Keresés

Részletes keresés

Kisildi75 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 58
Bandolesa. Köszi az infót. Tegnap műtöttek Helal módszerrel, rá kellene állni, és ma a nővér olyan csúnyán leteremtett hogy nem kell nekem segédeszköz menjek a sarkamon, nem vagyok én öreg. De egy párszor majdnem elestem ma. A doki meg a másik nővér azr mondja keretet használjak. Tényleg szégyen ha segédeszköz kell nekem. 44 éves vagyok, el nem hagyom magam mert van 3 pici lúrkó otthon, de biztonságosabban érzem ha használom.
bandolesa Creative Commons License 2019.09.17 0 0 57

Egy ismerősömet műtötték,de a Helal műtét helyett aWeilt alkalmazták. Erre ortopéd orvos tud válaszolni,ez újabb technológia már a Weil.

 

Gyakorlatunkban korábban az úgynevezett Helal, jelenleg inkább a  módosított Weil műtétet alkalmazzuk. A Weil műtét során a lábközépcsontot egy ék resektiojával tetszőlegesen emelhetjük, rövidíthetjük és forgathatjuk, ezáltal megszűntethető a terhelési talpi fájdalom, talpi bőrkeményedések, cipőviselési panaszok, valamint a láb ortop-esztétiakilag is harmonikusabb lesz.

 

https://labsebeszet.hu/index.php/talpi-sullyedes

 

https://docplayer.hu/2353293-Gyakoribb-labbetegsegek-muteti-kezelese-dr-gorgenyi-szabolcs-kinetik-g-kft.html

Előzmény: Kisildi75 (56)
Kisildi75 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 56
Sziasztok. Volt valakinek lúdtalp miatt Helal műtét? (2,3,4 lábközépcsont töréssel.) Kérdezni szeretnék pár dolgot.
detomaso11 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 55

Helló!

Ha már kérdezted, úgy illő ha válaszolok.

Megteszem, annál is inkább , mert jó hírem van.

Ugyanis, a múlt héten volt néhány nap pihenőm, de persze meló is.

Viszont, a talpfájásom fokozatosan visszahúzódott .

Most már nyomásra sem érzékeny, szinte olyan ,mint a fájás előtt volt.

Múlt hétfőn akartam orvoshoz menni, de aztán mégsem indultam el.

Az a helyzet, hogy a háziorvos, beutalóval elküld szakorvoshoz, kanossza járáshoz nem volt kedvem.

Ha súlyosbodott volna a fájás, a sürgősségire elbaktathattam volna, de mivel javult, így inkább

pihentettem a lábam, és megkíméltem magam az egészségügyi őrülettől.

Hogy aztán  mitől múlt el a fájás, jó kérdés, annyit azért tettem érte , hogy az útba eső patikában

vettem voltaren emulgélt,az csak félórába telt, és néhányszor bekentem vele.

 

 

 

 

 

Előzmény: Fun2018 (53)
kozso1 Creative Commons License 2019.06.02 0 0 54

Sziasztok.

Melyik számítógépes talpbetét a legjobb? Amelyik tartós is.

 

Köszönöm.

detomaso11 Creative Commons License 2019.05.13 0 0 52

ma utánanéztem a neten, közben pihentettem a lábam

valamiféle gyulladás lehet

most estére már lement a daganat is, azért még nyomásra érzékeny

az a baj , hogy holnap megint intenzív igénybevételnek lesz kitéve

azt hiszem váltanom kell, beülök képviselőnek a parlamenti patkóba

bár, kissé hátrányban vagyok, mert azoknak vastag bőr van a pofájukon

detomaso11 Creative Commons License 2019.05.12 0 1 51

hali mindenkinek!

olyan problémám van, hogy a bal talpamnál/talpamban bele nyilalló fájás van

ezen a részen   pár hónapja kezdődött , és ha pihentetem csökken a fájás mértéke

de újra-újra előjön , annyira hogy szinte sántítva kell lépegetnem

most nincs terhelés alatt , de így is érzékeny

a jelölt részen ki van pirosodva és duzzadt is némileg

a jobb talpam is érzékeny , de nem ennyire

mi lehet a gond?

