Keresés

Részletes keresés

thekilian007 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 20

Senki nem fordítja magánakcióban ezt a zseniális sorozatot???

Szomorú:-(

Rot_In_Pieces Creative Commons License 2005.06.14 0 0 18

Szia Alanson,

Megmondom őszintén, én ezt nem érzem - mármint az eredeti gyengeségét. Bár még csak a harmadik köteten rágom át magam, eddig nagyon tetszik. Lehet, hogy később le fog ülni, de eddig az egyetlen bajom vele, hogy számomra nem könnyű az angolja - erőteljes szókincsbővülésen megyek át:))

Megj.: lehet, hogy éppen azért nem érzem, amit írsz, mert nem elég erős az angolom:))

Alanson Creative Commons License 2005.05.25 0 0 17
A második rész fordítása IMHO a körülményekhez képest igen jól sikerült, a harmadikkal kapcsolatban nyilvánvaló okokból nem nyilatkozom, lásd: http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=44534207&t=9041052.

BTW szerintem Glen Cook Kornyának és Tézslának (RIP) köszönheti népszerűségét, mert angol nyelven erőltetett, döcögős, továbbá lapos, mint egy söralátét széltében kettévágva.
Rot_In_Pieces Creative Commons License 2005.04.16 0 0 16

Az az igazság, hogy kissé már szkeptikus vagyok. Nagyon sok minden be lett ígérve az évek folyamán, amiből nem lett semmi végül:( És van még valami: a második kötet fordítása érezhetően gyengébb, mint Kornya Zsolt - szerintem zseniális - munkája. Nem tudom, ezt ki fogja fordítani, de ezzel kapcsolatban is van bennem némi aggodalom...

Az Amazon viszont óramű pontossággal szállít az utóbbi időben (6 dolcsi egy kötet a sorozatból), és hát az eredetiben olvasás gyönyöre is ott van:)))

Thibi Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15

A harmadik kötet talán a nyáron lesz magyarul

http://www.szukitskiado.hu/index.php?menu=25

Előzmény: Rot_In_Pieces (13)
Rot_In_Pieces Creative Commons License 2005.04.12 0 0 14
Sőt, annyira nem bírtam magammal, hogy meg is rendeltem a harmadik részt:DD
Előzmény: Rot_In_Pieces (13)
Rot_In_Pieces Creative Commons License 2005.04.12 0 0 13

Szia,

Nekem útközben sikerült beszereznem a második részt, de a többi szerintem nem fog megjelenni magyarul...:( Úgyhogy szép lassan el kell őket kezdeni megrendelgetni angolul (legalábbis részemről:)). Reméljük, nem lehetetlen feladat.

Előzmény: anyurgia (12)
anyurgia Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12

Engem is erdekelne, akar link, hogy hogyan lehet elolvasni a folytatast.

A kedvencem a konyv es a mai napig remenykedve nezegetem a konyvesboltok polcait.

Amugy szvsz csak 1 kis reklam kellene neki

Rot_In_Pieces Creative Commons License 2005.04.08 0 0 11

T. Uraim,

Tudom, hogy mostanában nem pörög ez a topic, de hátha...:D

Keresném az összes elérhető részt, az első kivételével! Nem tudtok beszerzési forrást véletlenül (lehetőleg Bp.-en, az amazon.com.-ot ismerem:))?

Köszönettel maradok:

R.I.P.

Wuk Creative Commons License 2004.01.16 0 0 9
Fekete Sereg rulez!
Remélem ez is az Orgyilkos sorozat (vagy Amber) sorsára jut és sok évnyi kihagyás után valamelyik kiadó lefordítja a következő részeket.
Daisho Creative Commons License 2003.12.18 0 0 8
Halihó,

a Silent Library-ból most letölthetőek angolul a Fekete Sereg krónikái. Akit érdekel annak ajánlom.

Üdvözlettel és jó olvasást,

D.

