Ezúttal kültéri fa padlót raknék le, fa stafnira. A speciális teraszcsavarok viszont rohadt drágák. Hol a trükk? 4x45os faforgacs csavar van 7 forintert is... :)
Előre is köszönöm ha tudtok valami költséghatékony megoldást.
5x5 helyett én 10 cm-es colos deszkát tennék a trapézlemez alá, abba sokkal könnyebb beletalálni a gumialátétes csavarral. Vagy 15-öst szoktam hosszában kettévágni, ha van maradék.
(Hacsak nincs valami kifejezett szerepe az 5 cm emelésnek.)
Annyit még hozzátennék, hogy ha olyan csavarokkal van felrögzítve a lambéria ami átmegy az OSB-n bele a vázba legalább 1/3-2/3 arányban akkor szerkezeti szempontból tökmindegy, hogy az OSB kívül vagy belül van. Csak akkor számít ha a lambériát kizárólag az OSB-hez rögzíted (külső OSB esetén), mert akkor a belső OSB stabilabb szerkezetet ad.
Pont most hívott, hogy mennyi stifolderrel készüljön:) Rákérdeztem gyorsan , hogy hova kerüljön az OSB. A külső sikon lesz mert a szabadon maradt vázhoz, ő könnyebben tud szerelni ... akkor ez is eldőlt. Mellesleg ott előbb telepednének meg a siklók mint az egerek.
Nem tudom mi illik mi nem, a szarufák is 5x10-es anyagból lesznek 2.4 m fesztávon, ca40 centi sűrűséggel.... nem hiszem, hogy ez BÁRMIRE is kevés lenne.
Erre keresztben 5x5-ös majd erre csavarozva a trapézlemez. Ennyi.
Lambéria ha lesz emberi áron borovi 15mm es akkor az (ca 2500/ m2) éa az OSB is 15mm-es.
Én vegyes metódust választanék sajátmagam részére.
A rövidebb oldalakra ahol az ajtó/ablak van (és az ajtós hosszú oldalra is) ott a a kívül OSB azon lambéria - azon okból amit Pacman is mondott. Hőszigetelő szerepe úgysem lesz, cserébe a közök is kihasználható helyek. A hosszú hátsó oldalra pedig belülre tenném az OSB-t mert így kapok egy nagy sík felületet ahol nem kell azzal szórakoznom, hogy vajon befér-e a közbe a szörf vagy a bringa vagy inkább a szerkezeti gerenda élének támasszam. A Vajk által felvetett gondot pedig, hogy esetleg az üregbe állat költözhet, valamilyen kőzetgyapottal oldanám meg. Tudom, hogy nincs szükség rá hőszigetelési szempontból, de annyira nem nagy plusz költség azzal szemben, hogy utána nem hagy helyet a vendégeknek.
Veszel 10 méter kerítésfonatot, azt teszed majd oda a leszedettek helyére.
Leszedsz 10 méternyi fát, felrakod az ideiglenes fonatot, aztán elmókolsz a fával. Mikor kész, leszeded a következő 10 métert, és felrakod ODA a már kész lécezést, így nem kell sétálnod a fonattal. Ezt az új 10 méternyit megint megcsinálod, megint továbbmész, megint ODA teszed a készeket. A kerítésfonatot a legvégén cseréled vissza.
10 méternyi kerítéshez nem kell végtelen hely a munkánál, és azzal is elleszel egy-két napig, mire elkészül, tehát annál többet szerintem nem érdemes egyszerre levenni.
Nekem is mindegy, ráér a család, ezt találták ki, túl régóta ismerjük egymást, hogy megkérdőjelezzem miért pont így.Ő pontosan tudja az okát, nekem ennyi elég. Elég racionálisan gondolkodik. Az én dolgom a megvalósíthatóságban van.
Ha szerinted miszerintünk a fa java részét ki kéne dobni, akkor azt tudat alatt már te is ki akarod dobni, csak ránk kened. :)))))) (nincs harag)
Ha ki kéne dobni, akkor kár belé a festék.
Szerintem te még nem csináltál ilyen munkát, ezért hiszed azt, hogy a kevesebbnek látszó munka kevesebb. Valójában több. Én sem akartam ezt elhinni, de a saját káromon tanultam meg.
A legjobb a fát leszedni, akár úgy is, hogy flexszel levágod a csavarjait, ha nem jön le kulcscsal, vagy csavarhúzóval.
Végtelenül könnyebb egyenmagasságban, két bakon tartva az anyagot, vízszintesen csiszolni, nem kell tartani a gépet, az ránehezedik a munkadarabra, ezzel is növelve a csiszolást. De a festésnél is könnyebb és jobb lesz a végeredmény.
Nem akarlak én meggyőzni semmiről, nem én kínlódom majd vele, csak gondoltam felhívom a figyelmedet arra az ellentmondásra, hogy ki kéne dobni, meg lefestjük.
Igen, a szalagossal nagyjából ugyanazt a lemunkálási sebességet éred el mint a sarokcsiszoló és lamelláskorong vagy fibertárcsa esetén, cserébe azzal síkot is lehet csiszolni. Ezeken a léceken kb. egyszer végigtolod egy 60-as papírral az összesen, meg utána 120-assal még egyszer, és mehet is a lenolaj alá. A zártszelvényre én nyolcvanast használnék egy menetben de ott a sarkok miatt úgysem úszod meg a multigéppel való befejezést.
