Itt nem szerepelt név a címkén (Pálinkás László nem ér), így azt mindenki magának címkézheti meg. :-) [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Clidey Creative Commons License 2004.02.12 0 0 52
Nnna, ment magánban az okítás, lássuk a képeket! ;-)
Előzmény: brembo (51)
brembo Creative Commons License 2004.02.12 0 0 51
Sziasztok!
Ezen a hétvégén sikerült átvennem az emlékrepülés borocskáját, és papirosát. Ha magánban elárulja valaki, hogyan kell ide beilleszteni 2 kis képet, akkor megmutatnám. Üdv. b
Vgyuri Creative Commons License 2004.01.04 0 0 50
Nem csökkentve Angyal Laci érdemeit az "Év ..-a" díjak devalválása terén, a díj már évek óta létezik, aki kapja, az általában rá is szolgál. Hogy mi a díj, az attól függ, hogy milyen szponzor mit hajlandó felajánlani a célra. Az Aviator negativ nyereségéből évente mindig megcsinálandó és kifizetendő kupára, miegymásra nem telik. Tavaly Juhos István a sárkányos magassági rekordért egy ejtőernyős kést kapott. A vég kezdete majd akkor lesz, ha a díj egy Garmin 55-ös GPS lesz.
Előzmény: jarod_ (49)
jarod_ Creative Commons License 2004.01.03 0 0 49
Aha!
És ez az Év Aviatora díj mikor lett létrehozva?
Kik kaphatják? Kik ítélik oda? Milyen időközönként?
Miért van az az érzésem, hogy Aviator Angyal László némi publicitást remélve hozzávágott egy alig használt Poljotot Kántás Andorhoz, amit legott elnevezett az Év Aviátora díjnak?
Előzmény: AVIATOR (46)
AVIATOR Creative Commons License 2004.01.03 0 0 48

Ezzel a képpel szeretném kiegészíteni előző hozzászólásomat.

D:\MUNKA\AAAUKTIA\2004buek\evaviatora.gif

Előzmény: AVIATOR (46)
brembo Creative Commons License 2004.01.01 0 0 47
Eseményektől mentes, repült órákban gazdag 2004-es esztendőt kívánok a topic hozzászólóinak és olvasóinak!
AVIATOR Creative Commons License 2004.01.01 0 0 46
December 17-én, a centenáriumi kötelékrepülés után adta Angyal László, az Aviator International főszerkesztője Kántás Andornak az Év Aviatora díját, egy Poljot Aviator repülőórát. Kántás Andor az egyedülálló Sármellék Sydney több mint 21 ezer kilométeres, közel három hónap alatt végrehajtott repülésével érdemelte ki a díjat.
Az Aviator International 37. száma megújulva, 100 oldalon Karácsony előtt került ismét a piacra.
Előzmény: bado (45)
bado Creative Commons License 2003.12.29 0 0 45
Merthogy a Talab szekszárdi (hogy miért kadarka, azt nem tudom)
Előzmény: brembo (44)
brembo Creative Commons License 2003.12.29 0 0 44
Egy jó hírrel szolgálhatok a kötelék résztvevői számára:
Elkészültek a beígért emléklapok, emléktárgyak.
Az emlékplakettek számozottak. Az emléktárgy 1 üveg Szekszárdi Kadarka (Miért pont szekszárdi, s miért pont kadarka? Ezt nem értem! :))), amelyek szintén átvehetőek.
Egyeztetni célszerű az átvételt illetően:
Talabos Gábor 24/536-900, és/vagy Rita mama 249-9803 telefonszámokon.
brembo Creative Commons License 2003.12.24 0 0 43
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
tfrici Creative Commons License 2003.12.21 0 0 42
Ha valikenek nem indulna, akkor próbálja meg ezzel a codekkal! ( 6 Mb)

Codek az Xvid-hez

üdv.
Tfrici

Előzmény: tfrici (41)
tfrici Creative Commons License 2003.12.21 0 0 41
Szevasztok!

Tettem fel egy videót a centenáriumi kötelékrepülésről. Elég nagy (61 Mb), de nagyobb tömörítésben sokat veszít a minőségéből. Ezen is nagyon látszik, hogy DivX. Az originál feldolgozás viszont nagyon szép, de az meg több mint 4 Gb! Talán majd DVD-re égetve.
Ha van valakinek a témáról hasonló felvétele, nem lenne baj ha megkeresne és készíthetnénk egy teljes összeállítást. Hátha érdekel valakit???

Itt megtalálható

üdv.
Tfrici

Előzmény: tfrici (40)
tfrici Creative Commons License 2003.12.21 0 0 40
Szevasztok!

Tettem fel egy videót a centenáriumi kötelékrepülésről. Elég nagy (61 Mb), de nagyobb tömörítésben sokat veszít a minőségéből. Ezen is nagyon látszik, hogy DivX. Az originál feldolgozás viszont nagyon szép, de az meg több mint 4 Gb! Talán majd DVD-re égetve.
Ha van valakinek a témáról hasonló felvétele, nem lenne baj ha megkeresne és készíthetnénk egy teljes összeállítást. Hátha érdekel valakit???

Itt megtalálható

üdv.
Tfrici

tfrici Creative Commons License 2003.12.20 0 0 39
brembo Creative Commons License 2003.12.20 0 0 38
Jó, akkor fogjunk is hozzá a gyakorláshoz! :-) Így legalább van mire fogni, hogy miért is kell a magyarnak sokat repülnie. ;)
Előzmény: Vgyuri (37)
Vgyuri Creative Commons License 2003.12.20 0 0 37
PIK 20:

Nem lenne itt nagy halál. Ha megnézed az arányokat az eredeti gépméret függvényében, láthatod, hogy nem azonos magasságban "repülnek". Ha a nagyobb és gyorsabb gépeket 300 méterrel magasabban küldik el (tudom, turbulencia:-), akkor a földről kb. azonosnak látszanak. Csak a találkozás helyét kell pontosan kiszámolni, mert a kicsik nem tudják sokáig tartani azt a sebességet, aminél a nagyok már laffognak.

Brembo:

Nem kell 100 év, 2010-ben a magyar repülés 100. évfordulójára újra meg lehetne próbálni. Sajnos Adorján repülése is december, ha jól emlékszem.

Clidey Creative Commons License 2003.12.20 0 0 36
Pítör, ne légy ennyire pesszimista. Azt inkább hagyd rám! :))))))
Előzmény: brembo (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!