Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 6 órája 0 0 208330

itt kaphato sima fenyo fa. 

fenyo lecek  kulonbozo meretekben, de elore szabva.

ezt nem is bonyolitanam tovabb, mert tobb mint eleg arra amire nekem kell. 

szerszam keves, de halisten a hely is, igy boviteni akkor sem tudok ha akarok. 

de legyek rovid. 

ha elindulok egy 40x40-es labon polcnak,, akkor a 90 fokos leagazas ne osszecsavarozott 2x40 mm legyen. 

maradjon 40 mm. 

lama a kerdes, tudom. 

elkepzelesem is van, marom is, meg fureszem is. 

de az nem egyenlo a rutinal. (legjobb megoldas. :) 

nem szep dolgokat szeretnek csinalni, hanem mukodoeket. 

nekem eleg ha egy samli all, eros, es nem ossze szogelve van. 

..nezzen mar ki valahogy ha belefeccolom az  idot, az meg nem az hogy tiz kilo csavart bele eresztek..  

jovok vissza.

de most koszi, es tente.:)

Előzmény: pacman_123 (208328)
cam aro Creative Commons License 6 órája 0 0 208329

holnap megnezem. 

ma inkabb mar agynak esek. 

koszi.

Előzmény: 409 (208327)
pacman_123 Creative Commons License 7 órája 0 0 208328

"ellenben csont hulye vagyok hozza, es ezen meg a google sem segit. "

Hogy kicsit az Ablak Zsiráfos vonaladhoz kapcsolódjak: elolvasod a könyvet, pl a zsiráfról. Majd bemész az állatkertbe, meglátod a zsiráfot és azt mondod: jé, ez egy zsiráf. De ettől még nem fogod tényleg ismerni a zsiráfot :)

Ez egyszerűen idő kérdése. Rengeteg gyakorlás. Nem fogsz olyan kiadványt találni, amit eolovasol, megnézel - majd profi leszel és nekiállsz egy bútornak és minden elsőre klappol.

Sok kértdést is felvet a terved:

- milyen bútort? (konyhaszekrény vagy franciaágy vagy kissámli?)

- miből? (bútorlap? fa? csapolásokról kérdeztél így elsőkörben a fa ugrik be, dehát a bútorlapnál a pl a tiplis kötés is tekinthető egyfajta csapolásnak).

- mivel? (milyen szerszámaid vannak?)

Ezek csak a legfontosabb kérdések.

Én azt mondanám, hogy ne rögtön ágyneműtartós, felnyithatós franciaággyal kezdj, vagy komplett konyhaszekrénnyel. Kissámli. Az jól jöhet mindig :) Jól lehet gyakorolni vele a kötéseket is. 

Túl sok bútort nem készítettem életemben, ha mégis az fából volt,. Kosaras ülőke (sajátcsapos kötés, tiplis kötés), összecsukható kisasztal (sajátcsapos kötés), ez ugyan nem bútor mert a korábban linkelt hengercsiszoló, de van benne lapolt kötés, aztán ez sem bútor, mert hintaló öcsém kisfiának, ennek a kötéseit csak kézi szerszámokkal készítettem el.

Stb, stb .. egyikhez sem volt ablakzsiráfom, a szakmám meg "infós" - egyedül az volt, meg az van, hogy próbálkozol, gyakorolsz - aztán egyszercsak menni fog.

Akár úgy, hogy két lécdarabot minden különösebb értelem nélkül összecsapolsz. Fűrésszel, vésővel, vagy asztali fűrésszel. Ollós csappal, lapolt kötéssel, sajátcsappal - akármivel, csak gyakorolj. Aztán jöhet a kissámli :)

Előzmény: cam aro (208326)
409 Creative Commons License 7 órája 0 0 208327

Küldtem mailt az itteni címedre.

Előzmény: cam aro (208326)
cam aro Creative Commons License 7 órája 0 0 208326

koszi. 

nem az abszolut sik a lenyeg, hanem hogy ne valjon el gyanta a fatol.

asse erdekel ha karikaba hajlik, DE takaritani lehesen mint egy normalis konyha butort. 

(uveg lapot nem tennek ra.. bekoltoznek a pokok ala. :) 

de akkor ez igy ket oldalt zarva. ..szerinted nem fog repedni.

koszi.

nincs trukk, proba van.. 

ennyi eleg. :) 

-----------

megint kell gyartanom par butort, es szeretnem jol. 

ellenben csont hulye vagyok hozza, es ezen meg a google sem segit. 

valahol indulni kell. 

ezert irtam ablak zsiraft. 

linkeket megnezem, egyenlore koszonom a segitseget.

