Keresés

Részletes keresés

zlota Creative Commons License 2008.11.23 0 0 67

Sziasztok!


Van egy Tatramat 80l-es bojlerem amit kipucoltunk és a tetejéről középpen lógott le egy anód (kb 60cm hosszú), de már nagyon széthullva. Mivel nem jött ki ezért csak hajlítgani tudtuk és letört töből az a vékony 5-6 mm átméröjű rúd amire az anódot "futtaták"

Kérdésem mit lehet ilyenkor csinálni?

A tetejét lehetetlen elérni.Ha menetes is volt akkor is esélytelen kifúrni a bojler belsejében a menetet, mivel felnyúlni sem lehet odáig...

Hogyan oldjam meg?

 

Egyébként ez az új házunkba lesz! Ahol most lakunk szintén nincsen gáz, ezért van egy 80l bojler itt is és évente fél vödör vízkő jön ki belölle!Éjszakai vezérelet áramról megy de csak a bojler 5000/hó alatt nem jön ki annyi áramot megeszik... ráadásul estére 50% ,hogy nincsen melegvízünk... Párom tehet róla - folyóvízben mosogatás, reggeli és esti gyors zuhany- mégis furcsa, hogy 2 embernek nem elég a víz.

Mi ezért nem is tervezzük az éjszakai áramot az új helyen, mert inkább időzíttővel felfüttenénk délután, és akkor estére tuti lenne melegvíz.Aztán reggel menne még 1 órát az meg elég lenne a kézmosáshoz, illetve átfolyós a mosogató alatt! Meghát az éjszakait beköttetni is 30e forint ha nem ment fel az ára...

Tusi_ Creative Commons License 2008.11.17 0 0 66
Én most kizárólag a Hajdú villámos megoldására gondoltam (eletronyos bojler) :)

Hőcserélőssel nincs tapasztalatom, arról nem tudok mondani semmit, pro-kontra. Viszont amikor cirkót terveztettem, akkor minden szerelő azt mondta, hogy hagyjam meg a bojlert - vagy cseréljem ki egy 80 lityis testre - és abba rakjak egy hőcserélőt, és nem kombi kazán, hanem csak egy sima fűtő kazán, amire rárakom a HMV kört. Szerintük a Hajdúnak van a legjobb szigetelése, persze mint írtam, ez a villanybojlerre vonatkozik :)

Alkatrész árakról nem tudok mit mondani, csak azt, hogy egy Hajdú teljes felújítása - aktív anód, f.szál, tömítések... - kb 7e ft :)
Előzmény: deVito Carlos (65)
deVito Carlos Creative Commons License 2008.11.16 0 0 65

Köszi a választ. Sajnos kell a minimum 200-as, mert napkollektorral kisebbet fűteni nem lehet, sőt, még ez is kevésnek tűnik.

Hajduval nekem az a bajom, hogy a hőcserélős verziók drágák, ehhez képest vékonyabb szigetelés van rajtuk, mint egyes "külföldi sz*rokon". :-) És hát kinézetre is igencsak szocreál, nem is értem, miért nem foglalkoznak ezzel kicsit többet a gyártók. Elvégre sok esetben a bojer lakótérbe kerül, és nem mindegy milyen képet fest. A másik, hogy a Hajdu hőcserélős tárolói még újak, ezt még nem nevezném kiforrottnak, de a bojlerek valóban az egyik legjobb minősg a piacon.

Az alkatrész csak akkor lehet probléma, ha valamiféle Kínai csodát vesz az ember. Jónevű külföldi gyártó termékét semmivel sem rizikósabb megvenni, mert ha még netán ki is vonul mondjuk 10év múltán a hazai piacról, más országokból vagy közvetlen a gyártótól vígan rendelhető hozzá bármi. Azért ma már mégsem a vasfüggöny világát éljük, neten akármit hozatok akár az USA-ból is, max. 3-7 nap alatt itt van. Szervizelés terén sincs rizikó, ezek tulajdonképpen egyformák, mindegyik egy tartály, benne csőkígyó (már ha hőcserélős típus), rajta szigetelés, azon festett lemez aztán kész. Aki Hajdut tud szervizelni, az mást is tud. Ha meg kilyukad, akkor úgyis kuka.

