Keresés

Részletes keresés

Hoaxvadász Creative Commons License 2019.10.09 0 0 7088

Találtak bizonyítékot a mamutokkal is végző meteoritra

"Körülbelül 13 ezer évvel ezelőtt rövid időre lehűlt a földi klíma az északi féltekén, amelyre a grönlandi jégrétegek és az óceánok elegendő bizonyítékot szolgáltattak. Ez tulajdonképpen egy visszahűlés volt, hiszen a legutóbbi nagy jégkorszak végét jelző fokozatos felmelegedést akasztotta meg körülbelül 1300 évre.

EBBEN AZ IDŐSZAKBAN HALTAK KI A GYAPJAS MAMUTOK, A KARDFOGÚ TIGRISEK, AZ ÓRIÁSLAJHÁR, HOGY CSAK A LEGISMERETTEKET EMLÍTSÜK AZ AKKOR ÉLT HATALMAS ÉLŐLÉNYEK SZÍNES VÁLASZTÉKÁBÓL.

A kihalás pontos oka jó ideje vita tárgya, és az egyik leghíresebb elmélet szerint egy meteorit légköri felrobbanása és becsapódása indíthatta el a folyamatot, amivel rengeteg porszem került a légkörbe, és emiatt érte el kevesebb napsugár a felszínt.

Ennek a hipotézisnek a bizonyítását javarészt arra építették, hogy a meteoritokban igen nagy koncentrációban található platina, és ezt Grönland jégrétegeiben, Európában, Nyugat-Ázsiában, Észak- és Dél-Amerikában egyaránt sikerült kimutatni a 12800 évvel ezelőtti talajrétegekben.

AFRIKÁBAN VISZONT SEMMIT SEM TALÁLTAK, EGÉSZEN MOSTANÁIG.

A dél-afrikai Pretoriához közeli Wonderkrater  régészeti lelőhelyen kutatók mintát vettek a tőzeglápos üledékből, és találtak benne platinát, aminek köze lehet egy az adott időszakban becsapódott meteorithoz. Francis Thackeray és kollégái látványosan kiugró értéket mértek, miközben más talajrétegekben szinte alig találtak platinát.

A pollenszemcsék segítségével pedig azt tudták igazolni, hogy az adott időszakban lehűlés következett be.

Alig pár éve találták meg azt a krátert Grönlandon, amely a gyilkos becsapódás leglátványosabb nyoma lehet. 

A Hiawatha-gleccser alatt rejtőző 31 kilométer átmérőjű kráter körvonalait 2015-ben észlelték először, és az állapotából arra következtettek, hogy 12-13 ezer évvel ezelőtt keletkezhetett. A kráter ugyanis remek állapotban van, vagyis a becsapódás akkor történhetett, amikor már jégtakaró fedte Grönlandot, az utolsó jégkorszak vége felé, körülbelül 12 ezer évvel ezelőtt.

Persze a kihalásoknak több oka is lehetett, és a meteoritbecsapódás mellett az emberiséggel is számolni kell, a leletek ugyanis egyre hatékonyabb vadászati technikákról és eszközökről árulkodnak."

 

 

Előzmény: emem (7086)
kitadimanta Creative Commons License 2019.09.13 0 1 7096

"a képek nem a Borgia-kódexből valók, hanem a Fejérváry-Mayer kódexből - az viszont tény, hogy mindkét kódex a Borgia csoporthoz tartozik."

Osztozzunk meg a dicsőségen...: Az első lép a Borgia kódex 42. képe.

https://digi.vatlib.it/view/MSS_Borg.mess.1

A második valóban a Fejérváry-Mayer kódexből való.

 

"a számolás nem jó, a jobb oldalon látható (pötty - 2 pálca) jelentése = 11"

Erre már én is gondoltam, de a gyakorlatban a vízszintes vonal jelent ötöt, a kettő egymás fölött a tízet. A fölötte levő pontok pedig 1-5 jelentéssel bírnak - A magyar nyelveben is meghatározott a számok alá-fölé helyezése: Pl. a tíz-en kettő. (tíz fölött kettő)

 

Viszont igaz, hogy olyan számok is vannak a kódexben, ahol a pontok és vonalak vízszintes elrendezésűek...

