Keresés

Részletes keresés

Bencuc Creative Commons License 5 perce 0 0 204952

Na, pont találtam egy videót ahol azt mondja, hogy erre a műveletre amire szánom pont az olcsó öntöttvas üllő a jobb a rendes kovácsüllővel szemben, vagy akár egy fablokk. A normál üllőn nehéz kiegyenesíteni a keménysége miatt. Úgyhogy ez a tömb ami nekem van, biztos jó lesz. Én úgy emlékszem mikor vettem, hogy azt mondta az eladó, hogy öntöttvas, de lehet neked van igazad. 

Előzmény: halaloszto (204948)
TTKali Creative Commons License 1,5 órája 0 0 204951

Sajnos nem, úgy túl könnyű lenne :)

Előzmény: halaloszto (204950)
halaloszto Creative Commons License 2 órája 0 0 204950

Nem tudsz a belső sarokba tenni erősítést?

Előzmény: TTKali (204949)
TTKali Creative Commons License 2 órája 0 0 204949

Sziasztok!

10-es rétegelt lemez élébe mivel érdemes rögzíteni?

Csavar nem feszíti szét?

Élére állított rétegelt lemez csíkokból kéne keretet gyártanom.

halaloszto Creative Commons License 2 órája 0 0 204948

akkor azt valami hengerelt vastaglemezből vágták ki, nem öntötték olyan alakra. én bátran kalapálnék rajta.

Előzmény: Bencuc (204947)
Bencuc Creative Commons License 2 órája 0 0 204947

Kalapálni már kalapáltam rajta nem tört el. Jó vastag tömb, olyan 5 cm vastag. Nem hiszem, hogy ez gond lenne, inkább a horpadás. Nem tudom amúgy milyen anyag ez pontosan, de szerintem ilyen méretben ez nemigen acél. A vaskereskedésben árulták ezt, ilyen nagy tömbök voltak kirakva mindenféle formában, volt nagy henger alakú, ez úgy néz ki formára meg méretre, mint egy tégla, csak vas. 

Előzmény: halaloszto (204946)
halaloszto Creative Commons License 3 órája 0 0 204946

ha öntöttvas, mint a sparhelt teteje, akkor a kalapálástól el fog törni. ha acél, akkor bátran kalapálhatsz rajta. okosok a szikra színéből is megmondják, én max a származása alapján tudnék tippelni.

Előzmény: Bencuc (204945)
Bencuc Creative Commons License 3 órája 0 0 204945

Kézifűrészpengéket akarnék kikalapálni egyenesre valami sima egyenes felületen (ne kérdezzétek miért így, ezt mutatta valaki, hogy így lehet). Egy üllő lenne erre ideális, nekem viszont csak egy öntöttvas tömböm van. Vajon az kibírja, ha a pengét kalapálom rajta, vagy hiába lapos a penge meg a kalapács feje, horpadások lesznek a puha öntöttvasban? Én azt remélem hogy mivel a penge nagy meg lapos, nem lesz gödrös tőle a tömb felülete. 

BJaca Creative Commons License 3 órája 0 0 204944
Előzmény: BJaca (204943)
BJaca Creative Commons License 3 órája 0 0 204943

Fiúk, nemrég valaki tett fel egy linket a fúrószár élezésről. Elég hosszú és részletes videó volt, de valami nagyon jó, azóta tudok fúrót élezni. Viszont nem találom a videót. Tudnátok segíteni?

BJaca Creative Commons License 5 órája 0 0 204942

Ne haragudj érte :)
Csak mikor ránéztem a gépemen a fényképre, pont úgy nézett ki, mintha megvetemedett volna.
Igazából nem hajlítva van, hanem ívesre marva. Az a kaloda mint egy híd Velencében, ívesen vezette a marót az anyag fölött. Nem is olyan rég tettem fel egy rövid videót, hogy asztali marón hogy sikerült körívet marni. Abból jött az ötlet, hogy csinálok kalodát a marónak, és akkor nem lesz olyan egyenes a háttámla.

Előzmény: pacman_123 (204941)
pacman_123 Creative Commons License 5 órája 0 0 204941

"szóval ezt így is akartam"

Magyarul ezt benyeltem mint kacsa a nokedlit? :O

Hátjó. Akkor hozzád küldöm az összes hajlítandó nyersfámat. Vagy szerencsénk lesz nálad, vagy hajlíthatsz :D

Előzmény: BJaca (204919)
pacman_123 Creative Commons License 5 órája 0 0 204940

húba**ki ... ez ütött ... így estefelé ....

Előzmény: kuperta (204926)
Paco155 Creative Commons License 5 órája -1 1 204939

Előtte:     Utána: 

A bűnösök.

Első réteg:  Clear Seal Oil | American Wood Oil

második réteg: Hard Wax Oil | American Wood Oil

Munkaasztal lesz belőle a könyvespolcomban, a dió táblásítását nem én végeztem a lap a Salix Lignumtól van. 

Mindenváró Ádám Creative Commons License 8 órája 0 0 204938

Gratulálok a nyuszidhoz!

Mivel teszed fel a nehéz rönköt olyan bazi magasra?

Egy külön gépet vigyél magaddal a nagyon kiálló dolgok előzetes levágásához, hogy ne kelljen leszerelgetni hozzá a fűrészt a gépről.