Nem kell félni a külföldi terméktől, feltéve, ha nem NONAME!

Előzmény: Tusi_ (59)
perselus Creative Commons License 2008.11.15 0 0 64
A gond az, hogy a hajdú kissé duci. Nyaralóba lenne, ahol 1: Nem menne folyamatosan, 2:kicsi a "fürdőszoba" Az a 10 centi amit a fagorral nyerek nem megvetendő.
Előzmény: Tusi_ (60)
zordonC3 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 63
de a 45 fokot nem mindenkinek ajánlom, kisgyerek stb. kizáró körülmény, 55 a normális.
Előzmény: zordonC3 (62)
zordonC3 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 62
legionella baktérium. Elég különben 55 fok, ott már nem tud szaporodni. Ha jól tudom a vízkövesedés nő meg nagyon 60 fok felett...

Na ezért nálam 45 fokra van állítva a bojler és nem szipuzom a legionellát (ködszerű finom permetben terjed, de sok állás után inkább, pl. légkondik légnedvesítője / szárítója, stb), zuhanyozáskor nehéz legionella fertőzést kapni :)
Előzmény: Tusi_ (61)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.14 0 0 61
Igazából a 60 fok az optimális. Hűvösebb víznél valami gomba fajta élősködik a vízben, melegebbnél meg jobban kövesedik a bele.
Előzmény: Émile (52)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.14 0 0 60
Minden, ami nem hajdú, az tsa kategória.

Ariston bojlert akartam venni, és lampart konvektort, de minden szaki lebeszélt a külföldi "szarokról" és csak fég, illetve hajdú termékeket javasoltak kivétel nélkül. Kiforrott termékek, olcsó és gazdag alkatrész ellátottsággal.

Esetleg a FÉG-nél is lehet venni olcsóbban bojlert, de "állítólag" az belül valami külföldi szar. Szvsz hajdú.
Előzmény: perselus (56)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.14 0 0 59
Nálam egy 120 literes bojler van és ketten vagyunk rá, illetve 3-an, mert az asszony q.va sok meleg vizet használ.

Kb 1500-2000 ft körül van havonta a vezérelt áram, amit a bojler használ egyedül. Véleményem szerint a 160 literes is elég, ha 60 fok körülire állítod.
Előzmény: deVito Carlos (58)
deVito Carlos Creative Commons License 2008.11.14 0 0 58

Sziasztok!

 

Néhány kérdésem lenne villanybojlerrel kapcsolatban, remélem jár még erre valaki, akinek vannak gyakorlati tapasztalatai és tud nekem segíteni.

 

- Villanybojler ideális elhelyezése hol van? Nálam egy kazánházban lenne hely, de ez két okból sem tűnik ideálisnak. Egyrészt ott viszonylag hideg van télen -kb. 10-15fok-, másrészt messze van a vízvételi helyektől. A csövek szigeteltek, de gondolom ez nem sokat jelent. A helységet nem tudom fűteni.

 

- Másik kérdésem, hogy egy 4tagú családnak elég-e 160literes bojler, vagy kell a 200-as, esetleg még nagyobb? Zuhanyzunk csak, de a mosogatás viszonylag sok vizet visz.

 

- Hogyan számolhatom ki -legalább közelítőleg- a várható energifogyasztást (vezérelt áram folyamatban)?

 

- Nyáron napkollektorral tervezem kiegészíteni, ezért egy Drazice 1 hőcserélős tárolót néztem ki, beépített fűtőpatronnal (itt még nem derült ki, hogy a 3 fázisú 4kW-os patront is elbírja-e a villamos rendszerem, de mindegy is).

Célszerű-e ilyen esetben nagyobb tárolót venni?

zordonC3 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 57
5 év múlva kapsz hozzá anódot? Szerintem nem... Az meg elfogy ugye...
Előzmény: perselus (56)
perselus Creative Commons License 2008.11.11 0 0 56
Előzmény: Tusi_ (55)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.10 0 0 55
Sztem csak Hajdúban szabad gondolkodni. Van alkatrész, több tízéves tapasztalat...