Előzmény: pacman_123 (208324)
pacman_123 Creative Commons License 7 órája 0 0 208325

Hauch Tamás csinált még jópár érthető videót kötések témában:

https://www.youtube.com/channel/UCYeDoA5DT1vCSHcvXkKj7Rg/search?query=k%C3%B6t%C3%A9s

Előzmény: cam aro (208323)
pacman_123 Creative Commons License 7 órája 0 0 208324

Egyet biztosan tudok mondani: ha "lesíkoltad" az asztalt és csak az egyik oldalát gyantázod (értsd: légmentesen felületkezeled), a másikat nem, akkor köszönj el rövid időn belül a síkságától.

Tehát ha mindenáron gyantáznád az egyik oldalát akkor a másikat is. Ugyanúgy ha lakozod, az alját is.

Remek tapaszalat volt ez nekem.

Ez ennek a gépnek a "munkaasztala" lett volna, táblásított bükk, és láthatod, alulról merevítésnek ragasztottam-csavaroztam élében 18-as rétegelt csíkokat. Aztán jó 5letnek tűnt a tökélestes sík elérésére gyantával kiönteni. Mikor már kb megkötött, hogy hozzá lehetett nyúlni lecsekkoltam, teljesen sík volt. Aztán otthagytam .... nem is tudom mennyi időre, hogy teljesen kikeményedjen a gyanta. Talán egy, másfél hétre. Láthatod mi történt vale: a merevítés ellenére is gyönyörű C-betűre hajlott, nem is kicsit.

Amúgy nem fog elrepedni a gyanta, nem érdemes ilyen "hőtágulásos-tudományos" mélységbe lemenni. Ez a "titokfás"-gyantázás (amúgy juhar felcsíkozásából maradék) még a mai napig nem vált el, pedig itt a kérgére öntöttem a gyantát. Nagyobb baj lehet a fenti jelenség ha nem figyelsz oda.

Tehát: ha egyik oldalát lezárod teljesen, akkor a másikat is. Akár gyanta, akár lakk.

Ezt a csapolásos dolgot hirtelen nem teljesen értem: általkános asztalos oktatóanyagot szeretnél? Hogy érted az "ugyanitt alklamazhatót"? Tessék, pl egy magyar nyelvű oktaási anyag, fakötésekről (is):

https://www.nive.hu/Downloads/Szakkepzesi_dokumentumok/Bemeneti_kompetenciak_meresi_ertekelesi_eszkozrendszerenek_kialakitasa/11_2274_tartalomelem_009_munkaanyag_100531.pdf

Ha meg a "hogyan készítsd el" a kérdés: hát rengeteg videó lelhető fel a témában, attól "ablakzsiráfabbat" nem tudok elképzelni minthogy megnézel párat :)

https://www.youtube.com/results?search_query=woodworking+joints+techniques

Előzmény: cam aro (208323)
cam aro Creative Commons License 8 órája 0 0 208323

sziasztok urak. 

van egy cirka masfel eve acsolt ebedlo asztalom, belteri hasznalatra, cirka 180x80 meretben, fenyo ~40x70mm- es 'lecekbol' barkatsolva.. 

szeretnem a tetejet kulturalizalni, ( sikba rakni ) , es mugyantas felontesre gondoltam.. ez max 2-3 mm ha csak a sikot nezem. 

ellenben emlekszem  -talan - Paco ur monologjara miszerint a halott fa is elo fa. 

...vagyis mozog. 

van erre a hotagulasi/egyeb/  kulonbsegre valami megoldas, ,vagy hagyjam inkabb a pitsbe mert ugyis megfog repedni a gyanta a fa tetejen  ? 

------------

ugyanitt alkalmazhato fakotesekrol/csapolasokrol kernek egy gyermekeknek valo ablak zsirafot kepes formaban, mert csak otletekre van szuksegem.. 

koszonom. 

jo munkat a brigadnak. 

rferi Creative Commons License 18 órája 0 1 208322

A facebookról vettem ezt a képet, Györkő Zsombor képe a mecseki kirándulóhelyről.

Érdemes tanulmányozni az ácsolatot!

Hobbit_G Creative Commons License 23 órája 0 0 208321

Rotexhez képest a kis bosch polírozó egy álom használatra, nem nehéz, viszonylag irányítható, jó a fogása, nem kell küzdeni emiatt, max helyen tartani a forgás miatt, ugyanakkor ez vízszintes felületen igaz... 

