Keresés

Részletes keresés

halinorbi Creative Commons License 2004.09.30 0 0 53
Akkor ajánlom a Google-t. keresés:"Édes anyanyelvünk program"

Ápr.29. Díjkiiosztó:
http://www.magyarorszag.hu/hirek/kultura/edes20040429.html


Új pályázat kiírása: 2004.09.21.
http://www.magyarorszag.hu/hirek/kultura/edes20040921.html
Előzmény: F. C. King Bastard (52)
F. C. King Bastard Creative Commons License 2004.09.11 0 0 52

Eredmények? Az ember érdekes következtetésekre juthat, ha megpróbál az eredmények és a díjkiosztó nyomába eredni... :-(
Először is: a pályázat átkerült a kultura.hu alatti NKÖM minisztériumi oldalakra. Itt megtalálható a "novellapályázat" szövegű hyperlink, ami - nem mutat sehová, üres.
Jó, mondjuk, hogy már lezárult a pályázat.
Ezután, ha az elsőként említett NKÖM oldalon beírjuk (jobbra fent) a keresőablakba , hogy novella, egy listát kapunk különböző díjkiosztókról, melyek "részletes" szövegű linkjei döntő többségükben azonban szintén nem vezetnek sehova...

Nekem ez bundagyanús... :-(
F. C. King Bastard Creative Commons License 2004.03.01 0 0 50

Itt az ideje, hogy ezt revízió alá vond - miután mégsem pályáztam... :-)

"Nem volt időm." :-)

Előzmény: Törölt nick (49)
F. C. King Bastard Creative Commons License 2004.03.01 0 0 48

"Ünnepélyes eredményhirdetés: 2004. április 29."
F. C. King Bastard Creative Commons License 2003.12.30 0 0 46

Köszönöm.
Reszkessetek, egerek! :-)
Előzmény: Törölt nick (45)
F. C. King Bastard Creative Commons License 2003.12.27 0 0 44
OFF
"Jeligésen kell leadni", az mit jelent?
Nagy borítékba kis borítékban az adataim, mindkét borítékon a jeligével? Így kell?

FCKB
Önjelölt író, pénzéhes disznó

Via Galvani Creative Commons License 2003.12.26 0 0 42
Üdv! Elkerültem. Kiváncsian a programra.
Előzmény: flugi (36)
Timna Creative Commons License 2003.12.26 0 0 41
ezt nem értem, milyen novellát kell írni, miről szóljon? csak úgy novella? akkor írok 10 oldal vicceset háthat nyerek... ez így elég gázos :D
Előzmény: nadamhu (15)
rumci Creative Commons License 2003.12.24 0 0 39
Elvben gesztusértéke lehet. S az maga is lehet irodalmi érték. De Papp Tibor gépi disztichonjaiban sem a géppel generált disztichonok jelentik az irodalmi értéket, hanem a disztichongenerátor maga. Ennek ellenére nem tudom elképzelni, hogy annyira gyenge legyen egy pályázaton a mezőny, hogy gesztusértékkel meg lehessen nyerni, vagy akár az élmezőnybe lehessen kerülni.
Előzmény: bayernmotor (38)
bayernmotor Creative Commons License 2003.12.24 0 0 38
egy szoftver altal generalt szovegnek nulla irodalmi erteke lesz, ugyhogy a palyazatot helybol buktad.
Előzmény: Via Galvani (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.08 0 0 37
Rajta, kíváncsian várom. De marad a játék öröme, mert honorárium nincs - csak ha a program segítségével készült írásommal megnyerném a 10 milliós pályázatot, és ennek esélye 0.
Előzmény: flugi (36)
flugi Creative Commons License 2003.12.08 0 0 36
nem tudom hogy Access-ben mennyire lehet ezt megoldani, azt tudom, hogy meg tudom írni a kódot, és érdekel is a téma.
Előzmény: Törölt nick (35)
flugi Creative Commons License 2003.12.08 0 0 34
elég az, ha a szavakat egy b?víthet? szófajfügg? sorrendfajta-lista alapján teszi egymás mögé? Ha ez elég, akkor nagyon szívesen gyártok neked egy ilyet. Próza kell, vagy vers? :)

(A vers nehéz, mert ragozni nem tudunk a géppel)

Muszáj neked megadni a szavakat? Úgy értem te akarod megadni a szavakat?

