Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2008.09.13 0 0 52

  Csatlakoznék a nagyobb bojler elvhez !

 

 Még egy érv: a korábbi  szigoruan  8 órás éjszakai áram mindig egy tömbben volt  - mindig éjszak. A mostani  - már vagy  10 éves szisztéma viszont a vezérelt áram, ami pl. nálunk - éjjel egy tömbben  kb. 5 óra, majd a többi nappal  3 részleteben.

 Ennek előnye : nem kell a bojler hőmérsékletét olyan magasra állítani  - az elfogyasztott melegvízet  napközben újra melegíti.

 Nálunk sajnos még a két szelepes keverés van, így pl. a túl forró víz megfelelőre való beállításánál a kevergetéssel is el lehet jelentős  vizet folyatni.

 Nálunk gyakorlatilag olyan hőmérséklere van beállítva, amit nem kell kevergetni.

 Ja,  majd ha lesz egykarú csaptelepem,  ez az érv okafogyottá válik.

 

 Tehát : nagybojler  - alacsony hőmérséklettel !

 

 É.

Előzmény: zordonC3 (45)
Skel Creative Commons License 2008.09.09 0 0 51
Köszi az infót. Sajnos azonban a magam 1.9 méterével elég veszélyes lenne ott kommandózni az álló bojler alatt minden áldott nap. Főleg ha nem lesz kedvem beülni a kádba és zuhanyozni akarok. Marad a fekvő 120as aztán lesz ami lesz.
Előzmény: zordonC3 (50)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 50
arra figyelj hogy a fekvő bojlereknek kicsit rosszabb a hőtárolásuk, ezért a készenléti költségük kicsit magasabb mint az állóé.
Előzmény: Skel (47)
Skel Creative Commons License 2008.09.09 0 0 49
Én is inkább efelé tendálok ha már választani kell. Talán nem rokkanok bele a kicsit magasabb számlába. Köszi!
Előzmény: zordonC3 (46)
Skel Creative Commons License 2008.09.09 0 0 48
Izé.. ezt meg én felejtettem le. http://www.hajdurt.hu/ht_zv.php
Előzmény: Skel (47)
Skel Creative Commons License 2008.09.09 0 0 47
Fürdéssel számolok nem zuhanyzással és a következő bojlereket néztem ki. (A lakás belső kialakítása miatt kell fekvő.) Olyan eszementen nem akarok spórolni, hogy ne legyen meleg a melegvíz, így egy köztes megoldást fogok azt hiszem választani.
Előzmény: zordonC3 (44)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 46
ne haragudj, este van, nem olvastam. Fürdőkádas pancsihoz a 120-as, főleg ha a hölgy (tipp) gyakran hajat is mos, ami náluk +1 fürdés (ez nem baj, a nők nők:)))
Előzmény: Skel (43)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 45
a nagyobb bojlerek általában takarékosabbak, mert ugyan több meleg vizet kell "melegen tartaniuk" de a hőveszteség a hőmérséklettel négyzetesen nő, tehát nagyobb de alacsonyabbra állított bojler hatékonyabb (picivel) mint egy kisebb de melegebbre állított, vízkőről stb nem is beszélve. Ha Hajdúra gondolsz, azt hiszem 80 és 120 azonos árban van, én a 120-asat venném
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 44
két dologtól függ péel. fürödtök vagy zuhany, mert ugye nem mindegy. Meg az sem hogy spórolásból 40-50 fokos a bojler vagy 70 mert ettől is függ mennyi víz kell... Erre így nem lehet válaszolni.
Előzmény: Skel (43)
Skel Creative Commons License 2008.09.09 0 0 43
Sziasztok!

Csak egy rövid kérdésem lenne. 2 főre számolva fürdőkádban fürdéssel + mosdóhoz valamicske melegvízzel mekkora bojlert ajánlott venni? 80 vagy 120 literest?
tothjozsef11 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 42
köszönöm a hozzászólásokat, egy új villanybojler lesz.
Szerelő1 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 40

Ősztől tavaszig olcsóbb a gázzal történő melegvíz készítés ha a gázkészülék+beépített vagy külön álló indirekt tartályból jön.

A gázbolylert elvetném hosszú távon rosszabb.A tartályt nem lehet jól kitakarítani a vízkőtől+savazás és 8éves korában cserélheted ki egy újra mert kilyukad.

Tavasz végétől ha már leáll a fűtés úgy viszont már olcsóbb a éjjszakai árammal történő víz melegítés.

