Keresés

Részletes keresés

Lad+ Creative Commons License 2013.07.02 0 0 169

Kedves Fórumozók!

Eladó az alábbi vadászattal foglalkozó szakmai kötet:

 

Szerk.: Dr. Borzsák Ernő: A hivatásos vadász kézikönyve

Mezőgazdasági Kiadó, Budapest, 1981

 

Jó állapotú kötet, tiszta, fehér lapokkal, ép kötéssel.

Színes és fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, magyarázó rajzokkal gazdagon illusztrált könyv.

A témában ritkaságnak számít a kötet.

 

Másoktól 3500, 6800 Ft és még magasabb árakon szerezhető csak meg.

Nálam: 3300 Ft

 

Elérhetőségem:

hladrian@freemail.hu

limányjár Creative Commons License 2010.10.06 0 0 168
Szervusztok
kferenc Creative Commons License 2004.06.28 0 0 167

Szia!

 

 "a vad valóban az állam tulajdona, de ha jogszerűen elejtik, akkor a vadászatra jogosult tulajdona lesz"

 

Igen, erre sikerült rájönnöm, a vip.gportal-on leirt jogszabályokból.

 

"A vadászat ma már tényleg nem bevételi forrás, inkább szenvedély. Normális embernek nem azon jár az agya, hogy karácsony másnapján hajnalban minusz 8 fokban 4-5 kilométer kergesse a sűrű nádasban a vaddisznókat. Mégis van egy feeling-je, amikor a 2 óra kergetőzés után ott fekszik pár a röfi 40 ember által körülállva. Meg annak is, amikor beszakad a jég és telemegy a csizma jeges vízzel..."

 

Na igen, bárcsak én is már élvezhetném...:) Igaz én a tavaszi,nyári, öszi idöszakokat jobban kedvelem, nincs annyira hideg :)  De addig ugy sem nyugszom amig meg nem tapasztalom...

 

"Szerintem van egy másik praktikus vonatkozása is a vadászjegynek és a fegyvertartási engedélynek. Mehetsz korongot lőni. Ez is egy jó "szellemi" sport..."

 

Ja, ez ugy szintén eszembe jutott, bár a sima céltáblára lövöldözés golyos fegyverrel közelebb áll a szivemhez, nem tudom miért.De lehet ha kiprobálom a skeet-ezést nem tudok majd leakadni róla,kivéve ha elfogy a pénz....de a golyos fegyvereket akkor is jobban szeretem.

(bár még nem probáltam egyiket se,csak légpuskát)

 

 

Üdv!

Előzmény: hosszu (166)
hosszu Creative Commons License 2004.06.28 0 0 166

kferenc:

Annyi pontosítás, hogy a vad valóban az állam tulajdona, de ha jogszerűen elejtik, akkor a vadászatra jogosult tulajdona lesz. A trófea meg az elejtőé. Egy ilyen vadászatra jogosulttal kellene összehaverkodnod. Úgy hívják, hogy vadásztársaság :)))

 

A vadászat ma már tényleg nem bevételi forrás, inkább szenvedély. Normális embernek nem azon jár az agya, hogy karácsony másnapján hajnalban minusz 8 fokban 4-5 kilométer kergesse a sűrű nádasban a vaddisznókat. Mégis van egy feeling-je, amikor a 2 óra kergetőzés után ott fekszik pár a röfi 40 ember által körülállva. Meg annak is, amikor beszakad a jég és telemegy a csizma jeges vízzel...

 

Szerintem van egy másik praktikus vonatkozása is a vadászjegynek és a fegyvertartási engedélynek. Mehetsz korongot lőni. Ez is egy jó "szellemi" sport, van sok fajtája (skeet, trap, parcours, stb.). A céltáblával szemben minden korong és minden célzás (célrakapás) más. Az eredmény pedig látványos, élmény profik szereplését nézni is. Csak vigyázz, mert ha rákapsz (tudok ilyet), egy olcsóbb puska árát akár havonta elpufogtathatod :)))

Előzmény: HUNTERKILLER (159)
kferenc Creative Commons License 2004.06.25 0 0 165
"Hogy összevesztek a kalibereken!!!"

