Keresés

Részletes keresés

e_dora Creative Commons License 2011.12.08 0 0 595
K.Imi Creative Commons License 2011.06.20 0 0 594

Jó napot kívánok!

Látom eléggé inaktív ez a topic. Csernus Imre-Drogma c. könyvet szeretnék vásárolni, a boltokban csak előjegyezni lehetséges. Aki esetleg itt post-olt és megválna tőle, kérem keressen fel a kozsda.i.k[kukac]freemail[pont]hu címen.

Üdv

tölgy Creative Commons License 2005.01.02 0 0 592
+volt!

számomra ez HATott legjobban.mert hiteles , nem fényez, minek is!?
/ élethű, róla, tőle./

nagyon ül, ott van!:)
Előzmény: tölgy (591)
tölgy Creative Commons License 2004.12.26 0 0 591
akkor most a Bevállaltam! jöhet!:-)/nálam is/
Előzmény: Törölt nick (589)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.25 0 0 590
Vélemények róla?
Előzmény: Törölt nick (589)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.25 0 0 589
Ok. Túlvagyunk a Drogma c. kiadványon. Ahogy a Bevállalom szerzeményen is...
morte Creative Commons License 2004.10.16 0 0 588
Ó, ez ritka itt a fórumok világában - volt, hogy én is megtettem párszor.
Intelligens emberre vall. ;)
Előzmény: Baba21 (587)
Baba21 Creative Commons License 2004.10.16 0 0 587
Őszinte voltam! Utálom beismerni a hibáimat,és a tévedéseimet,de belátom,hogy nem kellett volna belédkötnöm.
morte Creative Commons License 2004.10.13 0 0 586
Ez most irónia, vagy őszinteség?

Ha az előbbi, akkor nem érdekel, ha az utóbbi, akkor örülök. :)
Üdv!
Előzmény: Baba21 (585)
Baba21 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 585
Bocsi igazad van.Csak bele akartam kötni valakibe és te pont kézre álltál.
Előzmény: morte (584)
morte Creative Commons License 2004.10.03 0 0 584
A jogod megvan hozzá, de értelme - amiből következtetéseket lehetne levonni - nem sok van.
Kb. olyan mintha a vizilabdát az asztaliteniszhez hasonlítanám - végülis mindkettő labdajáték...
Előzmény: Baba21 (583)
Baba21 Creative Commons License 2004.10.03 0 0 583
Már miért ne hasonlíthatnám össze?!
Előzmény: morte (582)
morte Creative Commons License 2004.09.16 0 0 582
Azért ne akarj összehasonlítani egy skizofréniát egy arcüreggyulladással.

Akiben hajlam van, az attól még lehet egészséges. És egyszerűen történik vkivel vmi, ami beindítja a betegséget.
Előzmény: Baba21 (581)
Baba21 Creative Commons License 2004.09.16 0 0 581
Szerintem nincsen ebben igazad.Ha valki elkap egy arcüreg gyulladást,attól az előtte még egészséges volt,bár igaz ,hogy utána már minden télen számíthat rá,hogy elkapja.egy skizofrén ember is egészséges volt mielőtt elkapt,de valamilyen külső hatásra megbetegedett.Egyáltalán nem biztos,hogy volt hajlama rá.Egyszerűen történt vele valami,amire így reagált.
Előzmény: morte (580)
morte Creative Commons License 2004.09.12 0 0 580
Ha már azzá tud válni, akkor valszeg hajlama volt rá. Azaz nem volt egészséges agyu...
Előzmény: Második Szóló (579)
Második Szóló Creative Commons License 2004.09.12 0 0 579

"szerintem egy egészséges agyu ember nem tud skizofrén lenni... "


Miért ne tudna? Miért ne lehetne skizo, csak éppen esetleg nem "tud" erről egyelőre? Miért is, kitől/mitől menekülünk? Ki nem menekül?

