Keresés

Részletes keresés

aekis Creative Commons License 6 órája 0 0 180544

https://hobbiasztalos.blog.hu/2016/03/20/shou_sugi_ban

Közben láttam mi az ősi módi. van egy tűzraakás, rajta egy kis fémpálca-állvány. 3 égetnivaló pallót összefordítanak, összedrótozzák, hogy ne esen szét, majd rárakják a tűz fölé a fémállványra. A "facső" piszkosul bedurran, süvölt a láng. Fél perc után megfordítják, és úgy is kicsit tábortüzezik. Ezután lerakják a földre és vízzel eloltják, szétbontják.

Csak azt nem értem, hogy miért csak egyik oldalról kezelik... A másik úgyse látszik? :)

Kocsmákban a giccsverzióba lehet belefutni. Fujj.

Előzmény: aekis (180542)
409 Creative Commons License 7 órája 0 0 180543

Most utána olvastam, és tényleg, manapság divatos az égetett hordó. Ifjabb koromban, amikor kádárok között töltöttem időmet, még nem volt ez szokás.

Előzmény: Garfield007 (180541)
aekis Creative Commons License 7 órája 0 0 180542

Van ugye a giccsverziós perzselgetés, na ezt inkább hagyjuk...
A pirográf viszont nem perzsel, ott a forró fém van hozzányomva a fához, hasonlóan amikor beleégetnek valami jelet a ládákra.
Láttam olyat, hogy vörösizzásig hevítik a vaskockát (fogópálcával a végén) és ezzel simogatják át, mintha vasalná. Picit meglángol, de inkább sima lesz a felülete. Biztos, hogy értelmesebb mint a disznóperzselősdi.

Előzmény: aekis (180539)
Garfield007 Creative Commons License 7 órája 0 0 180541

A hajlításhoz melegítik. A pörkölésnél, égetik. Akár 60 percig is, nem csak a barrique hordóknál.

Előzmény: 409 (180540)
409 Creative Commons License 7 órája 0 0 180540

A hordót nem égetik. Abba azért raknak tüzet, hogy a dongákat hajlítani lehessen.

Előzmény: aekis (180539)
aekis Creative Commons License 7 órája 0 0 180539

Valaki égetett már fát? Na nem a szalonna alattira gondolok, hanem amikor megpirítják a felületét. Japánok a nagy tudorai ennek is. Aztán bevillant, hogy a hordót is kiégetik.

De mi is történik ilyenkor a fával? Manapság disznóperzselővel divat ezt csinálgatni, régen nem hiszem, hogy ilyennel végezték, inkább egy vörösizzásig felhevített vaskockával történő simogatást látok életszerűbbnek. Hordónál a tábortűz az életszerű.

Megkeményedik a felszíne? Vízálló lesz? Tükörsima, mintha legyalulták volna? Vagy ha máe gyalult akkor mi lesz vele a tüzesvas alatt?
Miért nincs ez a módi manapság használatban? Nem lehet esetleg már átfesteni?

Paco155 Creative Commons License 7 órája 0 1 180538

6 mm rétegelt lemezt élbe csavarozni?  Tényleg van két bal kezed :) 

Annak örülök, hogy megláttátok a lehetőséget "csak bent van zsák" elvben, de szerintem a mágneses tartót icipicit hagyd rövidebbre, ha biztosra akarsz menni.  Három ürítés után én úgy látom, hogy nagyon kevés a mellészóródás.

Előzmény: mr.York (180536)
generátoros Creative Commons License 8 órája 0 0 180537

Pacman fahordója mindent visz, nagyon szuperül megcsinálta. Valószínű a szögletes tartály / doboz/ is megfelel a célnak. Nekem papír hordó / 60 liter/ a tartály, nem horpadozik.

Előzmény: mr.York (180536)
mr.York Creative Commons License 8 órája 0 1 180536

Megcsinaltam a masodik por gyujto ciklont. A hordo tul gyenge volt a porszivohoz allandoan behorpadt. Az itt kapott/latott javaslatokat otleteket beepitettem. Hamarosan jon a harmadik valtozat, mert ezt egy baratom atvette tolem. Nekem keves volta a 6mm retegelt lemez, legkozelem 10-12-es lesz. https://www.youtube.com/watch?v=pzq9po9Qnr4

motor-os Creative Commons License 8 órája 0 0 180535

Adtál. Semmi gond.

