Keresés

Részletes keresés

Fortissimo Creative Commons License 2005.01.02 0 0 110

ez a kormány már nem az a kormány..

a fele ki és le bukott :(( és :)))

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 109
"A 2003-as év szavazása az Indexen...

Egyáltalán nem meglepő eredményekkel, Medgyessy, Csillag,László, Lamperth, H.Kovács jogosan vitték a
pálmát a lúzerkormányban.

Nos, az egyik győztes -László-ma veszi a kalapját...
A többi mikor?

Nahát:)

Előzmény: Törölt nick (100)
jótakaró Creative Commons License 2004.01.03 0 0 108
Én szerény véleményemmel NewBoynak adnék igazat a loser, vesztes, béna és nem kártékony, tolvaj vagy egyéb az én terminológiám szerint is.
Ne haragudj hogy beleszóltam csak az egész szavazás körűl ez a pártpolitizálás zavart. Ami egyenes következménye ennek a félreértelmezésnek.
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 107
A mai Magyar Nemzet is hoz erről egy cikket...
(valaki be is másolhatná).

Talán csak annyi, hogy hiányoltam a cikk mellől/alól
a fotókat a lúzerkormány választott tagjairól...

Nahát:)

Előzmény: Repkény (106)
Repkény Creative Commons License 2003.12.30 0 0 106
Az Index internetes portál játékot hirdetett decemberben: mondaná már meg a tisztelt közönség, ő hogyan állítaná fel a rendszerváltozás utáni lúzerkabinetet. Magyarán: kiktől szenvedhetne leginkább az ország? És jöttek a szavazatok százával, ezrével. Olykor mintha kéjjel nyomogatták volna a derék polgárok az igeneket miniszterelnökök és miniszterek mellé. A lúzerkormány a játék végére felállt. A miniszterelnök vitathatatlan fölénnyel Medgyessy Péter lett. A belügyet Lamperth Mónika, a külkapcsolatokat Kovács László, az igazságügyet Bárándy Péter, a kultúrát és oktatást Magyar Bálint, a pénzügyeket László Csaba, a gazdasági tárcát Csillag István, az egészségügyet Mikola István, a honvédelmet Szabó János, a mezőgazdaságot Torgyán József, a környezetvédelmet Pepó Pál, a közlekedést Schamschula György, a munkaügyet Burány Sándor, az ifjúságot és sportot Deutsch Tamás, a titkosszolgálatokat Kövér László irányítja. Voltak biztos befutók, mindenekelőtt a miniszterelnök, és voltak éppen becsusszanók.

Mielőtt elfelejtenénk a játékot, érdemes eltöprengeni a tanulságokon, még akkor is, ha a szavazók nem reprezentálják a lakosság egészét. Annyi bizonyos, hogy az ifjabb korosztály otthonosabb az internet világában, mint az idősebb. Ráadásul a remek publicistákat is felvonultató, az alternativitást kedvelő Indexet kifejezetten kedvelik a fiatalok. Nyilván ennek köszönhető, hogy elsősorban a mostani és az ezt megelőző kabinetből kerültek ki a győztes vesztesek. Az sem kétséges, hogy az átlagosnál jóval érdeklődőbb közönség tájékozódik a világhálóról, olyanok, akik percenként szeretnék frissíteni más forrásból is merített információikat. Többnyire pályakezdő vagy leendő értelmiségiek. A lúzerkormányra nyilván ők adták a legtöbb voksot. Abban azonban nemigen különböznek a társadalom egészétől, hogy a mindenkori irányítókat utálják a legjobban. Mi mással magyarázható, hogy a mostani koalíció alapemberei egytől egyig helyet kaptak az országszomorítók között? Hogy a Horn-kormány már olyannyira a megszépítő messzeségbe került, hogy két, ma újfent regnáló minisztere került csak be a csapatba?

A kisgazdák leszereplése tökéletesen érthető. Tettek érte, hogy lúzerek legyenek. Ám már őket figyelve is feltűnik, hogy a közönség nem annyira a tettekre, a tényleges balfogásokra összpontosít, hanem a kommunikációra, a médiajelenlétre. Ha a sajtó rászáll valakire, ha az esetet tartósan napirenden tartja, akkor hiába az eredmények, hiába működik a minisztérium, a vezető lúzer marad. A legjobb példa erre a Fidesz-kormány sikeresen induló egészségügyi minisztere, Mikola István. Valószínűleg az ő lúzersége egy családtag szerencsétlen kitüntetéséből adódik, nem szakmai hibákból. Ahogy Kövér László esetében sem a titokminiszteri balfogásokból, hanem a pártpolitikusként adott nyilatkozatokból, beszédekből. Ha közszereplő kiforgatható mondatot mond, ki is forgatja a média. Az önirónia kötele most már mindörökre fenyegető kötél marad.