Nagyon jó a rotex, de előbb vennék pl metabo turbotec-et vagy milwaukee ros duplakörös excentert + ezt a bosch polírozót, mert kényelmesebb velük a munka, még ha kicsit lassabb is (mert tuti lassabb, ez nem vitás :)) 

De én nem vagyok festool fan 

Előzmény: Paco155 (208318)
Hobbit_G Creative Commons License 23 órája 0 2 208320

Azt ne feledjük, hogy Kína tud jót és szart is gyártani, adott gyártó mit rendel. Ezt úgy értsd kínai megírja a szerződést alkatrészekre bontva, a szerződő végigpipálja miből mit kér, látva a gyártási árakat.

Hozzáteszem makita tele kínai alkatrésszel, csak románok szerelik össze, festool szintén sok kínai elemet alkalmaz, csak németek teszik össze, nincsenek csodák. 

Előzmény: szabad paraszt (208258)
adam654321 Creative Commons License 1 napja 0 0 208319

pappr

Én is GST160CE fűrészt használok.

Kérdés:

A tiéd is kellemetlenül melegszik a markolat tövénél, ahol a hüvelyk- és mutatóujjaddal "körbefogod" a gépet?

Előzmény: pappr (208300)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 208318

Nem lenne meg, az Auro viasz max két óráig fényezhető ha jól Mléxem. Én épp az említett géppel csináltam egy óra múlva, és géppel is maga volt a kis halál. :) 

Előzmény: halaloszto (208316)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 208317

Bocs, a viasz volt az, amire ezek vonatkoztak. Holnap megkeresem a dobozt.

Előzmény: halaloszto (208316)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 208316

Én olajoztam auróval fenyőt. A leírás azt mondta, hogy minnél többet várok a kidörzsöléssel, annál fényesebb lesz, de annál többet fogok káromkodni. És pont így is volt. Ha 20perc múlva ronggyal felsörzsöltem, utánna hagytam állni, akkor szép selyemfényűre keményedett ki. Ha egy órát vártam, akkor elég izzasztó volt ronggyal egyenletesre dolgozni, és fényesebb lett. El tudom képzelni, hogy ha várnék mondjuk 8 órát, és nekimennék egy polírozógéppel, akkor meglenne a rendesen fényes felület. Pláne ha nem fenyő az alap.

Előzmény: tfe_tng (208310)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 208315

Elviszem a sörös estre. :)   Idő nem számít. Már vagy két éve nem vettem elő a táskájából, szóval ha egy évet parkol nálad mielőtt nekikezdesz a projektednek akkor sem gond. 

Előzmény: tfe_tng (208314)
tfe_tng Creative Commons License 1 napja 0 0 208314

Köszi, lehet élni fogok majd vele ha eljutok odáig (szeptember előtt nem hiszem). De igazából azért vettem a rotexet, mert polírozó is, szóval jó lenne legalább kipróbálni :)

Előzmény: Paco155 (208312)
tfe_tng Creative Commons License 1 napja 0 0 208313

Jaja, láttam már olyat, ahol egy mikroszálas kendőt raktak a csiszolótalp alá, azzal dolgozták be a cuccot. 

Előzmény: Paco155 (208311)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 208312

Ja, és még valami.   Tudok neked kölcsönadni egy 1000-3000 közötti fordulatszámú polírozógépet 180 mm átmérővel, azzal tutira meg lehet csinálni és megfelelő szivacs is található hozzá. 

Előzmény: Paco155 (208311)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 208311

Amit a gépre adtak az egy nagylyukú cucc 3-4 milliméteres lyukakkal és valami műanyagból szóval szinte egyáltalán nem tartott magában olajat csak ami a felületére kenődött.   

Belegondolva a dologba ha találsz 150mm-es vastag filcet tépőzárral talán az lenne a legjobb. 

Előzmény: tfe_tng (208310)
tfe_tng Creative Commons License 1 napja 0 0 208310

Nem feltétlen tungolaj, lehet auro, rubio, akármi. 

Mondom másképp :)

Konyhát csinálok, egyenlőre még tervezési fázis, azt sem tudom mennyi anyag kellene, és még meg sem néztem a furnéros forgácslemez árakat, szóval még bizakodom hogy abból lesznek a frontok (aztán majd jól pofára esek, ha meglátom az árakat :) Lényeg hogy egyenlőre még fejben szexelek - ahogy pacman mester mondta - ha összejön, akkor furnéros frontokat szeretnék. 

Emiatt elatíve nagy mennyiségű, nagy felületű frontot kellene olajoznom, akármivel. Az asztal lábait is olajoztam annó, főleg a buffolás részét utáltam csinálni, ezért gondoltam valami gépi megoldásra. Innen a kérdés.