Előzmény: Hobbit_G (180531)
generátoros Creative Commons License 8 órája 0 1 180534

Az obi menjen az anyja ........-ba .  Meg minden kereskedő aki ilyen trükkel akarja megkeresni a betevőt. Ez kicsit hasonlít arra amikor a zöldséges vagy a hentes úgy adott vissza, hogy kerekített, persze a saját hasznára, aztán amikor megdrágultak a dolgok akkor azt gondolta az ember, hogy ez már nem fordul elő. nem így lett , a mai napig vannak átbaszós kereskedők. És sajnos nincs itt kivétel, lehet ez multi, lehet ez kisboltos hazai, legfeljebb a módszer változik. Nagy tiszteletem a kevés kivételnek.

Előzmény: neduddgi(én) (180522)
Lady fantasy Creative Commons License 8 órája 0 0 180533
Előzmény: aekis (180532)
aekis Creative Commons License 9 órája 0 0 180532

Kulturált, kikezdhetetlen. Viszont mindenki tudja, hogy tipikus kereskedői átbaszás, melynek célja, hogy 1 helyett 2-őt vegyenek. Lásd 9dl-es tejesdoboz dettó ugyan ez a szitu.

Előzmény: neduddgi(én) (180522)
Hobbit_G Creative Commons License 12 órája 0 1 180531
Maktechez tuti adtam, pislogtam is kicsit, hogy mivan? Xd

Urak, kis off:
Laptopszalonnál sajnos adódott "kis" probléma, így váltani kényszerültem, evvel együtt a dewalt beszerzés is módosul.
No ne tessék sírni, fórumon maradok és köv hónapban lesz meglepő bejelentés hol fogok szolgálni, nem lesz érte sírás, remélem xd

Előzmény: motor-os (180530)
motor-os Creative Commons License 13 órája 0 0 180530

3 maróm van. Mindhez van másoló gyűrű. :-)

Előzmény: pacman_123 (180526)
pacman_123 Creative Commons License 13 órája 0 0 180529

Ja OK. Ez az él a szomorú szmájlival duplán elbújt :-)

Előzmény: motor-os (180528)
motor-os Creative Commons License 13 órája 0 0 180528

Éllel írtam. (vicceltem)

Előzmény: pacman_123 (180525)
motor-os Creative Commons License 14 órája 0 0 180527

Kínai lépcsős fúróval fúrtam ki. Olaj kell.

Előzmény: neduddgi(én) (180496)
pacman_123 Creative Commons License 14 órája 0 0 180526

Pl Bosch POF 1200/1400-nak is alaptartozéka a másológyűrű. Jó spirálmaró kérdése inkább az egész.

Előzmény: motor-os (180524)
pacman_123 Creative Commons License 14 órája 0 0 180525

Miért csak Festool maróval látod megvalósíthatónak?

Előzmény: motor-os (180524)
motor-os Creative Commons License 14 órája 0 0 180524

Á! Nem jó. Nincs Festool marógépem. Szerintem nem is lesz. :-(

Előzmény: motor-os (180523)
motor-os Creative Commons License 14 órája 0 0 180523

Lehet, hogy ez volt. Már nem emlékszem, de ilyesmire gondoltam.

Előzmény: stolaz (180489)
neduddgi(én) Creative Commons License 15 órája 0 0 180522

Majd beszámolok a "csapolás" eredményéről.

Addig egy más jellegű tapasztalatomat tenném közzé, hogy ti ne a saját károtokon tanuljátok meg azt, ami engem piszkosul felbosszantott.

Ez is csak érintőleg asztalos téma, de talán elnézitek nekem.

Legkisebb fiamnak újítok fel egy '60-as évek beli íróasztalt. Nem akartam rá sokat költeni, ezért vettem az OBI-ban a saját márkás, vízoldható, "kettő az egyben" dekor festékükből egy ránézésre 750 ml-eset, ami pont elég lett volna a három soros festéshez. (Harzo T16-tal alapoztam, az önmagában többe került, mint amennyit összesen szántam volna a bulira.) 

