Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.29 0 0 24
Hat miert nem valtoztatsz hatranyos helyzeteden? Nem kotelezo annal a leanyvallalatnal dolgozni. ;-)) Tapasztalatom meg azt mondatja, hogy a nyugati orszagszelen tapasztalt szervilis viselkedes a gyakran atlatogato osztrakban altala fourinak tartott viselkedest indukal, ami ketsegtelen, hogy egykori nevelonok hianya miatt orbitalis bunkosagban jelentkezik, de ebbol meg nem vonnak le melyrehato kovetkeztetest. Pl. magyarokat se a gorenje laz -gyujtesem ebbol a korbol: a kapualj nem pissoir- alatt mutatott viselkedesuk miatt favorizalja az osztrak kozvelemeny.
Előzmény: db (23)
db Creative Commons License 2003.11.29 0 0 23
"Az udvarias atlag osztrak meg elnezo mosollyal szemleli"

Biztosan csak a hatranyos helyzetem miatt (a nyugati orszagszelrol szarmazom es egy osztrak ceg magyar leanyvallalatanal dolgozom), de szerintem az atlag osztrak nem udvarias, az udvarias osztrak meg nem atlagos (sot, kifejezetten kihivasokkal kuzdenek az illem es a kulturalt viselkedes (hogy a megjelenest es a higieniat mar ne is emlitsem) teruleten).

Előzmény: Törölt nick (21)
meret99 Creative Commons License 2003.11.29 0 0 22
Perbe kéne fogni őket, mint Grespik védenceit! Aztán a bírót meg lehetne kérdezni, hogy ön magyar?
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.29 0 0 21
Szvsz nem kell a fijuggat tulertekelni. Ugy vércikik, ahogy vannak. Az udvarias atlag osztrak meg elnezo mosollyal szemleli;
- Nahat de erdekes, csak ertenem, hogy mit akarnak mondani, de hat mindenki annyira, hulye amennyire a tehetsegebol futja.
Kinossa akkor valik a dolog, ha egy osztraknak el kell magyaraznom a fijugg "poenjait". En ertem oket, az atlag oszi meg nem, meg a magyarazat utan se fogja fel, hogy ez miert olyan "vicces". Es hogy nem fogja fel, annak nem feltetlenul az az oka, hogy nehezfelfogasu az oszi, inkabb az, hogy boldogult ifjukoraban latogatta Edelmayer tanc es illemtanorait.
Ugor Creative Commons License 2003.11.28 0 0 20
Közben, amikor olvasom, hogy milyen paranoid, káromkodós, turáni primitívséggel megáldott "magyarok" írnak ide, az jutott eszembe, hogy meg kéne tanulni ilyen gagyi-osztrákul, és én is beállnék a Balaton Combo-ba, kiröhögni, vagy kiröhögtetni ezeket a szerencsétlen figurákat.
gerion Creative Commons License 2003.11.28 0 0 19
Az egyes gegek külön-külön talán poénosak, de az összhatást, miszerint primitívek és elmaradottak vagyunk, érdemesebb lenne visszautasítani. A humor nem lenne baj, sőt jószándékkal előadva még haszna is lehetne, de ennek az egésznek itt lejárató tartalma van, ami gazdaságilag, pl. a turizmust tekintve hátrányos számunkra.
Szerintem ez fő különbség a Micuko műsorral (ami azért csak eltűnt csendben a TV2-ről), mert az nem "lebészélni" akarta az embereket a japánokról.

G.

dr. Agy Creative Commons License 2003.11.28 0 0 18
A kurva anyjukat!
Mert még ha igaz lenne, de csak a németek sztereotípiáit erősíti meg.

Én meg különben is Cyranoval értek egyet.

Jókai út 27 Creative Commons License 2003.11.28 0 0 17
bár szerintem a fílinget csak egy kevés német, osztrák, meg mi magyarok értjük.

Az egész a német és osztrák törökök kifigurázására hasonlít, ami már működik néhány évtizede.
Véleményem szerint jó vicc és nem céljuk a megalázás. Meg ezt így el is lehet adni, azaz az osztrákok és a németek akik megveszik hasonlóan vélekednek a dolgokról.
Jókat nevetek Kaya Yanar poénjain is, aki a Sat1-en csinálja ezt hetente.

