Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.08 0 0 550

Máté Gábor is ilyen menő csávó lett?

Én csak arra emléxem, amikor új gyémántként felvezették...

Előzmény: TaKy99 (549)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 549

Egyébként, ahogy olvasom, nem hazudik, Csak nem mond számodra érdekeset, így téged ez nem érdekel.

 

Na nézzük mit is mondott:

 

Nemzetközi - Igaz

90 ország - Lehetséges. Az Amway-ről tudom, hogy valahol 80 felett jár.

egyszeri munkával lehet anyagi függetlenséget elérni - Ez is igaz, csak azt nem írja, hogy ez az egyszeri munka átlag 2-5 évig tarthat. heti 15-20 óra munkával.

Hogy a mókus profi, - lehetséges, Ha a mókus már rendelkezik jogdíjas csoporttal, akkor már nevezheti profinak magát. És ilyenből elég sok van.

 

 

"És ha egyszeri munkával anyagi függetlenséget lehet teremteni, akkor miért dolgoznak még benne? Avagy egyszeri munka életem végéig?"

 

Az anyagi függetlenség az nem mindenkinek ugyanaz.

pl.:

Van aki megáll a 15%-os szinten, mert a főállása mellé elég az a 150-200e Ft.

Akkor neki ennyi. Van akinek, ha van 1-2 jogdíjas csoportja, ott megáll.

De vannak olyanok is, akiknek a havi 20 milla is kevés. Igaz, én 3 ilyenről tudok magyarországon. James Vágyi , Máté Gábor és Gidófalvi Attilla. Persze lehetnek többen is, csak én nem ismerem őket. De a legtöbben a rubin-smaragd-gyémánt szinteken megállnak.

Ja és vannak olyanok is, és ők vannak a legtöbben, akik 2-3 hónap után állnak le, mert úgy érzik, hogy nekik ez nem oké.

Valaki megcsinálja, valaki nem. Tőle függ.

Előzmény: Törölt nick (547)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 548

Na itt van az, hogy nem az MLM cégek a 'rosszak', hanem az emberek, akik így is csinálják.

 

Szerintem az ipse, aki neked a levelet küldte nem olvasta még Nógrádi Bence MLM könyvét. Mert ha olvasta volna, rájött volna, hogy a hideg hívás ilyen formája nem működik, csak a nagy számok alapján, amihez több ezer levelet el kell küldenie.

 

Ráadásul SPAM-el, ami ha jól tudom törvénysértő.

 

:(((

Előzmény: Törölt nick (547)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.08 0 0 547

Sírnom kell.

Kaptam egy email-t, publikus címre, egy olyavalakitől, akiről még csak nem is hallottam korábban. EZzel nincs is gond. De a szöveg...

Aszongya, hogy azért keres, mert ő "egy nemzetközi vállalkozásban dolgozik" a szüleivel. Nagyszerű... És hogy ez már 90 országban van, és "egyszeri munkával lehet anyagi függetlenséget elérni". Hát persze. És hogy van egy profi mókus, aki ott dolgozik, ahova valósi én vagyok, és ha érdekel, akkor keressem meg. Már mi az ótvaros pékf*szától tudna érdekelni egy "vállalkozás", amiről azt sem tudom, hogy mit csinál. Odacseszik nekem néhány hívószót (anyagi függetlenség, profi), aztán biztos beájulok. Kitalálhatnának már valami újabb dumát, mert ezen már röhögni sem lehet. Nemzetközi vállalkozásban dolgozik, ja. És ha egyszeri munkával anyagi függetlenséget lehet teremteni, akkor miért dolgoznak még benne? Avagy egyszeri munka életem végéig? Persze, nem így megy, láttam már ilyet. Annyira szánalmas figurák ezek, akik ilyenekkel bombáznak...

Zottjoghurt Creative Commons License 2005.04.08 0 0 546

azért ne keverjük már a mlm-et, a Google-t, meg a Mókus őrs riadóláncát....

Előzmény: gma (542)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 545

Húúú

 

Akkor vissza kell fognom magam!

 

 

Ennek ellenére:

Mi a jobb?

