Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.19 0 0 888

És te láttad az elektronikai(és gyógyszerésztei) cikkek volumen esését?

Előzmény: Berlusz Móni (887)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.19 0 0 887

Kiszámoltad, mennyi az, ha a 0.8 %-os részesedés 3%-kal nő?

 

:-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (886)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.19 0 0 886

Egy másik kép kimaradt, ami legalább olyan fontos, ha nem fontosabb, mint az általad linkelt.

Előzmény: Berlusz Móni (885)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.19 0 0 885

Na most akkor mint anya a hülyegyerekének.... :-)))

 

A lent betett grafikonból világosan látszik, hogy az internetes és csomagküldő kereskedelm részaránya az össz- KISKERESKEDELMI FORGALOMBÓL  0,8 %. És mivel - állítólag - az MLM-es cuccok forgalma nagyrészt a neten zajlik (mlm-esektől származó információ!!!), arra próbáltam célozni, hogy elhanyagolható az MLM piaci részesedése a kiskereskedelmi forgalomban.

 

Eddig érthető....?????

 

Erre a 0,8%-ra mondtam, hogy ennek javarésze nem lehet MLM, mert a netes kiskereskedelmi forgalomban elég nagy részarányt képviselnek a műszaki cuccok. Tehát a 0,8%-ot még tovább kéne osztani, ill. levonni belőle a műszaki cuccokat, egyebeket - amiket nem forgalmaznak MLM-ben.

 

 

Ennél szájbarágósabban nem lehet megmagyarázni.

 

ERgo: még a nagy MLM-szkeptikusok által mondott 1-2% is erős túlzás.

 

 

 

 

 

Előzmény: sas_madar (884)
sas_madar Creative Commons License 2013.01.19 0 0 884

Miii vaaaan? Mi levonandó?

 

Ha nem tudsz értelmes választ adni, akkor személyeskedsz.

 

Ismét felteszem a kérdést.

 

Miért hasonlítsam a műszaki cikkek piacát a táplálékkiegészítők vagy a kozmetikumok piacához? Mi köze van ezeknek egymáshoz?

 

Ha nem tudsz értelmes választ adni akkor inkább ne válaszolj!

Előzmény: Berlusz Móni (883)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.18 0 0 883

Ha nem érted, akkor inkább maradj csöndben!

 

A műszaki cikk nem a hasonlítás kedvéért volt ott, hanem kvázi levonandó......

Na innen ugorj neki újra, ügynököcske!

 

 

Előzmény: sas_madar (882)
sas_madar Creative Commons License 2013.01.18 0 0 882

Ha nem tudsz érdemben hozzászólni akkor leszólod a másikat, hogy maszatol. Érdekes technika.

 

Én nem maszatoltam és nem almát a körtével hasonlítottam azt pont te csinálod.

 

Mégis minek hasonlítsam a táplálékkiegészítő vagy a kozmetikai piacot a számítástechnikai vagy mondjuk a mobil piachoz? Van értelme? Nincs, nevetséges lenne összehasonlítani a kettőt. Na ez az almát a körtével. Szóval aki maszatol az te vagy.

Előzmény: Berlusz Móni (881)
Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.17 0 0 881

Ne tetézd, ne tetézd..........

 

Almát akartál körtével összehasonlítani, rávilágítottam, és most tovább maszatolsz.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. :)

 

 

Előzmény: sas_madar (879)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.17 0 0 880

Nem csak a forgalmi adatokat kéne nézni, hanem a nyereségi arányszámot is.

Előzmény: Berlusz Móni (876)
sas_madar Creative Commons License 2013.01.17 0 0 879

Látom nem vagy képes felfogni a különbséget, hogy én eleve nem az össz forgalomról írtam és te meg ahhoz viszonyítottál. Sebaj tőled ez várható.

Előzmény: Berlusz Móni (878)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.12 0 0 878

Amire reflelktáltál - az én szövegem - abban az 1-2%-ot globálisan kell érteni a kiskereskedelemre!   Részedről volt maszatolás a 20-25% - hiszen almát körtével NEM LEHET összehasonlítani.

