Keresés

Részletes keresés

Borvo Creative Commons License 2003.12.02 0 0 30
1esektől tanulni? Hümmmm:-) Neked való. Tanulni fogsz belőle.
Előzmény: rinpoce (25)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 29
Ugyvan! :-))
Előzmény: Törölt nick (28)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 27
Akinek egyéni jellemhibái vannak amit kezelni tud, annak már nincsenek jellemhibái. A jellemhiba csak addig hiba, mig el nem ismerjük, HA ezután is megmarad, akkor már magyarázatot gyártunk hozzá, hogy miért van ré szükségünk, és ez az a pillanat, ami hiteltelenné tesz...
Előzmény: Törölt nick (26)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 25
Ugy értem. És semmiképpen nem lehet egy szellemi vezetö kevésbé etikus, vagy erkölcsös, mint jo magam...
Előzmény: Törölt nick (23)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 24
Hát az ember nem tökéletes, de azt gondolom, a tudással egyenes arányban a léleknek is nemesedni kell! Ezért vannak alapvetö erkölcsi etikai elvárásaim...

semmi extrára nem gondoltam, de pl ne hazudjon, ne tegyen olyan dolgokat, mit tanitásaiban egyébbként elitél, ne éljen vissza tanitványai bizalmával, stb...

Előzmény: Törölt nick (20)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 21
A mestereket tanitokat alapvetöen nem választjuk, hanem belépnek az életünkbe. Már aki szerencsés...
Előzmény: Borvo (19)
Borvo Creative Commons License 2003.12.02 0 0 19
Ezt általában csak utólag tudhatod meg. Egy igazán jó mester nem tanít direkten. Mestert/tanítót választani tudom amolyan buddhista mitosz.

Csak hogy ha mesterre vágysz, akkor már vannak vágyaid és kész ba paradoxon:-)

,

Előzmény: rinpoce (-)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 18
Mégis én azt gondolom, hogy vannak olyan jellemhibák, amitöl nekem határozottan hiteltelenné válik egy tanito. Ami azért is buta gondolat lehetne, mert ettöl még a mondanivaloja lehet igaz.

DE a élet azt tanitja, hogy akinek hamisak a cselekedetei, vagy erkölcsileg nem feddhetetlen, annak a tanitása is kétséges kezd lenni...

Előzmény: Törölt nick (17)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 16
Hát negativ példa az valoban van forumszerte..

Ezért is érdekes a kérdés: ki az igazi tanito, hogyan ismerem meg, és függ-e anyagiaktol, vagy lehetnek-e nyilvánvalo jellemhibái?

Előzmény: Törölt nick (15)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 14
Én még nagyon messze vagyok attol nevemmel ellentétben, hogy tanito legyek. MAx. felismeréseim vannak, amit szivesen vitára bocsájtok. Viszont nincsen Royszom, és ugy tünik, nem is lesz, sde ez bánt a legkevésbé...
Előzmény: Törölt nick (13)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 12
Viszont pojácátol is lehet tanulni...

Kérdés, hogy mit..

Előzmény: Törölt nick (11)
devereaux Creative Commons License 2003.12.02 0 0 10
A nádpálcától.
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 9
Pontosan ez a dilemám Traf!

De lehetséges másképp is nézni a dolgokat. A sorsunk által meghatározottan élünk, és amit elénk rak, abbol ki kéne hozni a lehetö legjobbat, és nem etikai megfomtolásokkal agyaskodni rajta...
Ezt magamnak is mondom..

Előzmény: trafalgar (8)
trafalgar Creative Commons License 2003.12.02 0 0 8
Az hogy a prekoncepcióknak megfelelő tanítót választ az ember az a természetéből fakad.

Ugyanakkor én nem szúrnám ki a mentőövet az óceán közepén azért mert egy pökhendi király dobja ki a hajójából.

Ilyen alapon Lin-csi apát s*ggét szét kellett volna rúgni a stílusa miatt.

Üdv,
Traf.

Előzmény: rinpoce (7)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 7
Egyetértek veled traf annyiban, hogy minden ember valamilyen hatást gyakorol a másikra. De nem bizonyos koránsem, hogy azt akarnám tanulni, amilyen hatást gyakorolnak rám. Az ember megválaszthatja személyesen a sok hatás közül, hogy melyikre vágyik.
És mégiscsak inkább azt az embert tekinti tanitojának, aki valamit tud, amit ö nem, és a szemében hiteles tud lenni.

A tudás és a hitelesség nagyon fontos egy tanitonál...

HA valaki magas erkölcsi mércéröl tanit, de közben nem tanusitja életével ezt, az nem tanito.

Előzmény: trafalgar (3)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.02 0 0 6
Ezt te nagyon mereven kezeled. A tanito nem a diplomátol lesz tanito, hanem a tudásátol lesz tanito.
Előzmény: ferkopa (4)
trafalgar Creative Commons License 2003.12.02 0 0 5
Nekem a kettes számú tágabb értelmezés "jön be":
Tanító az, aki vagy ami valamit tanít, valamilyen felismeréshez segít hozzá embereket.

Előzmény: ferkopa (4)
ferkopa Creative Commons License 2003.12.02 0 0 4
Tanító az, aki "Tanító" főiskolai oklevéllel rendelkezik, amely feljogosítja, hogy szakmaszerűen általános iskola alsó tagozatában betűvetésre éa számolásra tanítsa a gyermekeket.

"Buddhista tanító" az, aki a Tan Kapuja Buddhista Főiskolán ilyen oklevelet szerzett.

A többi magukat tanítónak nevező, tanfolyamokat tartó ember lehet próféta, oktató, tanársegéd, mester de tanító nem.

Előzmény: trafalgar (3)
trafalgar Creative Commons License 2003.12.02 0 0 3
Minden és mindenki tanító.
A "roysszal" járó tanító is igen pontosan és hatákonyan tanít valamire, maximum nem mindig a beszédével, hanem a viselkedésével okozott hatással.

üdv,
Traf.

Előzmény: rinpoce (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.02 0 0 2
...az a tanító, akire ötven év múlva is szívesen emlékeznek vissza tanítványai...
Előzmény: rinpoce (-)
Hitet Lenke Creative Commons License 2003.12.01 0 0 1
O hitele van annak a tanitónak, aki az életével nem igazolja a tanitását.
Ha valaki az anyagiaknak nem a hajszolását, de élevezetét hirdeti, az nyugodtan élhet gazdagon.
Ám aki azt olvassa fennhangon, hogy könnyebb egy tevének.... s emelett maga dőzsöl, nos az nagyonis hamis tanitó.
Előzmény: rinpoce (-)
Vigor Creative Commons License 2003.12.01 0 0 0
Attól, h0gy nem tanít.
rinpoce Creative Commons License 2003.12.01 0 0 topiknyitó
vajon csak az tanito, aki kordában tartja anyagi igényeit, és beéri azzal, amije van? vagy az is tanito, aki sok pénzt kér a tanfolyamaiért, roysszal jár, és nem veti meg a luxust? Függ-e ettöl a tanitás minösége?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!