Ha én 'fanatikus állat' vagyok valami mellett, és azzal pénzt keresek, vagy

ha 'fanatikus állat' vagyok valami ellen és nem keresek vele egy vasat sem?

 

Nehogy valaki ezt a kérdést komolyan vegye!!!!!

:D

Előzmény: gma (544)
gma Creative Commons License 2005.04.06 0 0 544
Nem, ez már a "fanatikus ááálat" szint :D

Legalábbis egyesexerint ;)
Előzmény: TaKy99 (543)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 543

:)))

 

Ennyire komolynak látszom?

Előzmény: gma (542)
gma Creative Commons License 2005.04.04 0 0 542
Ugyan már, nincs is átfedés a Google és az Amway között.
Én is kettőben vagyok benne, sőt lehet hogy passzívban (csak vásárló) bevállalok egy harmadikat is....
Viszont a három közül csak az egyiket nyomatjuk teljes gőzzel...
Előzmény: TaKy99 (541)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 541

A fenébe!

 

A oda az Amway lojalitásom!

A Gmail-ban már január 17 óta regisztálva vagyok. Hoppá elöbb, mint az Amway.

 

:))) Egyébként nagyon jó, 1 giga postafiók, webes és pop3 figyelőprogival...

Ja és ami a lényeg: gyors

Előzmény: gma (540)
gma Creative Commons License 2005.04.04 0 0 540
Na, a Google is beszállt az MLM-be :D Kis sz*r cég, mi? :D:D:D

"A szolgáltatás egyelőre még tesztüzem alatt áll, fiókokhoz meghívásos alapon lehet hozzájutni: minden regisztrált felhasználó 50 további felhasználónak küldhet meghívót."

Teljes cikk itt:
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=28601&count16=1

Üdv,
gma
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 539

Húúú srácok, de gyorsan leírtátok az emberiséget.

 

Azért azt meg kell jegyezni, hogy ma kezd divat lenni a BIO, az egészséges. Ugye a 'divatot' nem mindenki fogadja el.

 

Minden mozgásban van!

Csak egy példa, amit én is megéltem:

 

80-as évek: A tej, élet, erő, egészség! (Hullámhegy)

90-es évek: Ne igyál (sok) tejet, mert káros benne a.....   (hullámvölgy)

2000-es: Ma szerintem semleges az álláspont  (csillapodik az amplitudó)

2010?: Jön a BIO...

 

 

"És itt megint előjön a másolódás: vajon aki eleve a gondolkodásában merev, elzárkózik a váltás, vagy a változás gondolatától, valyon milyen embereket fog bevonzani?

Magyar mondás: "Madarat tolláról, embert barátjáról.....""

 

Elkezdeni: BÁRKI

A) Segíteni, az elején BÁRKI

B) Segíteni, 2-3 alkalom után, Aki kéri!!!

C) Segíteni, 10 alkalom után, aki mutatja, hogy érdemes neki segíteni.

 

Én, olyan embereket keresek, akik

0. Látja az eszközt.

1. Van célja, amiért HAJLANDÓ dolgozni. Szűrője az A pont.

2. Hajlandó tanulni. Szűrője a B pont.

3. Hajlandó változni. Szűrője a C pont.

 

Na azért nem kell kőkeményen venni... Vannak más figyelembevevendő paraméterek is.

 

Előzmény: gma (538)
gma Creative Commons License 2005.04.04 0 0 538
Vagy egy se, ha így folytatják... :D
Előzmény: Zoli_az_oktato (537)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.04.04 0 0 537
OK. Bár ha jól ismerem a klasszikus mondást: "Csak egy maradhat..." :-))))))
Előzmény: gma (536)
gma Creative Commons License 2005.04.02 0 0 536
De ez Te vagy. Nem lehet mindenki egyforma. Tudod ez a természetes kiválasztódás. A hülyék szép lassan kihalnak. Viszont hosszútávon az emberiség génállománya így javulni fog :D
Előzmény: Zoli_az_oktato (535)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.04.02 0 0 535

"Miért, ez az ő dolguk, nem?
Mindenki azt vesz amit akar és van rá pénze/hitele..."

Igen. Igazad van.