 

Tehát Neked minden további nélkül lehet igazad.

Nekem az asszociációra a mindkét képen lévő kereszt adott igazán okot. Lehet, hogy a számoknak semmi közük a kromoszómákhoz...

Ettől függetlenül a kettős-spirál törzsű alak mindenképp érdekes.

Amúgy a 29, 31 és 45. képeken is találkozunk velük.

 

 

Előzmény: Hoaxvadász (7094)
kitadimanta Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7095

Igen, ide is alapvetően más céllal citáltam a képeket.

Előzmény: Hoaxvadász (7091)
Hoaxvadász Creative Commons License 2019.09.13 -2 0 7094

egy pár tárgyi tévedést azért kijavítanék:

 

a képek nem a Borgia-kódexből valók, hanem a Fejérváry-Mayer kódexből - az viszont tény, hogy mindkét kódex a Borgia csoporthoz tartozik.

 

a számolás nem jó, a jobb oldalon látható (pötty - 2 pálca) jelentése = 11

Előzmény: kitadimanta (7088)
kitadimanta Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7093

Akkor egészen más okból került a kép előtérbe.

 

Előzmény: Hoaxvadász (7090)
kitadimanta Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7092

"Hármat csavarodik, tehát a képen levő bácsi nem magyar, nem japán, mint azt Grespik óta tudjuk."

Grespik is foglalkozott ezzel a képpel? Nem is tudtam...

Előzmény: pk1 (7089)
Hoaxvadász Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7091

sőt, úgy látom, hogy ez egy sokadszorra reciklált téma:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=111710427&t=9000303

Előzmény: Hoaxvadász (7090)
Hoaxvadász Creative Commons License 2019.09.13 -1 0 7090

2012-ben még egész más jutott eszébe a képekről:

"A kép felső részében az egyenlő szárú kereszt mint a más-ság, a kétarcú-ság, a női és a férfi princípium szimbóluma látható. A kereszt egyik szára kék, és egy Quetzalkoatl fejjel jelképezi az Isten férfi aspektusát, más olvasatban az életet, míg a másik szára – a piros - Xolotl (Quetzalkoatl női párja) a csonvázfejjel; a halál, s egyben a női aspektus megszemélyesítője."

illetve

"Quetzalcoatl a "jó", Xolotl pedig a "rossz" megszemélyesítői. hasonlóan hozzájuk, Jézus a "jó", és Magdaléna a "rossz" (bűnös) képében tűnnek föl a Bibliában.

A keresztre feszítésnek van egy (lehet egy) külön értelmezése is: A keresztre feszített Fiú – a mi esetünkben Jézus – egyesül (egyet alkot) az őt létrehozó isteni párossal az Atyával és Anyával. Ez a képi megjelenítés lehet az eredeti Szentháromság (Atya-Anya-Fiú) egyik szimbóluma. – A másik az egyenlő oldalú háromszög.

Jézus történetével a párhuzam igen szembetűnő, mind a sumér ékírást, mind az azték mitológiát illetően."

forrás: http://leporollak.hu/romkat/magyvita/KITADIMA.HTM

Előzmény: pk1 (7089)
pk1 Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7089

Hármat csavarodik, tehát a képen levő bácsi nem magyar, nem japán, mint azt Grespik óta tudjuk.

Előzmény: kitadimanta (7088)
kitadimanta Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7088

A Borgia -kódexben találtam két igen érdekes képet. 

Íme az első, amelyen a kép alján hanyatt fekvő alak teste érdemel figyelmet, hisz' egy kettős spirált ábrázol. Azt hiszem, az azonosításhoz nem kell túl sok fantázia...

                             

 

Ehhez kapcsolódik egy másik kép is:

A kép felső felében látható pálcikák darabszáma szúrt szemet: 44+2

Az emberi genom 46 kromoszómából áll, de ebből kettő az ún. gonoszóma, vagy ivari kromoszóma.