Épp a hétvégén fejeztem be egy kb. 50 cm átmérőjű és közel 2 méter hosszú cseresznye rönk feldolgozását. Másfél éve vágtam ki.

Mondjuk a törzs alja sajnos beteg volt. A kb. 0.12 köbméternyi kihozatal azért nem valami fényes... Nem egy olcsó anyag :-)

Előzmény: rl60 (204933)
rl60 Creative Commons License 9 órája 0 0 204937

Akár az is megoldható. Az a jó ebben, hogy szétszedve elfér egy személyautóban is.

Előzmény: halaloszto (204935)
rl60 Creative Commons License 9 órája 0 0 204936

Lényegében igen. Adnak hozzá két távtartó anyát, azokra kell a fűrész gyári anyáit kicserélni.

Előzmény: BJaca (204934)
halaloszto Creative Commons License 10 órája 0 0 204935

Egy pár m3 ingyen faanyag, és behozta az árát. Mostantól lehet hívni téged bérfűrészelni?

BJaca Creative Commons License 10 órája 0 0 204934

Jól látom, hogy a fűrész arra a két csavarra van rögzítve, amivel a láncvezető van a géphez rögzítve?

rl60 Creative Commons License 10 órája 0 0 204933

Szia! Nem volt olcsó, de ez a nyuszi gondja. :-)

Mindig bánt, amikor látom, hogy az egészségesen kivágott, szép faanyagot felkuglizzák.

Előzmény: Soká (204911)
jacksly Creative Commons License 10 órája 0 0 204932

Szia,

Én is vettem anno, de még csak 4-5 napja használom, éppen most csinálom neki az asztalt vele. :-)

Bár nekem sincs összehasonlítási alapom, mert nem volt előtte másik asztali körfűrészem, de semmi rosszat nem tudok mondani róla. Szerintem is nagyon jó asztali körfűrész ez a kék Bosch GTS 635-216, valóban jó a gyári lapja, de én azért venni fogok rá Freud lapokat (egy hossz- és egy keresztvágót). Nem tudom, mikor fogom kevesellni a max. 70 mm-es vágásmagasságot, bár, ha átfordítom a munkadarabot, akkor az már 140 mm, az már nem olyam kevés azért...

100ezret simán megért anno, főleg, hogy jelenleg 130ezer az OBI-ban.

Előzmény: Gyula Timko (204816)
BJaca Creative Commons License 11 órája 0 0 204931

Vevő vagyok minden poénra, ne kímélj! :)
Nagyobb ív jobb lett volna, de ahhoz már 2 colos palló kellett volna.

Előzmény: HUN-12214 (204929)
halaloszto Creative Commons License 11 órája 0 0 204930

nyilván ugyanott, vagy közel egymáshoz gyártják.

a hirtelen megváltozott fogyasztói szokások nagyon sok évek alatt beállt érzékeny egyensúlyt felborítottak a termelésben. ezek a just in time beszállításra alapuló agyon optimalizált láncok nem bírják a gyors változásokat. simán lehet, hogy félve a jövőtől a metabo nem rendelte meg a következő szokásos adagot, a gyár meg azonnal talált más megrendelőt a kapacitása lekötésére, unatkozni senki nem szeret. mire kiderült, hogy mégis kellenek a gyaluk, már nem volt szabad gyártókapacitás.

Vajk

Előzmény: VargaRoland (204924)
HUN-12214 Creative Commons License 11 órája 0 0 204929

engem is átvertél

akartam is viccelődni, hogy háttámlának pont jó lesz :-) de aztán nem küldtem el , hátha nem lénnél vevő a poénkodásra :-)

Előzmény: BJaca (204919)
BJaca Creative Commons License 11 órája 0 0 204928

A kés biztosan. És? :)

pali923 Creative Commons License 12 órája -1 0 204927

Jó felelet, leülhetsz! :))

kuperta Creative Commons License 12 órája 0 2 204926

A késés? :))

Előzmény: pali923 (204925)
pali923 Creative Commons License 12 órája 0 0 204925

Egy szlovákiai webshopból akartam venni egy kábelt hifihez. A legközelebbi szállítmányt júniusra ígérte nekik a gyártó. Akkor mi a közös a gyalu- és a kábelgyártókban? :)) Szerintem még lehetne folytatni a sort. :(

Előzmény: VargaRoland (204924)
VargaRoland Creative Commons License 12 órája 0 0 204924

JET-re június volt az előrejelzés még decemberben...

Mi lehet a közös a Metabo-ban és a JET-ben azon kívül, hogy mindkettő kombinált gyalu? Vagy csak véletlen lenne?

Előzmény: pacman_123 (204921)
botab Creative Commons License 13 órája 0 0 204923

Nagyon köszi a válaszokat!

1. Duplasteller - igen, ilyesmire gondoltam, szuper, hogy tudja!

2. Asztalba építés - ok, jogos az "ugyanolyan" jelző megráncigálása ;) És köszi a router lift-tippeket is, nézegettem már én is - a lényeg, hogy fokozatosan tudok majd közelíteni a tizedmm-es igényekhez. Aztán persze lehet, hogy mire odaérek, Triton lesz belőle. Egyelőre a kis DW tűnik megfelelőnek (többek között az itteni, fórumos infók alapján) a rendelkezésre álló büdzséhez és az előttem álló projektekhez.

Előzmény: pacman_123 (204918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!