Keresés

Részletes keresés

Hun G. Creative Commons License 19 órája -2 1 145423

Azt godoltad Bonzait??

kiválódolgozovoltam,a beduinok még vizetsemláttak,énmár pezsgötittam....

Előzmény: triplaharom (145422)
triplaharom Creative Commons License 20 órája -1 0 145422

Kaktusz fát vágtál ott ?

Előzmény: Hun G. (145418)
Hun G. Creative Commons License 23 órája -2 2 145421

Mégegyszer nyomatékosan, a - szolónak.

Mástémárol akorrbeszélgetünk ha nincs idevágótéma.Természetesen ha a topikcéménekmegfelelötéma merülfel,azonnalabbahagyjuk/felföggesztjük  az "idegentémát"

nezavarja a "szakterületrevalo"koncentrálást senkinek.Erröl már beszéltünk ,senkineknevollt ellenvéleménye (üresóráinkbann /nics idevágótéma),mástémárol is beszélgetünk.

Én mindigojandolgokatirok/tanácsolok ,az információ teljespalettáját (pl. a farakás esetében)mely magyaroldalon nemtalálható,(vagy énvagyok hülye megtalálni,akkor elnézést)

megvilágitva a tanács, véleményem hátterét,okát.

Szerintem mégmindigjobb megoldás mint hetekig hónapokik "kihal"a topik ,mintmár többizbenn példavoltrá..

baráti üdv.

Hun G. Creative Commons License 1 napja -2 1 145420

Természetes az adottság szabjameg a hejet..

de azesetbenn is van amit figyelembekellvenni,teraszalattitárolás:Ne érintkezzzen a farakás a fallal,pl.egy rács feszeréles amely néhányzentiméter távolságottart a farakás és a falközött.

A farakás ,föképp a nedvességtartalma rosszattesz a falnak,"dohosodik"átveszi a nedvességet,elszinezödik,még 1 elöny gyorsabbanszárad a fa,hátulisvan  légáramlás.

A terasz alját (ahol a farakásvan)ajánlott leszigetelni..mert ugyebár a nedvességfelfelepárologel,nem teszjót az épitménynek.

és természetesen a farakás minen oldalán légáramlást biztositani,(alul is) néhány cm.-tert.

Előzmény: cyr45 (145419)
cyr45 Creative Commons License 1 napja -3 2 145419

Elvileg jó, amit írtál, de (általában) ott tárolja mindenki ahol tudja, lehetőségei függvényében.

Pl. én lépcső, és terasz alatt, mert ez van, mint adottság! Legfeljebb tovább tart a száradás.

Előzmény: Hun G. (145415)
Hun G. Creative Commons License 1 napja -2 2 145418

nem,csak kiismeremmagam a "faiparbann",a szaharábann favágóvoltam...ha ha

Előzmény: triplaharom (145416)
Hun G. Creative Commons License 1 napja -2 1 145417

A - szolónak.

valami nem helyes???

mindenki ezelvekalapjántárolja a tüzifát???akkor megérdemeltem a -t,nemmondtam ujat.Még is:

nagyrészbenn falmellett,pajtábann stb."légáramlat "leárnyékolva"tárolnak,az egyéb kritéruomok figyelembevételenélkül.

A magyaroldalon (Kapu Hu.)ezirányu tanácsokat nem találtam ,a képeksem bizonyitják a helyestárolást/és elönyeit.

jó estét

triplaharom Creative Commons License 1 napja -1 0 145416

Ez, a te farakásod ?

Előzmény: Hun G. (145415)
Hun G. Creative Commons License 1 napja -1 0 145415

Sokan ,falmellett,"szélárnyakbann"tárolják a tüzifát,helytelen .

Amintirod legalább két év kell a tökéletes, légszáraz állapot eléréséhez,ezt lelehet röviditeni,

a fa nedvessségtartalma "rohasztaja" rontja a fa "minöségét".

Helyes tárolás gyorsitja ,megtartja a fa minöségét.Figyelembekellvenni a szélirányt,és a napsütés minélnagyobbfelületenérje

a tárolt fát,(mindenoldalonlegyen légáramlás)amit sokan nemvesznek figyelembe.

A szélirány ,kelet nyogatfele mutasson, a nyillaljelzett oldal.

