Keresés

Részletes keresés

8472-es faj Creative Commons License 2004.03.25 0 0 24
Egy kis ízelítőt adnál abból az előadásból?! Legalább, hogy milyen volt a hangulat. Köszi!
Előzmény: CTZ24 (23)
CTZ24 Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23
Én már voltam egy pár ilyen előadáson ahol az Arvisurát taglalták.Sajnos nem önszántamból mentem el.A baj az, hogy sokan valóságként élik meg és teljesen "behülyülnek" tőle. Az említett Kisfaludy Úr pedig egy bohóc úgy ahogyan van. Leszögezem, hogy nem vagyopk materialista, de amit ott előadott az több mint vicc.
léclaci Creative Commons License 2004.03.02 0 0 22
A hétvégén is volt a HírTV-n egy szegmens a témában - hát elég délibábosnak tűnik a dolog. Az a probléma, hogy ezt az álmodozást sokan valóságnak veszik (lásd sumér eredet, Jézus magyar volta stb.)
Wic Creative Commons License 2004.01.27 0 0 21
Ennek nem inkább a val-filen lenne a helye?
csak kérdem...
Lenardsandor Creative Commons License 2004.01.12 0 0 20
bocs a duplázásért!
Lenardsandor Creative Commons License 2004.01.12 0 0 19
Üdv. mindenkinek!

Én nem értem miért ez a kollektív felháborodás az Arvisura ellen. Én még nem olvastam, csak azokba a részekbe néztem bele, ami a neten fellelhető volt, de szerintem a kérdés nem a történelmi pontosság kellene, hogy legyen, hiszen pl. az Illiászban / Odüsszeiában sem a történelmi hűség volt az elsődleges szempont, a mítoszokról nem is beszélve. ű
Itt inkább azt kellene megvizsgálni, hogy ez a Paál Zoltán nevezetű vasmunkás honnan szedte ezeket az infókat, és azok tényleg megfelelnek-e a szájhagyomány útján, táltosok által terjesztett mitológiának. Ha nem, akkor van egy új, "nemzeti" mesénk, ez nem olyan nagy gáz, mert egész biztosan más népek is találtak már ki hasonlót, ha meg van "valóság"-alapja, akkor miért ne fogadnánk el úgy mint egyfajta (görög is több volt!) magyar-mitológiát?

Lenardsandor Creative Commons License 2004.01.12 0 0 18
Üdv. mindenkinek!

Én nem értem miért ez a kollektív felháborodás az Arvisura ellen. Én még nem olvastam, csak azokba a részekbe néztem bele, ami a neten fellelhető volt, de szerintem a kérdés nem a történelmi pontosság kellene, hogy legyen, hiszen pl. az Illiászban / Odüsszeiában sem a történelmi hűség volt az elsődleges szempont, a mítoszokról nem is beszélve. ű
Itt inkább azt kellene megvizsgálni, hogy ez a Paál Zoltán nevezetű vasmunkás honnan szedte ezeket az infókat, és azok tényleg megfelelnek-e a szájhagyomány útján, táltosok által terjesztett mitológiának. Ha nem, akkor van egy új, "nemzeti" mesénk, ez nem olyan nagy gáz, mert egész biztosan más népek is találtak már ki hasonlót, ha meg van "valóság"-alapja, akkor miért ne fogadnánk el úgy mint magyar-mitológiát?

kis_vakond Creative Commons License 2004.01.10 0 0 17
+néztem az említett oldalt és háááááát ez még nekem is meredek! Daniken sírna a gyönyörűségtől ha holvasná! :)
_Bondi Creative Commons License 2004.01.05 0 0 16
(Néhanapján betévedek a tudomány fórumba, erre... :o)

Az Arvisura ennyi. Pusztán érdekesség. Vele együtt kell emlegetni pl. a Tamanát, de szerintem sokkal célravezetőbb, ha megnézzük, kik propagálják az efféle dolgokat: az említett műsorban is szereplő Kisfaludy György („időfizikus”, az Ufómagazinban publikál), Varga Csaba, Grandpierre Attila, Pap Gábor (művészettörténész, néprajzkutató stb.), hogy csak néhányat említsek a „nagyok" közül. Minden személyeskedés nélkül -- aki ismeri őket, tudja, hogy a legtöbbjüknek vannak „jó” dolgaik a szóban forgó kvázi-okkultista nacionalizmus által való érintettségükön kívül. Eme „irányzat" fő jellegzetessége a vulgáris „asszociatív nyelvészet” (az Arvisurában ez inkább csak érintőleges, ezért említettem a Tamanát), illetve az, amit már észrevételeztetek: mindenféle (spirituális, kulturális, morális, nyelvi stb. stb.) értéket csak és kizárólag a „magyarokra” vezetnek vissza -- idézőjelben, ugyanis a magyarságnak gyakorlatilag semmi, legfeljebb csak valami roppant képlékeny definícióját adják. (Sokszor csupán „ellendefiniálva", vagyis úgy, hogy a minősíthetetlenségig elmenően pocskondiáznak más nemzeteket és etnoszokot, illetve bárkit, aki egy csöppnyi szkepszist is mutatni mer szójátékaikkal és metahistoricizmusukkal szemben...)