 

Attila Burján Creative Commons License 2018.08.06 0 0 50

Előfordult, hogy megfájdult a talpa? Belenyilalló fájdalmat érzett a derekában?

 

Térd vagy csípő panaszai, illetve protézise van? Egyik lábát hosszabbnak érzi a másiknál?

 

Lúdtalpa van? A fenti panaszok időről- időre ismétlődnek? Újra megjelennek?

 

Ezen problémákat szakszerű, jól bevált tartásjavítással mihamarabb orvosolni kell, különben állapota rosszabbodni fog.


Feuerstahler István ortopéd cipész

Egyénre szabott ortopéd talpbetét Újpesten
Bízzon a mester tudásában
Tel.: +36 20 351 5633
https://ludtalpbetet.webnode.hu
H-P.: 09-00-18:00-ig

 

Fecoooo15 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 49

Lbt.hu velemenyek? 

Lab felul vizsgalas vagy rongenezes mennyibe kerul es talbetetek atlagosan mennyibe kerulnek ?

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.09 0 0 48

Szia, rég jártam erre:)

 

Igen, jobb lett a lábam, 10 évig szenvedtem a Köhler II. elváltozással. De a teljes gyógyuláshoz két év kellett!  Megműttetted végül a lábad??

 

Előzmény: haiku77 (45)
bandolesa Creative Commons License 2015.01.21 0 0 47

A betegség neve köhler? Van egy ilyen nevű műtét is. Köhler-műtét.

 

A röntgen mit mutatott nálad ki?

Előzmény: haiku77 (45)
haiku77 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 46

Szia! Érdekelne, hogy mi lett veled? Műtét, vagy sem? Én is hasonló dilemmában vagyok: két ortopéd dokinál voltam: egyik azt mondja műtét, másik azt, hogy nincs értelme...

Előzmény: Sándorfi Tamás (39)
haiku77 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 45

Szia! Nekem is köhler II van. Már kis gyerekkorom óta (kb 30 éve) éreztem a 2. lábujjamban egy csont-csomót, akkor meg is röntgeneztek, de akkor még nem találtak semmit, így hát nem lett kezelve. Egészen idáig nem okozott problémát, nem is foglalkoztam vele. Aztán 2 éve elestem, azt hittem, hogy eltört a lábujjam, mentem hát a sebészetre röntgenre,  és ekkor mondták a diagnosist, hogy Köhler ii. (törés nem volt). Azóta viszont fájdolgál: hol jobban, hol kevésbé. Kaptam talpbetétet. Hezitálok, hogy megműttetsem-e vagy se. Neked hogy van a lábad? Jobb lett a műtéttől? Köszi!

Előzmény: Törölt nick (41)
Sándorfi Tamás Creative Commons License 2014.10.13 0 1 44

Igen köszi :)

Előzmény: Mackóbogár (43)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43

Hurrá, akkor megtaláltátok egymást :-))))

Előzmény: Sándorfi Tamás (42)
Sándorfi Tamás Creative Commons License 2014.10.13 0 0 42

Köszi! 
Tegnap nem voltam fönn de ma írtam is neked privibe! 
:)

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 41

Szia! Mackóbogár jól írta, hogy valakit műtöttek Köhler II-vel. Én voltam az, még fotót is tettem be a megműtött második lábujjamról. Nemrég üzentem is neked, hogy majd jelentkezem, most vendégek vannak. De ha gondolod, írj az e-mail címemre.

Előzmény: Sándorfi Tamás (39)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.09 0 0 40

Szia, 

 

szerintem érdeklődj a bütyök műtét fórumon is, ott én olvastam valakinél, hogy csontelhalás miatt műtötték.

Előzmény: Sándorfi Tamás (39)
Sándorfi Tamás Creative Commons License 2014.10.09 0 0 39

Sziasztok!
Köhler 2. Műtét!