De én inkább a beépített illetve a gázkészülék alá tett indirekt tartályt tenném be.

Ha gond hogy így messzebb lesz a melegvíz készítési helyétől a fűrdőszoba akkor célszerű egy cirkulációs szivattyút+csövezést beépíteni.

Egy felújításnál ez a tétel már nem olyan sok.Estleg árakat tudok adni.

 

Előzmény: tothjozsef11 (35)
Axióma Creative Commons License 2008.04.15 0 0 39
Hat szigetelni nem art, az teny, de a futescsovet a radiatorig is ugyanugy kell, nem?
A gazosak arait nem tudom, elsore a kovetkezo 120 litereseket talaltam:
1. fali, egy hocserelo plusz futobetet
OKCEF 125, 120 liter, 2 kW
hõcserélõ: 0,68 m2, Méret: átm. 523 x 1070 mm 59.600,- 71.520,-
2. fali, egy megnovelt feluletu hocserelo futobetet nelkul
OKCF 125-1, 120 liter
hõcserélõ: 1 m2, Méret: átm. 523 x 1070 mm 67.700,- 81.240,-
3. megnovelt feluletu + futobetet
OKCEF 125-1, 120 liter, 2 kW
hõcserélõ: 1 m2, Méret: átm. 523 x 1070 mm 70.400,- 84.480,-
Nem talaltam itt (naplopo.hu, Drazice tarolok) kicsi hocserelo es futopatron nelkulit, attol meg letezhet. Meg mas gyartok, kereskedok is vannak, sot, talan Construma akcio is ha volt kint a kiallito akkro 30-aig altalaban el, en csak azert ezt neztem mert a mienk innen van (csak ket hocserelos allo, mivel napkollektoros).
Masreszt tapasztalat: gazkazannal max. 10 perc alatt van meleg viz full kifogyasztas eseten is, tehat csak a kad nagysaganak megfelelo melegvizet erdemes melegen tartani. Olcsobb lesz... marmint fogyasztasra is, megvenni si persze.
Előzmény: tothjozsef11 (38)
tothjozsef11 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 38
igen, most a fürdőszobában van a villanybojler. Gondolom a kazán és az indirekt bojler közötti melegvizes csövet jól le kell szigetelni (mehet a padlástérben gondolom). És vajon olcsóbb egy ind. bojler, mint egy sima gázbojler?
Előzmény: Axióma (37)
Axióma Creative Commons License 2008.04.15 0 0 37
Marmint felteszem jobb, ha nem atalakitod (bar azt is lehet), hanem kicsereled, csak a rendszered atalakitasara gondolva rosszul irtam.
Előzmény: Axióma (36)
Axióma Creative Commons License 2008.04.15 0 0 36
A mostani tartalyod a furdoben van? Mert ha azt atalakitod indirektre, akkor lehet egy csak futo + elonykapcsolasos gazkazan + indir. bojler, es ugyan a felfuteskor kicsit szaladgal a kazantol a tartalyig a futoviz, de gondolom a lenyeges az lenne, hogy a hmv legyen kozel a csapokhoz.
Előzmény: tothjozsef11 (35)
tothjozsef11 Creative Commons License 2008.04.15 0 1 35
sziasztok!

Fűtési és melegvíz előállítási rendszer felújítása előtt állunk, jelenleg egy 15 éves gázkazán és egy 30 éves 120 literes hajdú elektromos bojler (éjszakai árammal) van.

Új gázkazán (plusz mellé egy vegyes tüzelésű) lesz, ez már biztos. A melegvíz előállításról lenne kérdésem. A lehetőségek:

- Az új gázkazán melegvíz előállítós.
előny: egyben van a kazánnal, tehát nem kell külön készülék, valamint a melegvíz gyártás olcsó
hátrány: viszonylag messze van a kazánház a fürdőszoba/konyhától, keringető rendszer kellene hogy ne kelljen a melegvízre várni, ha megnyitom a csapot.
- Gázbojler.
előny: a melegvíz előállítása olcsó
hátrány: marha drága a készülék egy villanybojlerhez képest
- új villanybojler.
előny: olcsóbb jóval a készülék, mint a gázbojler, van éjszakai áram.
hátrány: kicsit drágább a melegvíz gyártás

Melyik a legolcsóbb, hosszú távon legjobban kifizetődő, kényelmet is figyelembe vevő megoldás egy családi háznál (5 fő)?
NeomatiK Creative Commons License 2008.04.09 0 0 34

A 4,5kW-ot nem bírja el a 16A. 4500/230=19,56A.

