Keresés

Részletes keresés

Dxxx Creative Commons License 4 napja 0 0 2563

Sziasztok! :-) Pár hete írtam ide, hogy segítséget kérjek februári zanzibári utazásunkhoz. Gyorsan kaptam választ, nagyon köszönöm. :-) Lenne egy újabb kérdésem. Zanzibárból át szeretnénk menni Tanzániába. Teljesen elvesztem abban, melyik légitársasággal a legkevésbé rizikós 😀 sok véleményt olvastam róluk. Az egyik a szinte mindig elhagyja a poggyászokat, a másik késik de nem értesít stb. Gondoltunk kompra de aztán figyelmeztettek, hogy azt inkább ne 😂 sok a kompbaleset. Szóval. Van valakinek tapasztalata? Tudtok ajánlani légitásaságot? 

Nagyon köszönöm!

amaszat Creative Commons License 2019.11.05 0 0 2562

Etiópiába repültünk velük, kényelem és kiszolgálás tekintetében is minden tökèletes volt.

Közben módosították a visszainduló jàrat időpontját, erről folyamatosan tájèkoztattak emailben annak ellenére, hogy nem közvetlen a légitàrsasàgtól hanem közvetítőn keresztül vettük a repjegyet.

Előzmény: beata15 (2560)
torokcs Creative Commons License 2019.11.05 0 0 2561

Szia,

Mi idén februárban repültünk velük Bécsből turistaosztályon: Csak jókat tudok róluk mondani, még annak ellenére is, hogy Addisz Abbebában a csatlakozó járat késett három órát. Szeléstörzsű, nem leharcolt gépekkel repültünk végig, nagy lábtérrel. Mosolygós, kedves személyzettel. Kétszeri étkezés és folyamatos italkiszolgálás volt. Az éjszakai járaton takarót, párnát kaptunk. A késésnél is korrektül tájékoztattak és ételt, italt is kaptunk a várakozás idejére a repülőtéri VIP-ben.

Ráadásul a legrövidebb útvonalat repülik Zanzibárra.

Előzmény: beata15 (2560)
beata15 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 2560
Sziasztok. Februarban mennénk Etiopian airlines legitarsasaggal, van valakinek tapasztalata ezzel a legitarsasággal ?
Róbert333 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 2559

Kozben megtaláltam Zoli korábbi javaslatát, a pamlényi miklóst, de más lehetőséget is szívesen fogadok.

Róbert333 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 2558

Helyi irodánál akarok befizetni Zanzibárról egy RÖVID, 2 napos szafarira a SELOUS-ba.Ha tudna valaki javasolni HELYI szervezésben egy irodát (akár 1 személyt), akivel már volt hasonló szervezésben, és rendben volt minden, szívesen venném.

Zolinak szól elsősorban...:)

leanderII Creative Commons License 2019.10.29 0 0 2557

Aktuális dala-dala árak: reptér-stonetown dd terminus: 500 TZS. Stone-town-Nungwi:3.500-4.000 TZS. Stone Town -Paje: 1.500- 3.000 TZS, attól függ milyen csomagod van, milyen kedve van a kalauznak. És persze csak kalandvágyóknak ajánlom. Abszolút biztonságos, de nem kényelmes. 

Előzmény: Róbert333 (2551)
Tóth-Orlov Bettina Creative Commons License 2019.10.29 0 0 2556

Egyéni szervezésben megyünk csak Zanzibárra, a nyaralás első felében a Green's Nungwi szálláson leszünk, majd Jambianiban a Fun Beachben. Budapestről indulunk a Turkishsel.

Más kérdés: a műanyag tilalom mennyire vonatozik a bőrönd beltartalmára? Ne zacskózzam a bikiniket, ciőket, mert elveszik vagy ennyire nem szigorú a tiltás?

Előzmény: Róbert333 (2555)
Róbert333 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 2555

Igen én leszek, epp abban az időben! Csak még nem foglaltam de mindenképp dec elején akarok menni! Ti milyen szervezésben vagytok, esetleg egyénileg mentek? Melyik hotelben lesztek? 

Szafarira is mentek vagy csak nyaralas?

Tóth-Orlov Bettina Creative Commons License 2019.10.29 0 0 2554

Sziasztok!

Mi december 5-19. között leszünk Zanzibáron (először Nungwin, majd Jambianin lesz a szállásunk). Jön valaki ekkor???

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2019.10.26 0 0 2553

Szia!

Attól függ, hol van a szállásod és hányan vagytok. Egy út kb 45 USD, vagyis 14.000 HUF, oda-vissza tehát 28.000. Ez az ár kb 4 főig érvényes.

