Keresés

Részletes keresés

Kilakay Creative Commons License 2004.09.14 0 0 37
Es meg a garancias Portocom gepem most halt be....kesz csod a garancam semmit sem er...
ohrana Creative Commons License 2003.11.17 0 0 36
A Portocom Rt. nyilatkozata szerint egy tajvani vállalat magyarországi képviseletének feljelentése alapján folyik az a vizsgálat, melyet immáron három esztendeje végez a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága.
Ez a tajvani cég kb. három éve indított nagy akciót EUban a noteszgépeivel (amik egyébként jók), van itt olyan ország, ahol messze az elsők.

o

Előzmény: özv. Bitera Sándor (34)
ohrana Creative Commons License 2003.11.17 0 0 35
A szart is árul MINDEN cégre elmondható, a HP-től kezdve az IBM-en át mindenkire. (Bocs azoktól, akiknek NEM említettem a nevét.)
Én munkám miatt minden nap 5-10 céggel és termékével találkozom, és nem csak berakom a csomagtartóba, és kiveszem, hanem izmosan használom.
A Portocom gépei a maguk kategóriájában nem voltak jelentősen rosszabbak, mint másoké. Sőt! Volt, hogy vérmes ember márkás noteszgépét asszonyához vágta. A gépen a kijelző kicsit fura lett: szerviz adott valami eszméletlen időpontot (az ár hajmeresztő), talán 4-5-6 hete. De azt tanácsolták, hogyha sürgős (miért venne noteszgépet valaki, ha nagyon ráérős?), akkor MI vigyük ki Bécsbe, mert ők is odaviszik, és kérjük meg a szervizt, hogy csinálják meg gyorsan: ha szépenm kérjük, akkor délutánra kész. Ha van éppen tartalék alkatrész. Ők nem küldik ki, mert nem éri meg, összevárnak pár darabot. De jártam hasonló módon márkás gép tápegységének törött csatlakozójával is: négy hetet kellett rá várni.
Ehhez képest a Portocom helyben javította, cserélte az alkatrészeket, és volt is abból a kevésből raktáron. (Persze, lehet hogy csak szerencsém volt, mert a noteszgép szervizekkel összesen kb. 8× volt kapcsolatom.)
De szart már be nekem neves nyomtató vezérlése, legjobb alaplap, merevlemez - mint ahogy vadonatúj legjobb autó is széteshet. És egy Dacia-tól a vevő mást vár, mint egy Audi-tól.

Az biztos, hogy a Portocom vörös posztó volt a "nagyok" számára. A csalások, egyebek, vagy bebizonyosodnak, vagy sem. Az egész minősítés kérdése: ha a vpop azt mondja valakire, akkor azt mondja. Aztán mire végigmegy a per, a piac már megvan - mondom, figyeljük januárban a bejelentéseket, kik örvendeznek, hogy milyen jó lett az utolsó két hónap. A Portocom egyébként nem kifejezetten az a nagy hiéna volt (?), hiszen talán már nyolc éve is ebből élt, elsőként jelent meg Linux-szal a noteszgépeken, foglalkozott a vevőkkel, nem utánam-az-özönvíz cég volt.

o

Előzmény: bruno954 (23)
özv. Bitera Sándor Creative Commons License 2003.11.17 0 0 34
Eljárás a Portocom vezetői ellen
(2003.02.14 10:14)
Trautmann Balázs

A Vám- és Pénzügyőrség Központi Bűnüldözési Parancsnoksága által folytatott nyomozás eredményeként a Pesti Központi Kerületi Bíróság elrendelte a Portocom négy vezetőjének, köztük Polló Lászlónak az előzetes letartóztatását. A VPKBP által folytatott nyomozás eddig nyilvánosságra hozott adatai szerint több hazai cég importált noteszgépeket, ezekhez alkatrészeket és más számítástechnikai berendezéseket éveken keresztül egy off-shore vállalkozáson keresztül.

A magyar vámosokat a külföldi vámhatóságok értesítették, s ezután állapították meg, hogy a vámkezeléshez hamis adattartalmú számlákat nyújtottak be, ígyl a tényleges vámérték töredékéért vámkezeltették a számítástechnikai berendezéseket. A VPKBP szerint mintegy egy milliárd forintról van szó. A Portocom Rt. nyilatkozata szerint egy tajvani vállalat magyarországi képviseletének feljelentése alapján folyik az a vizsgálat, melyet immáron három esztendeje végez a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága.
A vizsgálat a Portocom értesülései szerint egy notebook alkatrész vásárláshoz kötődik: a feljelentés szerint olyan beszállítótól vásároltak alkatrészeket, aki csökkentett értéken vámkezeltette azokat. Mint a cég nyilatkozatában olvasható, a Portocom most letartóztatott dolgozói semmilyen formában nem kötődtek a beszállító céghez, így nem is dolgoztak neki, illetve semmilyen tisztséget nem töltöttek be a szóban forgó cégnél.
Polló Anna, a Portocom kommunikációs igazgatója a Számítástechnika kérdésére kijelentette: a cég működésében a letartóztatások, illetve maga a vizsgálat nem okoz zavarokat. A VPOP hivatalosan nem kereste meg az üggyel kapcsolatban a Portocomot, így arról sincsen információjuk, hogy pontosan milyen számlákat vizsgál a VPKBP. A cég vezetését ideiglenesen Bölcsfalvi László, a Portocom értékesítési igazgatója vette át.