Kérdez a villanyászokat a villanyos topikban a megoldásról.

Előzmény: kathy (33)
kathy Creative Commons License 2008.03.29 0 0 33

Sziasztok!

 

En is eppen ezen gondolkodom: atfolyos vagy bojler.

 

Furdoszobarol van szo, 3 ember lakik benne (marmint a lakasban es nem a furdoszobaban :-) ). Adva van napi kb. 3x10 perc zuhanyozas, idonkent egy kezmosas a mosdonal. Atlagosan hetente 1 furdes a kadban. Eddigi bojler (50 literes, valami olasz csoda - ot evet birt) baromi sokat evett, pedig kapcsoloval is szabalyoztuk ha hosszabb idore elmentunk a lakasbol.

 

A biztositek 16 amperes, de rajta van a hutogep is (valami jo kis Lehel, regi joszag, pillanatnyilag stabilan mukodik de ki tudja, mennyit eszik).

 

Lehet-e vajon radugni egy 4.5 kW-os atfolyos vizmelegitot? Es lehetseges-e, hogy ez a vizmelegito megfelelo mennyisegu melegvizet produkaljon egy zuhanyzas alatt??

 

Sajnos Hajdu nem jatszik (anyagi okok miatt), amugy ha bojler, akkor 80 literesre gondoltam a harom embernek.

 

(Bocs az ekezet-nelkulisegert, itt nalam idonkent eleg furan neznek ki az ekezetes szovegek...)

 

Udv,

Kati

NeomatiK Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32

Igen, itt vagyok :))
A Hajdu honlapján vannak adatok bojler ügyben. http://www.hajdurt.hu/ht_ze.php

Azt írja a 120 literesre, hogy készenléti energia 1,5kWh/nap. Tehát ha nem fogyasztasz belőle semmit és benne a beállított hőfokon vna a melegvíz, akkor eszik ennyit. Ez 40 Ft-tal számolva, 60Ft/nap és 1800Ft/hónap.

 

30 percnek véve a melegvízfogyasztásotokat 5l/perc térfogatárammal számolva, akkor 150liter/nap melegvíz (~35°C!!!) fogy el. A honlapon azt írja, hogy a felfűtési idő 65°C-ra 4,2óra. De ha te 35°C-os vízben fürdesz, akkor a kb 12°C-os hidegvízzel keverve kiszámolva 68 liter hidegvizet használsz és 52 liter 65°C-os vizet.

Tehát ha ezt nézzük, elég lenne a 80 literes villanybojler. Viszont ha nem melegíted 65°C-ra, akkor már nem biztos hogy belefér, ki kell számolni.

Tehát továbbszámolva: egy hónapban 30*150 liter = 4500 liter 35°C-os viz fogy. Ebből 1950 liter a 65°C-os víz. Amit (1950/120)*4,2=68,25 óra alatt melegít fel. Ez 68,25h*1,8kW*40Ft/kWh = 4914Ft/hó.

Azaz ez a maximum amit fizetsz: 1800+4914Ft=6714Ft.

 

Átfolyós melegítő nem tudom, hogy hány kW-os, de vegyük 5kW-nak. A napi 30 perc használat 15óra/hó-ra adódik. Így 15h*5kW*40Ft/kWh= 3000 Ft/hó-ra jössz ki. Ha találtál teljesítmény adatot, úgy lehetne pontosan kiszámolni.

Előzmény: szpsz911 (31)
szpsz911 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 31

Üdv!

Ha jár még erre valaki.

 

Nekünk nincs éjszakai áramunk. Van egy ezeréves 120l bojler, ami szerintem a fejünket is leeszi, pedig szinte a legkisebbre van a hőfok állítva.

2-en vagyunk. A napi melegvízhasználat kb 2x10 perc zuhanyzás és 1-2x5-10 perc mosogatás meg néha egy-egy kézmosás naponta.

Gazdaságosabb-e egy új bojlert megvéve azt állandóan készenlétben tartva fogyasztani az áramot, vagy jobb-e az átfolyós, ami akkor sokat eszik, amikor működik, de csak akkor?

Illetve, ha mégis a bojler mellett döntök, akkor egy 2 személyes háztartásnak mekkora az ideális?

Kevesebbet fogyaszt egy kisebb űrtaltalmú? (gondolom nem mindegy, hogy 50 vagy 120 l vizet kell melegen tartani.)