Másrészt egy átlagmagyar felnéz az osztrákokra meg Ausztriára (bezzeg a közlekedési kultúra, bezzeg az orvosi ellátás, bezzeg Bécs milyen tiszta stb stb ) azaz egy magyar együttesnek mely osztrákokat figurázna ki semmi esélye nem lenne Magyarországon.

Előzmény: Törölt nick (12)
dogofthetemple Creative Commons License 2003.11.28 0 0 16
A kurva anyjukat!

(remélem nincs sértődés)

GombocArtur Creative Commons License 2003.11.28 0 0 15
Reggel a sláger rádióban elhangzott erre egy vicc:
Két féle ember van a világon:
1) aki utálja az osztrákokat
2) az osztrákok

Kár, hogy nem tudok németül, de amiket hallottam róla, szétröhögtem az agyam. A válaszhonlap nem rossz ötlet :)))

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.28 0 0 14
Számomra a legemlékezetesebb baki egy ManUtd c. Amiga-fociprogramban bukkant fel, ahol Európa térképén ellenfelet keresve Magyarországról a Steaua Bukarest volt választható. :]

A zenekar egy hülye vicc, Mambo Kurtra hajazó zenével, szerintem nem szabad ilyenen megsértődni, én jót nevettem ezeken a sztereotípiákon (azért BalatonCombo cd-t nem veszek). :]

Előzmény: carlos z. (3)
Bimbum Creative Commons License 2003.11.28 0 0 13

Ich Árpád.
orgel,klatchen,animatió

Geboren auch Szekesfehervar.
Siebzehn jahre. Mutter ist Anya und einmal auch Vater.
Bald heiraten Rózsa.
Orgeln viele Spaß. Schenes Instrument.
Mit Brudern gerne Musik. Brudern auch sehr gut Musik.
Meine hobby: Fleisch, das gelernt; wenn Zeit immer Fleisch mit Messer.
Rózsa viele glücklich wenn Fleisch.
Wenn wieder Musik alle kommen bitte Balaton Combo viele lustig und Gutes.

schreib an mir eines maile

armagnac Creative Commons License 2003.11.28 0 0 11
Jörg Haider emlékére apró és diszkrét horogkereszt
Ugyan, ők a német megszállás alatt tüntetőleg osztrákul beszéltek.
Micukó hogy van?
Előzmény: gerion (8)
pancer1 Creative Commons License 2003.11.28 0 0 10
Ez tényleg jó!!
D
Előzmény: gerion (8)
VW_Vari Creative Commons License 2003.11.28 0 0 9
Szerintem nagyon elszomorító, amit ez a három ágrólszakadt csinál.
Csinálják itthon, nekünk, magyaroknak. Ha ezt tennék, nem szólnám meg őket.
De külföldön? Égetni saját magunkat?
Értem a tréfát, de ez rosszul sikerült, szörnyű.

Üdv!

gerion Creative Commons License 2003.11.28 0 0 8
Azért az osztrák cimborákról is lehetne vízionálni egy honlapot... Alapnak adott egy bőrgatyás, pirospozsgás, kövérkés, figura, fejéről az osztrák házak obligát tartozéka, a futómuskátli burjánzik alá haj helyett a zöld kalap alól. Galléron Jörg Haider emlékére apró és diszkrét horogkereszt. Arcon méretes öntudat, elegánsan csillogó "made in Hungary" fogakkal. Háttérben minden sterilen ragyog a zonlihttól meg a domesztosztól, aláfestésként hangos sramlizene remix bömböl. A képen időnként keresztbeúszik egy Ferenc József kép, ami előtt képregénybuborék tudatja, hogy ott "minden nagy szép, minden nagyon jó", sőt a serreklám alapján zwöfisch az egész ország! :)

G.

peaso25 Creative Commons License 2003.11.28 0 0 7
off
ez a hsz. az igazi nemzethaláááál..nem dávid ibcsi fémmelle.
Előzmény: j.t.maston (5)
Munchausen Creative Commons License 2003.11.28 0 0 6
Intelligens, értelmiségi nem gondol ilyet szvsz. Talán álmaidban. ;-))

Az ilyen Balaton Combo féle haknibrigádokról semmi rosszat nem szabad mondani, ez is a könnyed szórakozás egy fajtája, ha nem is a legjobbik.
Akkor lenne jó, ha rétegigényeket és nem tömegigényt elégítenének ki, magyarul, néhány ütődötten és részegen kívül a kutya nem lenne kiváncsi olcsó poénkodásukra.