Gyulladás: Nem a fordulat miatti gyulladásra gondolok, hanem az olajok természetes öngyulladására. Kipróbáltam szivacshengerrel az olaj felvitelt az asztalnál, 20 perccel a befejezés után füstölt a henger és rettenet büdös volt. Szóval nem legenda az öngyulladás, az hétszentség :)

(btw, nem jó ötlet a szivacshenger, rengeteg olajat szív magába, szóval elég pazarló, és semmivel nem jobb az eredmény, mint ha egy ronggyal "feltörli" az ember a felületre, vagy egy műanyag lappal eloszlatja)

Jah, gondolom kimosni ezeket az olajokat a szivacsokból szinte esélytelen, szóval egyszer használatos sajna, gondoltam egy kérdést megér, hátha tudtok valami tuti megoldást (azért annyira nem olcsók ezek a szivacsok, főleg ha ződfekete)

Ha jól értelek, akkor valami szivacs cuccot vegyek, ne ezeket a gyapjúkorongokat, ha buffolni akarok. 

Mindenesetre köszi. 

Előzmény: Paco155 (208308)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 208309

Mármint már akkor ránéztem amikor feltetted. 

Előzmény: Paco155 (208308)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 208308

Ránéztem és gondolkodtam egy kicsit, hogy válaszoljak-e de végül nem tettem. 

Mi az oka?  Az, hogy bár csináltam már ezt a technikát amikor a padlómat raktam le, de nem tungolajjal.  Sőt tungolaj még soha nem is volt a kezemben. A saját esetemben a nagy padlócsiszoló géppel és a hozzávaló szivaccsal vittem be az olajat, majd utána báránybőr párnával fényesítettem fel.  Nagyon alacsony fordulata van.  A rotexet is le lehet venni eddig a fordulatig szóval alkalmas lehet direkt módban. Természetesen ezen a fordulaton nem gyullad meg. :P

Szivacsot a nagy géphez különbözőket lehet kapni a legfinomabbat kértem, de ez is hivatalosan valami 4-600 körüli. Így én polírkorongból is a durvát választanám. És semmiképp sem "tojástartósat" hanem sima felületűt. Azt a kérdésedet hogy utána eldobandó-e nem is értem, mert te is tudod, hogy a keményolaj a levegő oxigénjére keményedik meg és ezt a szivacsban is megteszi szóval ha nem tudod kimosni belőle (mint a políranyagot lehet egyébként) akkor bizony az egy nap múlva már kuka.  És nem tudom mivel lehetne kimosni.  A báránybőr az nem kidobandó de az meg a buffoláshoz nem kell, csak nekem a viaszos keményolajhoz. :) 

Fentiek tisztán feltételezések, és a pudingpróbán át kell menniük, de én nem látom lehetetlennek a használatát.  

Előzmény: tfe_tng (208307)
tfe_tng Creative Commons License 1 napja 0 0 208307

Izé, Paco, megtennéd hogy ránézel erre a kérdésemre ? Benned bízom, hátha mondasz valami okosat :)

Előzmény: tfe_tng (208298)
tfe_tng Creative Commons License 1 napja 0 0 208306

Olyan oroszos. A gép viszont meglepő módon egészen frankó, sikerült megfogni a domino lényegét. Nyilván pontosságban, sebességben sehol nincs, de igyekezetből ötös. Nem lennék meglepve, ha a steller pontosan ugyanazokkal a dimenziókkal készült volna, mint az eredeti :)

Előzmény: Paco155 (208305)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 208305

Meg a 3 db lötyögő idegencsap is ütős :)

Előzmény: tfe_tng (208303)
ZolKa Creative Commons License 1 napja 0 0 208304

Nem lakkozom le, illetve a réz csavar is logikus, próbáltam is venni de a mi kis városunkban egyik csavar boltban sincs réz csavar. Jövőhéten nézek a megyeszékhelyen.

Köszönöm neked is és mindenkinek a tanácsot!

Előzmény: BözsiBözsi (208281)
tfe_tng Creative Commons License 1 napja 0 0 208303

Zseniális...

A németnek talán egy picit jobb az elszívása :)

Előzmény: Kamelot (208302)
Kamelot Creative Commons License 1 napja 0 0 208302

Orosz dominó nincs túlbonyolítva. Kevesebb állítási lehetőség, de működik.

Slam Jr. Creative Commons License 1 napja 0 2 208301

Talán szegény GPS mondta és ebben igaza volt, hogy a made in china felirat semmit nem mond el egy termék minőségéről. Ott olyan minőséget gyártanak, amilyet kérnek tőlük.

Előzmény: pappr (208300)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!