 

 

Előzmény: sas_madar (877)
sas_madar Creative Commons License 2012.12.12 0 0 877

Nem baj, hogy én nem az össz forgalom függvényében írtam, hanem csak az adott piaci területről?

Sebaj, fő a szövegértés.

Előzmény: Berlusz Móni (874)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.12 0 0 876

2. táblázat

 

 

 

Ugye egyfolytában arról mesélnek az MLM-esek, hogy nem az ügynökök szaladgálnak a cuccal, hanem a neten lehet rendelni.... Nos, az a 0,8 % elég beszédes, ugye?

Főleg, ha még hozzátesszük, hogy műszaki cikkeket rendelnek a legtöbben a neten...

 

:-)

Előzmény: Berlusz Móni (875)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.12 0 0 875

No próbáld kiszámolni, hogy ez az éves 121 mrd. forgalom hányad része az össz-kisker forgalomnak....! ~8.000 mrd. éves kisker forgalmat (2011) alapul véve.  Aztán vedd annak az általad feltételezett MLM-es 20-25%-át. :-)

 

http://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/gyor/kis/kis21202.pdf

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: sas_madar (873)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.12 0 0 874

Milyen piaci részesedése van a vitaminbiznisznek az össz-kiskereskedelmi forgalomban...?

 

Naugye!

 

Dobálózol itt a számokkal, tőlem hiteles számokat vársz, te meg idedobsz egy per has az tuti, hogy jóval több, mint 2%   -ot.  Meg feltételezéseket, homályos számokat, amiknek még a kalkulációs alapja is kétséges.

 

 

MegaLOL

 

Szerinted aki szkeptikus az MLM-mel szemben, az már egyből gyűlöli...???? Fura hozzáállásod van, az biztos. :-D

 

 

Az MLM- szkeptikusok becslése áll szemben az MLM-fanok becslésével.

 

 

Tehát almát almával hasonlítunk. :-))))))

 

 

 

Előzmény: sas_madar (873)
sas_madar Creative Commons License 2012.12.12 0 0 873

Milyen statisztikákat? Amit az mlmhaterek készítenek a hasukra ütve? Olyat már láttam eleget. De ha csak azokat a területeket nézzük ahol az MLM elterjedt (kozmetika, tápkieg, pénzügyi termékek) még ott sem tudnak pontos statisztikát mondani, hogy mennyi az össz forgalom. Csak becslések vannak és azok is elég nagy eltérésekkel (20-25%-os is akár). Utóljára kb fél éve sikerült egy 2009-es adatot találni, de ott is leírták, hogy csak hozzávetőlegesen megbecsülni lehet az össz forgalmat. És ez csak a kozmetikai piac volt. Ha jól emlékszem 121Mrd Ft volt. Másik elemzés szerint meg jóval több. Kérdés, hogy melyik felmérésben milyen termékeket vettek alapul, mert ezt sem lehet tudni.

Ez szerint 2009-ben 19-20Mrd volt a tápkieg forgalom, de megintcsak nem lehet tudni, hogy pontosan milyen termékeket vettek alapul. Azt, hogy az MLM cégek részesedése ebből mennyi azt nem lehet tudni legfeljebb csak becsülni lehet, viszont az tuti, hogy jóval több, mint 2%. Pontos adatot nem lehet mondani mivel nincs olyan kimutatás ahol külön vannak választva az egyes termékcsoportok. Márpedig a cégek nem csak egyféle termékcsoportot forgalmaznak.

http://www.haszon.hu/noknek/uezleti-tippek/1059-valsagallo-vitaminbiznisz.html

 

De köszönjük Emese az elmés hozzászólásodat.

 

A kérdésre meg nem tudsz válaszolni így inkább terelsz. Jellemző mlmhateres hozzáállás. Bár tőled nem is várhattunk mást.