Ja, azt én is néztem!:)

Hogy milyen szakon vagyok...egy kicsit messze kerültem a természettöl,a vadászattol ilyen téren, Egerbe járok programozó matematikusnak.
Az is érdekel, ugy mint a fegyverek, a vadászat,csak ugyebár az utobbi drága mulatság.

De ami késik nem múlik!

Előzmény: HUNTERKILLER (164)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.25 0 0 164
"Az a baj hogy még fiatal vagyok ehez,ezt a keresetre értem,=>tanulok fösulin."-Egy cipőben járunk (én is nappalin)!Csak én dogzok (egy kicsit) mellette.
Írogassál csak bátran Pl a diplomamunkám témáját és némi segítséget nekem S.Zoli (nimrod.hu)szerezte nekem.Nem árt az ismerkedés,ismerettség!

Amúgy nagyon jól kezdted! :-) Kis tapogatózás :-)
Hogy összevesztek a kalibereken!!! :-D

Milyen szakon vagy?

Előzmény: kferenc (160)
kferenc Creative Commons License 2004.06.25 0 0 163
Köszi!
Előzmény: jager (162)
jager Creative Commons License 2004.06.25 0 0 162
Vadászati Információs Portál
www.vip.gportal.hu
Minden vadászattal összefüggö jogszabályt megtalálsz.
Előzmény: kferenc (161)
kferenc Creative Commons License 2004.06.24 0 0 161
Télleg tusz valami helyet a neten ahol fennt vannak a vadászatra vonatkozó törvények?
Pl.,hogy a vad az államé stb.Ez segitene felvilágositani sok dolgot a földtulajdonlással kapcsolatban is gondolom.(mi az "összefüggés" stb)

De még ugy is rákeresek,de hátha tudsz valami jo helyet.

Előzmény: kferenc (160)
kferenc Creative Commons License 2004.06.24 0 0 160
Hali!

Hát igen arra én is rájöttem,h elég drága dolog.
Gondolkodom a vizsga letételén...majd...ha minden összejön,lesz keret stb.

Egyébként fkorei néven vagyok fenn.Egy topicot inditottam, "Kezdök fegyverválasztása" címen, kiváncsi voltam ki mit ajánl stb.

A földdel annyi a baj,h az is pezó...de jo ötlet.
Az a baj hogy még fiatal vagyok ehez,ezt a keresetre értem,=>tanulok fösulin.

Előzmény: HUNTERKILLER (159)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.24 0 0 159
Csak kérdem!Azért érdekel nem vagy-e valami méregzöld provokátor.Mostanában sok az ilyen.

Tudod elég sok a tévhit a vadászattal kapcsolatban. Sokan azt hiszik ,hogy a vadász amit meglő azt hazaviheti és megeheti.De ez nem igaz.A vad az állam tulajdona , ha a vadász kifizeti az árát, elviheti.Egyébként a vadhúst le kell adni az átvevőhelyeken.A vadász tulajdonképpen ingyen munkát végez az államnak," korrekt" társadalmi megvetés közepette. :-)

Én rabsic néven vagyok,voltam benn (a nimrod-os topicoknál).De ott mindenki tudja, mindenkinek a valódi nevét is(meg persze sok a személyes ismerettség is).
Egyébként ez a vadászat dolog elég drága szenvedély.De annyira nem vészes ,veszel pár száz hektár földet és a vadásztársaságok egymást tapossák majd ,hogy lépj be. :-)
És sajnos mostanában egyes vállalkozói körökben népszerű státusszimbólum is.

Ha komolyan gondolod a dolgot tényleg jelentkezz a vip-en vagy a nimrod-on.Biztos lessz környékedbeli vadász aki szívesen elvisz magával vadászni.

Előzmény: kferenc (158)
kferenc Creative Commons License 2004.06.23 0 0 158
Miért?
Előzmény: HUNTERKILLER (157)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.23 0 0 157
A nimrod-os, vip-es fórumokra milyen néven jelentkeztél be?
Előzmény: kferenc (155)
jager Creative Commons License 2004.06.22 0 0 156
Ezt most jól értelmezted!
Így van.
Előzmény: mcpie (154)
kferenc Creative Commons License 2004.06.21 0 0 155
Köszi még egyszer!