(kevesebb eséllyel fogjuk őket hazai kiadásban olvasni mint a Sántát máltai szeretetszolgálatos aktivistaként viszontlátni, tehát nem nagyon látok más utat)

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.20 0 0 7
Nemcsak Veszmadar profi. Peldaul Valto vagy Orzo, de Santat is emlithetnem. Vagy Shed.:) Mind, mind kifogastalanul kidolgozott jellemek egy kifogastalanul kidolgozott es kellokepen kodositett es sotetitett, miazmas vilagban.
Daisho Creative Commons License 2003.11.20 0 0 6
Vészmadár rulez. nekem kicsit nehezen indult be az első rész, de azután nagyon elkezdtek bejönni a dolgok. Sajnos nem látok túl sok esélyt arra hogy a sztori további részei is megjelenjenek idehaza, pedig volt mostanában jópár olyan kiadvány ami helyett szívesen láttam volna a Fekete Sereg folytatásait.
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.20 0 0 5
Jah, nem fogytak, mert annyi ugynevezett "noname" konyv van mar a piacon a jolbejaratott nevek mellet, mint Forgotten Realms, Vampire, Magus es sorolhatnam, hogy nem nagyon szur senkinek szemet. En is teljesen veletlenul akadtam ra, de azota nem birom letenni. Nem az a tipikus hack'n'slash fantasy, az teny es valo.:)

Egyebkent a karomkodas..valahol olvastam egy kritikat, ahol az fejtegette a szerzo, hogy kicsit szandekosan lett a magyar katonaszlenghez igazitva a szohasznalat es mint tudjuk, a magyar katonaszleng elegge brutalis..:) Mint a konyvben.:)

Előzmény: Daoldin (4)
Daoldin Creative Commons License 2003.11.20 0 0 4
igen, a második rész is jó, de az első rész nyelvezete, szóhasználata jobban passzol a Sereghez. Ha jól emlékszem az eredetiben nincs is annyi káromkodás, csak Kornya tupirozta fel egy kicsit. Ami szvsz csak jobbá tette a művet.
Én is nagyon várom a folytatásokat, de állítólag az eddigiek nem fogytak túl jól, így várni kell, míg a kiadó felvállalhat egy újabb veszteséget :o(
Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.20 0 0 3
Wow.:) Ezek szerint nem csak nekem jon be.:)
Szvsz, a masodik resz is jo.....inkabb az hajlik a gotikus horror fele. Nincs benne annyi action, de jol kidolgozott es kellokeppen borzongato a tortenet. Nagyon varom mar a 3. reszt, illetve az esetleges tobbi muvet a szerzonek.
Előzmény: Daoldin (2)
Daoldin Creative Commons License 2003.11.20 0 0 2
egy darab rajongó jelentkezik :o)
szerintem is nagyon (+egyéb fokozás) jó könyvek. Bár az első rész jobban tetszett, mint a második, talán az eltérő fordítás miatt... ;)
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.20 0 0 1
Hmm...igazabol magyarul erdekelne, mert nagyon jo a stilusa. Viszont az angolt is szivesen veszem.:)
Előzmény: unnamed (0)
unnamed Creative Commons License 2003.11.20 0 0 0
Még nem 0lvastam magyarul egyet sem, de angolul 10 rész van meg ebből a s0r0zatb0'l (mondjuk az0kat sem 0lvastam még). A magyar kiadás b0rít0'ja szörnyű, talán ezért 0'dzk0dtam eddig. Ha kellenek az ang0l0k, d0bj mailt.
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.19 0 0 topiknyitó
Sziasztok. Nem tudom, hogy mennyien olvastátok eme nagyszerű könyveket. Sajnos eleddig mindössze 2 jelent meg, de számomra nagyon nagy élményt nyújtottak. Jó a stílus, jók a karakterek és a megformázott világ is kellően ködös és misztikus. Várom a hozzászólásokat illetve a rajongókat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!