Keresés

Részletes keresés

blacknoise Creative Commons License 2009.02.15 0 0 16

Én nemrég kezdtem készíteni 5.1-es zenéket. Azt vettem észre, hogy csak a winamp tudja lejátszani jól. Az összes többi lejátszó, amit próbáltam (pl.: windows media player, mplayer, vlc m.p., nero showtime, stb.) az "sztereósította" a zenét mert nem ismerte fel, hogy 5.1-es a rendszer.
(ahogy láttam, a winamp directx-et használt a hangkártya kezeléséhez)
Előzmény: Velar (14)
Velar Creative Commons License 2008.04.26 0 0 15
Pardon, ez kimaradt:
Akármire állítom (2.0 - 7.1) akkor is csak a két front szól.
Velar Creative Commons License 2008.04.26 0 0 14
Tiszteletem!

Szeretném, ha segítenétek a problémám megoldásában: Van egy Creative Sound Blaster Audigy hangkártyám, 7.1-es (asszem SE). Rákötöttem egy 5.1-es jack csatlakozós hangfalszettet, amivel a régi beépített hangkártya működött (de recsegett már - ezért vettem új karit). Leszedtem a beépített kari szoftverét, letiltottam a BIOSban, beraktam az új karit, felraktam a szoftvert, beállítottam a vezérlőpultban, a Creative saját programjában, a lejátszóban, mindenhol, hogy 5.1. Erre csak a két front szól. De ha tesztelem, akkor körbe megy a zúgás szépen mindegyik hangfalon, ahogy kell. Tehát képes maghajtani mindegyik hangfalat, de egy lejátszóprogrammal sem szól a két front kivételével. Azóta próbálkoztam másik driverekkel, újraraktam rengetegszer, semmi változás. Mi lehet a gyógyír?
el Papi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 13
Sziasztok!
Nekem is ilyen jellegu problemam lenne, a mar emlitett Creative P5800-as konfigot szereztem be, alaplapra integralt realtek hangkartyam van, ami viszi az 5.1-et, de gyakorlatban nem sikerult meg.
Az a furcsa hogy ha beallitom 4csatornasnak a tesztprogiban akkor mar szol a center es a mely de nem ott ahol kellene nekik (a hatsok helyett), a hatsok nem szolnak, az elulsok azok ok. Ha 8csatornasra akkor mar szolnak a hatsok is, de tovabbra is ossze vannak cserelodve mindenfele (+ ugye van ilyenkor 2 ami nem szol hisz nem is szolhat leven csak 6 csatorna van)
Ha beallitom az 5.1-et akkor meg meg az elulsok sem szolnak...
/kabeleket neztem mar, tobbszor is, jo helyre vannak bedugva (legalabbis leiras szerint).
Vkinek esetleg van vmi otlete ennek kikuszobolesere?
Sati 601 Creative Commons License 2005.12.19 0 0 12

Hátt...látom jó régen írtad,de azért legjobb tudásom szerint válaszolok.

Ha jó 5.1-et szeretnél,akkor javasolni tudnám a Genius 5.1 SW Home Theatre-t,mert ár-érték arányban a legprofibb cuccot kaphatod.

Az átalakítóprogiról meg annyit,hogy sztem sehogy sem jó összevissza alakítgatni a jelet,csak leromlik az egész,gondok lesznek a hátsó hangszórókkal,egyszerűen nem éri meg a küszködést...

A legegyszerűbb,ha veszel a gépedbe egy párezer (max.3) forintos 5.1 audio kártyát,és az frankón viszi az egészet.

A kártya +hangszórók,egy kis utánajárással 30ezerből bőven kihozhatók,és garantáltan sok-sok évig gondtalan szórakozást nyújtanak szenvedések nélkül.

Nézz utána alaposan,mert én megjártam a hadak útját,amíg eljutottam  a fent említett konfigurációig...(Jópár 10ezrem bánja a mókát).

 

Üdv

Előzmény: pétya88 (11)
pétya88 Creative Commons License 2005.11.05 0 0 11
udv.

van egy problemam, remelem tudtok segiteni:

van egy 2.0s ősrégi creative soundblaster hangkártyám. A helyzet az, hogy szeretnék venni egy 5.1 hangfalszettet, egesz pontosan ezt: Creative Inspire P5800 5.1

Viszont a kártyámat nem szeretnem még egyenlore lecserélni :)

Hallottam egy olyan progirol, ami a stereo kartyán levo 2 ki- és 1 bemenetét 3 kimenetté "konvertálja" úgy, hogy arra nyugiban racsatlakoztathato 5+1 hangfal.
Ezugyben kernek tanacsot, letezik -e ilyen program, kinek van, hogy mukodik, mi a neve, ingyenes-e.....

