Keresés

Részletes keresés

Wác Creative Commons License 2006.04.20 0 0 65
Jól sikerült film, nekem nagyon tetszett, főleg Keira Knightley miatt :-)
arnoczi Creative Commons License 2006.03.15 0 0 64

Kösz az infokat, nem találtam a filmről szóló topicot,talán mert nem  a mozis részben volt, de lehet, hogy eccerűen csak béna vagyok..

Na, mindegy, gyorsan elolvastam minden ott írt dolgot...

Előzmény: Joana_ (63)
Joana_ Creative Commons License 2006.03.15 0 0 63
A dvd-n rajta van egy kihagytott jelent, ami a reptéren játszódik, amikor a kisfiu rohan. Szerencsére kihagyták. Asszem irtam róla a másik topikban.
Előzmény: arnoczi (59)
Joana_ Creative Commons License 2006.03.15 0 0 62

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9104111&la=43101629

 

Van már ilyen topik, az se nagyon pörgött. Össze fogják vonni öket.

Előzmény: arnoczi (59)
arnoczi Creative Commons License 2006.03.15 0 0 61
biztosan tudod, hogy sajna aktuálpolitikai felhangja is van már ennek a remek résznek...
Előzmény: Törölt nick (60)
arnoczi Creative Commons License 2006.03.15 0 0 59

Arany vagy, kicsit pontatlanul fogalmaztam, úgyhogy jogos...

Arra gondoltam igazából, hogy a fórumokon nem jelenik meg ez a film, szóval, hogy nem nagyon lehet róla eszmét cserélni..

Még 2003-as hozzászólások sem igen akadnak...

A kedvenceim közé tartozik amúgy a esküvői meglepetés-zene, meg az elhíresült miniszterelnöki tánc, de erről nem szívesen írok.....

 

Ami furcsa, és nem nagyon értem, hogy amikor Liam Nieson és fogadott fia elmennek a repülőtérre az énekes csaj után, a kisfickó perceken keresztül rohan az aerporton , DE HONNAN TUDJA MERRE KELL MENNI? Elhagyott folyosókon, ajtókon megy keresztül, csak rohan, rohan, rohan....

?

 

Előzmény: Törölt nick (58)
arnoczi Creative Commons License 2006.03.14 0 0 56
kedvenc karaterek, idézetek?
andixka Creative Commons License 2006.03.14 0 0 55
Akkor nézd meg. :-) Feltéve, hogy szereted a romantikus, naív, ... filmeket.
Előzmény: bindera (53)
Zotya1979 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 54

Az egyik legjobb romantikus vígjáték, amit valaha láttam.

Kötelező minden szerelmes léleknek.

bindera Creative Commons License 2006.03.14 0 0 53
j0 film ,bár még nem láttam
arnoczi Creative Commons License 2006.03.14 0 0 52
Nos?
Joana Creative Commons License 2005.03.30 0 0 51
Ez miért nincs a Cinematrixban?
Joana Creative Commons License 2005.03.30 0 0 50

Igen.

Előzmény: zeuszka (11)
Joana Creative Commons License 2005.03.30 0 0 49

Csak kaja utánra: :-)

 

A DVD-n rajta van néhány jelenet, ami a filmbe nem került bele, ebböl a kedvencem Emma Thompson kisfiának a fogalmazása. Azon halálra röhögtük magunkat. Amúgy mostanában Love Actually-böl  heti egy az adagunk a férjemmel, aki amúgy utálja a nyálas filmeket. :-)

 

Szóval Emma Thompson-t behivatta az igazgató az iskolába, mert a fia tiszteletlenül irt a karácsonyi fogalmazásban, ahol is az volt a kérdés, hogy mit kivánna a gyerek karácsonyra. A többi illemtudó csemete mind olyasmit irt, hogy világbékét meg szeretetet, erre a Thompson gyerek azt szeretné, ha egy napra láthatóvá válna az emberek fingja!  És ezt néhány jelenetben, ami a fiú fantáziáját mutatja, lehet is látni, pl. a az angol királynö sétál a parkjában, majd egyszer csak lehajol és egy szines felhö jelenik meg mögötte. :-)

Előzmény: Emszi (46)
HP13 Creative Commons License 2004.12.03 0 0 48
"amerikai miniszterelnökkel"

???????????
Előzmény: derza7 (45)
Emszi Creative Commons License 2004.02.28 0 0 47
Pár érdekesség a filmről:

A forgatókönyvet írta és a filmet rendezte Richard Curtis, akinek ez az első(!) rendezése. Viszont olyan forgatókönyveket írt, mint a
- Bridget Jones naplója,
- Négy esküvő és egy temetés,
- Sztárom a párom (Notting Hill),
- az összes Mr. Bean és
- a teljes Black Adder sorozat (Fekete Vipera).
(Azt hiszem, aki ismeri a legutóbbit, az tudja, hogy Rowan Atkinson sokkal több, mint Mr. Bean.)

A rendező 7 számra táncoltatta a miniszterelnököt (az emlékezetes lépcsőn táncolás...), ezekből Hugh Grant választotta ki a "Jump"-ot.

A British Airways - ügyelve az utasok lelki nyugalmára - a járatain vetített Igazából szerelemből kivágta azt a részt, amelyben Hugh Grant a 2001. szeptember 11-i terrortámadásról beszél.

A Los Angeles-i Filmkritikusok Szövetségének döntése alapján a 2003 év legjobb férfi mellékszereplője Bill Nighy, a film koros rockere.