Csak amikor azt mondom neki, hogy ahhoz, hogy rendbe jöjjön az egészsége kellene 10-20 ezer forint vitaminra, meg gyógynövényre, sírni kezd, hogy ez milyen drága....

Én személy szerint majd 1 millió forintot amibe ma egy plazma TV kerül biztosan egész másra költenék. Főleg mert nincs bekötve semmilyen TV csatorna...:-)))) 

Előzmény: gma (534)
gma Creative Commons License 2005.04.02 0 0 534
"Ja, és ne hagy magad félre vezetni, nézz be a közeli Tescóba, vagy más hipermarketbe, vagy bevásárló központba, figyeld, hogy mi van a bevásárló kocsikban! Én ettől vagyok rosszul, hogy mennyi felesleges kacatot, bóvlit, értéktelen, vagy gyorsan értékét vesztő holmit vesznek meg tök fölöslegesen!

Pl: plazma TV, házi-mozi, HI-Fi, és más divat cikkek...."

Miért, ez az ő dolguk, nem?
Mindenki azt vesz amit akar és van rá pénze/hitele...
Előzmény: Zoli_az_oktato (533)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.04.02 0 0 533

"Így tudok BÁRKINEK segíteni. Nem csak azoknak, akik havi n150e FT-ot keresnek...

Nézd, én nem válogatom az embereket, megkérdezem tőlük, akarják-é, ha igen, akkor kiderül, hogy együtt tudunk dolgozni, vagy nem..."

Evvel csak 1 bibi van: Vajon ezek az emberek kiket hoznak be?

Ha valaki munkanélküli, akkor már a kezdőcsomag megvásárlása is gáz neki.

"Minden megvalósítható amit az emberi elme ki tud gondolni!" Napoleon Hill.

A munkanélküli sajnos a saját gondolatainak köszönheti, hogy azzá vált.

Tapasztalatból tudom, hogy milyen nehéz, és időigényes egy-egy ilyen beállítottságú embert felhozni még csak az alap szintre is.....

És itt megint előjön a másolódás: vajon aki eleve a gondolkodásában merev, elzárkózik a váltás, vagy a változás gondolatától, valyon milyen embereket fog bevonzani?

Magyar mondás: "Madarat tolláról, embert barátjáról....."

 

"Lehet, hogy rossz körülmények vannak nyugatmagyarországon, de azt látom, hogy ha az emberek 80%-ának nem lenne jövedelme, 2 hónapig, csődbe menne a család!

Tele van mindenki hitellel, azt költik, amit még meg sem kerestek..."

Ebben 100%-ban egyet értek! Ezt én is tapasztaltam, de nem csak nyugatmagyarországon, hanem országszerte....

Viszont ez nem a pénz nélküliséget, hanem a pénzügyi intelligencia hiányát jelenti!

Ezért kell nekünk a megfelelően nyitott, és tanulni akaró embereknek ezt is megtanítani!

 

"Csak nézz utánna, hogy hány nevet tartalmaz ma a BAR lista.

kb. 1 hónapja hallottam valamelyik hírműsorbanasszem tv2-es, hogy kb. minden 5. hitelre eladott új autót lefoglalnak a bankok... "

A weboldalamon ott van a hiteles forrás! Sztem ez is pénzügyi intelligencia kérdése....

 

Ja, és ne hagy magad félre vezetni, nézz be a közeli Tescóba, vagy más hipermarketbe, vagy bevásárló központba, figyeld, hogy mi van a bevásárló kocsikban! Én ettől vagyok rosszul, hogy mennyi felesleges kacatot, bóvlit, értéktelen, vagy gyorsan értékét vesztő holmit vesznek meg tök fölöslegesen!

Pl: plazma TV, házi-mozi, HI-Fi, és más divat cikkek....

 

Előzmény: TaKy99 (531)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.04.02 0 0 532

Ezt hívjuk kottán aluliságnak.

Igazad van.

Előzmény: gma (530)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 531

Tudod, pont ez benne a szép, legalábbis nekem ez tetszik benne! Bármilyen ember, aki meglátja az üzletben az eszközt, esélye van használni. Viszont, hogy meglássa, abban az én felelőségem van!

