Keresés

Részletes keresés

yzz Creative Commons License 2022.11.16 0 0 107

Sziasztok!

 

az alabbi problemam lenne:

 

Fuggoleges menu Flexbox-szal. Miert nem tudom szepen kozepre helyezni a menu pontokat?

 

flex-direction: row-ban a justify-content mukodik es space betweennel szepen elhuzza a child elemeket, de most vhogy nem sikerul column directionban. Mit rontok el? Paddinggel siman meg tudom csinalni. Flexbox-szal nem lehet?

Illetve mikor kicsinyitem az oldalt a tobbi szekcio hatalmasnak tunik a menuhoz kepest, pedig a grid vonalak rendben vannak. Miert lehet ez? https://jsfiddle.net/ers8Lfvo/1/

 

Elore is koszi a segitseget.

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.28 0 0 106

Köszönöm!

_szergej_ Creative Commons License 2020.03.27 0 0 105

Azt mutatja, amit letoltott a szerverrol (vagy betoltott lokalis fajlbol), igy a kliens oldali modositasok ertelemszeruen nincsen benne a forrasban. Legtobb bongeszoben van Inspect element / Elem vizsgalata funkcio (jobb klikk a kivant elemre, pl. az oddsra), az az aktualis allapotot mutatja.

Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.27 0 0 104

Köszönöm, hogy válaszoltál. Addig világos, hogy egy js script módosíthat egy elemet. Viszont amikor megnézem egy aktuálisan megjelenített lap forrását, akkor abban miért nem jelenik meg a már frissített elem? A böngésző "view source" funkciója nem az aktuálisan megjelenített oldal forrását, hanem az update előtti állapotot mutatja?

Előzmény: NevemTeve (103)
NevemTeve Creative Commons License 2020.03.27 0 0 103

Futás közben JavaScript-tel is tudod módosítani/bővíteni az oldalt. Pl: https://www.w3schools.com/jsref/prop_html_innerhtml.asp

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.27 0 0 102

Szeretném megtudni, hogyan lehetséges az, hogy egy weboldalon megjelenő elem nem jelenik meg az oldal forráskódjában?

Konkrétan, a tippmixpro oldalon vettem észre, hogy az események oldalán az odds-okat megjelenítő gombokat
nem találom a lap forrásában:
Pl: https://www.tippmixpro.hu/esemeny?id=673064
( Bármelyik másik esemény is kiválasztható. )

Nincs benne iframe. Köszönöm, ha valaki tud egy rövid magyarázatot adni!

Hónix Creative Commons License 2020.03.01 0 0 101

A Chromeben is, bár kijelölés szempontjából a Firefox a legjobb.

Előzmény: Hónix (100)
Hónix Creative Commons License 2020.03.01 0 0 100

A Vivaldin is kb. ugyan olyan.

Előzmény: Hónix (99)
Hónix Creative Commons License 2020.03.01 0 0 99

A böngésző fájl nyitása teljesen másképpen jelenik meg.

 

Próbáld ki!

 

<A href="file:///meghajtó:/mappa(k)/">szöveg</A>

 

Nálam Firefox fut.

Előzmény: NevemTeve (98)
NevemTeve Creative Commons License 2020.03.01 0 0 98

Szerintem a böngésző directory-listázó funkciójára akarsz utalni. Természetesen ez a böngésző saját döntése, hogy mi és hogyan listáz.

Előzmény: Hónix (97)
Hónix Creative Commons License 2020.03.01 0 0 97

Nem állt szándékomban rejtvényt feladni.

 

Egy linken listázom egy a gépemen lévő mappa tartalmát, alapértelmezett módon.

 

Saját gépen egy index.html-t indítva:

"<A href="xxxxxxxxxxxxx">yyyyyyy</A>"

 

A listázott fájlok tulajdonságaiból a (Név, Méret, Utoljára módosítva) mezőket írja ki.

 

Meglehetne-e változtatni a listázás formátumát, pl. név, kiterjesztésre, méretre?

 

 

Előzmény: NevemTeve (96)
NevemTeve Creative Commons License 2020.03.01 0 0 96

> Egy linken listázom egy saját mappa tartalmát, alapértelmezett módon.

 

Akarod részletezni, vagy ebből kellene kitalálnunk, hogy miről is van szó?

Előzmény: Hónix (95)
Hónix Creative Commons License 2020.03.01 0 0 95

Egy linken listázom egy saját mappa tartalmát, alapértelmezett módon.

(Név, Méret, Utoljára módosítva)

 

A listázási formátumot lehetne-e módosítani?

Esetleg a sorrendet változtatni (rendezni)?

 

Csak saját gépen fut.

_szergej_ Creative Commons License 2017.10.02 0 1 94

Beirod google-be hogy "html table sort javascript" es valasztasz egy szimpatikus megoldast.

 

Pl. https://www.w3schools.com/w3js/w3js_sort.asp

https://tympanus.net/codrops/2009/10/03/33-javascript-solutions-for-sorting-tables/

 

FrogX Creative Commons License 2017.10.02 0 0 93

Alapból autómatikusan, de lenne egy gomb, amivel szintén lehet rendezni, növekvő, vagy csökkenő sorrendbe (régi dátum- új dátum és fordítva is)

NevemTeve Creative Commons License 2017.10.02 0 0 92

Mi az alany ebben a mondatban? Kicsoda, vagy micsoda állítsa sorrendbe?