Előzmény: 8472-es faj (15)
8472-es faj Creative Commons License 2004.01.04 0 0 15
Ma (2004.01.04.) volt a HírTV-n (miket nem kell néznem...!!!???)egy műsor az Arvisuráról. Érdekes volt.
8472-es faj Creative Commons License 2003.12.19 0 0 14
Hát ha az a webcím, amit a nyitóban megadtam, akkor igen. :-)
Előzmény: turtur (13)
turtur Creative Commons License 2003.12.18 0 0 13
Akkor tényleg maradjunk a majd elolvasod-nál. Fent van a nyeten az egész, tudtad?
Előzmény: 8472-es faj (12)
8472-es faj Creative Commons License 2003.12.18 0 0 12
Oké, köszi. Én sem gondolom, hogy 100%-ig igaz, de kíváncsi lennék a valós valóságalapjára.
Előzmény: turtur (11)
turtur Creative Commons License 2003.12.16 0 0 11
Az Arvisura nem történelemköny. Úgy olvasd, mint hun mítoszt és régi örökséget. Mint a Szíriát oszlopait. Mivel mítosz, ne is keress benne olyasmit, ami nem belevaló. Minden mítosz a saját tárgyáról beszél, ezért a görögök és mások sem rólunk írták a sajátjaikat.
Előzmény: 8472-es faj (10)
8472-es faj Creative Commons License 2003.12.16 0 0 10
"Kik" ne dicsekedjenek?!
Mint már írtam, még nem olvastam, csak hallottam róla. Majd ha elolvastam...
Előzmény: ProfitOrientált Nyugdíjas (9)
ProfitOrientált Nyugdíjas Creative Commons License 2003.12.15 0 0 9
Ne hülyéskedj, te ezt valóságnak hitted? Csak részeket olvastam el belőle, de elképesztően pontatlan történelmileg. Térképek a római korban Alpoktól a Kaukázusig mindenhol csak magyar vagy velük rokon népeket tüntetnek fel, sok közülük a valóságban 4-600 évvel később érkezett a térségbe. Ugyanakkor egy csomó más népet kihagy, akik pedig itt éltek a római korban. Csak öszehasonlításképpen, a nácik és szovjetek annak idején ennek tizedét merték torzítani, szóval ezzel ne nagyon dicsekedjetek

Előzmény: 8472-es faj (8)
8472-es faj Creative Commons License 2003.12.15 0 0 8
Ahhoz képest, hogy csak mese, egész szépen kidolgozott műnek tűnik. De azért előbb elolvasom, és majd utána mondok "ítéletet".
Honnan veszed, hogy mese az egész?
Előzmény: ProfitOrientált Nyugdíjas (3)
ProfitOrientált Nyugdíjas Creative Commons License 2003.12.15 0 0 7
A vallást ne keverd a történelemmel
Előzmény: RobUr (5)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.14 0 0 6
Cél bemérve, talált! :-DDD
Előzmény: RobUr (5)
RobUr Creative Commons License 2003.12.14 0 0 5
Akarcsak a Torah. :-)
Előzmény: ProfitOrientált Nyugdíjas (3)
turtur Creative Commons License 2003.12.14 0 0 4
Mit szeretnél megtudni?
Előzmény: 8472-es faj (-)
ProfitOrientált Nyugdíjas Creative Commons License 2003.12.14 0 0 3
Nem történelem hanem fantasy. Annak nem rossz, én 10 évesen kedveltem a hasonlókat

Már értem honnan informálódnak egyesek, sajnos el is hiszik

Előzmény: 8472-es faj (-)
RobUr Creative Commons License 2003.12.14 0 0 2
Ne kerdezzd!
Nezzd mar, a doktor urnak milyen "credential"-ja van.
Teljesen meggyozo. :-)
Előzmény: 8472-es faj (1)
8472-es faj Creative Commons License 2003.12.14 0 0 1
Mer?
Előzmény: Dr.Feelgood (0)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2003.12.13 0 0 0
- z0ldsegb0lt
Előzmény: 8472-es faj (-)
8472-es faj Creative Commons License 2003.12.13 0 0 topiknyitó
Arvisura (Igazszólás)
Úgy látom nincs még ilyen téma a Fórumon. Ez a gyűjtemény a magyarság és testvérnépei történelme. Mivel csak karácsonykor kapom meg a könyvet :-) ,csak a hallomásból szerzett információimra hagyatkozhatom. Ez meg kevés. A neten a http://arvisura.freeweb.hu címen található. Megjelent könyv formájában is két kötetben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!