Kibontva a dobozt, azt hittem, töltéshibás: legalább két deci levegő volt a festék felett. Aztán tűnt fel, amit a boltban nem néztem meg: a doboz oldalán szabályosan, jól láthatóan rajta van, hogy 500 ml. Ez persze a polcokon, a címkével előre fordított festékeken nem látszik, de a legtöbb (mindegyik?) márkának az oldalára írják az űrtartalmat, így ez ellen nem lehet semmi kifogásom.

Itthon hozzá mértem más festékekhez: az azonos átmérőjű 750-es dobozok kb. egy centivel magasabbak, ami csak egymás mellé téve feltűnő, az 500-asok meg több centivel alacsonyabbak, vagy jóval karcsúbbak, ez viszont látványos különbség.

Ennek ellenére sajnos vitathatatlan: én vagyok a hülye, miért veszek szemmértékre festéket.

Mondjuk ilyennel, hogy egyharmadnyi levegőt csomagolnak egy festékes dobozba, még nem találkoztam. Az az egy centis méretkülönbség nem tűnt fel, mert csak kisebb kiszerelések voltak a polcon. Pl. az általam akkor 500 ml-esnek vélt 375 ml-es, illetve 135 ml-es.

Így aztán kénytelen voltam még egy dobozzal venni, amiben csak az a bosszantó, hogy a kettő ára már majdnem elég lett volna egy jobb minőségű festékre is...

Tanulság: ne vásároljunk szemmértékre festéket. Vagy inkább ne is vásároljunk olcsónak tűnő festéket. Legalább is ilyet ne. (Dolgozni is elég xar vele...)

kofic Creative Commons License 15 órája 0 0 180521
Előzmény: norbi.sz_80 (180519)
kofic Creative Commons License 15 órája 0 0 180520

Opcionálisan lehet vásárolni hővédőt oldalra. Ha munkalap alá épített a sütő és felette a főzőlap akkor az első  kötő fémből szokott lenni. 

Illetve léteznek még olyan hővédők amik a főzőlap alá kerülnek ha alattük fiók van. Ismereteim szerint 60-80-100 cm széles korpuszokba kapható. Az indukciós lap alá a 16mm-es korpuszfehéret is megengedik a gyártók. Ajánlott kiszellőztetni a lapot, a fiókokat meg leválasztani mert a ventillátorok folyamatosan keverik a levegőt. 

Előzmény: norbi.sz_80 (180519)
norbi.sz_80 Creative Commons License 16 órája 0 0 180519

Sziasztok!

Beépíthető sütőhöz van valami olyan bútorlap, ami hőálló?

Én csináltam a szekrényt, egész jól sikerült, de van olyan program a sütőn, aminél picit fújja a meleg/forró levegőt az ajtó pereménél, és meglátni a bútorlap szélén (elszíneződik, el kezd elengedni az ABS élzáró).

Valami alu peremet is találtam pár napja, de sajnos nem találom újra... Hogy szokták ezt megoldani?

THX

kofic Creative Commons License 16 órája 0 0 180518

Ami fém körkivágót  rendszeresen használtam az keményfém lapkás volt és nem a kínai változat. Pillanatok alatt kiharapta az anyagot. 

Előzmény: pacman_123 (180516)
aekis Creative Commons License 16 órája 0 0 180517

Bezzeg a kés hegye egyből átüti ha nem figyelnek.

Bele kell verni egy kihegyezett 100-as szeget indításként.

Előzmény: rferi (180514)
pacman_123 Creative Commons License 17 órája 0 0 180516

Őszintén szólva: én biztos besz**tam volna, sőt kérdezni se kérdeztem volna. Merthogy .... sosem gondoltam volna hogy ez ilyen kis ge**ó anyag. "Valamivel csak kifúrom valahogy".

Azt mondjátok a fém-körkivágó is megnyekkent volna? 

Előzmény: 409 (180515)
409 Creative Commons License 17 órája 0 1 180515

Van aki csak a saját kárán hajlandó tanulni.......

Előzmény: rferi (180514)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!