Egy Hajdú bojler 20 évet is kibír, ha rendszeresen karban tartják. Ariston és tsa-i pár év és csere.
Előzmény: arnyekxxx (54)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.10.16 0 0 54
bojler szakértőktöl kérdezném, hogy van-e érdemi különbség a különböző márkák között? Mondjuk egy 80l-es hajdú megéri a +15e Ft-ot amivel drágább a 20e körüli általam nem ismert (de ettöl még persze lehet jó is) márkák termékeinél amiket ilyen obi/baumax szerü boltokban lehet kapni?
Émile Creative Commons License 2008.09.13 0 0 53
  Az ár nem azonos, de nem  50 % -kal több.
Előzmény: zordonC3 (45)
Émile Creative Commons License 2008.09.13 0 0 52

  Csatlakoznék a nagyobb bojler elvhez !

 

 Még egy érv: a korábbi  szigoruan  8 órás éjszakai áram mindig egy tömbben volt  - mindig éjszak. A mostani  - már vagy  10 éves szisztéma viszont a vezérelt áram, ami pl. nálunk - éjjel egy tömbben  kb. 5 óra, majd a többi nappal  3 részleteben.

 Ennek előnye : nem kell a bojler hőmérsékletét olyan magasra állítani  - az elfogyasztott melegvízet  napközben újra melegíti.

 Nálunk sajnos még a két szelepes keverés van, így pl. a túl forró víz megfelelőre való beállításánál a kevergetéssel is el lehet jelentős  vizet folyatni.

 Nálunk gyakorlatilag olyan hőmérséklere van beállítva, amit nem kell kevergetni.

 Ja,  majd ha lesz egykarú csaptelepem,  ez az érv okafogyottá válik.

 

 Tehát : nagybojler  - alacsony hőmérséklettel !

 

 É.

Előzmény: zordonC3 (45)
Skel Creative Commons License 2008.09.09 0 0 51
Köszi az infót. Sajnos azonban a magam 1.9 méterével elég veszélyes lenne ott kommandózni az álló bojler alatt minden áldott nap. Főleg ha nem lesz kedvem beülni a kádba és zuhanyozni akarok. Marad a fekvő 120as aztán lesz ami lesz.
Előzmény: zordonC3 (50)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 50
arra figyelj hogy a fekvő bojlereknek kicsit rosszabb a hőtárolásuk, ezért a készenléti költségük kicsit magasabb mint az állóé.
Előzmény: Skel (47)
Skel Creative Commons License 2008.09.09 0 0 49
Én is inkább efelé tendálok ha már választani kell. Talán nem rokkanok bele a kicsit magasabb számlába. Köszi!
Előzmény: zordonC3 (46)
Skel Creative Commons License 2008.09.09 0 0 48
Izé.. ezt meg én felejtettem le. http://www.hajdurt.hu/ht_zv.php
Előzmény: Skel (47)
Skel Creative Commons License 2008.09.09 0 0 47
Fürdéssel számolok nem zuhanyzással és a következő bojlereket néztem ki. (A lakás belső kialakítása miatt kell fekvő.) Olyan eszementen nem akarok spórolni, hogy ne legyen meleg a melegvíz, így egy köztes megoldást fogok azt hiszem választani.
Előzmény: zordonC3 (44)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 46
ne haragudj, este van, nem olvastam. Fürdőkádas pancsihoz a 120-as, főleg ha a hölgy (tipp) gyakran hajat is mos, ami náluk +1 fürdés (ez nem baj, a nők nők:)))
Előzmény: Skel (43)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 45
a nagyobb bojlerek általában takarékosabbak, mert ugyan több meleg vizet kell "melegen tartaniuk" de a hőveszteség a hőmérséklettel négyzetesen nő, tehát nagyobb de alacsonyabbra állított bojler hatékonyabb (picivel) mint egy kisebb de melegebbre állított, vízkőről stb nem is beszélve. Ha Hajdúra gondolsz, azt hiszem 80 és 120 azonos árban van, én a 120-asat venném
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 44
két dologtól függ péel. fürödtök vagy zuhany, mert ugye nem mindegy. Meg az sem hogy spórolásból 40-50 fokos a bojler vagy 70 mert ettől is függ mennyi víz kell... Erre így nem lehet válaszolni.
Előzmény: Skel (43)
Skel Creative Commons License 2008.09.09 0 0 43
Sziasztok!