És nem, semmiképp se a helyén fesd ha már úgyis le van szedve, hanem lefested a vázat is meg a deszkáknak a belső oldalát meg az élét, utána fel lehet dobálni. A külső oldalát már felszerelve is lefestheted, azt nem takarja a zártszelvény.
Ellensúlyos vagy rugós redőny kell, és akkor nulla erővel nyitható, zárható. Amúgy nekem mindegy csak nem látom az előnyét, de megannyi hátrányát igen. Aztán meg úgyis a "megrendelő" dönt. ;)
a fa lecek festeset mar lemezcsavarozas utan a helyen gondoltatok? vagy azt is leveve? :) jo sok hely kelleni fog ehhez ha nem a felrakva festem.
viszont ha leszedem es nem a helyen festem, akkor nem kellene ragaszkodnom ehhez a sotetbarna retro feelinghez. hanem lehetne akar lazurozni vagy vmi hasonlo. megoldhato az olcsobban mint a zomancfestek? idotallosag milyen zomanchoz kepest? egyaltalan ilyen allapotu faval melyiket lenne erdemes?
A srácok és a feleség nem biztos. hogy a 4m2- es redőnyt szeretné cibálni ha elmenne biciklizni. Így szeretnék. A mostani tárolón is ilyen széles redőny van, ezt szeretik. Mindenki azt hiszi az egy garázs, csak nem értik, hogy miért csak 2 m a mélysége.
szalagcsiszolo az koltseghatekony megoldas? meg haladosabb is mint a flexes csiszolas? amugy benti lepcsot is kellene csiszolnom, ahhoz is jo lenne a szalagcsiszolo.
ilyen kezi, egyszeru vajon hasznalhato? zartszelvenyt is ezzel csiszoljam?
fahoz milyen vasznat vegyek?
festesre jo otlet ez a lenolaj+dunaplaszt multi keritesfestek?
Én azt mondanám, szerezz be a flex helyett egy olcsó szalagcsiszolót, és egy olcsó ütvecsavarozót* (jól jön majd a lécek leszedéséhez felrakásához) A kettő ára együtt is kijön egy rendesebb sarokcsiszolóéból.
* Nem a lekattogós fúróról beszélek, hanem ütvecsavarozóról 3/8-os négyszög kimenetű elég lenne neked ehhez, de valószínűleg félcolost olcsóbban találsz
sok helyen lemezcsavarral van rogzitve, de annyira szar allapotu a fa nehol, felek szetreped majd felrakasnal..mondjuk igy is lesz par amit cserelni kell majd..
Ezen agyalok mióta láttam a hozzászólást. De egyrészt a vakolás sem sokkal drágább mint a lambéria (legalábbis az anyag), másrészt azt nem kell 2-3 évente csiszolgatni meg festeni. Szóval az ötlet nem elvetendő, bár szerintem amennyit mozog egy ilyen kicsi faház valószínüleg szétrepedezne, bárhogy hálózod alatta...
a fa festese miatt mondod? a fat egesz jol meg lehet csiszolni sztem levetel nelkul. kiveve ott, ahol ugye zartszelveny van mogotte. a femet nem igazan lehet igy, az teny...ezert is akarom ugyanolyan sotetbarnara festeni, ha lepattogna a femrol akkor ugyanolyan szin legyen alatta...a zartszelveny nem veszes allapotra sem.
az a baj hogy 150-200 meternyi kerites van, jo surun..:) igy is nagyon sok ido lesz, hat meg ha leszedem.
Nos, én nem tudom, hogy a zártszelvényekre miféleképpen is van felfogatva minden miskulancia, de azt már megtapasztaltam, hogy sok-sok dolgot szétszedve gyorsabb és kevésbé fárasztó pucoválni, mint egészben (ledobva valahova és vízszintesen dolgozva, vagy mindenféle lehetetlen testhelyzetben, minden prücökre [csavar, ect.] vigyázva). Bár több munkának látszik, de lényegében kevesebb. Ezen döntést ezért rád bízom (zárójelben: sátáni kacaj).
A vasdarabokat sem árt fémtisztára legyakni a festés előtt, ellenkező esetben nem igazán marad rajta hosszú távon az xyz gyártmányú festék. Sem.
"...leértékelően nyilatkozol a gyáriról és dicsőíted a név nélküli ki tudja milyen gépet. "
Na itt a lényeg. Nem a név számít hanem az eredmény, és ebben az összehasonlításban igenis megállhatja a helyét a házi-,ill. hazai kisipari gyártás. Én nem minősíteném le a mi szakembereink tudását. Egyébként láttad már ennek a hc260-asnak az alkatrészeit? Magadnak biztosan nem csinálnál ilyen silány saját anyagában csapágyazott műa. fogaskerekeket, behúzóhenger csapágyakat és vékony falú alu öntvényeket, vagy kikapcsolhatatlan előtolást. Vagy magadnak is betervezed az elavulást ( pár év múlva majd csinálok másikat)? Az én gépem árát tényleg nem kellett volna említenem, mert az egyedi eset, de tuti, hogy a metabo hc260 áráért egy klasszissal jobb gépet tudnék csinálni. Persze az nem METABO lenne.