Előzmény: cyr45 (145413)
Cseplin8 Creative Commons License 2 napja 0 0 145414

Jól írod,előző években már a korábbi év kitermeléséből hoztak,de ez a módi megszűnt,mert sokan visszatértek a fa fűtésre,és kevés az erdészet tartaléka,igy azonnali vágású fát hoznak. A törzsön van levél,és zöldel,vagyis nyersfa. Aki ilyennel akar az idei szezonba fűteni,sok bosszúság fogja érni. A hasitógép ékje,szószerint kisajtolja a rönk nedvét.Én a kb 25cm átmérőt 4 felé hasitom,kazalba rakom,palatáblákkal fedem,igy talán jobb esélyem van a jövő évi nyár melegén száritani.

Sikerült a totya hajszálrepedését javitanom. Kevertem a vizbe por állagú hűtőtömitő adalékot.Ma reggel nem jött vizcsepp....... Kop-kop .......

Előzmény: cyr45 (145413)
cyr45 Creative Commons License 2 napja -3 0 145413

Szerintem pedig legalább két év kell a tökéletes, légszáraz állapot eléréséhez, egy kevés.

Előzmény: Cseplin8 (145412)
Cseplin8 Creative Commons License 2 napja 0 0 145412

Ha száraz,akkor nincs maró hatás. Én álltalában tavasszal szállitott fát m-ben hasitom,és egy év múlva darabolom. Vagyis,az az optimális,ha minden évben,a következő évi tüzelőt vesszük !!

Előzmény: PETYUS (145411)
PETYUS Creative Commons License 2 napja 0 0 145411

Az a pletyka járja, hogy a cserfa-tüzelés eszi a vasat.

A tapasztalatom nem cáfolja a pletykát.

Előzmény: Cseplin8 (145410)
Cseplin8 Creative Commons License 2 napja 0 0 145410

Én ezt a sorod tartalmát használom  :" Inkább a hagyományos, a rendszer legmagasabb pontja felett elhelyezett tágulási való hozzá." Tehát nyitott rendszert,2"-al indul,a radiátorok leállása 1".

Kb 8éve újitottam fel,ez idő alatt nem fogyott a víz belőle.

Múlt héten gyújtottam be először,ennek harmadik napján , szinte folyt a víz belőle. Este 10-re tudtam csövön teljesen vízteleniteni. A víztáska repedt el a varratnál. Egyébként a kazán nincs elrozsdásodva.

Kb két hete hozták meg a jövő évi cser tüzifám. A 10erdei méter 367e ft szállitással együtt. 2m-es rönkök,van köztük 40cm átmérő is. Szerintem végzek a tél beállta előtt,szerencsés vagyok,mert van hidraulikus hasitóm,ami métert hasit. A "combosab" példányokat kapásból kuglira vágom,de még egy kugli súlya is épp,hogy emelhető !!!

Szerintem is sok az ár,vagy kevés a jövedelem ! De ennek legaláb van kalóriája,hogy a gáz miből van,nem tudni,lényeg,hogy mellette sokann fázni fognak,vagy LESOVÁNYODNAK !!!! Mert kajára már nem fussa !!!

Előzmény: cyr45 (145409)
cyr45 Creative Commons License 2 napja -2 0 145409

Nem kapott esetleg túl nagy nyomást?... Mert azt nem igazán szereti!

Mivel jó nagy a víztere, nem érdemes membrános tágulási tartályt használni hozzá, még nagyot sem, mert úgy előbb-utóbb baj lesz vele. És megbízható feszmérő,+ biztonsági szelep sem árt.

Inkább a hagyományos, a rendszer legmagasabb pontja felett elhelyezett tágulási való hozzá.

A tűzifával kapcsolatosan: Az erdőgazdaságok (akiknél rendelni, és venni lehet a tűzifát) 

mindig erdei m3-ben számolnak, úgy tudom. Ami 1,75 valós m3-nek felel meg.

Még úgy is brutálisan sok a keményfáért a 30 eFt/m3 ár, szerintem!:-((

Főként arra is tekintettel, hogy lehet, hogy ezért az árért még nem is méteres rönköket fogsz kapni,

hanem (konkrét esetről tudok,aki így járt) vegyes hosszúságú, akár 3-5 m.-es darabokat!

Aztán, vidd el, ahogy tudod, a darus autót már neked kell hozni, ha csak az tudja felrakodni...

Előzmény: Cseplin8 (145407)
cyr45 Creative Commons License 2 napja -2 0 145408

Igen, Totya, Kiskunlacházán gyártották. Vagy gyártják is még?

Nálam már a második szolgál, az első kibírt 25 évet. Ami egy lemez kazántól azért nem tossz!

