Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

balaskolas Creative Commons License 2021.01.09 0 0 268

Eladó tetőtartó keresztléc felfogó talpakkal, 2010-es évjáratú Avensis kombiról. Eredeti gyári Toyota.

kb 2-szer volt használva. Érdeklődni: email

Balz Creative Commons License 2020.12.17 0 0 267

Sziasztok!

Van egy 2010 es t27 es avensisem cvt váltóval2.0 benzin.

A váltó az első két fokozat között remeg esetleg találkozott már valaki 

Ilyen problémával ha igen szívesen fogadok minden segítséget;

Köszönöm

vfrtom Creative Commons License 2020.11.27 0 0 266

Üdv. A lambdaszondát otthon le lehet valahogy mérni? Vagy csak szervízbe?

Fadam0419 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 265

Sziasztok! Érdekelne valakit toyota TNS510 fejegység 2011 es Toyota Avensisból? Van ennek piaca? Mennyiért lehet eladni egy ilyet?

Csaba9547 Creative Commons License 2020.08.07 0 0 264

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg milyen fogyasztók vannak az ALT100 nevű főbiztosítékon.

Egy éjszaka alatt valami lezabálja az aksit, ami ezen a biztosítékon van?

2002-es 1,6-os benzines avensis 

cobra46 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 263

Sziasztok!

Kettő problémán volna, örülnék ha tudnátok segitani

Avensis 1CD.FTV.    2000.11HÓ.

1.Gyári kétgombos távadóval Zárni tudok minden ajtót.,de távadóval nyitni egyiket sem tudom.

Kulcsal történő központizár Zárás és Nyitás rendben müködik.

Frekimérővel Mérve nyitáskor is van kimenő jel!!

!

2.Melyik   Toyota Techstream verziószám kelle ehhez az autóhoz.., amelyik müködik is???

Köszönöm válaszotokat és üdvözlettel.

NagyJ70 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 262

Sziasztok!

Javaslom az itt érdeklődőknek, hogy ha rendelkeznek Facebook regisztrációval, keressék a Toyota Avensis T25 club Hungary és a Toyota Avensis Club Hungary oldalakat. Ott sokkal hamarabb választ lehet kapni a kérdésekre.

Streetwolf Creative Commons License 2020.03.08 0 0 261

Tiszteletem minden Avensis tulajdonosnak!

Szeretném a segítségeteket kérni,mert adott egy 2009-es t27 kombi. Az autó nem az enyém,én csak próbálok a tulajdonosnak segíteni. Elmondása alapján,remélem találkoztatok már a problémával,mely a következő: a légkondicionáló tekerő gombja olyan,hogy nagyon nehezen lehet beállítani. Ha,feltekert állapotban van,és ha lejjebb akarja venni a hőmérsékletet,akkor csak nagyon nehezen lehet beállítani a kívánt hőmérsékletre. Mert tekeri - tekeri,de olyan mintha el lenne kopva a panel mögött lévő szerkezet. Találkozott már valaki ezzel a problémával? 

Segítségeteket előre is köszönöm, üdv.Streetwolf

m.ist Creative Commons License 2020.03.02 0 0 260

Sziasztok!

elképzelhető, hogy az alábbi lámpatípusnál csak az egyikben van hátrameneti lámpa, a másikban ugyanaz ködlámpa? 

A fed.komp.-os kérdésre még továbbra is várom a segítséget. Sajnos nálam nem változik 1km-enként a Range érték, mint azt a kézikönyv írja.

Köszönöm!

Előzmény: m.ist (258)
ambushka Creative Commons License 2020.02.23 0 0 259

Sziasztok!

A következő hónapokban esedékes lesz nálunk egy használtautó vásárlás és Focus, Octavia, Ceed és i30 után elkezdtem Avensiseket is nézni.

A 2016-os, 2.0-ás dízel Avensisekről mi a vélemény úgy általánosságban?

Előre is köszi a válaszokat :)

m.ist Creative Commons License 2020.02.20 0 0 258

Sziasztok,

még új vagyok az Avensis társak között, ismerkedem az autóval. Két kérdés azonban máris van (biztosan lesz még több is később :) )

Avensis 2.0 D4D 2005 Lifback az autó, 

1.  Teletankoltam, mert a fed.comp. szerint 78 km -re elegendő üzemanyag volt már csak benne, a mutató pedig a 3. beosztásnál állt. Innen belekínoztam 48 liter gázolajat, többet nem engedett. A mutató maxon, a fed.comp. szerint 726 km a megtehető távolság. 5.1-5.2l -re áll be az átlag a fedélzeti szerint.

