Keresés

Részletes keresés

AlexBp Creative Commons License 2012.11.12 0 0 45

Pedig hidd el, nekem informatikusom van (ismerős), aki karbantartja a gépeket, és időnként fejleszti is persze, mert úgy látja, hogy hoppá, ez meg az már kevés, és ezzel együtt is én könyörgök neki mindig, hogy csak nehogy véletlenül mást tegyen fel, mert bekattanok a többitől. 

 

Na lényeg, hogy a géppel nem lehet túl nagy baj, bár jó hogy szóba hoztad, mert ideje megint egy nagy karbantartás :DDDD

 

Esetleg arra van ötleted, hogy IBM laptopra hogyan tudok hangkártya-drivert szerezni/telepíteni? Mármint én, mint laikus, csak felhasználó, meg tudom-e oldani, és hol, hogyan, mert baromi jó rajta minden, csak éppen hang nincs (se ki se be, se speaker se mic, se saját se jack, semmi)? kösz

Előzmény: mr_ricsi (44)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.11.11 0 0 44

Érdekes, de én ezt egyáltalán nem tapasztalom. Az XP-n működő progik működnek a W7-en is. Csak a w9x progikkal szokott gondom lenni. Azok egy kis része még kompatibilis módban sem hajlandó rendesen üzemelni.

 

Szerintem nálad a gépekkel van gond. Minden hardverhez kell legalább Vistás gyártói drivernek lenni, különben nem fognak rendesen működni.

 

Ha az aero-t kikapcsolom, szinte ugyanúgy működik a w7, mint az XP. A 32/64 bit már okoz egy kis nehézséget, de leginkább a kodekeket érinti ez, nem a programokat.

Előzmény: AlexBp (43)
AlexBp Creative Commons License 2012.11.11 0 0 43

köszi szépen, hát ez nagyon durva.

Jó én értem azt a verziót is, csak a fene enné, nekem több gépen is az XP-hez van minden (de minden!!), viszont amikor meg néha véletlenül 7-est tettek rá, na minden összeborult, meg állandóan csak a baj volt vele. 

 

Szóval azt hiszem, tényleg az a megoldás, hogy elmentek DVD-re minden létező XP-s softwaret, mert aztán esetleg 5 év múlva már nem fogok tudni újratelepíteni semmit, amiket most használok ...

Előzmény: mr_ricsi (41)
Armogur Creative Commons License 2012.10.29 0 0 42

Sziasztok!

 

Számítógépes zenehallgatáshoz szeretnék venni egy profi aktív hangfalszettet. 

A végére két jelöltem maradt, az egyik: 

 

KRK SYSTEMS Rokit RP5 G2

 

http://www.krksys.com/krk-studio-monitor-speakers/rokit/rokit-5.html

 

A másik jelöltem:

 

Prodipe Pro5

 

http://www.prodipe.com/en/products/studio-monitors/item/35-pro-5

 

Állítólag ez utóbbi az árához képest nagyon jól szól. 

Van valakinek tapasztalata a fenti monitor hangfalakkal kapcsolatban? 

Itthon kb. 80-ért lehet hozzájutni a Rokithoz, míg 68 körül a Prodipe Pro 5-höz.

Szerintetek melyiket válasszam? Sajnos meghallgatásra nincs lehetőségem, ezért is kérem olyanok segítségét, akiknek már volt alkalmuk meghallgatni valamelyiket.

 

Alternatív lehetőségeket is szívesen olvasok ebben az árkategóriában.

 

mr_ricsi Creative Commons License 2012.10.17 0 0 41

Ez minden M$ terméknél így van illetve volt. Általában a megjelenés után 10 évig van támogatás.

Az XP sp3-nak 2009. április 14-én végetért az alapvető támogatása. Azóta csak a súlyos hibákhoz készül frissítés, funkcióbővítés már nem kerül a rendszerbe. Aztán 2014 április 8-án ez is véget ér, és az M$ a továbbiakban semmit nem készít hozzá.

A szoftverek készítői pedig nyilván nem írnak progit olyan OS-re, ami tele van ki nem javított sérülékenységekkel. Tehát a progik nem biztos, hogy fognak rajta működni.

Előzmény: AlexBp (40)
AlexBp Creative Commons License 2012.10.17 0 0 40

Srácok, igaz az, hogy az XP "kifut" ?

csak pletykaszinten hallottam, szóval én magam se nagyon hiszem, de esetleg létezhet ilyen, hogy annyira nyomnak egy új verziót, hogy emiatt letiltják a régit vagy egyszerűen csak semmi se lesz kompatibilis az XP-vel?

köszi

AlexBp Creative Commons License 2012.10.17 0 0 39

Jól van na, nem kell harapni ...

Azért köszi! Megnézem!

Előzmény: mr_ricsi (34)
hivi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 38

Javítom magam: az Eszközkelőben a Részletek fülön az eszköz azonosítója alapján kerestem drivert, és találtam is.

Előzmény: hivi (37)
hivi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 37

Köszönöm a segítséget, elindítottál vele a siker felé.