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.19 0 0 33
Ha nem te irod a programot, miert csak 10%-ot adsz? :)))))))) 1 ebkent en nem tamogatom az otletedet. Egyszer olvastam a meghokkento mesek cimu sorozatban (asszem) egy ilyesmi regenyt, hogy a pasi keszitet egy gepet, ami novellakat irt. De a vegere mar nem emlekszem (bar a sorozatot ismerve nem lehetett tul vidam). :))))
Előzmény: Via Galvani (-)
rumci Creative Commons License 2003.11.10 0 0 32
OFF
Ha a feltételek éssel kapcsolódnak, akkor én is. Szerencsére a kötött munkaidőt eddig mindig meg tudtam úszni.
ON
Előzmény: Törölt nick (31)
rumci Creative Commons License 2003.11.09 0 0 30
OFF
Szerintem ezek a téziseid Magyarországra aránylag kevéssé állnak. Egy olyan nyelv, amelyben a munka szó a ’kín’ jelentésből ered, nem is termelhet ki mást. Mintha ez lenne az egyik különbség a világ nyugatabbi fele és miköztünk. Én egyébként határozottan munkamániás vagyok, és sosem a pénz motivált abban, hogy valamit elvállaljak, hanem a munka öröme. Szerintem csak sajnálhatod, hogy ezt nem tapasztaltad meg (miként én is sajnálom, hogy például a sport soha semmi örömet nem jelentett nekem); de gondolom, sajnálod is, mert azt mondod, ez hendikep. Valóban az.
ON
Előzmény: Törölt nick (29)
rumci Creative Commons License 2003.11.09 0 0 28
Jól sejtem, hogy az ÉS-nél dolgozol, és némely dolgok bosszantanak?
Előzmény: Törölt nick (27)
rumci Creative Commons License 2003.11.09 0 0 26
Csak on-line néztem, úgy nem volt.
Előzmény: Törölt nick (25)
nadamhu Creative Commons License 2003.11.09 0 0 24
Ez csak megerzes, es nem biztos, csak egy lehetoseg.
Gyermekkoromban en is szerepletem matekversenyeken, meg felvetliztem is az egyetemre; ott sajat erobol ertem el mindent; visszaelest nem is felteteleztem, es nem is volt.

De egy 10 millios !allami! palyazat egy novellara, nekem egy picit gyanus. Tul soknak tunik. Kicsit 'allamfob' lelki alkatom pedig a visszaeles lehetoseget nem zarja ki, tudvan, hogy allambacsinal ez nem ritka dolog.

Előzmény: rumci (23)
rumci Creative Commons License 2003.11.09 0 0 23
Miért kell rögtön lezsírozásra gondolni? Miért nem lehet tisztességes egy zsűri? Lehet, hogy csak túl sok versenyen szerepeltem sikerrel, és tudván, hogy saját erőmből, bunda nélkül, el tudom képzelni, hogy erre másutt is van esély.
Előzmény: nadamhu (20)
Via Galvani Creative Commons License 2003.11.09 0 0 22
Úgy érzem, nem tartozol az un. "irodalmi szakmába", vagy "körbe" (?), de gyanúdban az egész magyar irodalmi közvélemény osztozik, mindenesetre nagy a felháborodás. (Zsír az adu.) Na, jóccakát.
Előzmény: nadamhu (20)
Via Galvani Creative Commons License 2003.11.09 0 0 21
Hú, csak épp megnyitottam, most rumci lehűtött... Alszom rá egyet.
Előzmény: Via Galvani (18)
nadamhu Creative Commons License 2003.11.09 0 0 20
Nem ugy ertem.
Ugy ertem, hogy viszonylag jo novellak sokasaga fog beerkezni egy 10 millios palyazatra. Ha a lezsirozottat valasztjak ki, nem lesz feltuno, mert van annyi szubjektiv elem a valasztasban.
Előzmény: rumci (17)
rumci Creative Commons License 2003.11.09 0 0 19
Mennyi bocs de! Ejnye!
Via Galvani Creative Commons License 2003.11.09 0 0 18
"Csak" Arany János szeretetében vagyok magyar, a szokásokban alig. Tehát a százezerben biztos lehetsz! (Díjam esetén persze). NAgyon köszönöm addig is!
Előzmény: Törölt nick (14)
rumci Creative Commons License 2003.11.09 0 0 17
„mivel teljesen szubjektiv, hogy melyik novella jo, es melyik nem”
Bocs, de mivel végzett magyar nyelv és irodalom szakos előadó vagyok, a szakmám nevében kikérem ezt az állítást magamnak, még akkor is, ha nyelvész lett belőlem.
Előzmény: nadamhu (15)
rumci Creative Commons License 2003.11.09 0 0 16
Bocs, de ennek a programnak semmi köze a kitűzött feladathoz. Van benne tizenöt megírt bekezdés, abból ragad ki néhányat.
Előzmény: Törölt nick (14)
nadamhu Creative Commons License 2003.11.09 0 0 15
vazzeg' telleg'.

Megtalaltam:
http://www.nkom.hu/palyazat/osszes/

illetve
http://www.nkom.hu/ossztart/novella.doc

ezek nem viccelnek. mivel teljesen szubjektiv, hogy melyik novella jo, es melyik nem, gondolom le lesz zsirozva.

Azert palyazok, vegulis lotto szelvenyt is vettem a mult heten.:)

Előzmény: Via Galvani (11)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.09 0 0 14
A költő Nagy Lászlónak ez ment program nélkül is. Még az se volt mindig feltétel, hogy érvényes magyar szó legyen... Persze versbe "könnyebb".

Miért nem írsz inkább egy novellát, és ha azzal nyersz, akkor nem kell risztölni :o)

Na mindegy, százerez forint az ennyi munkáért nem rossz pénz: itt a progid
Kiváncsi vagyok, hogy jó magyar szokás szerint mit találsz ki, hogy ne kelljen fizetned.

Előzmény: Via Galvani (-)
Via Galvani Creative Commons License 2003.11.09 0 0 13
Rumci: a linket megnéztem. Na, ilyesmi kellene, de létező szavakkal. (Szellemes!)
Előzmény: rumci (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!