Előzmény: Berlusz Móni (870)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.11 0 0 872

ez igent jelent, vagy nemet?

Előzmény: Berlusz Móni (871)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.11 0 0 871

Itt is maszatolsz....?

 

Tudom, a teszkó is MLM meg az összes multicég is.... :-)))))))))))))

Garp szerint. az MLM-esek szerint.

Előzmény: Törölt nick (869)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.11 0 0 870

Nem ütöttem a hasamra, hanem szoktam olvasni... Pl. statisztikákat. :_)

Te is könnyen megteheted, ha

- tudsz angolul

- ismered a google-t.

 

:-)

 

 

Előzmény: sas_madar (867)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.11 0 0 869

és adtak mellé definíciót, MI is az mlm szerintük?

Előzmény: Berlusz Móni (866)
sas_madar Creative Commons License 2012.12.11 0 0 868

Egyáltalán hol állította bárki is azt 50 éve, hogy a kereskedelem 60%-a lesz MLM? Mert eddig ezt csak mlmhaterektől hallottam, sehol egy MLM-estől sem.

Előzmény: sas_madar (867)
sas_madar Creative Commons License 2012.12.11 0 0 867

Honnét tudod, hogy pontosan mennyi? A hasadra ütöttél ahogy szoktál?

Előzmény: Berlusz Móni (866)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.12.11 0 0 866

Már ötven éve azt mondják az okosok, hogy egyszer úgyis vége lesz, az ezredfordulóra a kiskereskedelemi 60-70%-a MLM-rendszerben fog lebonyolódni.  De mégis mikor? Újabb ötven év múlva?

 

A valóság akkor is meg most is 1-2%.

 

:-DDD

Előzmény: sas_madar (865)
sas_madar Creative Commons License 2012.12.10 0 0 865

Két észrevétel.

Fogalmad sincs az MLM cégek GYAKORLATI működéséről, legfeljebb valami ELMÉLETI kép van a fejedben.

 

A másik, hogy hónapról-hónapra vannak újabb és újabb minősültek, amik új emberek nélkül lehetetlenek.

 

És még plusz egy ráadás:

Már ötven éve azt mondják az okosok, hogy egyszer úgyis vége lesz, mert nem lesz több ember aki belépne. De mégis mikor? Újabb ötven év múlva?

Előzmény: Albertinka (853)
Albertinka Creative Commons License 2012.09.30 0 0 856

 

Nézzél bele abba a sok száz hozzászólásba, amelyben évek óta arra kérem az Amway sikerembereit vagy magát a magyarországi képviseletet, hogy árulják már el végre a pontos adatokat arról, melyik évben hány regisztrált tag volt és mennyi van most Magyarországon. Ez soha nem történik meg, hétpecsétes titok, holott egy létszámbővítésről szóló rendszernek erre a számsorra kellene a legbüszkébbnek lennie. A harmincezres átlagot a régi kazetták előadásaiból hámoztam ki, a régebbi évekre vonatkozóan pontosabb adatokat is találsz a hozzászólásaim között, de az egészen biztos, hogy szó sincs dinamikus növekedésről.

Természetesen új piacokat mindig lehet majd nyitni, új országokban is lehet toborozni, de minden országban elér a hálózatszervezés egy olyan szintre, ahol már nincs más út, mint előre menekülni más országok felé.

Ha tudsz a saccolásnál pontosabb adatokat szerezni, örülnék neki.

Előzmény: svedkarcsika1 (855)
svedkarcsika1 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 855

Kedves mindenki !

 

Arra szeretnék reagálni ,mondjuk a másik oldalról ,hogy elsönek is a számok nem stimmelnek . 30 ezer regisztrált ember van ? Az kevésnek tünik , ha csak a silver -eket nézzem akkor csak belölük van kb 900 minimum , képzeld nekik mekkora csoportjuk van ,hogy épp silverek legyenek.