Előzmény: hosszu (152)
mcpie Creative Commons License 2004.06.21 0 0 154
Miért, ha valaki pénzért vadászik, (fizet amit kilő, nem csak a tagsági díjat), az nem bérkilövő? :)) (BÉRt fizet, hogy LŐhessen)
Előzmény: jager (151)
jager Creative Commons License 2004.06.21 0 0 153
Amíg nincs saját fegyver, nincs fegyvertartási engedély, tehát nincs kölcsön fegyver! Így ahogy írtad!
Előzmény: hosszu (152)
hosszu Creative Commons License 2004.06.21 0 0 152
jager:
En is igy ertelmeztem. Eszerint viszont amig nincs sajat fegyver, addig ervenyes vizsga ellenere sincs lehetoseg azonos fajtaju idegen fegyverrel vadaszni?

kferenc:
Nagyjabol ugy van, ahogy kezded erteni. Ismeretseg nelkul koltheted a penzedet.
Eddig nem esett szo a dolgok emberi vonatkozasarol, de generacios kulonbsegek, drasztikus vagyoni kulonbsegek es bizony ertelmi kepessegbeli kulonbsegek is konfliktusok okozoi. Az irigyseg es a klikkesedes sajnos nem ritka jelenseg. Tarsasagon belul is kinezik azt, aki az iratlan normaknak nem felel meg.
Ha van kotodesed valamelyik terulethez, akkor ismeroson keresztul jelentkezz be a teli hajtasokra (fegyver nelkul). Ha bedolgozod magad, elobb-utobb - par ev :) - fegyverrel is mehetsz hajtani, addigra mar a teruletet is ismerni fogod.

Előzmény: jager (147)
jager Creative Commons License 2004.06.21 0 0 151
tudod te egyáltalán miröl írsz????
mert az írásod alapján fingod nincs az egészröl
Előzmény: mcpie (149)
mcpie Creative Commons License 2004.06.21 0 0 150
Ezt hívják bérkilövésnek, nem??
Előzmény: kferenc (148)
mcpie Creative Commons License 2004.06.21 0 0 149
Ahhoz sem kell tagnak lenni, hogy valaki legálisan vadászhasson? Elég, ha meghívják?? (És persze van fegyvere, engedélye, vadászjegye, stb.) Ez aztán a belterjes rendszer... Osztán, mire tart a puskát, fődi? Ha meghívnak, vadászok! Hívták mán? Ja, 30 éve utoljára... :)
Előzmény: jager (147)
kferenc Creative Commons License 2004.06.21 0 0 148
Ha nem nagyon van ismerösöm,akkor gondolom gáz van,nincs aki meghívjon,fizethetek a vadászatokért?
Előzmény: jager (147)
jager Creative Commons License 2004.06.21 0 0 147
Téves megállapítás, már évek óta nem kell a társasági tagság a fegyvertartásihoz!

Hosszúnak:
A fegyver átadását tartási engedély meglétéhez köti a jogszabály. Ha van tartási engedély akkor megvannak a feltételek is, tehát ott veszed át a fegyvert ahol éppen akarod.

Kferencnek:
A vendéghívás azt jelenti, hogy ha van egy ismerösöd aki vadászik valahol, Ö meghívhat, ez általában ingyen szokott lenni. Sok társaságban szabályozva van a vendéghívási keret, hallottam olyan helyekröl, ahol a keret kimerítése esetén egy bizonyos összegért lehet vendégjegyet váltani, annak birtokában lehet a vendéget vadásztatni. Természetesen az elejthetö vad faja, és mennyisége szigorúan korlátozva van.

Előzmény: mcpie (145)
kferenc Creative Commons License 2004.06.21 0 0 146
De az jó drága nem?
Előzmény: mcpie (145)
mcpie Creative Commons License 2004.06.21 0 0 145
Legalább egy bérkilövő vadásztársaságban tagnak kell lenned... (Reméljük, hamarosan tényleg a földtulajdonosoké lesz a vadászati jog is, és akkor ez a bekövesedett rendszer felkavarodik kissé.)
Előzmény: kferenc (144)
kferenc Creative Commons License 2004.06.20 0 0 144
Vagy mindenképp kell hogy tag legyek valahol?
Előzmény: kferenc (143)
kferenc Creative Commons License 2004.06.20 0 0 143
Tehát ha nem vagyok társasági tag,elmehetek vendégvadásznak? Ez csak ismerösön keresztül történik(álltalában)? Egy ismerösnek kell meghivni? ( és ez pénzbe nem kerül )

Előzmény: kferenc (142)
kferenc Creative Commons License 2004.06.20 0 0 142
Köszönöm szépen!

