Keresés

Részletes keresés

PuPu Creative Commons License 2003.12.08 0 0 85
Nem akarjuk itten a rokonodat bántani...
:O))))
Előzmény: Törölt nick (83)
PuPu Creative Commons License 2003.12.08 0 0 84
A kifogásolt mondat nyelvtanilag _is_ tökéletesen helyes, - hogy te nem tudod értelmezni, - hááát szóval, ugye, - sok gyakorlással tán...
A "mit" szócskát jelen esetben értelmezd úgy, mintha "mint amit" kifejezést írt volna Patás barátunk, - ő még tud polgári stílusban, választékosan fogalmazni.
Amúgy meg össze-vissza írkálsz már megint mindent.
Ceauescuék kivégzését a televizió egyenes adásban közvetítette, - miként a "tárgyalást" is.
Az Úr megint igazságos volt, - pont annyi esélyt kaptak, mint ellenfeleik anno, - jóllehet azt, hogy közvetlen gyilkosság kötődött volna a nevükhöz, - nem hallottam. Őket viszont nem elítélték és kivégezték, hanem meggyilkolták, ha érted a különbséget.
Az iráni sah gyógykezelést kapott Egyiptomban, - jó körülmények között. Az ő szerepe is roppant érdekes, - uralkodása során szerette volna népét közelebb vinni a nyugati értékrendhez, de azu ő népe ezt nem nagyon kultiválta... Itt is bebizonyosodott, hogy a társadalmak sem nagyon képesek fejlődésük során egyszerre több lépcsőt átugrani, - az emberi tudat fejlődése roppant lassú, miként ezt tükőrbe nézve magad is megerősítheted.
És nem "a" Reza Pahlavi, - lehetőség szerint a személynevek elől elmellőzzük a névelőt, miként Fülig Jimmy a kellemetlen dolgokat...
:O)))
Előzmény: Törölt nick (79)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.08 0 0 82
ob

VISZONT ez a bokassa nagyon is jo nev lenne irani kiralynak vagy satrafanak.

bokassai szonyeg. tok jo!

Előzmény: Törölt nick (79)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.08 0 0 81
ob

feelve irok neked. reza pehlavi meglehetosen nyomorult korulmenyek kozott azt hiszem gyomorrakban halt meg... meghalni szar. tkp ceaucescu jol halt meg. jo gyorsan!

pp belatogatott hozzank. koszontjuk. es megfeddett minket hogy mindenfele baromsagrol beszelunk nem rakosi pajtasrol.

ezutan elkezdett beszelni mussolinirol es reza pehlavirol. ha pahlavinak kell irni akkor bocsanat mindenkitol!

Előzmény: Törölt nick (79)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.08 0 0 80
szb

termeszetesen igazad van. egy analogia volt es az analogiak mindig santitanak es nem ertelmezhetok altalanosan. az attelepitett emberek egy/nagy resze gondolom megtalalta a helyet bukarestben. ettol fuggetlenul en sem ertek egyet az eroszakos lakotelepbe koltoztetessel.

ettol fuggetlenul itthon is elofordultak ilyen sztorik tobb kevesebb sikerrel.

nalunk a mama adta el a szulohazat es bekoltozott szegedre. egy kisebb panelhazba. istenien erezte magat. otthon allandoan halalra idegesitette magat hogy nem mennek a dolgok es nem tudja rendben tartani a hazat, kertet es az almast. szegeden meg elt es virult. mindenkivel joban volt es mindenkivel beszelgetett. de szohetett volna valami meseet a gonosz gyerekekrol akik elvettek tole a hazat es idekoltoztettek az idegen varosba.

es van aki tenyleg nem birja a modernebb vilagot elviselni es felakasztja magat vagy csak pszichoszomatikus betegseg kialakitasaval vedekezik.

Előzmény: szedmák bakter (76)
psycho-pata Creative Commons License 2003.12.08 0 0 78
Kedves Ostapom, ez az öngyilkos ügyész biztosan nem Hammerl Laci volt:-DDD Én valóban a falat bámultam, bizonyítandó, hogy nem vettek fel a moszadba...

