Keresés

Részletes keresés

sombrerro Creative Commons License 2013.02.05 0 0 21

Én is az előttem szólók véleményét osztom. Nem csak a dohányosok szemetelnek. A kérdés így lenne helyes: Az emberek miért szemetelnek?

HarmathV Creative Commons License 2013.02.05 0 0 20

Nem feltétlenül minden dohányos szemetel, és nem feltétlenül minden nem dohányos nem szemetel. Csupán a csikk egy olyan szemét, ami hamar kiszúrja az meber szemét, és amivel általánosítani lehet egy adott csoportra.

valakiasokközül Creative Commons License 2005.02.12 0 0 17
Nem a "dohányosok" ellen akarok indítani vitát. Csak szeretném, ha elkezdenénk felzárkózni egy kultúráltabb életstílus felé. Úgy gondolom, hogy ez a példa az emberek 70%-át érinti. Annyiban igazatok van, hogy sok helyen nem adottak a feltételek a csikkelnyomásra és csikkgyűjtésra. Viszont ahol megoldották, ott éljetek a lehetőséggel. Ha a városgazdálkodási vállalatok, látnák az eredményt (ott nincs egyetlen-egy csikk sem eldobva, ahol van normális csikkgyűjtő) akkor biztos, hogy egyre több helyen telepítenének hasonló eszközöket...Addig amíg "balkáni" módon a csikkgyűjtőtől 2m-re is eldobjátok a csikket, addig az illetékesek sem fognak újabb és újabb csikkgyűjtő helyeket létesíteni, mert "felesleges" pénzkidobásnak ítélik meg.
Ha holnaptól "TE mint értelmes ember" odafigyelsz és mindent a megfelelő helyére dobsz, akkor ezzel példát mutatsz másoknak és talán egyszer azok is így cselekszenek, akikre még nem szólt rá senki ez ügyben!!!

köszönettel: valakiasokközül
zotta Creative Commons License 2005.02.10 0 0 16
Nagyon dícséretes, hogy nem dohányzol az utcán és így nem szemetelsz!

Az, hogy más területen is vannak problémák nem mentesít minket attól, hogy kultúráltan viselkedjünk és ne szemeteljünk.
Az tényleg túlzás, hogy ez a legundorítóbb dolog a világon, de sajnos egy elég komoly probléma, mert teljesen normálisnak tartják az emberek idehaza, hogy a csikket a betonba kell taposni.
Előzmény: mammamija (15)
mammamija Creative Commons License 2005.02.10 0 0 15
Kedves topiknyitó!

Ha számodra ez a legundorítóbb a világon, nem voltál még kórházban, nem voltál még sulivécében, ahol felkenik a szart a falra, nem utaztál vasúton, HÉV-en, buszon, villamoson, nem közlekedtél a budapesti járdákon kutyaszarokat kerülgetve és még sorolhatnám.

Én is dohányos vagyok, és kezdj el tapsikolni örömödben, mert tervezik a cigizés kitiltását úgy 10 év múlva minden nyilvános helyről.

Én nem tennék különbséget dohányos, és nemdohányos között mert mindkét kategóriában vannak rendetlen emberek.

Megnyugtatásodra közlöm, hogy utcán nem dohányzom így nem is szemetelek.
Előzmény: valakiasokközül (-)
zotta Creative Commons License 2005.02.10 0 0 14
Nem lehet kifogás, hogy nincs hova dobni a csikket.
Aki szemetel az szemetel és kész!

Kíváncsi vagyok van e olyan dohányos aki még sose dobott el csikket!
Péter az állat Creative Commons License 2004.01.02 0 0 13
Nem rohad el, vagy csak nagyon sokára, a benne lévö füstszürö miatt.
Előzmény: dr. Agy (9)
valakiasokközül Creative Commons License 2004.01.02 0 0 12
..." Azokon a helyeken, ahol van csikkek számára létesített szemetes (tetjén homokkal, amibe el lehet nyomni) ott nem találsz a földön csikket " ...
sajnos igen, és igazából ez bosszant... :(
Előzmény: AliceCsodaországban (11)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.02 0 0 11
Jobb lenne, ha a műanyag szeméttartóba dobnám a sok papírhulladék közé? Láttál te már félig elfolyt narancssárga szemetest a megállóban? Mert én igen. Azokon a helyeken, ahol van csikkek számára létesített szemetes (tetjén homokkal, amibe el lehet nyomni) ott nem találsz a földön csikket.