Szerelő1 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 30
A boyler túlfolyóján a felesleges nyomás távozik.
Nem a boyler a hibás.
3-4naponta 2liter víz még jónak mondható de mihelyt ez megduplázódik ki kell cserélni a biztonsági szelepet mivel a rugó elgyengül és sajnos hamarabb kezdi meg ki engedni a nyomást a boylerból.
Kb a biztonsági szelep ára 2500ft körül van.

Előzmény: blues69 (29)
blues69 Creative Commons License 2007.11.06 0 0 29
Sziasztok.
Ujabb kerdesem volna bojler ugyben.
Tehat van nekem ez a 50 literes bojlerem.
3-4 naponta megtelik egy 2 literes uveg a bojlerbol kifolyo vizzel (...valami tulnyomas ellen van...).
Nos, ez normalis? Nekem soknak tunik. Esetleg rossz a bojli?
Velemenyek?
kosz.
blues
NeomatiK Creative Commons License 2007.09.28 0 0 27
Minél forróbb a vized, annál nagyobb lesz a hőveszteséged, bármilyen jól szigetelt is a bojler. A vízelvétel mennyisége lehet a döntő. Ha több melegvízre van szükséged, mint a bojler kapacitása, akkor a forróbb víz a nyerő, mert ahhoz arányában több hidegvíz kell.
Előzmény: blues69 (26)
blues69 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 26
Csokolom!

Adva vagyon egy 50 literes bojler.
Az volna a kerdesem, hogy mikor mukodik gazdasagosabban, ha feltekerem csumaig a hofokszabalyzot vagy ha fel allasban lobogtatom?
Mert ugye az tiszta sor hogy az egyik esetben kurva forro vizem van meg a masik esetben csak kellemes meleg, de melyik jar kevesebb aramfelvetellel?
Mert ugye ha nagyon felmelegitem talan tovabb lesz meleg?
Vagy pont ezert kell tobbszor bekapcsolnia, hogy forron tartsa?
Nem tom.
Szakembert ide...
thx
Mikkamakka06 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 25
Szétszedik és újra összerakják a házat ahol lakom, és másképp lesz minden...ez önkormányzati ház, és most lesz felújítva.
De vissza nem költözhetek, így kaptam másik lakást, ahol már be van szerelve egy bojler.
Viszont pár hónapja vettem ezt a bojlert amit most eladok, mert akkor még nem lehetett tudni mikor lesz a kiköltözés...

Előzmény: KalásziM (24)
KalásziM Creative Commons License 2007.08.29 0 0 24

 És miért nem hagyod ott a következő lakónak ??

 Tán az nem fizet érte ?

Előzmény: Mikkamakka06 (23)
Mikkamakka06 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 23
Sziasztok,

sürgősen eladom 50 literes, Junior villanybojleremet, költözés miatt!
pár hónapja vettem, kitűnő állapotú, alig használt.
ár megegyezés szerint.
érdeklődni a mikkamakka06kukacgémélpontkom címen.

üdv!
atomgond Creative Commons License 2007.08.10 0 0 17

Felhozom.

Most, hogy mennek fel a gázárak, még mindíg jelentősen nagy a különbség a két rendszer üzemeltetési költése között?

Nekem kombi gáz van, de nagyon utálom a gázt, szabadulnék tőle. Villanyos HMV-m viszont sosem volt (bojler), érdekelnének a tapasztalatok.

TAMASCS Creative Commons License 2004.09.13 0 0 16

Gondolom mondanom sem kell, hogy egy tárolóval kombinált falikazán ára nem versenyképes egy bojlerrel. Én kulcsrakészre szerződtem és a gépészeti ár ezt tartalmazta, de úgy tudom, hogy egy ilyen kazán kb. 260e Ft-ot kóstál. Ezért egy 60literes tárolót tartalmazó falikazánt kap az ember (Immergas Zeus Major), ami egy kazán+kiegészítő tárolós variációval inkább versenyképesebb, mint a bojlerrel. Az első 10 percre 170liter a kapacitást ad meg a katalógus, mivel irtó gyorsan újramelegít.

De egyébként nem a kazán ára a lényeg, hanem hogy gázzal melegít. Egy gázbojler is hasonló áron állítja elő a melegvizet, mint már valaki itt említette, kb. harmadáron, mint amennyiért az elektromos készülékek.

 

Üdv. Tamascs

Előzmény: NeomatiK (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!