Kérdések: Nem 60 literes a tankja az autónak? Mennyit lehetne még menni vele, ha a Range alsó határát elérem? Hogyan lehet elérni azt, hogy a computer nem ~ 7.5 literes átlagfogyasztással számolja a RANGE -t? Reset, beállítás, bármi? Mennyi a tapasztalatok szerint a fogyasztása általában ezeknek az autóknak, mennyit megy egy tele tankkal?

2. A hátramenetbe kapcsolásnál nem világít a hátramenet lámpa, viszont mindkét hátsó lámpán csak sárga és piros lámpajelzések vannak. Nincs benne hátrameneti lámpa? A két kis alsó pirosat a hátsó ködlámpa kapcsoló kapcsolja... Ez elképzelhető, hogy így működik, vagy így kell működnie?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Lev123 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 257

Sziasztok.

2005-ös Avensisemben 5. fokozat szinkronkapcsolója megadta magát,dobálja ki sebességből.

Valaki tud alkatrészt esetleg hozzá,hogy ne kelljen komplett váltót cserélni?

Köszönöm előre is a segítséget!

Lesolo Creative Commons License 2020.01.09 0 0 256

Sziasztok!

Tudna valaki segiteni??? 

Letöltöttem a techstream programot a kinai clone interface-hez..., sikeresen.., sajnos  óriási meglepetésemre pont az aktuális automat ., az Avensis 2.0d., 1Cd-F1V--T22-D4D-t egyáltalán nem találom a Toyota autólistában.  Probáltam automata felismeréssel és alvázszámbeirással is ---ugy sem müködik semmi!!!

Rossz programot töltöttem le ? vagy mit bénázok???

Köszi minden segitséget!!!

Demead Creative Commons License 2019.10.24 0 0 255

Üdvözlet!

Van egy 2000-es évjáratú Toyota Avensis autóm. Tegnap vettem észre, hogy nincs egyáltalán hátsó világítás. Az irányjelző működik. Valószínűleg a biztosíték ment ki. 

Nem igazán értek hozzá, habár van kézikönyvem. 

Meg tudná valaki mondani biztosan, hogy hol találom a biztosíték táblát? 

Én a kézikönyv alapján kettőt látok. Egyet a motortérben és egyet a műszerfal alatt - habár ahhoz még nem tudtam hozzáférni. 

Valaki meg tudná mondani, hogy milyen biztosítékot vegyek hozzá? 

Azért kérdezem, mert akkor már az meglenne, mielőtt kiszedném és mindjárt be tudnám rakni az újat. 

Remélem csak az a gond..

Nagyon köszönöm!

maradok tisztelettel: Creative Commons License 2019.10.10 0 0 254

Sziasztok!  T25 2,2d-CAT  (177 le) avensisomnak van kartergáz szűrője?   Ugyanis megevett nemrég 2 liter olajat,(Total 5-30), turbónak nincs nagy hangja, így karternyomás-emelkedésre tippelek. Köszi  válaszotokat!

ronimotor Creative Commons License 2019.09.19 0 0 253

Szia nekem is ilyen van keres bátran 

Előzmény: Zoo1989 (249)
Zoo1989 Creative Commons License 2019.09.18 0 0 249
Sziasztok!
Lenne egy 2006-os 1.8 as avensisem.A motortérből menet közben valamint nagyobb fordulaton váltás közben kopogó hangot ad ki. terhelésnél szépen szól a motor.Környezetemben senki nem tudja mi lehet a baj de már nagyon bosszantó. Vezérlés most lett cserélve....olaj szintén. Félek megbontatni a blokkot...
Ha valaki tud esetleg ötletet adni nagyon szìvesen fogadom.
Köszönöm Zoli
orsiluca Creative Commons License 2019.09.17 0 0 251

Üdv! Jól tudom, hogy t25 2.0 D4D  85 kw 2004 hez B1 minősítésű motorolaj kell normál használat esetén?

lacika 76 Creative Commons License 2019.09.14 0 0 250

Sziasztok                                                                                                                                                                                                                                                                        T25 avensi radiohoz keresk tekerö gombot , ha netan valakinek van egy rossz radioja szivesen ätvenem.                                                                                                                        

Sana777 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 249

Sziasztok

Tudna valaki segíteni ?

Toyota Avensis kombi 2.0 D4D SOL felszereltségű autómhoz keresnék magyar nyelvű kézi könyvet !

Előre is kösz : Sana

Sic 1 Creative Commons License 2019.07.16 0 0 248

Sziasztok.Keresek Toyota Avensis-re 2006 évj. 5x100x16 8 küllős alu felnit. 1-2 darabot. Előre is köszönöm.