Ha szállodával szervezteted, akkor 60 USD is lehet egy út. Újabban neten is lehet foglalni, érdemes szétnézni.

Zoli

Előzmény: Róbert333 (2551)
Róbert333 Creative Commons License 2019.10.26 0 0 2552

Ha kadrika91 megjöttetek? Milyen időtok volt?

Róbert333 Creative Commons License 2019.10.26 0 0 2551

Nem tudja Vki mennyiért vissza a taxi el a reptertol a szállásig zanzibáron?mert a magyar utazási irodák 60 ezer forintot kérnek A transzfer ért.Ott a helyszínen tuti olcsóbban megúszom.

leanderII Creative Commons License 2019.10.25 0 0 2550

Ma voltam fűszertúrán. Stone Townból. Szerintem itt vannak a fűszerfarmok ezen a környéken. Nem kötöttem össze semmivel... Remélem jól csináltam. 

Előzmény: maul75 (2548)
amaszat Creative Commons License 2019.10.19 0 0 2549

Ha a tanzàniai DAS-on szàllsz àt akkor a legjobb opciò, ha oda- vagy visszafelé -kihasznàlva az ingyenes stopovert- szervezitek a szafarit.

Előzmény: hatton (2546)
maul75 Creative Commons License 2019.10.18 0 0 2548
A fűszertúrát, melyik programmal szokták összekötni?
Merre van, melyik részen?
Köszi
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2019.10.18 0 0 2547

Szia!

Tanzániában vagy Kenyában. Rövid repülőúttal jutsz oda.

Tanzániába komppal is át lehet menni, de időben és pénzben kb ugyan oda jutsz a végén.

Zoli

Előzmény: hatton (2546)
hatton Creative Commons License 2019.10.17 0 0 2546

köszi a választ!

A szafari az tanzániában lenne?Nehézkes átjutni oda?

Előzmény: Zanzibár Zoli (2545)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2019.10.17 0 0 2545

Szia!

A decemberi ünnepek a főszezon, ezalatt általában drágábbak a repülőjegyek és a szállások is. Ha még van...

A szafarival kapcsolatban keresd Pamlenyi Miklóst, https://www.jamborafikitravel.com/
Akik vele voltak két napos túrán, nagyon elégedettek voltak!

Olcsó szafari nem igazán létezik, persze mindig viszonylagos, mi az olcsó :)

Zoli

Előzmény: hatton (2544)
hatton Creative Commons License 2019.10.16 0 0 2544

Sziasztok!

December az ünnepek alatt mennyire lehet jó választás?

Én zanzibárra vennék jegyet.Onnan hogy oldható meg egy olcsó pár napos szafari?

Köszönöm

Róbert333 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 2543

Nyugi itthonrol írok de lehet szerencsetek! De az kétségtelen hogy utána kell járni foglalas elott,mert  a március április után az október és a november a legcsapadekosabb idosszak.december mar jobb elvileg de Akkor is lehet eső.és azért az eső ott nem olyan mint nálunk.

cserebe legyszi ird már meg voltak e majmok a szállodában.tudnillik a gyerekeket el akarom vinni oda és amikor régen Kenyában voltam ott napközben allandoan ott ugrandoztak a fán.vacsira meg jottek megint.meg akarom mutatni nekik. De bárki írhat aki járt zanzibáron.

kadrika91 Creative Commons License 2019.10.11 0 0 2542

Sziasztok!

Jövőhét végétől utazunk Zanzibárra, de pár hete az időjárás előrejelzés folyamatosan esőt mutat a telefonomon, minden napra. Ha valaki esetleg ott van, tudna erről infót adni, hogy valóban így van-e? Kicsit megijesztett a dolog 😁 jó lenne tudni, hogy mire számítsunk

előre is köszönöm a válaszokat :) 

Adrienn

Pontikos1 Creative Commons License 2019.10.08 0 2 2541

Egyébként bemész egy barkácsáruházba vagy villamossági boltba, és veszel megfelelő adaptert (még Magyarországon, vagy ahonnan indulsz). Ha sokat utazol, akkor szettben, és az egész világra megoldottad a kérdést ahelyett, hogy golyóstollakkal sz@rakodsz ott helybe. Egy zanzibári utazásnál talán belefér még ez a büdzsébe... 

Előzmény: leanderII (2539)
seci Creative Commons License 2019.10.07 0 1 2540
Előzmény: leanderII (2539)
leanderII Creative Commons License 2019.10.07 -2 0 2539

Hello, megosztanád a trükköt az elektromos csatlakozóra? És mobiltelefontöltőre is érvényes, vagy azt egyszerűbb használni? 