Előzmény: Törölt nick (73)
psycho-pata Creative Commons License 2003.12.08 0 0 77
"Szegény Rákositól", mint legtöbb topicban, itt is eltértünk a témától, s Csau kivégzésének körülményein polemizálgatunk, moralizálgatunk.
1/ "Szegény Rákosi" áldatlan tevékenysége során sok ember halt meg, s a bolsevista módszer szerint igen sok baloldali ember is, nem moszkovita kommunista, szociáldemokrata, spanyolos, s nyírta a saját parasztságát is. Ha megnézzük a múltat, 1956-ot, nem a Szabadeurópa Rádió, s nem a nyugat kezdeményezte az eseményeket, hanem spontán kommunista reformot követelő egyetemisták, munkások kezdték el a forradalmat a szerencsétlen Gerő beszéd után.
2/ Ezek után mi történt?
a/ "szegény Rákosi" saját maga vitte a vízet vödörben, s cukorkákat osztogatott gyerekeknek.
b/ Gerő gondolom itthon halt meg.
3/ Ha valakiről, egyszerű állampolgárról bizonyítást nyer, hogy több embernek akár közvetve is felelős haláláért, nyomorúságáért a legtöbb országban büntethető, s büntetik is. Van, ahol kivégzik, lefejezik, megbotozzák...
4/ Ugyanakkor mi történik diktátorokkal?
- Sztálint tudtommal bolsevista módszerrel, tán orvosi segitséggel át juttatták a kommunizmusba:-)
- Hitler és barátnője öngyilkos lett.
- Mussolinin és barátnőjén "megkönyörültek" a partizánok:-)))
- Csauseszkut pedig feleségével együtt kivégezték.
Hogy a film -Ostapnak válaszolva- mennyire volt manipulált, nem tudom. Nem hullajtottam a könnyemet.

Ezek mind természetesebb dolgok voltak, mit Bokassával, a perzsa sahhal, s más bűnösökkel tettek a demokrácia, a megbékélés jegyében.

szedmák bakter Creative Commons License 2003.12.08 0 0 76
Természetesen nem szép dolog kutyákkal széttépetni valakit, de ha ilyen vonalon visszük tovább a vitát, akkor egy pajkos váltással eljuthatunk akár a középkori vázafestészet fejlődéséig is...

Ez a "modernizálás kapcsán felakasztja magát" azt hiszem nem volt valami szép dolog tőled...te mit szólnál,ha holnap erőszakkal beköltöztetnének egy mongol jurtába életed végéig?(Ráadásul azok a bukaresti betonkalickákra nem biztos, hogy a modernizáció szót használnám..)Jó, értelmes ember létedre biztosan nem kötnéd fel magad,de sajnos ezek az oldschool parasztemberek már csak ilyen csökönyösek voltak...

Előzmény: alfredoo (75)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.08 0 0 75
szb

nem irtal ilyet. en sem irtam olyat hogy te irtal volna.

kerdeztem is hol a hatar amit el tudsz fogadni. ha a kutyak a hatar, elfogadom.

vannak akiknel a kutyak sem hatar.

ezert kell beszelnunk es tisztazni a dolgokat.

tehat ha valaki azt irta volna szszb neven hogy azt is megerdemelte volna hogy kutyakkal tepessek szeet akkor te ezek szerint felszolaltal volna hogy coki.

akarmilyen is volt a kondukator AZT nem erdemelte meg volna hogy kutyakkal tepessek szet.

en ezt elfogadom. de a te allaspontod nekem egy picit ugyanolyan mint a masik. gondolom ezt te is megerted.

es allitom hogy vannak kutyaszettepeses dolgot kepviselo emberek/nickek is.

ezert javasolom hogy gondolkodjunk kozosen!

ha valaki itt valamilyen modernizalas kapcsan felakasztja magaat? van ilyen is. van aki azert akasztja fel magat mert annyira bebaszott.

en a jan palachi es a vonatkozo romaniai onegetest sem tudom elfogadni. szerintem ilyet csakis beteg ember tesz. mentalisan beteg.