Eszközkezelőből kiderült, hogy a VGA még nem lett telepítve. Típusszám szerint rákerestem, Intel Extrem 2-s VGA-mhoz sikerült is drivert letölteni. (A gépem újratelepítését nem én csináltam, és mivel az általam megszokott felbontásban ment VGA nélkül is, nem tünt fel a hiánya, játékprogi felrakásakor betudtam a helytelenül működő hangkártyának...)

A következő volt a hangkártya telepítése. Az Eszközkezelőben a típusszám ismét sokat segített. Kiderült, hogy SoundMax Ac97 nem Realtek....A megfelelő szoftverrel már nem szakadt félbe a telepítés, és most láss csodát, működik!

 

Köszi a tippet, hogy körülnézzek VGA háza táján is! 

Előzmény: mr_ricsi (36)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.10.11 0 0 36

Ha a gépben valamelyik AMD HDxxxx VGA van, akkor telepítsd a HD audio drivert is (letölthető a Realtektől)

Más esetekben az alaplap leírásában nézd meg az AC97 chip típusát, és ahhoz töltsd le a Realtektől a legújabb XP-s drivert.

Előzmény: hivi (35)
hivi Creative Commons License 2012.10.11 0 0 35

Van egy Realtek AC'97 integtrált hangkártyám, amelynek nem tudom telepíteni az illesztőprogramját. Az op.rendszer WinXp. Az Eszközkezelő látja, de az illesztőprogram telepítésének legvégén minden próbálkozásnál elsötétül a monitor, majd újra indul a gép, s természetesen továbbra is hang nélkül. Korábban tökéletesen működött, viszont amióta újra kellett telepítenem a gépet, ezt produkálja.

Továbbá még egy hiba is volt: bekapcsolásonként a gép elfelejtette a pontos időt, boot beállításokat. A két hiba ugyanazon idő óta van, de ez utóbbit az alaplapi gombelem megigazításával sikerült elhárítanom.

mr_ricsi Creative Commons License 2012.09.26 0 0 34

"Hol tudom ezt mnegnézni?"

Az Eszközkezelőben.

 

"Hol tudom ezt állítani vagy telepíteni?"

Ha nem tudod, hogyan kell windowsra drivert telepíteni, akkor kérdd hozzáértő személyes segítségét, mert a rendszered alapos rendbeszedést igényelhet. (Más eszközök driverei, víruskereső, stb.)

 

"ha így pontos típus nélkül nehéz, akkor esetleg feltöltöm a fényképet a laptopról, úgy biztos megismered."

Nyilván ránézésre felismerem az IBM elmúlt 15 évben gyártott többezer féle laptopját, természetesen a bennük lévő chipeket is fejből vágom, és ha elég nagy felbontású a kép, akkor még a gyártás napját is meg tudom mondani. Emelt díjas SMS fejében pedig energiát tudok sugározni a képen látható laptopnak, amitől feltöltődik az akkuja... :-(

Előzmény: AlexBp (32)
AlexBp Creative Commons License 2012.09.25 0 0 33

ha így pontos típus nélkül nehéz, akkor esetleg feltöltöm a fényképet a laptopról, úgy biztos megismered.

egyébként XP fut rajta

Előzmény: mr_ricsi (30)
AlexBp Creative Commons License 2012.09.25 0 0 32

Köszi h írtál, de fogalmam sincs. Hol tudom ezt mnegnézni? 

 

Egyébként a sajátjából se jön hang, azt hittem ez már azért van mert régi, de akkor ezek szerint mégse. ....

 

Hol tudom ezt állítani vagy telepíteni? 

 

köszi a segítséget még egyszer!

Előzmény: mr_ricsi (30)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.09.24 0 0 31

"MSI 845GEM/845GLMS/845GVM/MS-6526G(L)"

Az alaplap pontos típusát kértem, ez pedig ugyebár 4 különböző lehetőség.

Előzmény: Bazsiboy2012 (28)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.09.24 0 0 30

A hangkártya driver telepítve van? A saját beépített hagszórókból jön hang?

Előzmény: AlexBp (29)
AlexBp Creative Commons License 2012.09.24 0 0 29

üdv,

 

Tudnátok nekem segíteni?

 

 Van egy IBM laptopom, nem egy friss darab, de szépen megy rajta az XP, és minden egyéb, egyetlen kivételével:

 

A mikrofon és a hangszóró jack-aljzat valamiért nem működik, se a mic jelet nem veszi, de ha aktív hangfalat teszek rá, abba se tolja ki a jelet. 

Ötlet van, hogy mi lehet a gond?

 

Érdemes ezt javíttatni vagy esetleg hol érdemes megnézni beállításoknál? Csak mert furcsa, hogy egyszerre pont ez a 2 jack nem működik, minden más viszont kiváló. Háát servizbe meg ugye nem szívesen adnám be ....

 

köszi előre is a választ!

Bazsiboy2012 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 28

 

Az Everest a következőt írja ki rá:

 

Intel BrookDale 845G Chipkészlet 6A69VM4VC-00

MSI 845GEM/845GLMS/845GVM/MS-6526G(L)

Előzmény: mr_ricsi (27)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.09.23 0 0 27

Az alaplapod pontos típusa?