Továbbá, ha valakinek van ugyanilyen hangfalszettje, tőle kerdeznem, hogy hogyan csatlakozik ez az 5+1 hangfal a PChez? Hány csatlakozoja van? Mely hangfalak csatlakoztatandóak a subwoofer-hez, melyet kozvetlenul a PChez?

elore is koszonom a segítséget.
udvozlettel
péter
tda7293 Creative Commons License 2005.02.02 0 0 10
Hello!
Ha aztakarod hogy a Center is szóljon akkor párhuzamosan kösd akármeik másik hangszóró jelvezetékével. Magyarul a hangkaridnak vmeiik kimenetébe raksz egy elosztót és a centert is rádugod az első vagy hátsók jelére!
Előzmény: sixty (-)
VFTS'73 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 9

Sziasztok!

Ha valaki itt jár, és látja a problémámat, segítsen pls.

SB Audigy ES (SB0160) drivert keresek, ami jo. Ha valaki használ ilyet, kiprobálta, és ajánlja, akkor segítsen. Előre is köszi.

A meglévő driverrel a problémám, hogy vagy a mai gameket (RBR, CMR2005)támogatja, vagy a zene hallgatást. Valami összeakad benne mindig. De valoszinűbb, hogy csak én vagyok nagyon láma a dologhoz.

Köszi a segítséget.

spacc Creative Commons License 2005.01.10 0 0 8
Ezek szerint jót választottam (bár nem volt két fillér...) Nekem is elötte agy Live' volt, bár sosem hallgattam, csat stereóban
Előzmény: Sati 601 (7)
Sati 601 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 7

Ezzel 2 bibi van:

Az egyik hogy semmit nem változik,ha átállítom,a másik,hogy egyik haveromnál is hasonló cucc van,sőt neki még rosszabb a hangkártyája,és ha valami nem 5.1,csak sztereó,akkor is szól mind az 5 hangszóró,csaképp nem külön csatornákon.

Erre keresek megoldást...

Előzmény: spacc (6)
spacc Creative Commons License 2005.01.09 0 0 6

aranyapám!

Pont erre utaltaltam. Ha valami nem 5+1. akkor marad a 2 csatornás, tehát a kártya kimenetét kell átállítani sima sterejóra!

Előzmény: Sati 601 (5)
Sati 601 Creative Commons License 2005.01.09 0 0 5

Szia!

Igen,a logika pontosan ugyanez...

Be is állítottam,a channal-test is tökéletes.

Még windows audio eszközökben is beállítottam,hogy 5.1.

(A régi alaplapra integrált hangkártyát meg letiltottam az eszközkezelőben.)

De az igazságot még mindíg nem akarja...

Azt már sikerült elérnem,hogy a Powerdvd-ben jól jönnek a dvd-kről a hangok,de a windows media player,a winamp,meg a windvd 6.0 még mindig ezt csinálja.

Nincs valami letölthető plug-in?Vagy driver?(SB LIVE! 5.1 24bit)

De a gyári van felrakva,úgyhogy nem értem ezt az egészet igazán....

Előzmény: spacc (4)
spacc Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4

capture

 

Nálam igy lehet beállitani a kimeneteket, gondolom a többinél is valami hasonló logika szerint műxik a dolog.

Sati 601 Creative Commons License 2005.01.09 0 0 3

Sziasztok!

A topicnyitóhoz hasonló problémám van 5.1-el.

A gáz az,hogy ha valami támogatja az 5.1-et,akkor jó minden.De ha nem akkor nálam csak a 2 első hangszóró szól,de az is csak fura doboz hangon.

Az erősítő bemenetén van egy olyan lyuk hogy front in/or stereo.

Ha ilyenkor kihúzom az összes többit,csak azt az egyet hagyom bent,akkor ismét szépen szól.

Lehet az a gond,hogy az alaplapi hangkártya is fel van telepítve?Vagy rossz a driver az 5.1 hangkártyához?

Már nagyon unom azt a folytonos ki-be dugdosást,ha tud valaki pls segítsen!

pcmatrix Creative Commons License 2004.07.20 0 0 2
www.pcmatrix.gportal.hu  a legjobb netradió 5.1 es hangzásban.
klezzz Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1

Hali!

Kicsit megkésve, de hátha segít:

Winamp/Preferences/Output/directsound/Allow Hardware acceleration

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.15 0 0 0
Remélem nem 0 tanácsot fogsz kapni.
Előzmény: sixty (-)
sixty Creative Commons License 2003.11.15 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

A probléma nem is igazán probléma. Inkább valami tanács kéne. Van egy Genius SW-5.1 Surround Home Theater hangfalrendszerem. PC-re is rá van kötve. Egy Terratec Aureon 5.1 Fun hangkártyára. Ami igazából zavar, az az, hogy nem szól a center hangszoró. Csak ha DVD-t nézek vagy ha mondjuk egy játék támogatja az 5.1-et. Ok az odáig rendben van, hogy nem is kéne, hiszen az mp3-ak és az avi-k nem igazán szólnak 5.1-ben. De hátha van valami jó kis barkács módszer amivel megszólalhat a center is. Esetleg valami plugin vagy valami.
Ebben szeretném a segítségetek kérni. Előre is köszönöm.

60

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!