Előzmény: szedmák bakter (49)
Cego Creative Commons License 2003.12.08 0 0 74
Ellenzem a halálbüntetést, még az olyanok esetében is mint Rákosi vagy épp a Kárpátok Géniusza - uakkor a létező legsúlyosabb büntetést osztanám/oszotottam volna rájuk. Rákosi "száműzetése" nem volt az. Éltek abban az időben ithon is olyan nyomorban és szegénységben teljesen ártatlan emberek is - Rákosinak élete végéig vmi nulla komfortfokozatú zárkában kellett volna csücsülni.
rous Creative Commons License 2003.12.08 0 0 72
Rólam, nélkülem? :-)

HitetlenTamaska Creative Commons License 2003.12.08 0 0 71
Azt hiszem, hogz eleg vilagos, hogy Romaniban egy rendkivul jol szrvezett pucsal volt dolgunk, aminek szervezesebe feltehetoleg a VSZ orszagok is tevolges reszt vallaltak, a katonai felsoveztesben megorzott szivelyes kapcsolatokon keresztul.
A puccs egyik legyzsenialisabb vonulata a centralizal hirkozles megkaparintasa reven az irracionalis allapotokhoz szoktatott lakossag befolyasolasa volt a tomegesen szallitott remhirek segitsegevel.

PuPu Creative Commons License 2003.12.08 0 0 70
Hát olyan túl sok áldozat nem volt, - valamelyik erdélyi város hullaházának májzsugorban elhunyt halottaival illusztrálták a szekus kártevéseket, mint később kiderült...
Két tuti áldozatról tudok, - az egyiket Elenának hítták...
Forradalom-ellenforradalom...
A Horthy féle ellenforradalom a győztesek szerint is ellenforradalom volt...
A választóvonal az, hogy meg akarják e változtatni a fennálló társadalmi rendszert, vagy nem.
:O)))

Előzmény: HAME (65)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.07 0 0 69
hame

thaifold? jo nyaralast. majd csak kiderul valami.

csak azt mondom hogy remhirek is voltak!

az a hat halott meg valoszinuleg UTANA volt. lincseles. secusok!

Előzmény: HAME (68)
HAME Creative Commons License 2003.12.07 0 0 68
csak úgy balkézből keresgéltem, túl sok konkrétumot nem találtam, igaz 10 perc alatt nem is lehet sokat találni. Annyi biztos, Temesváron halottak és sebesültek voltak (Dr. Bárányi, a temesvári kórház orvosának egy mellékmiondata szerint), Marosvásárhelyen pedig 6 halott volt.
Több energiát nem fektetek belé, holnap meg már megyek nyaralni.
Előzmény: alfredoo (66)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.07 0 0 67
hame

szerintem rossz a definiciod.

a katonai hatalomatvetelt nevezik puccsnak attol fuggetlenul hogy gyoznek e a puccsistak vagy veszitenek.

ha a katonasag/rendorsegnek tervei voltak a hatalomatvetelre az puccs.

Előzmény: HAME (65)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.07 0 0 66
hame

valaki majd jon es megmondja es esetleg linket is mutat.

en ugy emlekszem hogy temesvaron(tt) remhir volt a tuntetesbe loves. illetve valami elolanc volt tokes elhurcolasanak megelozesere.

es erre a hirre (rem/aalhirre) tort ki a 'forradalom'.

nem emlekszem semmilyen konfirmalt adatra. hanem remhirekre.

ugye azokbol is volt boven?

de ha megirjak a konkret szamokat akkor termeszetesen modositom allaspontomat.

a mai mediatizalt vilagban nagyon sok minden elofordulhat.

bukarestben is folyamatos tomegtuntetesre es ceaucescu elmenekulesere emlekszem. lovesekre nem nagyon.

voltak a forradalom UTAN attrocitasok. pl. cseresznyes.

tehat vaarom az adatokat. nem teged izelgetlek mert ugyanannyi jogod van emlekezetedre hagyatkozni mint nekem!

