Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tiboretto Creative Commons License 2024.04.16 0 0 283

nem szóltam... a gumiszőnyeg becsúszott a kuplung pedál alá, így letiltott, ezért nem indult - legalábbis eddig úgy tűnik :)

Előzmény: Tiboretto (282)
Tiboretto Creative Commons License 2024.04.16 0 0 282

Sziasztok! 2012-es Avensis T27 (2.0 D4D 91kw) nem indul. Múlt hétvégén vettük, először nem csinálta, aztán néha igen, aztán volt hogy hatodszorra indult csak be, aztán ma reggel már egyáltalán nem. Gyújtás rendben, kulcs elfordításra viszont semmit nem reagál, nem teker, stb. Akksi rendben, arra rámértem. Bárkinek bármi ötlete esetleg? Köszönöm szépen!

Number-1 Creative Commons License 2024.03.18 0 0 281

Ez a fórum elég lapos,írd ki a toyota club hungary fórumra.

zoli6874 Creative Commons License 2024.03.18 0 0 280

Üdv.

Kedves Tagok van 1 2,2 d4d avensisem 2002-es 500e km-el !!!

Az autó csak hidegen indul,mi lehet a hiba ???

Én szerelgetem,kb 10 éve meg van...

Azt szeretném első körben kérdezni,mennyire nehéz kiszerelni az injektorokat ???

Ki tudom otthon szerelni vagy szakműhely kell hozzá ???

Erre gyanakszom,hibára,de lehet a szivattyú is,ezért kérnék segítséget !!!

Hova érdemes vinni bevizsgáltatni ???

köszönöm.

Tamás8705 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 279

Kedves tagok! Hátha valaki tud segíteni. Van egy toyota avensis 2008 dcat 2.2 177le kocsink. A probléma az lenne, hogy hiába nyomom a gázt nem gyorsul, alig megy. Ingadozik az alapjárat, hideg motorral néha lefullad. Volt e valakinek esetleg hasonló problémája? Ha valaki tud ötletet adni azt megköszönném :) 

Sunyi916 Creative Commons License 2023.09.06 0 0 278

Kedves Tagok! Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tudna e segíteni nekem. Egy családtagomnak egy toyota avensis 2006os modellje van és hiányoznak a fényszóró alatti mosószerkezet kupakjai. Esetleg valaki lenne olyan kedves hogy leméri számomra a paramétereit az alkatrésznek? Szeretnék egy 3d modellt készíteni és esetlegesen kinyomtatni. Aki tud és szeretne segíteni kérem keressen az unyimartin@gmail.com-on.

 

Szép napot mindenkinek!

anagma Creative Commons License 2022.11.07 0 0 277

Jó reggelt! Ma még furább dolog történt. Indítás után akku,kézifék,abs,vcs,trc hibalámpák nem aludtak el, szivargyújtóban a fesz 18V felett(usb töltő szerint, venti max fordulaton. Kinyomott kuplungnál illetve fékezéskor csak az akku lámpa marad aktív. Mi lehet? Hibátlanul raktam le pályázás után tegnap. 2004 2.0 benzin

anagma Creative Commons License 2022.11.04 0 0 276

2.0 Benzin, hibahelzés nincs.

Előzmény: anagma (275)
anagma Creative Commons License 2022.11.04 0 0 275

Sziasztok! 2004es  2.0 T25. Hidegindításkor csúnya hangja van 1-max 2 másodpercig. Mintha nem épülne fel egyből az olajnyomás.

paminexpi Creative Commons License 2022.01.20 0 0 274

Mármint a tető csomagtartó ...

paminexpi Creative Commons License 2022.01.20 0 0 273

Engem érdekelne.

Tudsz fotót küldeni róla ?

Köszi

Vers

Előzmény: balaskolas (268)
István avensis 2.0 D4D Creative Commons License 2021.08.24 0 0 272

Üdv mindenkinek!

Tudja valaki Sintár Károly Charlie auto bt hol érhető el?

 

orygabor Creative Commons License 2021.07.22 0 0 271

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni:  2012-es, 1,8 benzines motoron, hogy kell cserélni az olajat? Van esélyem leszedni az olajszűrő fedelét célszerszám nélkül? Nem Avensisről, hanem Versoról van egyébként szó.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

kugyu21 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 270

Sziasztok járt már valaki úgy hogy a műszerfal műanyag borítása kifényesedett és ragacsossá vált (állítólag a műanyagoknak, valamiféle lágyítójának kiválása)?