Előzmény: Donibcsi (2391)
Balatoni Attila Henrik Creative Commons License 2019.10.06 0 0 2538

Szia!

Utaztam helyi kisteherautó platóján. Ajánlom:) Érdemes beszélgetni a helyiekkel. A nagyobb települések közt van "rendes buszjárat" is. Ha a facebook oldalamon 2018. november-december hónapokhoz görgetsz sok hasznos dolgot látsz feltöltve fotókkal: www.facebook.com/balatonia Jó utazást!

Előzmény: maul75 (2526)
maul75 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 2537
Majd mennénk a fűszertúrára, helyileg hova visznek minket, a Stone Town-ban van? Köszi
amaszat Creative Commons License 2019.09.30 -1 1 2536

Szia! Ezt nem kell tùlkomplikàlni, a megoldàs egyszerű: Szimplán otthagyjàtok a szàllàson megőrzèsre. Nagyobb szàllodàkban van ilyen cèlra fenntartott zàrhatò hely/szoba, külföldön ès idehaza egyarànt, de kisebb szàllàson is minden gond nèlkül megoldjàk. Termèszetesen ingyen, bèrmentve. 

Mèg soha, sehol nem vàrtak ezèrt fizetsèget, kizàrtnak tartom hogy ezzel bàrmilyen plusz költsègetek adòdna.

Nem ìrtad milyen ùtvonalon repültök, ha eleve Dar er Salam-on keresztül akkor cèlszerű stop over jegyet venni ès 4 napra ,megàllni' ìgy nem repülgettek feleslegesen ide-oda, időt illetve a plusz repjegyek àràt is megspóroljàtok. A poggyàszt vinnèm magammal ès a szàllàson vagy a szafarit szervező irodàban hagynàm arra a pàr napra. Ha a szafari időtartama alatt màs-màs szàllàson töltitek az èjszakàt, akkor viszitek magatokkal a kocsiban.

Ha màs ùtvonalon mentek ès nem akarjàtok elreptetni magatokkal akkor cèlszerű a leendő szàllàson otthagyni.

Előzmény: Dxxx (2535)
Dxxx Creative Commons License 2019.09.29 0 0 2535

Sziasztok! :-) Már körülbelül 3 hónapja követem a fórumot, azóta, hogy megvettük a repülőjegyet Zanzibárba. Ketten fogunk utazni és nagyon izgatottak vagyunk már, habár majd csak február elején utazunk. A fórum olvasása nagyon sok mindenben segített és sok mindenre válaszra is találtam benne, azonban lenne egy dolog amire egyelőre nem találunk megoldást és nem tudjuk, hogy lenne a legjobb és egyáltalán milyen lehetőségek merülnek fel a probléma megoldásában, ez ügyben kérnék segítséget, illetve hallgatnék meg szívesen tapasztalatokat.

A lényeg, hogy át szeretnénk menni tanzániába egy 3 napos szafari túrára már a nyaralás elején. Úgy terveztük, hogy már érkezésünk napján át is repülnénk Dar es-Salaam-ba, ott aludnánk egy estét és a túra amit kinéztünk másnap reggel 6-7 körül már kezdődne is. A 3 napos túra után még egy estét dar es-Salaam-ban töltenénk, nem sietnénk aznap vissza. A problémánk a csomagjaink miatt adódtak. Nem szeretnénk magunkkkal cipelni Dar es-salaam-ba, a túrára meg gondolom nem is cipelhetnénk magunkkal 2 hétnyi ruhát. A legjobb megoldás az lett volna, ha a zanzibári reptéren egy csomagmegőrzőbe hagyhatnánk, de ahogy utánanéztem ott sajnos ilyen lehetőség nincs. Gondoltunk rá, hogy a majdani zanzibári szállodában ahol megszállunk, vagy ha muszáj magunkkal vinni dar es-salaamba akkor az ottani szállodában arra a 2 napra valamennyi pénz ellenében megőriznénk a csomagjainkat. Szerintem érthető okokból nem szeretnénk csak a csomagok megőrzése miatt 3 egész napot kifizetni egyik szálláson sem. Van esetleg olyan, akinek van erről információja, hogy mennyire hajlandóak a szállodák valamennyi pénz fejében megőrizni a csomagjainkat úgy, hogy aztán ott is fogunk megszállni? Vagy erre a helyzetre bármi más megoldás? Bármit meghallgatok :-)

Köszönöm! :-)

Dorottya

maul75 Creative Commons License 2019.09.29 0 0 2534
Mondjuk ez igaz, erre nem is gondoltam :)
Előzmény: amaszat (2533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!