Előzmény: HAME (65)
HAME Creative Commons License 2003.12.07 0 0 65
hogy hány halott volt azt nem tudom, de sok.

Nem emlékszem már a történtekre, hisz abban az időben számomra annyi minden fontos történt, és az itteni eseményekkel kapcsolatban állandóan úton voltam, de rémlik valami, hogy Temesvárott a tömegbe lőttek (40 halott?), Bukarestben barrikádokat állítottak, tán némi utcai harc is volt, s hogy fegyveres összetűzések is voltak a hadsereg és a Securitate egységei közt.
Szóval nem az Észak Dél ellen tipusú polgárháború volt, de volt bőven áldozat.

Hogy puccs, vagy forradalom az tényleg nézőpont kérdése.
Ha győznek a felkelők akkor forradalom, ha vesztenek, akkor puccs, vagy ellenforradalom a hivatalos megnevezés.
(A vesztes szempontjából természetesen fordítva.)

Előzmény: alfredoo (64)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.07 0 0 64
hame

te igy latod. mas meg maskeppen latja. vannak akik azt mondjak hogy sima allamcsiny volt. vagy puccs.

egyebkent ebben a nagyon nagy forradalomban hany halott volt? 2 biztos. a ceaucescu hazaspar.

de osszesen hany volt.

egy forradalomban, polgarhaboruban sok sok halott szokott lenni.

szerintem ilyen ertelmezesben a romaniai esemenyek se nem forradalom se nem polgarhaboru.

Előzmény: HAME (61)
psycho-pata Creative Commons License 2003.12.07 0 0 63
Differenciális diagnosticai kérdéseket teszel fel nekem. Nem is könnyűt. Osteoprosisom, az van. B.o. coxarthoris miatt TEP elött állok. COPD-m is van. Téli depressióm is. De hogy senilis vagy okosan hülye az magas.
A memóriám, nem olyan, mint régen. De még nem kóros a memóriazavarom, függ a hangulatomtól, depressiómtól is. Okos-hülye? Nem tudom. Bizonyos tulajdonságaim szerint mindig is "hülye" voltam, de ezeket mások nem annak neveznék.

Ha a Gogolákné "nem ismerete" az senilitás, hülyeség, akkor mindkettő "áll".

Most pl. azt is megtudnám mondani, hogy mi a hímeskő, s ki csinálta egyedül Magyarországon. Még segítettem is a 60-as években eccer Mattioni Eszternek egy kis részt "kirakni".

Előzmény: varu2 (60)
HAME Creative Commons License 2003.12.07 0 0 62
"Van egy Topic, ahol Rákosiról írnak, kinek saját magának kellett a vízet vödörben hazavinnie. "

Van. Ez.:))

Előzmény: psycho-pata (56)
HAME Creative Commons License 2003.12.07 0 0 61
nézd Frédi,

az igazság az egy szubjektív dolog, amúgy meg ott épen polgárháború volt.
Ha igazságosságról beszélünk akkor tényleg nem volt egy vasziszdasz. BHibliai, fogat fogért, szemet szemért értelemben különös kegyetlenségű kínhalált kellett volna szenvedniük azért a rengeteg fogért és szemért ami a lelkükön száradt. A kissé modernebb elvek mentén meg életük végéig börtönben kellet volna rohadniuk, de min húsz évet, hogy legyen idejük kiélvezni a kegyvesztettséget.