Előzmény: originalqszi (2)
j.t.maston Creative Commons License 2003.11.28 0 0 5
Kib. jó!

Lehet hogy hüje vagyok, de nagyon tetszik! A honlap akkora pojén hogy nem fért ki a monitoron...
Hiányzik a nagy-magyarország kitűző, szeretlek rózsa-tetkó, meg a telecsikkezett szunyuki a háttérből, de nagyon baró!
No meg a spiel salami, de a többi ehte ungarise nyalánkság az ott van! No meg az előző külügyminiszter feje, az a bajszos nemtommá hogy hítták. Komolyan, ha lesz ilyen koncert eccer Mo-n, hát megyek és megnézem:)))

Előzmény: Fine Tune (4)
Fine Tune Creative Commons License 2003.11.28 0 0 4
Totál igazuk van, csupán azt felejtették le, hogy ez a klasszikus magyar MSZP szavazó.

Néztem a honlapjukat, nagyon primitív, de épp ezért nagyon jó.

carlos z. Creative Commons License 2003.11.28 0 0 3
Ez a híres "Magyarország fővárosa Bukarest" effektus?

cz.

Előzmény: originalqszi (2)
originalqszi Creative Commons License 2003.11.28 0 0 2
A japánok viszont szóltak!!!!:((((( Ilyenek is vannak köztünk:((((((((((((((
Egyébként nem rontanak az országimázson, mert Németországban még az intelligens értelmiségi is azt hiszi, hogy a magyarok a cigányoktól származnak!!!!!:DDDDDDDDDDD
waxxablaze Creative Commons License 2003.11.28 0 0 1
ilyenek vagyunk
hiába sápitozunk.
Előzmény: Bimbum (-)
Gép-ész Creative Commons License 2003.11.28 0 0 0
Nem 0t röhögtem ezen a cikken :)
Előzmény: Bimbum (-)
Bimbum Creative Commons License 2003.11.28 0 0 topiknyitó
Magyargúnyoló osztrák együttes révén ismer minket fél Európa. Az átlag magyar vonzódik a fényes tréningnadrágokhoz, foglalkozása zenész és gagyiárus, hobbija a hús, állítják koncertjeiken. Pedig mi inkább az időskori elhülyülésben szenvedő Tony Curtis-szel azonosítanánk magunkat.

Az átlag magyar dúsbajuszú, Soltész Rezső küllemű ember, aki különös módon vonzódik a fényes tréningnadrágokhoz. Az átlag magyar lakótelepen él, bazsarózsát hord a gomblukában, foglalkozására nézve pedig zenész és ajándéktárgy-értékesítő. Hobbija a hús, amiről tudja, hogy késsel kell enni. A legfinomabb húsokat a magyar nőnek, Rózsának készíti.

A magyarok a világra nyitott emberek. Több nyelven is megértetik magukat, beszédükben német, magyar, angol szavak keverednek természetes keresetlenséggel. A bohókás mentalitás azonban csavaros észjárást takar. A külföldi vendég a találkozás végén rendszerint csalafintaság áldozata lesz. Nincs ebben semmi bántó, csak a tréfa végén szurkolja le a kialkudott összeget, valutában.

A magyarok zenéjétől ments meg Uram minket!

Hogy a kedves olvasó nem tud azonosulni a fenti képpel, esetleg nincs Rózsa nevű családtagja, a húst pedig nem is késsel, hanem puszta kézzel eszi? Úgy tűnik, ez határainkon kívül senkit nem érdekel.

Mert miközben mi az egy főre eső Nobel-díjasok számával, esetleg Tony Curtis-szel próbáljuk definiálni magunkat a világban, fél Európa a három álmagyar, Árpi, Feri és Laci révén szerez ismereteket a puszták népéről.

A Balaton Combo együttes tagjai sramlis, lagzis, diszkós számaikkal úgy tűnik hatékonyabb országimázst végeznek, mint egy egész, a célra gründolt hivatal.

Az együttesről 1270 találatot adott a Google: honlapok, koncert kritikák, eseménynaptárak emlékeznek meg a három soltészrezső nyugati kalandozásairól.