Előzmény: Hun G. (145405)
Cseplin8 Creative Commons License 2 napja -1 0 145407

Végre egy szakértőjelölt........

Elsősorban gratula a munkádat illetően,aki hasonló munkákban jártas........ügyes ember !

A fotóm csak illusztráció,a könyeb elképzelés érdekében. A tegnap előtti munkám hasonló volt,sajnos az egyik táska varrata megrepedt. Ez saját kazánom,ugyanilyen,mit a lenti szürke. Sajnos a gyártók abban az időben figyelmen kivül hagyták a táska belső sarok varratát. A kinti élvarrat,sajnos soványka,mert a táskák oldala mozdul,mint egy harmónika,és ez miatt a varrat elreped.

A kérdésem : Ha a tűztér felőli lemezeket hegesztem,hogy lehet a varratok esetleges hibái után kutakodni ? A küső köpeny értelem szerűen még nincs vissza hegesztve. Vagy,ha vízbefolyás történik,hogy lehet megállapitani a pontos hiba helyszint ?

Ez a fotó egy táska hibáról szól. Két oldalról benyúlva,lehet hegeszteni,sajnos félig vakon,mert a krátert nem látni. Ha megszakitom egy pillanatra az ivet,ekkor látható az izzó kráter ,vagyis látni,hogy nincs benne salak. Ez a fotó dissuval melegitve,vagyis egyértelműen látható a repedés.

A másik gyenge pont a táska alatti lemezduplázás. Ez a rés már egy hét után eltömődik korommal. Ha valaki nedves tüzrevalóval tüzel,ez a rész időelőtt elrozsdásodik.A kegyelemdőfést a táska hajszálrepedése adja meg,mert a víz a két réteg közé szivárog,és csak idő kérdése a bizbefolyás.

Még egy kérdés a 10m3 kormány általi biztositásról. Ez erdei méter,vagy sima mxmxm ? Ezt még sehol nem láttam részletezni,mert nem mindegy !!!

Előzmény: ksanyi52 (145404)
Hun G. Creative Commons License 3 napja 0 0 145406

"300000 forint"  ?????

Előzmény: ksanyi52 (145403)
Hun G. Creative Commons License 3 napja 0 0 145405

Ez egy Totya kazán T.sorozat,szerintem...

Előzmény: ksanyi52 (145404)
ksanyi52 Creative Commons License 3 napja 0 0 145404

Én hasonlót gyártottam, kb 7 éve. 3 tálcával, szalmatüzelésre. 

Előzmény: Cseplin8 (145401)
ksanyi52 Creative Commons License 3 napja -3 0 145403

Dehogy nem, a tűzifa ára is 300000 forint/ m3.

Előzmény: Hun G. (145402)
Hun G. Creative Commons License 3 napja 0 0 145402

Az enirgiahordozokára Téged nem érint..

Előzmény: Cseplin8 (145401)
Cseplin8 Creative Commons License 3 napja -1 0 145401

Ezt a fotót sokan felismerhetik,de a póz ritka. Lenne kérdésem,ha volna lakatos köztünk.

scsabi Creative Commons License 3 napja 0 0 145400

A fogorvosi UV-lámpa így néz ki:

Megjegyzem, aki gyakran dolgozik ilyen anyaggal, annak megéri az orvosi kivitelt venni, márha nem akar idő előtt megvakulni.

Előzmény: schlumberger (145395)
Hun G. Creative Commons License 3 napja 0 0 145399

Igen arra is.Ragasztó keményítéséhez,meggyorsitja a munkát,

a  kötés/varrat 100% ,a felület megmunkálható azonnal.

fojamatoshasználata bizonyosidöután ,látásizavart okoz (káprázik a szemed)

ragasztópatronnal :

https://www.ajandek123.hu/gyorsan-szarado-uv-ragaszto-5-second-fix-e120747.htm

Előzmény: schlumberger (145396)
Qqberci Creative Commons License 3 napja 0 0 145398

Lófogorvos...

Előzmény: triplaharom (145397)
triplaharom Creative Commons License 3 napja -3 0 145397

Akinek elég nagy a pofája ...

schlumberger Creative Commons License 3 napja 0 0 145396

UV-kötésű műgyanta keményítéséhez.

schlumberger Creative Commons License 3 napja 0 0 145395

Fogorvos?

Előzmény: Hun G. (145394)
Hun G. Creative Commons License 3 napja 0 0 145394

"Egypontra öszpontosuló",pontosabban kisfelületre..

Előzmény: Hun G. (145393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!