 

Meg arra is kiváncsi vagyok a számok tekintetében ,hogy csak Magyarország tekintetében számolsz? Èn nem Magyarországrol vagyok , és ismerek még egy jó párat aki le jár oda is , söt olyat is aki le sem jár ,hanem csak a neten dolgozik. Ök is regisztraltak , bele lehet öket is számolni.

 

Majd azokat az embereket is akik épp betöltik a 18 -dik éltévüket .

 

Szóval ezek a számok eltéröek lehetnek ,persze ez csak az én véleményem.

 

De gondolj bele ,tegnap elött éjszaka beszéltem Phillipine -val aki nagyon érdeklödik ,de még nincs benne . Viszont ha jön akkor sok embert hozz magával ,mert elég ismert ember,ami persze nem 100% -os .

 

Tárgyalok még , Ausztráliával ,Kanadával, Romániával ,Hollandiával,Horvátországal és sorolhatnám ezek csak azok az országok akivel komolyan ,többször is beszélgettünk már az üzletröl. Na most készülök több Svédet is le vinni Mo-ra , üzlettel egybe kötött kirándulásra .

 

Ja és még azért látok nagy fantáziát MLM -be úgyanis a "rendes munka "ma 2012 mint olyan nagyon minimális ,ha van is kevesett fizet ,ha jól fizet sokat dolgozol és nincs az a munkahely ma Magyarországon amire fel mernék venni 6 havi részletre bármilyen kölcsönt ,úgyanis egyátalán nem biztos ,hogy tudsz valahol egy huzzamba dolgozni 6 hónapot . Nincs biztos munkahely ma magyarországon úgye?

 

Tehát a Magyar politika is a MlM oldalára játszik. Nézzétek meg a statisztikákat mennyivel nött az internetes kereskedelem forgalma és mennyivel csökkent a boltiforgalmak. 

 

Ûdv. Carl 

 

Legyen szép napja mindenkinek 

 

Előzmény: Albertinka (853)
Albertinka Creative Commons License 2012.09.08 0 0 853

Kedves MLM-rajongó!

 

Azért olyan sok az ellenző, mert minden rendszer, amely már évek óta van a piacon, elér a terjeszkedésében egy olyan fokra, amikor a legszélesebb tábor, vagyis az utolsó belépők ezrei vagy tízezrei már nem tudnak annyi új fogyasztót hozni a rendszerbe, hogy folytatódjon a többé-kevésbé dinamikus fejlődés. És ez a sokezer ember hoppon marad, ők tuti vesztesei az üzletnek. 

 

Az Amway magyarországi története tökéletes példa: ggakorlatilag 20 éve változatlan a létszám: kb. 30 ezren vannak a regisztrált tagok. Kb. annyi lép be évente, amennyi lemorzsolódik, holott a marketing-terv szerint nem évente, hanem hetente vagy havonta kellene sokszorozódni. 

 

 

Előzmény: Jimmy8.7 (833)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2012.06.19 0 0 848

TILOS a reklám a fórumon!!!

 

 

Előzmény: demox (847)
Jimmy8.7 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 833

Kedves Fórumozók!

 

Az Mlm ellenzőitől kérdezném hogy szerintük miért olyan rossz az "igazi" mlm konstrukció? A világon több millióan dolgoznak és élnek meg ebből a fajta vállakozási formából. Való igaz hogy rengetek olyan cég is van ami MLM rendszerrel hírdeti magát de semmi kézzelfogható értékes dolgot nem tud szolgáltatni.

Én úgy gondolom hogy ha nem lenne az MLM rendszernek haszna és előnye akkor nem dolgoznának benne és hamar ki is pukkanna a dolog. De vannak olyan cégek akik 25-30-50 éve ezzel foglakoznak.

kellyboy2006 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 831

Nem nagyon megy a cseh nekem, de jól látom, hogy 25 tekercses wc papír 29 korona?

Euroba lehet fizetni? Tud adnia cég, Áfa néküli számlát is?

Előzmény: elias.1 (796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!