Ennyit mondott az orvos miután egy a talpamban érezhető reccsenés és az utána jelentkező fájdalom (ami miatt rá állni sem tudtam) miatt végigjártam a:

háziorvosi vizsgálat, sürgősségi rtg, és ortopédiai szakrendelést útvesztőit. 
És semmi többet.. Hogy legyen e műtét vagy sem azt döntse el maga, magával. Tette hozzá.

Az hogy:
Hogy miért? Mit csinálnak ez alatt a műtét alatt?, Milyen következménye lehet?, vagy mi ez a betegség? Arról szó sem esett.. 
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy ha valakinek volt már része hasonlóban, hogy mi a módja ennek az egésznek. 

-érdemes e a műtétet választani? 
-mennyi idő a felépülés (álló munkába visszatérni) ?
-Van e valami hátrány?
Bármi ami csak lehet :)
Amit érdemes tudni, hogy jobb láb 2. ujj a problémás, és ezen kívül semmi más panaszom nincsen. És amit még tudok, hogy ez egy kamasz korban kialakult csontelhalással össze kapcsolható deformítás. És pont ezért nem friss kialakulásról van szó mert most már 25 vagyok.  De eddig semmi említésre méltó nem volt a talpammal ami bármiben is meg akadályozott volna.
Köszönöm a figyelmet :) 
Szép napot!

Aux88 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 38

Szaisztok!

Mi a véleményetek az alábbi eszközről?

http://www.amazon.co.uk/Revitive-RCX-CX-Circulation-Booster/dp/B0084DQZVS/ref=sr_1_3?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1399760898&sr=1-3&keywords=foot+massager+circulation

 

A monoton, keménytalajú, bakancsos állómunka kikészíti a lábam, leginkább a talpam.

Ez a fenti "keringésjavító" segíthet vajon? Esetleg egy lábmasszázs-gép jobb lenne?

bandolesa Creative Commons License 2014.06.08 0 0 37

Szendvics szerkezetű betét, most sok helyen üzletben 1300 Ft.-ért kapható.

Legalább is a Somogy-megyei Kórház gyógysegédeszköz boltjában.

Honnan szerezhetik be?

Gyógyexpresszpresznél is 1950 Ft.-tól kapható.

betetes Creative Commons License 2013.04.14 0 0 36

Közkívánatra itt a link: http://www.egyedibetet.atw.hu/

... remélem nem kapok ki!

Előzmény: Mike (35)
Mike Creative Commons License 2013.04.14 0 0 35

nyugodtan tedd ki a linket, minket érdekel

Előzmény: betetes (34)
betetes Creative Commons License 2013.04.05 0 0 34

 

Próbáltam feltenni képet a kész betétekről.

Mindig teljes betétet készítek amit egy vizsgálat előz meg.

A betétek rugalmas gumi alkatrészekből készülnek bőr (sertés hasíték) vagy cipőipari

( "lélegző" ) műbőr bevonattal, ahogy kérik.

Átlag árat tudok mondani felnőtt méret 5-6 ezert Ft/pár

A végső ár a vizsgálat után adható a kialakítástól függően.

Nem tudom szabad-e ide linket feltennem a honlapomról, de a kit érdekel privátban szívesen

adok információkat!

 

Előzmény: Törölt nick (33)
betetes Creative Commons License 2013.04.04 0 0 32

Üdv!

 

Bocs, hogy beleszólok, de közel 20 éve gyógytalpbetéteket készítek.

A linkelt terméket konkrétan nem ismerem, de általánosságban annyit biztosan állíthatok, hogy egy előre

gyártot kész betét soha sem lesz olyan tökéletes mint egy lábrakészült!

Egy pontos megfelelő alátámasztás sokkal többet tud segíteni, mint sokan gondolnák.

Nem tudom helyileg merre vagy, így nem tudok tanácsot adni hová fordulj.

Az én elérhetőségem publikus, szívesen adok tippet, ha érdekel.

 

 

Előzmény: Georgsky (31)
Georgsky Creative Commons License 2013.03.25 0 0 31

Én álló munkát végzek. Korábban pincérkedtem is, és a lapostalpu bőrcipők rendre kikészítették a talpam.

Haránt boltozat sülyedésem van.

