Keresés

Részletes keresés

fairytale Creative Commons License 2003.11.30 0 0 11
Na a legújabb kalandom...

Azt mondták a kábel-tv szerelők, hogy pénteken fél 10 és fél 11 között jöbnnnek bekötni a tévét és a netet... Mivel most költözünk a lakásba, senki nincs ott. először anyu ment oda kilencre, mejd munka után, (hamarabb mentem dolgozni, hogy végezhessek) én is. Ott dekkoltunk a hideg lakásban a kupi közepén. És semmi. Kétszer telefonáltunk, mindkétszer azt mondták, majd jönnek, ne aggódjunk, csúsznak kicsit a szakik. Délután négykor már feladtuk... Azért ez sem semmi, igaz?

fairytale Creative Commons License 2003.11.27 0 0 10
Óh, köszönöm!
Ezt tényleg nem tudtam...
De senki más sem a környezetemből! :-)))
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.27 0 0 9
A nullázás, azt jelenti, hogy nulláznak! :-))

Egész pontosan: az Index fórumain ha nyitsz egy új topikot, az első odaíró emberke ezúton nyílvánítja ki, hogy bizony ő az első! :-)
( a 0 jelnek mindenkép szerepelnie kell a hozzászólásban, sőt! , lehetőleg mindent azzal kell leírni, legyen az a "Semmi" vagy "Nincs" szó, esetleg egy szimpla o betű...)

Persze ennek is meg van az etikettje: ha nulláztál, akkor utána illik azért egy épkézláb hozzászólást is beírni. Azonkívül -mivel ez egy mókás dolog :-) - nem mindent ildomos nullázni. Például a halálesetekkel kapcsolatos topiknyitásokat elég csúny dolog...

Előzmény: fairytale (7)
fanfan13 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 8
Én most éppen az OBI-n és a matracunkat szállítón rágtam be. Az első helyen fél órába tellik, mig figyel rád valaki és segít, akkor is igen kellettlenül, holott nem tehetek róla, hogy nem ismerek fel szerelvényeket kapásból, mert a polcon nem úgy néznek ki mint a bútorban...:-))

A matracos pedig, miután rendeltünk 80 ezerért árzut tőle, úgy beszélt velem telefonba, mint a kapcaeronggyal. Mindezt csak azért, mert kedden este telefonált, hogy másnap hozzák a matraccot. Mondtam gáz, dolgozunk és még nem ott lakunk, nincs otthon senki.
Erre ő: de hát maguk kérték, hogy szállítsuk 29-e előtt.
Mondom: igen mert akkor költözünk, kell valahol aludni, de hát csütörtök, péntek...?
Erre ő: csütörtökön mitől jobb?
Mondom én: mert szólok anyunak és szabaddá teszi magát!
Erre ő: Csütörtökön nem szállítunk... Akkor marad a jövőhét
Mondom, ne igy álljon már hozzá, nem jó a jövő hét! Nekem a héten kell a bútor... Nem tehek róla, hogy csak egy napot adtak nekünk a szállításra...
Kértem hívjon öt perc múlva, megpróbálok valamit tenni - persze nem hívott, én jelentkeztem - éas mikor lerakta a telefont nagyon gusztustalan hangnemben megjegyzést tett a kollégájának...

Bocs a hosszú történetért, de nagyon felzaklatott!

Előzmény: fairytale (7)
fairytale Creative Commons License 2003.11.26 0 0 7
Ezt én sem ismerem, pedig rég nettezek, tényleg, mit jelent?
Ezért kérdeztem vissza, mert nem tudtam.

fanfan: igazad van, az én azstalosom például kurva szépen és olcsón dolgozott, csak nem győztük kivárni, míg készen lett. Szintén úgy kaptuk ismerőstől a nevét, nagyon preciz ember, csakhát...a határidőket nem tartja. Viszont ő legalább annyit kért a végén is, amennyit az elején mondott, egy fillérrel sem többet!

Bezzeg a többi: a festők, a villanyszerelő... Pedig ők is ajánlás után jöttek....

Előzmény: rali (2)
fanfan13 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 6
Az a baj, hogy nem tudhatod előre ki a jó, és egy jó mester is nagyon link.
Mi is ismerősök révén jutottunk mestereinkhez, szájhagyomány útján terjedtek el...és mégis. És az a rossz ebben, hogy én is őket javallom ismerősöknek, mert sajna a többi - tapasztaltam - náluk is rosszabb volt!

Bocsi. a 0 hagyományáról nem hallottam, nem alkalmaztam! Mit jelent?

Előzmény: rali (4)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 5
Nem, abszolute nem normális dolog.
Az a gond, hogy nincs egy (hivatalos) szerv, testület, stb. ami jól a fejére koppintana a lusta, pénzéhes, vérszopó kontárjának!

Hú, hogy én mennyit szívtam velük! (nagy tisztelet a kivételnek persze).

Mivel mindkét országrészben építkeztem, ki merem jelenteni, hogy kicsiny hazánk nyugati fele jócskán a keleti rész alatt van ebből a szempontból. Ott csak hitvány gazembert lehet felfogadni, míg kelet-Magyarországon normálisabbak az iparosok. _Valszeg azért, mert csórikám örül a melónak, s mindent megtesz azért, hogy ne kelljen lehúzni a rollót...

ikri

Előzmény: fairytale (-)
rali Creative Commons License 2003.11.25 0 0 4
Jó mestereket keressél.
Előzmény: Zsoldos (3)
Zsoldos Creative Commons License 2003.11.25 0 0 3
Hú de félek, hogy ehhez a topikhoz sokat fogok tavasszal hozzászólni :))) Építkezni fogunk...
Előzmény: fairytale (-)
rali Creative Commons License 2003.11.25 0 0 2
Ez egy nullázás volt, mely gesztusnak nagy hagyományai vannak az Indexen.
Előzmény: fairytale (1)
fairytale Creative Commons License 2003.11.25 0 0 1
Köszi!
Ez most hozzászólás volt? Vagy beszélgetéskezdemény?
Előzmény: rali (0)
rali Creative Commons License 2003.11.25 0 0 0
Ez nem n0rmális - de nesze neked egy 0!
Előzmény: fairytale (-)
fairytale Creative Commons License 2003.11.25 0 0 topiknyitó

Pipás vagyok, és ki akarom adni magamból a gőzt! Ezért nyitom a topikot. Jobb, mintha beszednék egy nyugtatót! :-)))

Szóval miért van az, hogy Magyarországon az un. mesterektől gutaütést lehet kapni? Könyörögni kell, hogy az általuk vállalt munkát elvégezzék és pontosan csinálják. 10 x elmondja nekik az ember mit és hogyan, mégis biztos, hogy elrontják.
Azt sem értem, miért nekem, a dologhoz teljesen hülyének kell járni szerelvényekért, mikor ő, a Mester pontosan tudja, mi kell. A csóri megrendelő az esetek nagy részében rossz szerelvényt vesz. Ezek után újra knyörögni a mesternek, hogy jöjjön, megvettük a hozzávalókat, majd megint...
És természetesen a végösszeg mindig magasabb lesz, mint amit előszőr mondtak és persze nem végeznek, mire igérték...

Ez normális szerintetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!