 

(Nem ezekre válaszolva egyelőre) a menekülés egy indukált dolog. Az ember nem látja át rendesen az összefüggéseket, mert a külvilág vaksága vakságot teremt az egyénben olyannyira, hogy az ember maga sem veszi észre, hogy azzá vált. Persze, az a kérdés, hogy ki volt először félrevezetve, az egyén vagy a mások, tyúk-vagy-a-tojás-problémára vezet, éppúgy mint az, hogy valaki azért lett skizofrén, mert menekül, vagy azért menekül, mert skizofrén. ( a "vakság" szótól most nem találtam jobbat, de biztosan van jobb is)

Előzmény: morte (569)
morte Creative Commons License 2004.09.12 0 0 578
Igaz, ok.

Furcsa, hogy ezt én is így gondolom... de hogyha vmi nagyon keményen, szélsőségesen lefektetett igazságot olvasok, akkor muszáj egy kicsit egyensúlyba hozni, ezért sokszor kerülök magammal is ellentmondásba. Ez már kezdődő skizofrénia lenne? :)
Előzmény: Batka_666 (577)
Batka_666 Creative Commons License 2004.09.11 0 0 577
Egy egészséges eber is simán összetud szedni némi skizofrén nyavaját. Az agy ugyani képes átalakítani magát attól függően, hogy mit tart fontosnak. Ergo ha az illetőnek olyan a lelkiállapota, hogy ott a skizofrénia megoldásnak tűnhet, hosszútávon valószínűleg ki is fog alakulni. És egészséges agyból indultunk ki.
Előzmény: morte (569)
morte Creative Commons License 2004.09.09 0 0 576
ja, bocs.

a hozzászólás szerkesztőt állítsd UBB -re.
Előzmény: Törölt nick (575)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.09 0 0 575
Olvasd el figylemesen, ötödik sor. Nem igaz, mikor Kód-üzemmódra kattintok mindig azt írja ki, hogy "nincs ilyen lap." nem tudok egymás alá írni.
Előzmény: morte (574)
morte Creative Commons License 2004.09.08 0 0 574
Ez "szép" , csak mit keres itt a Csernus topicban?
Előzmény: Törölt nick (572)
e_dora Creative Commons License 2004.09.08 0 0 573
ez borzalmas
Előzmény: Törölt nick (572)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.08 0 0 572
Ez gyönyörű, jó lenne megnézni. ------------------------------------------- Fhúú gecik, mekkora program !!! országos szingliparti lesz Gyulán !!!!!! http://szingliparti.uw.hu/ ízelítő a programokból: - szerelmi mágia, összeillő csillagjegyek, asztroszerelem, - A Maestro étteremben ebédeljünk St. Martinnal. (Belépőjegy: 3000 Ft) -fitt szingli - Randi és Csábítási tippek Pokrivtsák Mónikával - chippendale verseny - viselkedési tanácsadó lelki tanácsadó - Dr. Csernus Hogyan fogadjam el magam? - Erkel Hotel: Párkereső tréning Baukó Ildikóval csoportos, alkalmanként 12-18 ember ismerkedik egymással - Maestro Étteremben: RapidRandi 7 x 7 x 7 = 7 lány, 7 fiú, 7 perc alatt ismerkedhet. Randimester: Dombóvári Vanda - Bacardi Café: vagány, független, öntörvényű férfiak gyülekezőhelye ..... - Ganxta Zolee hasonmás-verseny - Bols Kávézó: a mackó típusú, házias férfiak randihelye ..... - Afrodiziákumok, szerelmi receptek mágikus mestere: Gianni - Sebeők János író filozófus interaktív beszélgetésre hívja az érdeklődőket Egyediség, Egyszeriség, Szingliség, Szingularitás címmel. - szingli-szving, szingli-salsa, mambó tánctanítás Botta Tiborral és táncosaival Keresem a Párom! - szám- és pár-kereső nyereménnyel
morte Creative Commons License 2004.09.08 0 0 571
Ez igaz! :)
De mégsem gondolom, hogy ez mindenkire ráhúzható lenne.