Időnként jön elő akkor jó pár hétig tart.

Én egy "Sidas Gel 3D 2012" tipusú talpbetétet használok a legtöbb futó sport boltban kapható. Ez enyhíti a talpamra jutó terhelést mert ilyen gél párnák vannak benne.

 

Mike Creative Commons License 2012.08.08 0 0 30

Vettem egy textil converse cipőt (klasszikus tornacipő) és egy hét hordás után már fáj tőle a talpam, több helyen nyomott. Tettem bele betétet most már csak a sarkamnál nyom. Most hogy nincs rajtam cipő most is érzek olyan kissé kellemetlen vmit, de nem mondanám hogy mezítláb fáj a talpam, vagy nem tudnám mozgatni, lábujjhegyre állni, stb, vagy ha rá állnák akkor fájna a sarkam.

Sikeresen elolvastam a sarkanytúról és egyéb finomságokról a dolgokat itt a neten és most beparáztam :(

bár ha nyomkodom a sarkam akkor nem fáj, simán ráállok, akár deszkán, parkettán is, járkálok, semmilyen fájdalmat nem érzek. De ugyanakkor a sarok előtt a talpam közepén, illetve a szélén érzem, hogy van talpam (jobban nem tudom leirni) illetve a talpam széle ég. Ez lehet vmi gyulladás is? Ha ülök és nem terhelem akkor is érzem. De ez csak olyan kellemetlen érzés. Ha beleteszem elég meleg vizbe a lábamat, akkor olyan mintha belül is égne :(

Jóideje deszkás cipőket hordok, felváltva, sohasem csak egyet hónapokig, amik kellőne párnázottak, a sarokrésznél csillapítással, rezgéselnyeléssel, soha ilyen panaszom/problémám eddig nem volt, csak most hogy megvettem ezt a keménytalpú cipőt. (a deszkás cipőim nem nyomnak sehol) Ha ebbe zselés talpbetétet teszek szerintetek a Converse utána hordható vagy felejtsem el örökre? Mikor menjek orvoshoz? Ha sehogy se múlik a panaszom? Millyen házilagos kezelést javasoltok

 

elnézést ha hosszú voltam

 

bármilyen tanácsot szivesen veszek, 

 

köszi, Mike

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.09 0 0 29

Cocer: hogy van a műtött lábad?? Akartam e-mailt írni neked, de nem publikus a címed.

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27

Szia!

A képek alapján én úgy látom, hogy rendben van a lábad, de én laikus vagyok. A doki, ahogy ránézett a talpamra már rögtön látta, hogy mi a gond. A műtét után dagadt egy darabig, de már nem.

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.25 0 0 23

Szia!

Úgy tudom, hogy már semmilyen betét nincs TB-re. Nekem LBT betétem van, amit egyedileg készítettek számítógépes vizsgálat után. Nagyon jól alátámasztja a hosszanti és a kereszirányú harántot is. Talán már nem is tudnék nélküle meglenni. Itt megtudod nézni, ha érdekel: www. lbt.hu.

Nekem a doki mondta, a vizsgálat után, hogy meg kellene műteni a lábamat.

Nekem a talpam domború volt már és egy csomó is volt a kettes ujjnála talpamon, ami mutatta a harántboltozat süllyedést. Felülnézetből meg az ujjak le voltak lapulva, majdnem egy szabályos lyuk volt a 3-4-es ujjak fölött. Már várom én is a másik lábamon való műtétet, mert már az a talpam is egyre jobban fáj. Nem akartam most tavasszal, hogy a nyaram ne menjen azért rá. Úgy gondolom, hogy ha a lábad olyan állapotban van, hogy nem segít más csak a műtét és nem elég a betét, akkor biztos, hogy a doki fogja mondani, hogy hát műteni kellene a javulás érédekében. Majd meglátod. Nálunk  is hosszú előjegyzésre van a szakorvosi vizsgálat, de nekem már egyszerűbben megy a  korábbi műtétek miatt. Kiváncsi vagyok azért  a fotódra.

Előzmény: Törölt nick (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!