Előzmény: Bazsiboy2012 (26)
Bazsiboy2012 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 26

 

A problémám a következő: Intel 845G csipkészletű alaplappal rendelkező PC-n sehogy sem tudom a hangkártyát működésre bírni (integrált AC 97).

 

Operációs rendszer Windows XP SP3 PRO Magyar.

 

Már próbáltam mindenféle drivert , amit csak felleltem hozzá. Az integrált hangvezérlő

pontos neve Intel 80801DB, ezt mutatta az Everest.

 

Semelyik driverrel nem tudtam működésre bírni, mindig elindítottam a hanglejátszót,

de 1 másodperc után megáll, és hangot nem ad ki. A hangfal biztosan jó, mert

egy korábbi gépemről vettem le és ott kifogástalanul működik, tehát nem azzal

van a gond.

 

A Windows XP-ben az Eszközkezelő azt mondja, az eszköz megfelelően működik,

de se hang, se semmi, a hanglejátszás nem működik. Mi okozhatja ezt?

 

A hibajelenség minden driver felrakásakor ugyanaz: 1 másodpercig lejátssza

a hangfile-t, majd megáll. Hang nincs. Okozhatja ezt hardverhiba?

 

Azóta tettem egy újabb hangfalat a gépre, hogy meggyőzödjek róla, tényleg nem

a hangfal a hibás. A másik hangfallal se hallok semmit, tehát nem hangfal hiba,

az biztos.

 

 

 

 

 

 

e-story Creative Commons License 2012.09.22 0 0 25

Szia mindeki!

 

A laptopomhoz szeretnék külső hangkártyát venni, mert a beépietett elég gyengusz. Mit ajánlotok? Előre is köszi!

newnikk Creative Commons License 2011.10.26 0 0 24

Sziasztok!

 

Tud-e vki olyan hangkártyát ajánlani, ami 4 vagy 8 csatornás, de nem csak vonal, hanem mikrofonszinten is, külön előerősítők nélkül. Rémlik, hogy láttam vhol ilyet, annál a 8 bemenet bármelyikét át lehetett konfigurálni line/mic-ra.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.14 0 0 23

Egy sorral ha lejjebb mész, akkor láthatod az Edifier Studio R1600T Plus-t. Én nem bántam meg, nagyon szép és nagyon jól szól!

Előzmény: ''Energy'' (22)
''Energy'' Creative Commons License 2011.09.02 0 0 22

Srácok, melyik a jobb

A Logitech Z 313  vagy Z323 hangzás alapján? ill 10-12 ezer Ft-ért milyen hasonló, de jobb mélynyomós hangcuccot tudnátok javasolni?

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 21

20 000 és 30 000 Ft között ajánlott:

 

Edifier Studio R1600T Plus

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 20

20 000 Ft-ig három igéretes hangfal..

 

Logitech Z-523 2.1

 

Philips SPA7350 2.1

 

Modecom MC-HF40 2.0

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 19

Logitech Z305
Olcsó, szuper hangzás, nincsenek kábelek csak egy USB, monitorra szerelhető

 

Harman Kardon SOUNDSTICKS III

A Harman Kardon névvel mindent elmondtam.

 

M-Audio Studiophile AV 40

Szép hangzás, jó adottságok.

Előzmény: dzzsoni (18)
dzzsoni Creative Commons License 2011.04.06 0 0 18

Sziasztok!

 

Zenehallgatásra milyen 2.0-ás hangfalat ajánlotok, kb:20-30w-ra gondoltam. Ehhez kéne valami normális hangkártya.

murray Creative Commons License 2004.09.01 0 0 17

Sziasztok!

arra van tippetek hogy hogy lehet egy ASUS  A7V8X-X es alaplapi 5.1es hangkártya kimenetet és egy Kenwoood 5060as házimozi erösitöt összekötni és a hangfalakat azon keresztül meghajtani??

ez erösitö nem gagyi a normál -nem kompakt meg ilyen szarok-alsó mezönyébe tartozik de a végfokot nem akarom megbántani nagyon.

az erösitön mind a 6 hangszoro jelezve van hogy aktiv az 5.1 

az alaplapon van 3 kis DIN dugos kimenet meg asszem a SP/DIF vagy mi...

azt megtehetném hogy a sima zöld aljzatot rányomom az erösitöre de az csak sztereo. nekem pedig 5.1 kellene.

szerintem nem lehet megcsinálni de hátha vkinek van ötlete.

az asztali DVD-m optikai kábellel adja neki a hangot.

 

Előzmény: mr_ricsi (16)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.07.27 0 0 16

"több helyen is hallottam hogy már egy 280W cuccot nem bírna el..."

Aki ezt mondta, az komplett idióta!

 

A komolyabb hangfalszettek (P>0,5W) beépített erősítővel készülnek, és a hangkártya kimenetét pontosan ugyanannyira terkelik. Szabvány szerint 47kohm-mal.

Előzmény: abundas (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!