Az is lehet, hogy Te azért tudnál skizó lenni (de szerintem én is tudnék), mert van benned eleve hajlam, vagy vmi lelki megkattantság.
Előzmény: e_dora (570)
e_dora Creative Commons License 2004.09.08 0 0 570

szerintem tud.. ha akarnék, én tudnék :)

meg aztán, ha lelki folyamatokkal (is) lehet csinálni asztmát meg daganatot meg gyomorfekélyt, akkor agykárosodást is lehet csinálni, nem?

Előzmény: morte (569)
morte Creative Commons License 2004.09.08 0 0 569
Hát, lehet benne vmi, de amennyiben egyértelmű agyi kémiai zavarról van szó, akkor nem hiszek a "menekülésben". Ill. lehet, hogy menekült is, de szerintem egy egészséges agyu ember nem tud skizofrén lenni...
Előzmény: Hajnalka77 (568)
Hajnalka77 Creative Commons License 2004.09.08 0 0 568
Sziasztok! Csernus Imréről ez év elején hallottam először, hogy ő egy olyan doki, aki kiabál a betegeivel. Aztán olvastam vele egy interjút a Maximában, és ez felkeltette az érdeklődésemet. Azóta elolvastam a Drogmát és láttam kb. 15 adást a talk-showból. A műsor alapján az első benyomásom az volt, hogy milyen agresszív ez az ember és mennyi méltóság van benne. Leginkább az tetszik, amit a "függőkkel" csinál, de nem tudom, hogy ez a lerohanós stílus vajon minden betegségnél célravezető-e. A legnagyobb pozitívumnak azt látom benne, hogy FIGYEL arra, akivel beszél. Tapasztalataim szerint ez nem minden "agyturkászról" mondható el. A műsorból jöttem rá arra, hogy a dokik valószínűleg azért "színészkednek", hogy a betegből kihozzák az elfojtott dolgokat. Arra gondolok, amit Csernus is említ a Drogmában, hogy pl. mindenféle nevetés a tárházában van. Ilyen "műröhögést" velem szemben is használt párszor pszichológus, de ebből én csak azt tudtam kikövetkeztetni, hogy biztos valami rosszat mondtam, azért hazudnak nekem, bár ez lehet, hogy inkább manipulálás. Nem tudja valaki véletlenül, hogy ez mire jó? A Drogma: jól megírt könyv szerintem, kb. 2 hónapja olvastam, ami a leginkább megmaradt belőle, az hogy olvasom, olvasom és kezd olyan "bökje már ki" érzésem lenni, amikor a társszerzőktől(nem emlékszem mit ki írt le, elnézést) megtudtam, hogy a Csernus csak kerülgeti a forró kását, és csak remélhetjük, hogy egyszer videóra lesz rögzítve a lényeg. Én meg remélem, hogy leírja. A skizofrén néni esete fogott meg legjobban, kíváncsi lennék, hogy hányan osztják még azt a nézetet(úgy értem, hogy orvosok, és nem olyan "eccerű halandók", mint én), hogy ez a betegség menekülés a valóság elől.
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.05 0 0 567
Ja! Tényleg, eddig csak pszichológusokról (egymást analizáló életképtelen brancs), pszichiáterekről (korházi orvos, leginkább csak bogyókat ad) volt szó, terapeautákról nem is. Az egyetlen dolog aminek az eredményességében hiszek.
Előzmény: e_dora (558)
morte Creative Commons License 2004.09.02 0 0 566
"tegyél meg minden tőled telhetőt, úgyis lehetetlen"

:) Mi most a traumáról vitázunk, nem pedig azt vitatjuk, hogy milyen tanácsot adnánk lelkisérülteknek.
Előzmény: e_dora (565)
e_dora Creative Commons License 2004.09.02 0 0 565

tegyen meg mindenki mindent - ezzel egyetértek


(csak nem értem, hogy néz már ki, ha valakit úgy buzdítanék, hogy "tegyél meg minden tőled telhetőt, úgyis lehetetlen":) sebaj, fogadok van, akinek pont ez kell.. hm, speciel most, hogy mondom - engem pl felvillanyozna:)

Előzmény: morte (564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!