Ez ilyen egyszerű.
Ha egy kirándulóhelyen nincsen kulturált mellékhelység, ott teli lesz szarva az erdő pl.
Különben is a megállók meglehetősen behatárolt területek, amiket rendszeresen össze lehet söpörni, engem SOKKAL jobban zavar a sok turha a járdákon pl - ilyenkor mindig hányingerem lesz!

valakiasokközül Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10
Dícséretes dolog, bár a (busz...)megállókban általában van csikkgyűjtő...Sokan mégsem használják.
Ha elnyomod a csikket, büdös lesz a kezed??? Cigizés közben nem??? ruhád, testszagod???
üdv: :)
Előzmény: dr. Agy (9)
dr. Agy Creative Commons License 2004.01.02 0 0 9
"eldobja a csikket, gyufaszálat!!!!!Miért???? "
Mert tüzes. Ha meg precízen elnyomkodom, akkor büdös lesz a kezem.
Minden egyéb szemetet zsebreteszek, ha nincs szemetes a környéken. De csikk, az majd szépen elrohad az út porában!
Előzmény: valakiasokközül (-)
csogu Creative Commons License 2003.12.15 0 0 8
Na ebben nagy igazad van:o((
Előzmény: DINGO (7)
DINGO Creative Commons License 2003.12.15 0 0 7

és a kutyások miért "szemetelnek"????
Evil Abrosz Creative Commons License 2003.12.15 0 0 6
Én a szemetesbe szoktam dobni. Már ha van...
csogu Creative Commons License 2003.12.15 0 0 5
Na igen egyiksem jó, de a papírzsepi nem okozhat tűzet.
Max. ha meggyújtja egy eldobott gyufa.
Vagyis okozhat tűzet.

Akkor most mi van?:)

Előzmény: Janibacsi (0)
valakiasokközül Creative Commons License 2003.12.14 0 0 4
A rokonságomban, baráti társaságomban nem szokás "a felesleges hulladékot" eldobálni. Olyan nagy dolog az, hogy a megfelelő helyre dobd?
"nálunk" egy nagyváros kertvárosi részében az emberek odafigyelnek a környezetük állapotára...
Nézz magadba. Otthonodban is eldobod a ...? vagy esetleg veszed a fáradságot és elviszed a kukáig...
...Sajnos tapasztaltam ennél rosszabbat is...De úgy érzem, ha holnap mielött eldobod a szemeted eszedbe jut, hogy talán a kukába kellene, és megteszed az első lépést, meg a többit akkor már megérte nyitni egy ilyen "semmirekellő topikot"
Előzmény: rice (2)
Janibacsi Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3
Ezt most hogyan erti, kedves "kezdo netezo" ?

Hova tartozóm én?

JAno

Előzmény: frasd (1)
rice Creative Commons License 2003.12.14 0 0 2
ha a kicsi életedben soha ennél undorítóbbat nem tapasztalsz, akkor boldog ember vagy.
randa dolog tényleg amit mondasz, de nem kellene a megoldáson rágódni végre. a szar dolgokat azért általában látja az átlag emberek. jöhet a megoldás......
az ilyen emberek kezdenek a bálnákért harcolni piszkosul. mert itt MO-on a bálna kérdés nagyon fontos. lehet szólni, jobbnak látszani, és semmit nem tenni.
tanácsom amit nem kértél: vedd fel a csikkeket és dobd ki!

rizsa

Előzmény: valakiasokközül (-)
frasd Creative Commons License 2003.12.14 0 0 1
te is ...oda tartozól
Előzmény: Janibacsi (0)
Janibacsi Creative Commons License 2003.12.14 0 0 0
Számomra az egyik legundorítóbb dolog az mikor egy nemdohányos eldobja a papirzsepit, csokipapirt, barmit!!!!!Miért???? Nézz szét a buszmegállókban!!!

0 topic, sullyedj!

Jano

Előzmény: valakiasokközül (-)
valakiasokközül Creative Commons License 2003.12.14 0 0 topiknyitó
Számomra az egyik legundorítóbb dolog az mikor egy dohányos eldobja a csikket, gyufaszálat!!!!!Miért???? Nézz szét a buszmegállókban!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!