Előzmény: FrogX (91)
FrogX Creative Commons License 2017.10.02 0 0 91

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megcsinálni azt, hogy időrendi sorba állítsa a dolgokat, ami egy adott táblázatba van benne?
A dátum meg van adva hozzá, csak az alapján kéne valahogy sorrendbe állítani pl egy gomb segítségével

NevemTeve Creative Commons License 2005.08.11 0 0 90
Szerintem javascript-ben, különös tekintettel az "onMouseOver" eseményre.
A többbi topikba is beírjam a választ, ahová bepasztáztad a kérdést, vagy elég egyszer?
Előzmény: s.sz. (89)
s.sz. Creative Commons License 2005.08.11 0 0 89
Leírná nekem valaki, hogy hogy készíthetek ey legördülő menüt dreamweverben?(egy gomb, ha fölé viszem a kurzort megjelenik  egy kisebb lista a lehetőségekkel, almenükkel) Köszi!
emvé Creative Commons License 2005.07.20 0 0 88

Szeretnék egy honlapon vendégkönyvet csinálni, de nem tudom, hogy kell. Tudna valaki segíteni? Örülnék neki. Köszi!

CoBB Creative Commons License 2005.07.12 0 0 87
Esetleg lehet próbálkozni a &shy;-jal. Ez egy potenciális sortörés, ami alaphelyzetben egyáltalán nem látszik. Ha viszont kifejti a hatását, akkor egy kötőjel is megjelenik a helyén.
NevemTeve Creative Commons License 2005.07.12 0 0 86
A mailcímben nincs space, talán emiatt nem töri meg.
Ez sajnos így van...
Előzmény: Bellcanto (85)
Bellcanto Creative Commons License 2005.07.12 0 0 85

Ezzel próbálkoztam én is...

<table width="355" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
              <tr>
                <td height="31" colspan="4" background="kep.gif">

                <table width="100%" height="100%"  border="0" cellpadding="0">
                  <tr>
                    <td width="20">&nbsp;</td>
                    <td align="left" class="cimszo">Elérhetőség</td>
                  </tr>
                </table></td>
              </tr>
              <tr>
                <td width="10">&nbsp;</td>
                <td width="45" align="left" class="elnevezes">Cím:</td>
                <td width="287" align="left" class="adat"><%=c.getIrszam1("")+" "+c.getVaros1("")+", "+c.getCim1("")%></td>
                <td width="13">&nbsp;</td>
              </tr>

....

 

Vagyis az első sor egy díszes fejléc, és a colspan miatt ott nem tudtam szélességet megadni, de a második sorban már megadtam minden td szélességét, ennek ellenére a 4. sorban egy hosszú adat (mailcím) esetén szétnyomódik a táblázat. A mailcímben nincs space, talán emiatt nem töri meg. A cím esetén nincs gond, ott egy space-nél sort tör.

Előzmény: NevemTeve (84)
NevemTeve Creative Commons License 2005.07.12 0 0 84
Az első sorban: <TD width=40> avagy <TD style="width: 40px;">
Előzmény: Bellcanto (83)
Bellcanto Creative Commons License 2005.07.12 0 0 83

lehet olyat csinálni, hogy egy táblázatban megjelenítendő adat a mérettől függően wrap-polva legyen. Akárhogy próbálkozom, mindig megnyúlik a táblázatom, egyszerűen nem jövök rá, hogyan tudnám beállítani, hogy semmiképpen ne nyúljon meg.

 

Hogyan kell csinálni ilyet?

NevemTeve Creative Commons License 2005.05.26 0 0 82
Korrekt böngészőkben százalékban lehet állítani a szövegméretet, a 100% az, amit az oldal készítője definiált... valószínűleg ugyanezt jelenti a "közepes méret" a "gyógy-böngészőben" (MSIE)
Előzmény: JozsBiker (81)
JozsBiker Creative Commons License 2005.05.26 0 0 81

Értem, csak az nem világos, hogy akkor egy web oldal elkészítésénél hogyan érdemes eljárni. Pl. a főnököm megkér hogy csináljak egy web lapot, én elkészítem a saját böngészőmre optimalizálva, ő megnézi, és egy zagyvaságot lát, mert mondjuk az övé máshogy van beállítva. Erre szerettem volna rákérdezni, hogy ez hogyan van a gyakorlatban. Még egyetlen web oldal elején sem láttam kiírva, hogy az oldal megtekintéséhez kérem állítsa a böngészője szövegméretét Közepesre. Vagy ezt kell tekinteni alapértelmezettnek, és akinek máshogy áll az magára vessen ?

 

 

CoBB Creative Commons License 2005.05.26 0 0 80
Nem csak a szövegmérettel lehet variálni normális böngészőkben, hanem megadhatsz egységes stíluslapot is akár, ami mindent felülüt. Az Operában például alapból adott néhány ilyen stílus. Még a táblázatok megjelenítése is kikapcsolható (a cellák tartalmát egymás után rajzolja ki). Ha nem így lenne, nem lehetne védekezni a hangyaméretű betűk és az olvashatatlan színkombinációk ellen, egyéb szörnyűségekről nem is beszélve, ami semmi esetre sem szolgálná a felhasználó érdekét.
NevemTeve Creative Commons License 2005.05.26 0 0 79
Ez már inkább jogi kérdés mint technikai; a browser a felhasználó programja, a felhasználó gépén fut, szerintem teljesen természetes hogy a végső szó a felhasználóé legyen.
Előzmény: JozsBiker (78)
JozsBiker Creative Commons License 2005.05.26 0 0 78

Nem tudom melyik böngésző csinálja jól. Egyáltalán, "egy rendesen megcsinált" web lapot át szabad tudnia méretezni a böngészőnek ha a user a szövegméreteket variálja a böngésző menüjében ?

 

Előzmény: NevemTeve (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!