Colin Firth utólag elárulta, hogy a forgatás előtti éjszakán felébredt, mert úgy érezte, hogy hiába jegyez Curtis forgatókönyvíróként olyan filmeket, mint a Sztárom a párom vagy a Bridget Jones naplója, elsőfilmes rendezőként túl nagy fába vágta a fejszéjét. „Egyszerre 10-15 történet fonalát kell kézben tartania, sok a világhírű színész, neki pedig abszolút újoncként kell levezényelnie a forgatást”

Angolul tudóknak: itt
vannak összegyűjtve a film legemlékezetesebb beszólásai/párbeszédei.

Emszi Creative Commons License 2004.02.28 0 0 46
Talán még nem késői a válasz :-) Szóval a találkozó előtt a tanácsadói csupán azt javallották, hogy ne hódoljon be az amcsiknak, ám ekkor Hugh Grant még nyugalomra intette őket és korainak tartotta az ellenállást. Konkrétumok persze nem derültek ki sehol, csak az volt világossá téve, hogy az amerikaiak nagyon nyeregben érzik magukat és sokat követelnek. Viszont a megbeszélés utáni sajtótájékoztatón bekeményített és jól odamondogatott az amerikai elnöknek, valószínűleg addigra már teljesen felbőszítette a pofátlansága. Vagyis teljesen nem derült ki, mi volt az ok... (Legalábbis nekem, pedig magyar szinkronnal láttam, kétszer.)

Nekem ez a film volt a legjobb moziélmény 2003-ban, alig várom, hogy kijöjjön DVD-n :-)

Előzmény: derza7 (45)
derza7 Creative Commons License 2004.01.08 0 0 45
Csak - mivel angol nyelven néztem - egyetlen egy részt nem értettem belőle: mielőtt Hugh Grant az amerikai miniszterelnökkel találkozna, amolyan tanácskozásfélét tartanak az emberei. Na ott nem értettem, miről van szó. Szóval nem volt világos, hogy miért szégyenítette meg az amcsi elnököt a beszédében (mármint politikai szempontból).
derza7 Creative Commons License 2004.01.07 0 0 44
Nevedből következtetek: csak nem egy Alan Rickman-Piton rajongóval állok szemben?
Imádom a pasit....
Én angol nyelven néztem meg a filmet (2x) (MOM Parkban játszották), így zseniális volt, magyar szinkronnal ha fizetnek se néztem volna meg. (biztos vagyok benne, hogy amolyan giccses-érzelmesre vették a figurát)
Hiába romatikus vígjáték, azért van benne valami.
Előzmény: Toffy (43)
Toffy Creative Commons License 2003.12.19 0 0 43
*Most őrjöngte 2x végig a filmet...* :-)))))))))))))))))))))))))))))))) Imádom... Bár percenként hozzáfűzzük, hogy Alan Rickman mejik filmjében néz ki így, vagy úgy, és idegesíti mindig a mozit, de hát nem öllnek meg, ha már a szeretetről szól...... :-))))))
Toffy Piton
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.19 0 0 42
az érzelmek és egy pár szituáció
Előzmény: Joana (41)
Joana Creative Commons License 2003.12.15 0 0 41
Mi benne az öszinte?
Előzmény: Törölt nick (-)
Joana Creative Commons License 2003.12.15 0 0 40
A film közben 10 percenként változott a véleményem, hogy ez most dögunalom, vagy égy poénos-aranyos film. Akkor döntöttem végleg az utóbbi mellett, amikor hju elkezdte lejteni a táncát. Nem tudja valami, mi volt az a szám, amire táncolt?

Kevés olyan film van, aminek a dvd változatára pénzt adok ki de ez most az lesz.

Joana Creative Commons License 2003.12.15 0 0 39
A bridgetjonesben másmilyet játszott és ott (is) jó volt. (söt, ott volt eddig a legjobb, faszkalapként) Itt most megint a régi, bevált formáját hozza,ami klasszul áll neki, de mégis már a könyökömön jön ki.
Előzmény: amber smith (35)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 38
hogy be tuddgi írni ide.

de ugye, hogy szar, tudtam én. pedig bizisten szeretem a kicsit nyálas angol vígjátékokat.

Előzmény: krég (37)
krég Creative Commons License 2003.12.15 0 0 37
ajajajajajjj mér néztem ezt én meg arrgh
Borzas Creative Commons License 2003.12.10 0 0 36
nagyon tetszett ez a film, nagyon aranyos, rendesen elfelhősödött a szeme olykor

világbajnok a roksztár

colin firth meg akkora balfék, hogy

amber smith Creative Commons License 2003.12.10 0 0 35
hja szegény Hugh Grant egy karaktert képes eljátszani, nem tehet róla.
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.10 0 0 34
Az elnökös részben a csajszi nagyon jó volt pl.
Arra a túlcsordul, de odaillő jellemzést adnám. Szóval ebbe a filmbe sztm. tökéletesen belefért, és nem vett el az értékéből.

Egyébként a repülőteres jelenet a Dogmában szerepelt, nekem csak az nem tetszett benne, de elnéztem :)

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.10 0 0 33
az elnök vonalban én pölö egy szemernyi őszinteséget sem éreztem, a karácsonyi felkeresésre pedig nem lehet más mondani, mint hogy giccs a javából. és a gusztustalan fajtából. nekem.
a többi szálon legalább azért voltak értékelhető mozzanatok, szép pillanatok.

de sajnos a mozi közönsége számomra kész őrület volt, biztosan más lett volna, ha egyedül nézem, vagy legalábbis nem 200 totálisan hülyével, akik már mr bean megjelenésekor is sikítva röhögtek.

Előzmény: Törölt nick (30)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!