Az osztrák Mahir

Az együttes honlapja felvonultatja a kora kilencvenes évek virtuális fejlődésének minden vívmányát. A pszichedelikus hátteret és famintás menümezőt a legváratlanabb helyeken megjelenő forgó szívecskék és animált kották színesítik. A piros-fehér-zöld minta, és a "Mörtschendais" pont alatt megjelenő virtuális bolt árui, a paprika, a csikóbőrős kulacs, az azték szobrok, Balaton Combo lemezek és egy miniszoknyás magyar menyecske pedig a Mosomagyaróvár környéki bódék osztrákcsalogató világát varázsolja a képernyőre.

A honlapnak mégis nyelvi gazdagsága adja erejét. A Balaton Combo - ha globalizáltan közelítünk - azt műveli a német nyelvvel, amit Mahir Cagri tett egykor az angollal. Egyszerűbb azonban, ha azt mondjuk, az együttes egy siófoki képeslap-gumikrokodil-vicces póló árus nyelvén szól német olvasóihoz.

Hús Rózsának

"20 éve élni. Anyám az anya, apa sofőr, talán most mindig. A feleségem Rózsa, őt nagyon szeretem. Én Benzinbrigád Katona nagyon vidám. Akkor zenélni a testvérekkel. Iskola is. Az én hobbim: indulók, nagyon szívesen eszem kolbász. 12 éve zenélek testvérekkel. Első koncert Antal bácsi névnapján, nagy vidámság. A Balaton Combo nagyon jó." - mutatkozik be az együttes egyik tagja, Feri.

Eleget téve sorait záró, nyájas felszólításának, levelet írtunk kérdéseinkkel a honlap erre szolgáló formján. Az előzékenyen már gyárilag "Liebe Laci, Feri, Arpad!" megszólítással ellátott sorok elküldése után meglepődve olvastuk a megjelenő üzenetet, amely arról tájékoztatja a levélírót: a koncertjegy és ajándéktárgy rendelést a Balaton Combo felvette, és kéri 35 ATS mielőbbi befizetését. "Ez nem vicc" - állt a felszólítás végén.

Még nagyobb meghökkenéssel vettük tudomásul, hogy Feri perceken belül jelentkezett. Ahelyett azonban, hogy a 35 már nem is létező Schillinget követelte volna rajtunk, szívélyesen tájékoztatott együtteséről.

Betyár és rocker

Kiderült például, hogy a Balaton Combo performanszai nem a győri fogászati ellentámadások során a Kárpát-medencébe betörő osztrákok tapasztalataiból merítenek. Feri ugyanis autentikus forrása az információknak. Bár Ausztriában született, szülei magyarok. Kecskeméten, a piaristáknál végezte tanulmányait, és később Székesfehérváron ismerkedett tovább a Levédiától a Mariahilferstrasseig tartó úton csiszolt kultúrkinccsel.

Az együttes másik két tagja osztrák. A Balaton Combo így bécsi székhelyéről indítja portyáit Németországba és Ausztriába. Aprólékosan kidolgozott imidzsük egyébként olyan megtévesztő, hogy Feri beszámolója szerint nem csak a német és osztrák közönség hiszi róluk, hogy magyarok, hanem néhány hazánkfia is. Ez, mint mondta, sértődésekhez is vezetett, mivel voltak, akik úgy vélték, "nagyképűségből" beszélnek velük németül - oszlat el egy félreértést Feri.

A Balaton Combo hat éve, tehát már jóval az Országimázs Központ felállítása előtt megkezdte működését. Az alapötletet Feri egy korábbi kabarétréfája adta. Ebből "töredezett ki" a három magyar fényesnadrágos hakniegyüttesének koncepciója. Feri egyébként csak felragasztható busa bajuszában képviseli a lagzikultúrát. Pörgekalap nélkül, Vadon Titusz néven 1979 óta játszik különböző, jellemzően rockegyüttesekben. Honlapja szerint harmincöt lemez elkészítésében vett rész, és a Balaton Combo mellett jelenleg öt másik, "rendes" együttessel koncertezik.

Vadon Titusz szerint a Balaton Combot Magyarországon nem ismerik, ami érthető, hiszen eddig még nem léptek fel fel nálunk. Kérdésünkre, nem fél-e attól, hogy esetleg felháborodást kelt nálunk, úgy válaszolt: "nagyon ügyelek arra hogy helyesen müködjenek a dolgok!"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!