KO-MÁR Creative Commons License 2019.07.03 0 1 247

Minket lebeszéltek a chip tuningról. A szerelő azt mondta hogy eléggé fel van már ez a motor húzva, ha kihoz belőle még pár lóerőt azt nem fogjuk észre venni!

Csak felesleges pénzkidobás lenne szerinte, de járj utána te is!

Gyenge és alacsony fordulaton nagyon lusta de cserébe sokat kibír!

Előzmény: fourplay1 (246)
fourplay1 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 246

Szia! Köszönöm a válaszod, igen sajnos nagyon fáradt, kicsit kiábrándultam belőle. Talán ha hazamegyek egy chiptuninggal próbálok rajta segíteni, Szekszárdon a Rigotecheseknél, profik. (Volt egy Lancia Kappám, 2.4 jtd azt nagyon szépen megoldották.) A Toyota előtt egy Mondeom volt, a 203 lovas, hát ez gőzmozdony ahhoz képest. Semmi nyomaték, semmi gyorsulás, egész egyszerűen egy kínszenvedés. Kár pedig nagyon szerethető lenne egy jó motorral. Tetszik, mert egyszerű mint az ék, semmi felesleges nincs benne. De az erő az nincs vele, sajnos. 

Előzmény: KO-MÁR (245)
KO-MÁR Creative Commons License 2019.06.14 0 1 245

Szia

1.8 as motor nagyon lusta egy ilyen kasznihoz! Ne várj tőle dinamikus gyorsulást!

A maximális erejét 6000 fordulaton adja le és alatta semmi, viszont szinte senki nem forgatja ki ennyire.

Ha még is 4000 felett tartod akkor magas fogyasztással hálája meg!

Autópályán kicsit jobban megy ha magasabban van a motor fordulta. 

Ez ilyen, nem érdemes rá költeni hogy jobb legyen mert alapból ilyen pörgős motort csináltak a japánok.

Előzmény: fourplay1 (244)
fourplay1 Creative Commons License 2019.06.09 0 0 244

Üdv!

Megtaláltam a linket a magyar nyelvű kezelési útmutatóhoz. :) Lenne más kérdésem. Ez az 1.8 benzines nekem nagyon lomhának tűnik. Más is így érzi? Nagyon nyomatékszegény, autópályán nem nagyon merek előzésbe kezdeni vele. Igaz előtte egy idős ember vezette és talán belustult de nekem akkor is furcsa. Ez tényleg ilyen vagy csak én vártam túl sokat? 

csopy01 Creative Commons License 2019.06.02 0 0 243

Sziasztok !

Estleg valaki tudja, Toyota Avensis 2000ccm , 2000 évjárathoz melyik fajta hibakód olvasó stimmelne ?

fourplay1 Creative Commons License 2019.06.01 0 0 242

Üdv!

Frissen vásárolt Avensisembe egy érintőképernyős cucc van (2011) toyota rádió-navi cd lejátszó stb. Tudna valaki egy magyar nyelvű használati útmutatót linkelni? Ez német holmi és nem találtam magyar opciót. Esetleg sd kártyával megoldható ez a probléma? Megköszönném előre is. Én nem találtam. 

miria04 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 241

Sziasztok.

Azt szeretném megtudni, hogy toyota avensis 2 d4d be ha a porlasztokat megcserélem. Akkor lessz e gond belőle, mert úgy tudom a porlasztót nem lehet csak úgy cserélni. Választ előre is köszönöm.

Lordfoto75 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 240

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni mert pici gondom lett. A jármű egy 2004.09-es Avensis Verso 2.0 D4D. Ma hazafelé kidobott egy hibakódot a P1251-et és először hintázott a motor ereje majd kigyulladt a VSC a CHECK E. és  a TRC lámpa is és max. 30-al  ment... Ez a háztól 500m-re történt így hazagurultam.leállítottam..újra gyujtás ..már csak a CHECK E. világított és ezt a hibakódot tudtam kiolvasni belőle.

Az olvastam hogy ez a turbó léptetőmotor probléma..viszont azt nem találom sehol, hogy hol és hogyan lehet ezt javítani vagy netán rendelni ..illetve mit is kell csinálni.

Valaki tud segíteni ebben ?

Köszönöm !

Viktor

Beiden Creative Commons License 2019.04.11 0 0 239

Sziasztok. A kérdésem az lenne, hogy egy Avensis 2.2 D-4D, 177 lo, a müszerfalon megjelent az olajcserére a szervizkulcs.

Ki lehet azt manuálisan törülni, vagy teszterrel lehet csak.

Nagyon szépen köszönöm ha tud valaki segíteni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!