Érdekes módon egyezik a rajzon található pálcikák számával, azok felosztásával.

Lehet a véletlen műve, de a két kép együtt már több, mint gyanús.

 

 

 

 

pk1 Creative Commons License 2018.11.15 0 0 7087

Ejha! Párizs területre/átmérőre kisebb, mint Budapest.

Előzmény: emem (7086)
emem Creative Commons License 2018.11.15 0 0 7086

Párizs méretű meteoritkrátert találtak Grönlandon

 

"Kutatók 31 kilométer átmérőjű meteoritbecsapódási krátert fedeztek fel a grönlandi jégtakaró alatt. Párizs méretű felszínével ez a világ 25 legnagyobb becsapódási kráterének egyike – írja az MTI. A szakértők a Science Advances című szaklapban számoltak be felfedezésükről. A tanulmány szerint még soha nem fedeztek fel ilyen krátert a Föld kontinentális jégtakarói alatt."

Előzmény: Mr Boswell (6650)
Gyöngyösgyémántos Creative Commons License 2017.11.14 0 0 7085

Igazából nem tudtam értelmezni bevallom, ezért gondoltam, hogy kikérem mások véleményét.

Előzmény: Törölt nick (7084)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.14 -2 6 7084

Én fekete lyukra tippelek, sőt biztosan tudom hogy a galaxisunk közepében (meg általában mindegyiknek) van egy szupermasszív fekete lyuk, szerintem valamit most találtak, ami akörül kering, akár barna törpe is lehet felőlem tök mindegy... primitív a cikk valóban eléggé, de szerintem inkább csak tréfálkozol, hiszen te is tudod hogy ennek semmi köze semmilyen civilizációhoz... persze álmodozni fantáziálni lehet, de nem is vizsgálható a kérdés, semmi támpont, vagy alap sincs arra hogy egyáltalán felmerüljön bármilyen civilizáció lét (mint egy másik rejtélyes esetnél, ahol ugyebár egy csillag fénye abnormálisan változik és szóba jött a lehetőség, hogy esetleg egy fejlett civilizáció csapolja azt a napot, valamilyen gigantikus asztro erőmű-rendszer van pályára állítva, de ha jól tudom ezt a teóriát már elvetették azóta, mert bizonyítást nyert, hogy valami gigantikus porfelhő okozza a jelenséget)... az meg hogy korábbi teljesen értelmezhetetlen... Itt meg annyit tudunk hogy egy egyelőre be nem azonosított égitestről van szó, ami nagy valószínűséggel egy ilyen törpecsillag... De mégis mi utal szerinted arra hogy itt mesterséges építmény lehetne esetleg..? Olvastál esetleg még más cikkeket erről az objektumról, tudsz egyéb adalék infót? Én most nem fogok keresgetni egyelőre... szerintem ha lenne itt valami szenzációs rejtély, az benne lenne a cikkben...

Előzmény: Gyöngyösgyémántos (7082)
PETYUS Creative Commons License 2017.11.14 0 1 7083

A cikk annyira semmitmondó, hogy kár volt megírni is, elolvasni is. Nem tudom, hogy hány barna törpét jegyeznek be évente, de ez a hír nem hír.

Előzmény: Gyöngyösgyémántos (7080)
Gyöngyösgyémántos Creative Commons License 2017.11.14 0 1 7082

Te mit gondolsz?

Előzmény: Törölt nick (7081)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.14 -2 5 7081

Mivel ide linkelted be, nyilván úgy gondolod tehát, hogy ez a titokzatos valami, korábbi civilizáció(k) jele...

Előzmény: Gyöngyösgyémántos (7080)
Gyöngyösgyémántos Creative Commons License 2017.11.14 0 1 7080
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.30 -3 6 7079
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.20 -3 7 7078
emem Creative Commons License 2017.07.23 -3 0 7077

az előző hozzászólásban betett cikk kapcsán érdemes visszatérni egy régebbi felvetésre:

 

<Azt meg végképp nem tudom, hogyan lehet a Napot (vagy legalábbis egy korongot) összekeverni az emberi fejjel.>

 

hát talán így. a leletek egyértelműen megerősítik az égi temetés és a koponyakultusz valószínűsűgét, egyúttal az oszlopon látható ábrázolás jelentését.