Így tudok BÁRKINEK segíteni. Nem csak azoknak, akik havi n150e FT-ot keresnek...

Nézd, én nem válogatom az embereket, megkérdezem tőlük, akarják-é, ha igen, akkor kiderül, hogy együtt tudunk dolgozni, vagy nem...

 

Lehet, hogy rossz körülmények vannak nyugatmagyarországon, de azt látom, hogy ha az emberek 80%-ának nem lenne jövedelme, 2 hónapig, csődbe menne a család!

Tele van mindenki hitellel, azt költik, amit még meg sem kerestek...

 

Csak nézz utánna, hogy hány nevet tartalmaz ma a BAR lista.

kb. 1 hónapja hallottam valamelyik hírműsorbanasszem tv2-es, hogy kb. minden 5. hitelre eladott új autót lefoglalnak a bankok... 

Előzmény: gma (530)
gma Creative Commons License 2005.04.02 0 0 530
Nos, ha mind a 30 új alsóvonalad ilyen kunyerálós, akkor azt kell mondanom, nem a megfelelő embereket hívtad marketingtervre...
Előzmény: TaKy99 (529)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 529

"Attól vonatkoztassak el, hogy segíteni akarok valakinek? Hogy megtegyem azt, ami nekem nem jelent hátrányt semmilyen szinten? Hány ilyen százforintos alkalom van? Három? "

 

ismétlem a lényeget:

 

"segíteni akarok valakinek" + "Három"

 

Mi van azzal a három emberrel, aki az miatt nem indul el, mert úgy gondolja, hogy ezt ő nem tudja megfinanszírozni?

Akkor azt mondja neki az üzlettársad, hogy semmi gond, a felsővonalam kifizeti a telefonszámládat, amit a te üzlettársaid telefonáltak el.....

 

Ugye nem?

 

És az a három ember is ember.

 

A 100 Ft, ha már belemegyünk az összeg nagyságába, tényleg nem egy nagy összeg. Szerintem ezt bárki oda vissza beállja. De 30x100FT-ot már nem!!! De mint írtam, nem az összeg nagysága a lényeg. SZERINTEM.

 

De, pont ez a jó a sok MLM-ben, mindenki "ugyanazt" csinálja másképpen... és egyformán...

Előzmény: gma (528)
gma Creative Commons License 2005.04.01 0 0 528
Sorry, de én nem tudok elvonatkoztatni az "összeg nagyságától". Attól vonatkoztassak el, hogy segíteni akarok valakinek? Hogy megtegyem azt, ami nekem nem jelent hátrányt semmilyen szinten? Hány ilyen százforintos alkalom van? Három?
Azért maradjunk emberek már, ha lehet.
Előzmény: TaKy99 (527)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 527

Most vonatkoztass el az összeg nagyságától! Ha te megtehetd, hogy az időpontegyeztetést, a te saját telefonodon csináljátok, az üzlettársad is be tudja vállalni, ha eljön az idő?

Vagy ha mentek valahova, te betudod a benzinköltséget, ő is be fogja tudni, amint lesz olyan üzlettársa, akit vinni kell valahova... 

Az elvet nézd, ne az összeget!

100 Ft-ot az ABC-ben simán otthagyok borravalónak, de ez itt nem erről szól.

Előzmény: gma (526)
gma Creative Commons License 2005.04.01 0 0 526
Nem is tudom, szerintem elég gáz 103 forintot elkérni, másolódás ide vagy oda. Ez szegénység-érzetet szül.
Előzmény: TaKy99 (525)
TaKy99 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 525
"Hány olyan üzlettársad van (fronton) aki a honlapodon keresztül talált meg és most veled dolgozik? (ha nem akarsz, ne válaszolj)

Sajnos egy sincs...:-((( Éppen ezért kértem meg a topic lakókat, hogy szedjék ízekre!

Mindenkinek kiváncsi vagyok a véleményére, kritikájára, vagy észrevételére."