A legnagyobb meglepetés a kommunikáció nagymesterének tartott szabad demokrata Magyar Bálint lúzerré nyilvánítása. Ő volt sokáig a baloldali sajtó kedvence, s lám, mégis sikertelennek látja a a közönség, mert képtelen volt a korrupció árnyát elűzni, ráadásul az egykori alapító atyák szellemétől idegenül kétes ingatlanszerző akcióba bonyolódott. És Csillag? És Bárándy? És a Szigeten ügyetlenkedő Lamperth Mónika? Mindenkinél kimutatható, hol esett a közönség számára végzetesen mulatságos hiba.

Lám, máris komolyan vettük a lúzerlistát, pedig az indexesek viccnek szánták. Persze ki tudja: lehet, hogy a fele sem tréfa?

http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=8816

flat__ Creative Commons License 2003.12.30 0 0 105
Lenne vki olyan kedves hogy összeállítaná a legkevésbé lúzer kormány listáját? /A szavazás eredményei alapján/
Fotókkal! Ugyanis rossz a névmemóriám (is).
Előre is hálás köszönet!
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 104
Valóban sok szavazat. De több mint egy hétig ment, minden nap más kategória volt.
Véleménykülönbségek persze lehetnek, de azért , mint azt a vereskettes híradójában is kiemelték, meglepően
konszenzusos eredmény született...

Nahát:)

Előzmény: frappans (103)
frappans Creative Commons License 2003.12.29 0 0 103
Ez nagyon sok szavazat. Szervezett felmérés lehetett. Érdekesek az eredmények, nem mindenütt vágnak egybe az én véleményemmel, de az utóbbi egy évben nem vagyok naprakész a belpolitikában. A belügyi tárcánál méltatlanul alacsonynak találom Kuncze pontszámát (ezek ugye negatív pontok?), a környezetvédelemnél Baja Ferenc legalább pariban van Pepóval (személy szerint sajnálom, hogy Maróti Lajos nem került fel a listára, versenyen kívül), Bárándy Péter első helyezését egyszerűen nem értem, én Vastagh Pált tartom az elmúlt másfél évtized leggyengébben muzsikáló igazságügyminiszterének, az egészségügyi tárcánál sem értem Kökény lemaradását. De ezeken az én egy szavazatom úgysem változtatott volna.
Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 102
Az 51. sz. hozzászólásomban itt a topicban megtalálod a szavazás végeredményét, pár soros kommentárral..

Nahát.

Előzmény: frappans (101)
frappans Creative Commons License 2003.12.29 0 0 101
Miről van szó?
Lemaradtam, mint a borravaló.
Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 100
A 2003-as év szavazása az Indexen...

Egyáltalán nem meglepő eredményekkel, Medgyessy, Csillag,László, Lamperth, H.Kovács jogosan vitték a
pálműát a lúzerkormányban.

Nahát.

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.25 0 0 99
"Ajánlanám figyelmébe mindenkinek a "lúzer"= loser szó jelentését: vesztes, balek, bal...... stb. "

Stimmel.

"Ha ez alapján végignézzük az eredményeket, láthatjuk , hogy szavazóink nem feltétlenül lúzerség alapján voksoltak:
2 példa:
1. Kovács Lászlóra sokmindent lehet mondani de egyáltalán nem azt, hogy lúzer. "

Valami elkerülhette a figyelmedet....
Itt "lúzer KORMÁNYRÓL " kellett szavazni...
Vagyis nem arról hogy ezek a jelöltek saját maguk
vagy pártjuk számára nyereségesen tevékenykedtek-e
( vita nincs affelől, hogy H.Kovács vagy akár a lúzerkormány feje, Medgyessy "magánpraxisban"
verhetetlen), hanem hogy az ország számára a KORMÁNYZÁSUK közben...

Egyszerüsítve: a szavazók véleménye szerint, ez a "válogatott" lúzerkormány volt képes az ORSZÁG számára az eddigi "kormányzásával" a legtöbb kárt okozni...

Nahát:)

Előzmény: NewBoyInDaHouse (98)
NewBoyInDaHouse Creative Commons License 2003.12.25 0 0 98
Helló Mindenki!

Ajánlanám figyelmébe mindenkinek a "lúzer"= loser szó jelentését: vesztes, balek, bal...... stb.