(16 éves, T25 ritkán használt, napsütéstől védett helyen, pincében áll)

És mit lehet tenni vele?

awinacsa Creative Commons License 2021.02.07 0 0 269

Sziasztok. Egy 2009-es t27 D4 D t hajtok. A problémám az hogy a másodikat olyan nehezen veszi be. Mi lehet a gond? Olajat cseréltettem benne. Semmi javulás. Egy volt toyotás cimbi az mondta hogy ezeknél tipus hiba. Szinkron gyűrű kopásra tippelünk. most van az autóban 276000km. valakinek hasonló problémája volt e? És mennyire fájt a kezelése? (FT)

balaskolas Creative Commons License 2021.01.09 0 0 268

Eladó tetőtartó keresztléc felfogó talpakkal, 2010-es évjáratú Avensis kombiról. Eredeti gyári Toyota.

kb 2-szer volt használva. Érdeklődni: email

Balz Creative Commons License 2020.12.17 0 0 267

Sziasztok!

Van egy 2010 es t27 es avensisem cvt váltóval2.0 benzin.

A váltó az első két fokozat között remeg esetleg találkozott már valaki 

Ilyen problémával ha igen szívesen fogadok minden segítséget;

Köszönöm

vfrtom Creative Commons License 2020.11.27 0 0 266

Üdv. A lambdaszondát otthon le lehet valahogy mérni? Vagy csak szervízbe?

Fadam0419 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 265

Sziasztok! Érdekelne valakit toyota TNS510 fejegység 2011 es Toyota Avensisból? Van ennek piaca? Mennyiért lehet eladni egy ilyet?

Csaba9547 Creative Commons License 2020.08.07 0 0 264

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg milyen fogyasztók vannak az ALT100 nevű főbiztosítékon.

Egy éjszaka alatt valami lezabálja az aksit, ami ezen a biztosítékon van?

2002-es 1,6-os benzines avensis 

cobra46 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 263

Sziasztok!

 

Kettő problémán volna, örülnék ha tudnátok segitani

 

Avensis 1CD.FTV.    2000.11HÓ.

 

1.Gyári kétgombos távadóval Zárni tudok minden ajtót.,de távadóval nyitni egyiket sem tudom.

Kulcsal történő központizár Zárás és Nyitás rendben müködik.

Frekimérővel Mérve nyitáskor is van kimenő jel!!

!

 

2.Melyik   Toyota Techstream verziószám kelle ehhez az autóhoz.., amelyik müködik is???

 

Köszönöm válaszotokat és üdvözlettel.

 

NagyJ70 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 262

Sziasztok!

 

Javaslom az itt érdeklődőknek, hogy ha rendelkeznek Facebook regisztrációval, keressék a Toyota Avensis T25 club Hungary és a Toyota Avensis Club Hungary oldalakat. Ott sokkal hamarabb választ lehet kapni a kérdésekre.

Streetwolf Creative Commons License 2020.03.08 0 0 261

Tiszteletem minden Avensis tulajdonosnak!

 

  Szeretném a segítségeteket kérni,mert adott egy 2009-es t27 kombi. Az autó nem az enyém,én csak próbálok a tulajdonosnak segíteni. Elmondása alapján,remélem találkoztatok már a problémával,mely a következő: a légkondicionáló tekerő gombja olyan,hogy nagyon nehezen lehet beállítani. Ha,feltekert állapotban van,és ha lejjebb akarja venni a hőmérsékletet,akkor csak nagyon nehezen lehet beállítani a kívánt hőmérsékletre. Mert tekeri - tekeri,de olyan mintha el lenne kopva a panel mögött lévő szerkezet. Találkozott már valaki ezzel a problémával? 

 Segítségeteket előre is köszönöm, üdv.Streetwolf

m.ist Creative Commons License 2020.03.02 0 0 260

Sziasztok!

 

elképzelhető, hogy az alábbi lámpatípusnál csak az egyikben van hátrameneti lámpa, a másikban ugyanaz ködlámpa? 

 

A fed.komp.-os kérdésre még továbbra is várom a segítséget. Sajnos nálam nem változik 1km-enként a Range érték, mint azt a kézikönyv írja.