Már tisztul a dolog,tisztul..

Köszi!

Előzmény: hosszu (141)
hosszu Creative Commons License 2004.06.20 0 0 141
Az elszamolas egyszeru. A jarulekos koltsegek (szallas, etkezes, teritek, kurtos, stb.) a preparalt trofead grammjat megszorozzak a tarifaval. Kijon egy csillagaszati szam, amit megprobalhatsz otthon letagadni, de ugysem fog sikerulni. :P
Előzmény: kferenc (139)
hosszu Creative Commons License 2004.06.20 0 0 140
Vendegvadasz vendeg, fizeto vadasz berkilovo.

Vadasztarsasagi tagnak lenni tulajdonkeppen hasonlo egy szovetkezeti tagsaghoz. Ez egyfajta vagyon erteku jog, aminek kereskedelmi ertekesitese nem lehetseges, csak a tarsasag reszere. 2007-ben jar le a jelenlegi 15 eves leosztas, ennek megfeleloen a tarsasagok evek ota nem nagyon valtoztatnak tagletszamukon. Ettol elterni (uj tagot felvenni) jopar-szazezer forintert szoktak (nagyvadas teruleten ez akar millio is lehet) es tobbnyire a teruleten talalhato foldtulajdonosokat preferaljak (ne kelljen vadkart fizetni).

Nezzunk egy peldat. Kb. 6000 hektar teruleten (1 ha = 10000 m2) vadaszik kb. 30 ember. Az evente elejtheto nagyvad kvota mondjuk 2-300 darab az ozet, szarvast es vaddisznot is beleertve. Ezt a korabbi kilovesekbol es allomanybecslesbol hozzak ki minden evben pontosan nemre, korcsoportra leosztva. Dunantuli teruleten ebbol kb. 100 darab vaddiszno aminek a fele a teli hajtasok alatt esik, a tobbit lovik lesbol evkozben. A kvota egy resze allomany selejtezes, amikor egy meghatarozott idoszak alatt pl. ozbol parszor 10 gyenge minosegu vadat ki kell loni. Trofeas vadra fizeto vendeget varnak. Ez draga buli, de valamibol elni kell, a 2-3 hivatasos vadaszt es a foldtulajdonsoknak a vadkart is fizetni kell. A jo minosegu trofeas nagyvadat akkor kenytelenek maguk kiloni, ha nincs fizeto vendeg. Ebbol lathato, hogy fejenkent atlag 2-3 nagyvad ha jut evente. Aprovad mas teszta, ott sem korlatlanok a lehetosegek.

A trofea az elejtoe ha jogosan ejtette el (nem idenyen kivul, nem selejt helyett kapitalis), a hust altalaban leadjak. Fejkvota evente max. 60 kg hus vagy ezzel egyenerteku aprovad (kb. kg hus/darab). Szal nem egy nagy uzlet a befektetesert. :))

A fentiekbol kisejlik, hogy ritka kivetelektol eltekintve (hatekonyabb a hajtovadaszat, ha mindenhova jut leallo megfelelo fegyverrel) nincs igazan szukseg tobb puskasra. Ezert hatarozzak meg a vendegvadasztatas eves szamat. Ez penzbe nem kerul, de ha van 10-20 ismerosod es 2-t hivhatsz meg, akkor azt fogod meghivni, aki fontos neked, mondjuk mert vissza fog hivni.

Amiert penzt kernek, az bervadaszat es az csak szerzodeses formaban mehet (mire, hany darab, stb). Ez lehet kulfoldon, de lehet belfoldon is, pl. elmesz valahova az Alfoldre ozbakra vagy tenyesztett facanra. Berkilovonek (tarsasagi tagsaggal nem rendelkezo vadasznak) a meghivason kivul ez marad.

Oreg vadaszok is osszak az eszt, hatha tobbet tudnak a temarol! :))

Előzmény: kferenc (138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!