De mondom polgárháború volt.
Mint Antall mondta volt, tessettek volna forradalmat csinálni. Hát Magyarországon és Lengyelországban volt annyi esze a kommunistáknak, hogy még a forradalom gondolatának felmerülése elött kiegyeztek az ellenzékkel, így még a pozícióikat se nagyon vesztették el.
Csehszlovákiában és az NDK-ban már kevésbé voltak előrelátóak az elvtársak, annyira azonban mégis, hogy lássák az ororszok nélkül - akik pedig világosan megmondták már tavasszal, hogy nem fognak beavatkozni - esélyük nincs, legdfeljebb a felkoncoltatásra. Hát az utolsó pillanatban átadták a hatalmat. Olyan simán nem úszták meg, mint a lengyel és a magyar elvtársaik, de lényegében hajuk szála sem görbült, csak a karrierjük bánta.
Ceaucescu elvtárs pedig még ennyire sem volt előrelátó.
Ő lövetett. Hogy aztán lelövettessen. Ki kardot fog, kard által vész el.
Ilyen egyszerű a dolog.
Cinikus, de ez van.

Előzmény: alfredoo (54)
varu2 Creative Commons License 2003.12.07 0 0 60

.
...Te - egyébként - szenilis vagy???

vagy csak simán hülye...

irod : láttad a "Tanu-t"...és nem tudod ki a Gogolák et.nő....

igen szvsz...hülye vagy / okos...de HÜLYE /

Előzmény: psycho-pata (24)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.07 0 0 59
pp

egy film is lehet iranyitott, a velemenyek is lehetnek tudatosan diabolizalok. mi azert vagyunk hogy gondolkodjunk es hideg fejjel ertekeljunk.

mindenki (sokan) erdekeiknek megfeleloen beszelnek es allitjak be a tenyeket! szvsz.

ha cau elnyomta a magyarokat akkor a romanok eppen meeg szerethettek volna is. ha a romanokat is elnyomta akkor a magyaroknak miert sir KULON a szaja? hiszen akkor nem is volt kulon elnyomas!

csak egy szempont.

a kulpolitikarol mar irtam. a jo kulpolitika az ORSZAGNAK plusz tamogatast, plusz lehetosegeket jelent. akkor hogy is van ez?

a diabolizalasnak kiprobalt technikai vannak!

Előzmény: psycho-pata (58)
psycho-pata Creative Commons License 2003.12.07 0 0 58
"Szotyiárus" valóban sok van, de érdekes módon nem töltik meg őket ólommal. Ő egy román-, s magyarellenes diktátor volt, kit az emlitett film szerint a felesége irányíthatott.
Előzmény: alfredoo (55)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.07 0 0 57
pp

az en felhaborodasom nem igazan szelektiv. amin fel kell haborodni azon meg vagy felhaborodok.

tokre egyszeru!

egyik felhaborodas nem zarja ki a masikat!

Előzmény: psycho-pata (56)
psycho-pata Creative Commons License 2003.12.07 0 0 56
Emberileg persze igazad lehet. De engem inkább az háborított fel, mikor háborús bűnözök, gyilkossággal is vádolt diktátorok demokratikusnak mondható országokban kaptak menedékjogot...
Van egy Topic, ahol Rákosiról írnak, kinek saját magának kellett a vízet vödörben hazavinnie.
Előzmény: alfredoo (55)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.07 0 0 55
pp

most nem igazan tetszel...

van meeg egy csomo szotyiarus holgy. es nem toltik meg oket olommal. engem zavar es gusztustalannak tartom ha embereket olommal toltenek tele. beszari nagypofaju gyilkosok!

Előzmény: psycho-pata (53)
alfredoo Creative Commons License 2003.12.07 0 0 54
hame

gondolom te is tudod nem cafoltal meg.

mivel csakis azt allitottam hogy a kivegzesnek az igazsaghoz, igazsagossaghoz koze nem volt!

Előzmény: HAME (52)
psycho-pata Creative Commons License 2003.12.07 0 0 53
Ráadásul a pert, kivégzést mindnyájan láthattuk, s az öreget kicsit megsajnáltam. Egy beteg, öreg, beijedt pali volt, s aki irritált, gondolom nemcsak engem, a felesége volt. Annyira buta volt ez a szotyolaárúsból lett akadémikus asszony, hogy szerintem még a testét ért lövések során sem tudta, hogy kezdettől lefutott volt az ügy.

Előzmény: HAME (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!