 

Horrorisztikus rituálé zajlott az ősi templomban

 

"Régészek egy csoportja meglehetősen bizarr felfedezést tett a törökországi Göbekli Tepénél, ahol a világ egyik legősibb templomának maradványai találhatók. A szakemberek számos faragott koponyát találtak a neolitikum korabeli helyszínen, ami arra utal, hogy a környék egy furcsa „koponyaszekta" szent helyeként funkcionált. A csoport tagjai megszállottan tisztelhették a megcsonkított koponyákat és más csontmaradványokat. 

A német kutatócsoport eredményei a Science Advances tudományos folyóiratban jelentek meg. A régészeknek három faragott koponyatöredéket sikerült fellelniük, amelyeken „korábban példátlan módosítások" nyomait fedezték fel. A koponyák mellett több mint 400 csonttöredék is előkerült. A szakértők úgy vélik, a koponyákon történő módosítások azt a célt szolgálták, hogy a testrészeket fel lehessen lógatni valahova egy zsinórral."

publikáció:

Modified human crania from Göbekli Tepe provide evidence for a new form of Neolithic skull cult

 

 

Előzmény: kitadimanta (6930)
emem Creative Commons License 2017.06.29 -6 0 7076

Gruesome Skull Worship Ritual Revealed At World's Oldest Temple

 

"Archaeological digs have already unearthed many strange secrets of Göbekli Tepe, one of the first temples ever constructed by humans. The discovery of numerous carved human skulls at the Neolithic ritual site in Turkey now suggests it was also the site of the world’s earliest "skull cult”, a group who practiced the ritualistic worship of mutilated human skulls and skeletons."

 

 

gacsat4 Creative Commons License 2016.07.10 0 1 7075
gacsat4 Creative Commons License 2016.07.05 0 1 7074

v

 Hát, pl a Falkland szigetek tuti nem ott van, ahol a Piri Reis térkép jelöli.

Előzmény: Mr Boswell (7071)
pizo Creative Commons License 2016.07.02 0 0 7073

Ezt csak az az egy, igen jól dokumentált tény cáfolja, hogy elveszítették a II. Vh-t. Ha bármilyen területen jócskán meghaladta volna a technikai tudásuk a szövetségesek tudását, akkor azt különösebb erkölcsi skrupulusok nélkül felhasználták volna a háborúban (Göbbels a folyamatban lévő fejlesztéseket már kész tényként állította be, "Jön a csodafegyver" felkiáltással)* Persze volt pár dolog, amiben előrébb jártak (gázturbinás repülőgép, rakétatechnológia, stb.) de jó néhány dologban hátrébb mint az amerikaiak, ezek közül a legfontosabb a nukleáris kutatások, vagyis az atombomba kifejlesztése.

 

* Ez még magyar filmekben is megjelenik:

 

 

5 28-nál.

 

Zoli

Előzmény: Törölt nick (7058)
Mr Boswell Creative Commons License 2016.07.01 0 0 7072

Nem valószínű.

Előzmény: Törölt nick (7070)
Mr Boswell Creative Commons License 2016.07.01 0 1 7071

Átvittem a tudományosba, a régi térképek topikba.

Előzmény: Sana Tihamér (7068)
Mr Boswell Creative Commons License 2016.06.27 0 1 7069

Hát, nem volt valami nagy ötlet.

Előzmény: PETYUS (7064)
Sana Tihamér Creative Commons License 2016.06.20 0 2 7068

„A forrástérképet Piri sem tudhatta értelmezni, mert a kiindulási pontból nem 32 irányvonal indul ki (szélrózsa), hanem csak 30. …”

 

 

Azt hiszem, hogy néhány állításod magyarázatra szorul, ha lehetne a Régi térképek topikban.

Előzmény: Mr Boswell (7066)
Contactee Creative Commons License 2016.06.12 -7 0 7067

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!