Ha ez alapján végignézzük az eredményeket, láthatjuk , hogy szavazóink nem feltétlenül lúzerség alapján voksoltak:
2 példa:
1. Kovács Lászlóra sokmindent lehet mondani de egyáltalán nem azt, hogy lúzer.
2 Orbánt "vezéri" vagy "diktátori" allűrökkel vádolták és vádolják. Ezek nem épp a lúzerekre jellemzők, vagy mégis?

antianyag Creative Commons License 2003.12.25 0 0 97
Orbán Viktor királysága óta illik annak lennie. Egy igaz jobboldali csakis keresztyén&keresztény lehet, lehetőleg egy személyben mindkettő.
Előzmény: balgabelga (94)
MrJones Creative Commons License 2003.12.24 0 0 95
"Szerinted minden jobboldali hívő?"
Ez eléggé következik az állandó kereszénykedésből, amit itt a jobboldali netharcosok levágnak.
Előzmény: balgabelga (94)
balgabelga Creative Commons License 2003.12.24 0 0 94
. De ha egy jobbos nem az éjféli misére megy, hanem itt hőbörög, az enyhén szólva megkérdőjelezi hitelét...

Szerinted minden jobboldali hívő?
Na ugye!
Gondolkodni aztán írni!
Nem fordítva!

Előzmény: antianyag (91)
hamariberkenye Creative Commons License 2003.12.24 0 0 93
"páran a jobbosok közül nem ismerték el a választások eredményét, csalásnak minősítették... ezek a hangok most kicsit halkabbak lettek amúgy...
Na és te? "

Képzelj el ugyanilyen szituációt az országgyűlési választásokon: a választópolgár elmegy és szavaz egyet. Mivel kellőképpen hangsúlyosak az érvei, alig ért haza, ismét elmegy szavazni egyet. Délután fél kettőre már megismerik a szavazóbiztosok, és felkínálják neki, hogy nyugodtan maradjon ötig, felesleges annyiszor hazajárni. Sőt, ha hoz magával kétszáz kitöltött szavazócédulát, azt is bedobhatja az urnába.

Ha nem tűnt volna fel, a valódi szavazásokon elkérik a személyi igazolványt. Ahol mindenki annyiszor szavaz ahányszor csak akar, az még játéknak is alkalmatlan. Én egyáltalán nem csalásról beszélek, hanem arról, hogy a végeredmény teljes mértékben irreleváns.

"Mondd ki nyugodtan... szted Kovács miniszter úr jól képviseli pl a határon túl élő magyarságot?
Mit gondolsz, Gyurcsány csak azért botrányos figura, mert "komcsi" ? Ugyan már..."

Horváth Balázsnál és Jeszenszky Gézánál nagyobb lúzert még nem hordott a hátán a Föld. Mégis sikerült kikötniük a második helyen. Varga Mihálnynek pedig a sokadikon. A protest-szavazóknak végtelen nagyságú mozgásteret nyitnak az ilyen típusú játékos felmérések.

Előzmény: Törölt nick (87)
antianyag Creative Commons License 2003.12.24 0 0 91
Ugye nem akartok szenteste is ölre menni?
Bár, ha egy balos így ünnepel, teljék benne öröme. De ha egy jobbos nem az éjféli misére megy, hanem itt hőbörög, az enyhén szólva megkérdőjelezi hitelét...
elemes Creative Commons License 2003.12.24 0 0 89
berkenye,

nyilvan ez tortent; a politikailag kelloen elfogult figura megnezte hogy all a szavazas, es az ellenfel legerosebb jeloltjere is nyomott (parat). ezert kaphatott szavazatot a kozlek miniszterek kozott schamschula mellett mas is.

de jonehany miniszterium demonstralta, hogy NEM csak a partszimpatiak menten szavaztak: schamschula, deutsch, medgyessy, stb.

Előzmény: hamariberkenye (85)
Fine Tune Creative Commons License 2003.12.24 0 0 88
Nagyon egyszerű. Az elhibázott lépésekből adódó problémákat mától kezdve nem Orbánra, hanem az Indexre kell fogni.
Előzmény: bajkon úr (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.23 0 0 86
" Jópáran nem IQ-ból szavaztak, bármilyen teljesítményt is mérve ezzel, hanem arra szavaztak, hogy mocsok kommunista-e, indulatból/érzelemből."

Csak halkan jelzem, hogy ez pl. a VALÓSÁGOS választások esetében is sok esetben így van...

"Pár kitartó idióta ezt a párezer szavazatos adatfelvételt érdemben is képes volt eltorzítani. "

Képes volt, Vagyis képes LEHETETT...
És mégis, láthatató nem torzult el az eredmény....
Szinte a valós állapotot/közhangulatot tükrözi...