 

Köszönöm!

 

 

Előzmény: m.ist (258)
ambushka Creative Commons License 2020.02.23 0 0 259

Sziasztok!

 

 A következő hónapokban esedékes lesz nálunk egy használtautó vásárlás és Focus, Octavia, Ceed és i30 után elkezdtem Avensiseket is nézni.

 

A 2016-os, 2.0-ás dízel Avensisekről mi a vélemény úgy általánosságban?

 

Előre is köszi a válaszokat :)

m.ist Creative Commons License 2020.02.20 0 0 258

Sziasztok,

 

még új vagyok az Avensis társak között, ismerkedem az autóval. Két kérdés azonban máris van (biztosan lesz még több is később :) )

Avensis 2.0 D4D 2005 Lifback az autó, 

 

1.  Teletankoltam, mert a fed.comp. szerint 78 km -re elegendő üzemanyag volt már csak benne, a mutató pedig a 3. beosztásnál állt. Innen belekínoztam 48 liter gázolajat, többet nem engedett. A mutató maxon, a fed.comp. szerint 726 km a megtehető távolság. 5.1-5.2l -re áll be az átlag a fedélzeti szerint.

Kérdések: Nem 60 literes a tankja az autónak? Mennyit lehetne még menni vele, ha a Range alsó határát elérem? Hogyan lehet elérni azt, hogy a computer nem ~ 7.5 literes átlagfogyasztással számolja a RANGE -t? Reset, beállítás, bármi? Mennyi a tapasztalatok szerint a fogyasztása általában ezeknek az autóknak, mennyit megy egy tele tankkal?

 

2. A hátramenetbe kapcsolásnál nem világít a hátramenet lámpa, viszont mindkét hátsó lámpán csak sárga és piros lámpajelzések vannak. Nincs benne hátrameneti lámpa? A két kis alsó pirosat a hátsó ködlámpa kapcsoló kapcsolja... Ez elképzelhető, hogy így működik, vagy így kell működnie?

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Lev123 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 257

Sziasztok.

 

2005-ös Avensisemben 5. fokozat szinkronkapcsolója megadta magát,dobálja ki sebességből.

Valaki tud alkatrészt esetleg hozzá,hogy ne kelljen komplett váltót cserélni?

 

Köszönöm előre is a segítséget!

 

Lesolo Creative Commons License 2020.01.09 0 0 256

Sziasztok!

 

Tudna valaki segiteni??? 

 

Letöltöttem a techstream programot a kinai clone interface-hez..., sikeresen.., sajnos  óriási meglepetésemre pont az aktuális automat ., az Avensis 2.0d., 1Cd-F1V--T22-D4D-t egyáltalán nem találom a Toyota autólistában.  Probáltam automata felismeréssel és alvázszámbeirással is ---ugy sem müködik semmi!!!

 

Rossz programot töltöttem le ? vagy mit bénázok???

 

Köszi minden segitséget!!!

Demead Creative Commons License 2019.10.24 0 0 255

Üdvözlet!

 

Van egy 2000-es évjáratú Toyota Avensis autóm. Tegnap vettem észre, hogy nincs egyáltalán hátsó világítás. Az irányjelző működik. Valószínűleg a biztosíték ment ki. 

Nem igazán értek hozzá, habár van kézikönyvem. 

Meg tudná valaki mondani biztosan, hogy hol találom a biztosíték táblát? 

Én a kézikönyv alapján kettőt látok. Egyet a motortérben és egyet a műszerfal alatt - habár ahhoz még nem tudtam hozzáférni. 

 

Valaki meg tudná mondani, hogy milyen biztosítékot vegyek hozzá? 

Azért kérdezem, mert akkor már az meglenne, mielőtt kiszedném és mindjárt be tudnám rakni az újat. 

 

Remélem csak az a gond..

 

Nagyon köszönöm!

maradok tisztelettel: Creative Commons License 2019.10.10 0 0 254

Sziasztok!  T25 2,2d-CAT  (177 le) avensisomnak van kartergáz szűrője?   Ugyanis megevett nemrég 2 liter olajat,(Total 5-30), turbónak nincs nagy hangja, így karternyomás-emelkedésre tippelek. Köszi  válaszotokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!