 

Nem a honlapoddal van a baj, az szerintem jó. Javaslom olvasd el Nógrádi Bence: Rinocérosz üzletkötés könyvét. Főleg a hideghívásról szóló részt. Akkor rá fogsz jönni mi a baj a "honlapoddal"!

 

"Vagy inkább +infóanyagnak szánjátok a személyes mt mellé?

Nem egészen. Inkább egy célnak, amiért érdemes csatlakozni...."

Szóval mégis 'infóanyag', olyan, mint nálunk a danet.hu.

 

"és hogy a kezdő kb. 20 ezret mennyi idő ráfordítással hozta vissza.. sokan ekkor lepődnek meg!

Ezen nincs mit matekolni. Egyszerűen: ennyi idő, ennyi energia, és ez az eredmény..."

 

Ja, hogy te erre gondoltál! Ezt én is megtudom mutati. Sőt a HTT egyik pontja pont ez, megmutatni, hogy ennyi idő, ennyi energia, és ez az eredmény...

A matekoláson azt értettem, amikor a kompenzációs tervet mutatod be...

 

"Példa: (véletlenül hallottam meg) egy nyugdíjas, aki arról beszélt, hogy a két hónap alatt amióta ő szedi a "bogyókat" nemcsak az egészsége javult, hanem keresett 13 ezer forintot, és észre sem vette, hogy dolgozott, mert annyira természetes volt neki, hogy beszél a "bogyókról". Erre kifelé menet az előttem álló 2 huszonéves megjegyzése: apám, ha a vén csont így hozza a suskát, nehogy má' csak neki menjen ez a bolt..."

ÉS

"Az autó ma már nem kihívás, nem mozgatja meg annyira az embereket, de egy saját családi ház.....

Ami elérhető, mégis elég motíváló.... Szóval ez a cél ezzel a honlappal."

 

Na itt van a kutya elásva, ha valakinek azt mutatod, hogyan lehet 13 ezret megkeresni, akkor ő annyit szeretne keresni. (nagyságrendről beszélek)

Ha valakinek azt mutatod, hogyan lehet családi háza, akkor azt kell mutatni, azt hogyan tudja megkeresni.

Na szerintem itt van értelme a rendezvényeknek.

 

"Én még ezzel a másolódással sem értek egyet. Határozzuk meg a célt és szabjuk személyre, hogy kinek hogyan megy a leghatékonyabban."

A másolódáson ne azt értsd, hogy az üzlettársad magyar szóval: 'majmol'.

Hanem: Gondolj bele: Üzleti, vagy termékbemutatón ha a tehetős üzlettárs-> kaja, pia, ami szem szájnak ingere. Arra agy 'csóró' mit fog mondani. ezt én nem tudom megtenni. Vagy időpontegyetzetés telefonon, ha az enyémet használjuk (vezetékes) akkor a végén elkérem tőle azt a 103 Ft-ot. Nem azért, mert bunkó vagyok, vagy nem tehetném meg. Azért mert valaki nem teheti meg. A másolódáson ezt értsd. A szponzortól látott személyes példát. 

Előzmény: gma (524)
gma Creative Commons License 2005.03.30 0 0 524
Én még ezzel a másolódással sem értek egyet. Határozzuk meg a célt és szabjuk személyre, hogy kinek hogyan megy a leghatékonyabban.
Mindenkinek más módszer válik be igazán. A másolódást az amerikaiak találták ki, mert utálnak tanulni. Ez van. Mi magyarok vagyunk, más a mentalitásunk.
Előzmény: Zoli_az_oktato (523)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.03.30 0 0 523

Igaz.

Csakogy van vele egy kis baj:

 

Te meg tudod mutatni, mennyit keresel.

Az üzletársad is?

Az is aki 1 hónapja kezdte?

Hogy matekolja végig, ha csak sajátot lehet mondani?

Vagy ti nem matekoltok?

Igen. Az egy hónapos is meg tudja mutatni, ha TESZ valamit. Ha mást nem, akkor azt, hogy a befektetése hogyan jött vissza aznap, és hogy a kezdő kb. 20 ezret mennyi idő ráfordítással hozta vissza.. sokan ekkor lepődnek meg!

Ezen nincs mit matekolni. Egyszerűen: ennyi idő, ennyi energia, és ez az eredmény...