Geőcze Zoárd Creative Commons License 2003.11.17 0 0 33
Ilyenkor szokom mondani, hogy Apple-t kell venni :-)))
tomp Creative Commons License 2003.11.17 0 0 31

Akkor mégse kevertem?
Megyek aludni :)

Előzmény: tomp (30)
tomp Creative Commons License 2003.11.17 0 0 30

Visszavonva, kevertem egy másik céggel

Előzmény: tomp (28)
tomp Creative Commons License 2003.11.17 0 0 28

A mistral nem valami ruszki ipséé?

Előzmény: YaMo (26)
YaMo Creative Commons License 2003.11.17 0 0 27

söt:

a mentalitás is balkáni a legtöbb üzletben
kb ilyen stílusban beszélnek a vevővel:
"mi a francnak jöttél te be?"
"ide a lóvé-t és tünés!"

és pofátlanul rásózzák az emberre a bóvlit.
nos, ez még nem lenne akkora gáz, de az a baj
hogy túlsok alternatíva nincs. szinte mindenhol
ez van az országban.

YaMo Creative Commons License 2003.11.17 0 0 26

"A példám csak azt illusztrálta, hogy a Portocom azon kívül, hogy csalt a vámmal, még sz.rt is árult. "

szerintem a portocom tipikus példája a minta-magyar
cégeknek. szart árulnak és azt is drágán, mert
2 nap alatt akarnak meggazdagodni. aki minőséget
akar az vásároljon nyugatabbra.

ilyen cég pl a MISTRAL is.

Előzmény: bruno954 (23)
bruno954 Creative Commons License 2003.11.16 0 0 25
Mellesleg csak a fizetős szervizt vette át :-))
Előzmény: bormester (22)
bruno954 Creative Commons License 2003.11.16 0 0 24
Na Qwerty sem jobb a Portocomnál.. Ócsakavasárus az is
Előzmény: bormester (22)
bruno954 Creative Commons License 2003.11.16 0 0 23
Ohrana,

A példám csak azt illusztrálta, hogy a Portocom azon kívül, hogy csalt a vámmal, még sz.rt is árult.
Ez persze nem azt jelenti, hogy a vámmal való csalást támogatnám, csak azt akartam érzékeltetni, hogy senkinek nem szabadna egy pillanatra sem sajnálni őket.
Ami pedig a "multik" megszorongatását illeti: úgy bárki képes olcsón árulni, hogy nem fizet vámot, áfát, adót, stb.. stb.. a multi ilyet nem tudnak tenni (akkor se, ha néha szívesemn tennének)

Előzmény: ohrana (21)
bormester Creative Commons License 2003.11.16 0 0 22
Azt olvastam a minap. hogy a Portocom teljes keszletet, ugyfeleit es szervizeseit atvette a Qwerty.
Előzmény: ohrana (1)
ohrana Creative Commons License 2003.11.16 0 0 21
Azért válasszuk szét a két dolgot: én nem a Portocom gépek minőségéről beszéltem, és tudtommal nem azért kerültek a bűnügyi rovatba, mert lekopott a noteszgépről a festés.
Persze, egy Acer, Dell, HP, Toshiba, Fujitsu-Siemens és társaikkal nehéz versenyezni. De akkor is volt egy cég, egy magyar cég, aki sok évig meg bírta szorongatni a multikat, és NEM azért húzta le a redőnyt, mert elvesztette a vevőit.

o

Előzmény: bruno954 (8)
özv. Bitera Sándor Creative Commons License 2003.11.16 0 0 20
Nálunk a bajtársaknak a DELL jött be, öröm nézni ahogy a Parabellumhoz szokott nehézkes kezükkel, milyen ügyesen passziánszoznak.
tomp Creative Commons License 2003.11.16 0 0 19

egy olyan listát én is szívesen látnék, amiben használható nótbúkok vannak, de sajnos a mélcímem akkor működik, amikor kedve van, külön életet élünk (mint Adrian Mole és a töke).
De egy próbát megér, ha nem pattan vissza, akkor épp megy. (nexus suxx)

Előzmény: bruno954 (17)
bruno954 Creative Commons License 2003.11.16 0 0 17
Tomp,

nem tudok róla.

Egyébként szvsz az egész portocom ügy nem a politika, hanem a gazdasági rendőrség ügye, de mindegy. Magyarországon bevett szokás szerint, ha valakit letartóztat a gazdasági rendőrség az rögvest politikai üldözötté válik :-((

Mellesleg folytathatjuk privátban is..