Nahát:)

Előzmény: hamariberkenye (85)
hamariberkenye Creative Commons License 2003.12.23 0 0 85
Éppen erről beszélek. Jópáran nem IQ-ból szavaztak, bármilyen teljesítményt is mérve ezzel, hanem arra szavaztak, hogy mocsok kommunista-e, indulatból/érzelemből. Aki pedig indulatból szavaz, nem fog egyet kattintani.. Pár kitartó idióta ezt a párezer szavazatos adatfelvételt érdemben is képes volt eltorzítani.

Ennyit erről. Mondom én is, hogy nahát, és akkor jó lesz neked.

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.23 0 0 83
Origo fórum.
Közélet.
Lúzerkormány 1990-2003 topic.
Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.23 0 0 81
Az origon van szaktopic és a lúzerkormány fotókkal
a topicnyitóban.
Ha máshol nem találnád.

Nahát:)

Előzmény: Törölt nick (80)
jótakaró Creative Commons License 2003.12.21 0 0 79
A lúzerség a vesztességet jelenti nem e geciséget, tolvajkodást és egyéb nyalánkságokat.
Ebbe a kormányba azok férnek bele akik a legnagyobb pancserek. Jó példa erre : Szabadi Béla
halford Creative Commons License 2003.12.21 0 0 78
Jeszenszky levelét megírta-emlékxünk még?
Nagyköveti-fejléces papírra.
Nem olcsó a levél papír odakint sem.
Plána egy (volt)nagykövetnek.
Hát még a benne foglaltak.
Az viszont igen olcsóra sikeredett...
A Géza.
És az ő levele.
Megírta.
Rá is baxott rendesen-mikor az egész ország olvasta.
Géza.
Előzmény: RAMBO (75)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.21 0 0 77
"Szerintem Kovács Laca azért lett győztes, mert most népszerűtlen,"

Persze.
H.Kovács László győzelmében is benne van/volt a pártelnöki szerepe....
A 23 millió beözönlö román meg a röpcédulás kamionok...

Igaz, a Kempinskit, meg a kettős állampolgárságot sem felejthetjük el..

Nahát:)

Előzmény: RAMBO (75)
RAMBO Creative Commons License 2003.12.21 0 0 76
Igen, az igazságügynél éreztem még azt, hogy 10 év múlva Bárándyra senki nem szavazna.
Előzmény: RAMBO (75)
RAMBO Creative Commons License 2003.12.21 0 0 75
Engem mostmár csak az bosszant, hogy nem volt esélyem a Kovács Kálmánra szavazni.
Szerintem akkora lúzer, hogy a pártállami időket idéző módon egyedül is indulhatott volna a szavazáson. Vagy a Sík Zolival, az se volt kispályás.

Szerintem Kovács Laca azért lett győztes, mert most népszerűtlen, de azért a Jeszenszky télleg borzalmas hülye faszi. Egyébként szerintem elég korrekt eredményjött ki, voltak halálcsoportok, ahonnan bárki befuthatott volna. Én az államtitkárok közül négyre is tudtam volna szavazni.

No, mindegy, azért szuper ötlet volt!

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.21 0 0 74
"Veled ellentétben nekem nincsenek adataim arról, hogy az egyes egykori minisztereket (a jelenlegiek mellett) hogyan értékeli ma a közvélemény. Ha nem tűnt fel eddig, éppen erről szólt volna ez a felmérés és nem MSZP/Fidesz pártpreferenciákról. "

Márpedig a mostani kormány tagjainak megítélésről
csak van némi fogalmad...:))))

És hogy miről szólt "volna", az egy más kérdés...
Az aktuálpolitikától a szavazók természetesen nem tudták magukat függetleniteni, legjobb példa erre Járai második helyezése a pénzügyminiszteri kategóriában , a -vitathatatlan győztes- László Csaba után.

Ennyire rossz pénzügyminiszter lett volna Járai?
Fenét. Sőt, ha azóta nem lenne MNB elnök, megkockáztatom, alig kapott volna szavazatot.
Így viszont, utólagos MNB tevékenységével bezsebelte a ballib szavazók protesztjét, már csak a nevével is.

Hogy mennyire kell ezt a szavazást komolyan venni?
Ez felfogás kérdése.
Tény hogy egy világos irányt mutat. Amit más
kutatások is megerősitenek.
Egy magasról indult, másfél év után a választók nagyrészének bizalmát elveszített kormány küzd...
És a legnagyobb bajok pont a három gazdasági
"szakemberrel" vannak...

Nahát:)

Előzmény: hamariberkenye (73)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!