A "komoly" pénzeket majd akkor, ha már túl van az első lépéseken, és TÉNYLEG azt csinálja, amit mondunk.

 

Csak olyat lehet csinálni, ami másolható...

Igaz. 100%-osan.

 

Az MLM pedig a másolódáson alapszik.

Ez is.

 

Ezért kell (lehet) mutatni (rendezvényeken) sikeres embereket, mert így valós, így már másolható...

Evvel nem értek 100%-ban egyet. A kezdő, egy másik kezdőt tudja másolni, és avval tud csak azonosulni. Csak később látja meg, hogy mekkora a pálya, és csak akkor tudja elhinni magáról, hogy tud nagypályás lenni, ha már a fejében is megtörténik a váltás.

Példa: (véletlenül hallottam meg) egy nyugdíjas, aki arról beszélt, hogy a két hónap alatt amióta ő szedi a "bogyókat" nemcsak az egészsége javult, hanem keresett 13 ezer forintot, és észre sem vette, hogy dolgozott, mert annyira természetes volt neki, hogy beszél a "bogyókról". Erre kifelé menet az előttem álló 2 huszonéves megjegyzése: apám, ha a vén csont így hozza a suskát, nehogy má' csak neki menjen ez a bolt...

 

Előzmény: TaKy99 (521)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.03.30 0 0 522

Zoli

Jól néz ki a honlapod.

Köszönöm, rali is ezt mondta.

 

Hány olyan üzlettársad van (fronton) aki a honlapodon keresztül talált meg és most veled dolgozik? (ha nem akarsz, ne válaszolj)

Sajnos egy sincs...:-((( Éppen ezért kértem meg a topic lakókat, hogy szedjék ízekre!

Mindenkinek kiváncsi vagyok a véleményére, kritikájára, vagy észrevételére.

 

Vagy inkább +infóanyagnak szánjátok a személyes mt mellé?

Nem egészen. Inkább egy célnak, amiért érdemes csatlakozni, és keményen dolgozni, hogy 3-5 éven belül egy ilyen házba lehessen költözni. Az autó ma már nem kihívás, nem mozgatja meg annyira az embereket, de egy saját családi ház.....

Ami elérhető, mégis elég motíváló.... Szóval ez a cél ezzel a honlappal.

 

Az üzlettársaidnak is van ilyen SZEMÉLYES honlapja, vagy ők a tiedet mutogatják?

Nincs. Most dolgozok egy olyan rendszeren, amit Ők is tudnak használni. Másik célom, hogy elindítsam a negyedik generációs hálózat építést. Itt nincs visszautasítás, és nem kell embereket "zaklatni"...

Személy szerint maximálisan egyertértek rali-val, pyrotax-xal, maxell-lel. Én 4 alapítványt támogatok de mindennap van egy új aki adományért könyörög, de kezd már elegem lenni ebből. A vége az lesz, hogy az a négyet is hagyom a fenébe..

Előzmény: TaKy99 (520)
TaKy99 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 521

Zoli:

"Bocsi, de szerintem a legjobb a saját példa. Te mennyi időbefektetéssel, mennyi ráfordítással mennyi pénzt keresel. Ez az ami a Te ismeretségi körödben számít....

Szerintem."

 

Igaz.

Csakogy van vele egy kis baj:

 

Te meg tudod mutatni, mennyit keresel.

Az üzletársad is?

Az is aki 1 hónapja kezdte?

Hogy matekolja végig, ha csak sajátot lehet mondani?

Vagy ti nem matekoltok?

 

Csak olyat lehet csinálni, ami másolható...

Ha egy gyémánt a sajátjával jön, azt nem lehet másolni!

Az MLM pedig a másolódáson alapszik.

Ezért kell (lehet) mutatni (rendezvényeken) sikeres embereket, mert így valós, így már másolható...

Szerintem.

 

Egyébként jogos amit írtál!

Csak Pyrotax a személyes tapasztalat, példa jelentőségét Nagyüzemben vitatja....

Igaz nem is MLM-ezik... :-)))

Előzmény: Zoli_az_oktato (518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!