Előzmény: tomp (16)
tomp Creative Commons License 2003.11.16 0 0 16

Kiváncsi lennék.
Van esetleg egy témába vágó topik? mert ezt a POLITIKÁ-ban trágyálni elég gáz :))

Előzmény: bruno954 (15)
bruno954 Creative Commons License 2003.11.16 0 0 15
tomp,

Az Alba noteszt még nem láttam (belülről), de rövidesen meg kell néznem. Utána beszámoljak róla?

Előzmény: tomp (13)
tomp Creative Commons License 2003.11.16 0 0 14

..de azért kösz :)
Előzmény: bruno954 (12)
tomp Creative Commons License 2003.11.16 0 0 13

Én csak a magyar termékekről kérdeztem, mert úgy tudom, hogy a Gericom, meg az Albacomos, meg a Portocom cuccok szinte tök ugyanazok voltak, valami minimális különbséggel.

Előzmény: bruno954 (12)
bruno954 Creative Commons License 2003.11.16 0 0 12
Tomp,

a gericom is egy kalap sz.r. Tudomásul kell venni, hogy olcsó notesz nincs. Ugyanis a noteszbe való cuccok alapállapotban is kétszeres áruak a normálhoz képest (hűtéshiány, kis méret, viszonylagos rázásállóság stb...). Mailban írd meg a legfőbb szempontjaidat, visszaírok egy litát. Nem dolgozom egyetlen noteszgépes cégnek sem, sőt az ellenkező oldalon állok, ugyanis venni szoktam.

Előzmény: tomp (11)
tomp Creative Commons License 2003.11.16 0 0 11

Akkor ezek szerint a Gericom egy fokkal jobb ?csak mert időszerű lenne valamit beruházni, szintén az ideológiai hadbiselés jegyében :))

Előzmény: bruno954 (10)
bruno954 Creative Commons License 2003.11.16 0 0 10
Bitera bajtárs,

Még ennél is rosszabb a helyzet. Ugyanis ők az FSC alját vették meg, így a különbség több mint 20 százalék...

Előzmény: özv. Bitera Sándor (9)
özv. Bitera Sándor Creative Commons License 2003.11.16 0 0 9
Egyszer a munkásőr bajtársak megbízásából akartam több tucat notebookot vásárolni (a hatékonyabb ideológiai hadviselés érdekében).

Ezért aztán felkerestem a Portocom nevű objektumot. Rövid vizsgálódás után kiderült, hogy ők is a tajvani Uniwill és FSC notebookokat árulják ízléstelen PORTOCOM felirattal mintegy 20%-al drágábban, mint a konkurens.

Az üzlet kapcsán beszéltem egy portocomos hölggyel is, akinek a vezetékneve megegyezik a letartóztatott elnök-vezérigazgató vezetéknevével.

Szóval résen vagyunk. :o))

bruno954 Creative Commons License 2003.11.16 0 0 8
Ohrana,

Azért lenne gáz, mert olyan bóvlit, mint amilyet a Portocom gyártott (remélem, hogy a múltidő örökre megmarad) még nem hordott a hátán a föld.
Csak egy példa: én még lekopott házú noteszgépet nem láttam csak a Portocomnál, merhogy ők még a gép házára is sajnáltak pénzt adni. Egyéb jellemzőkről nem is szólva. Szóval aki Portocomot vett, az a legbóvlibb bóvlit vette, szvsz ár/érték arányban iszonyatosan drágán.

Előzmény: ohrana (4)
hanyadik Creative Commons License 2003.11.16 0 0 7
Ja, mert a mai világban létezhetnek patyolattiszta cégek, mi?

Ébresztő!

A megítélt kártérítésekről meg jobb, ha nem beszélünk...

Előzmény: Törölt nick (6)
naiv Creative Commons License 2003.11.16 0 0 5
Biztos egy konkurens jelentette fel őket, mint az történt a korábbi esetekben is (Albacomp, Soyo, Synergon stb.).

Most a Cisco-nak okoztak bolhacsípés szerű kellemetlenséget, mondván (joggal) az ő képükre írják ki a milliárdos közbeszerzési tendereket. Gondoljuk csak el, mindegy ki szállít Synergon, HP, LNX stb. a Cisco sak jól járhat. Pedig azért ebben a műfajban is ismerünk konkurenciát. Nem csak a MS komoly ellenfele a Linux, A CIsco-nak is számos műszakilag hasonló, vagy jobb paraméterekkel rendelkező műszaki alternatívája van, de pl. a magyar piacon megingathatatlannak látszik a helyzete.

Előzmény: ohrana (1)
ohrana Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4
Ez a gáz. Gondold el, hogy a kormány a Portocom-tól venne noteszgépeket. Már csak a lehetősége is borzongató - egy "nagy"nak. Hogy számol el évzáráskor a tengerentúli főhadiszálláson, hogy a világon mindenhol bent vannak az első négyben, és ott abban a hungriában, vagy hol a csudában, valaki majdnem annyit adott el, mint ők?
Még ha a Portocom tisztázni is tudja magát, 2003 legizmosabb része számára elúszott.

o

Előzmény: Kevin (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!