Csak egy rövid kérdésem lenne. 2 főre számolva fürdőkádban fürdéssel + mosdóhoz valamicske melegvízzel mekkora bojlert ajánlott venni? 80 vagy 120 literest?
tothjozsef11 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 42
köszönöm a hozzászólásokat, egy új villanybojler lesz.
Szerelő1 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 40

Ősztől tavaszig olcsóbb a gázzal történő melegvíz készítés ha a gázkészülék+beépített vagy külön álló indirekt tartályból jön.

A gázbolylert elvetném hosszú távon rosszabb.A tartályt nem lehet jól kitakarítani a vízkőtől+savazás és 8éves korában cserélheted ki egy újra mert kilyukad.

Tavasz végétől ha már leáll a fűtés úgy viszont már olcsóbb a éjjszakai árammal történő víz melegítés.

De én inkább a beépített illetve a gázkészülék alá tett indirekt tartályt tenném be.

Ha gond hogy így messzebb lesz a melegvíz készítési helyétől a fűrdőszoba akkor célszerű egy cirkulációs szivattyút+csövezést beépíteni.

Egy felújításnál ez a tétel már nem olyan sok.Estleg árakat tudok adni.

 

Előzmény: tothjozsef11 (35)
Axióma Creative Commons License 2008.04.15 0 0 39
Hat szigetelni nem art, az teny, de a futescsovet a radiatorig is ugyanugy kell, nem?
A gazosak arait nem tudom, elsore a kovetkezo 120 litereseket talaltam:
1. fali, egy hocserelo plusz futobetet
OKCEF 125, 120 liter, 2 kW
hõcserélõ: 0,68 m2, Méret: átm. 523 x 1070 mm 59.600,- 71.520,-
2. fali, egy megnovelt feluletu hocserelo futobetet nelkul
OKCF 125-1, 120 liter
hõcserélõ: 1 m2, Méret: átm. 523 x 1070 mm 67.700,- 81.240,-
3. megnovelt feluletu + futobetet
OKCEF 125-1, 120 liter, 2 kW
hõcserélõ: 1 m2, Méret: átm. 523 x 1070 mm 70.400,- 84.480,-
Nem talaltam itt (naplopo.hu, Drazice tarolok) kicsi hocserelo es futopatron nelkulit, attol meg letezhet. Meg mas gyartok, kereskedok is vannak, sot, talan Construma akcio is ha volt kint a kiallito akkro 30-aig altalaban el, en csak azert ezt neztem mert a mienk innen van (csak ket hocserelos allo, mivel napkollektoros).
Masreszt tapasztalat: gazkazannal max. 10 perc alatt van meleg viz full kifogyasztas eseten is, tehat csak a kad nagysaganak megfelelo melegvizet erdemes melegen tartani. Olcsobb lesz... marmint fogyasztasra is, megvenni si persze.
Előzmény: tothjozsef11 (38)
tothjozsef11 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 38
igen, most a fürdőszobában van a villanybojler. Gondolom a kazán és az indirekt bojler közötti melegvizes csövet jól le kell szigetelni (mehet a padlástérben gondolom). És vajon olcsóbb egy ind. bojler, mint egy sima gázbojler?
Előzmény: Axióma (37)
Axióma Creative Commons License 2008.04.15 0 0 37
Marmint felteszem jobb, ha nem atalakitod (bar azt is lehet), hanem kicsereled, csak a rendszered atalakitasara gondolva rosszul irtam.
Előzmény: Axióma (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!