Keresés

Részletes keresés

kulivonat Creative Commons License 15 perce 0 1 156864

A Hun G. és a Hun G nem ugyanaz! Egy karakter különbség!

Előzmény: Hun G (156855)
triplaharom Creative Commons License 20 perce 0 0 156863

Dehogy is. 

Annak egyik vége hosszú és högyösödő, a másik pedig a baltára hasonlít.

Előzmény: Hun G (156862)
Hun G Creative Commons License 1 órája -1 0 156862

A Te kalapácsod nagyonhasonlit egy salakozókalapácsra..formáját felépitését tekintve,és nem egy kömüveskalapácsra..

 

Előzmény: triplaharom (156858)
Hun G Creative Commons License 1,5 órája -2 1 156861

ha szerinted is kömüveskalapács,miért a szembetünö konstrukció külömbség,amit a   156857-benn irtam..                     
  

olyan formájú kalpács,kömüveskalapács mint a Tied,nem található.

minden kömüveskalapács ütöoldala ,a másodikképen jelezve van kiképezve..  a Tied pont az ellenkezömodon..            


       

Előzmény: triplaharom (156858)
Nyaky Z. Creative Commons License 2 órája 0 5 156860

Azt a következő másodpercben is megtehetted volna. Felesleges ez megengedték-szöveg.

Előzmény: Hun G (156855)
Nyaky Z. Creative Commons License 2 órája 0 0 156859

Elismerésem és köszönet! 

Előzmény: zoppermagnio (156853)
triplaharom Creative Commons License 3 órája 0 0 156858

Köszönöm az alapos elemzést, remek munka.

Valaki hiányolta a nyelét, de abból csak egy kis csutak maradt mög beletörve, ami fenyőfa volt.

A köpű része inkább a könnyebb kerti szerszámokéra hasonlít, talán a jobb irányíthatóság végett.

Használat nyoma nem látható rajta, de szerintem túl könnyű és gyönge volna kőműves kezébe.

Majd leméröm a súlyát is.

Előzmény: zoppermagnio (156853)
Hun G Creative Commons License 4 órája -3 0 156857

szerintem nem!!

a nagykülömbség,triplaharom úr szerszáma ,és egy kömüveskalapácsközött:

a felsörész(a képeken) kiképzése külömbözö.A triplaharom úr szerszámának a  felsörész kiképzése alulrol felfele szükül ,1-sö kép,egy kömüveskalapács felsörésze vagy párhuzamos ,vagy alulrol felfele az átmérönö 2x kép..a Te álltaladküldött kép..

olyan kikébzésü kalapács,kömüveskalapács nem található, mint ami az elsöképen látható..

Előzmény: zoppermagnio (156853)
Hun G Creative Commons License 5 órája 0 0 156856

a tárgynak elektronikához semmiköze,egy mechanikus szerkezet.

feltolható a gomb,kb.5 mm..

2 db.ára :

 

Előzmény: heted7 (156830)
Hun G Creative Commons License 5 órája -4 0 156855

Lehetöségetadtak ujra regisztrálnom,és azonnnal beléphetek,régi hozzészolásaim maradtak.

régi nicknevem;,az uj:..tehát 3 napután megint beléphettem,hozzászolást eszközölhettem...

Előzmény: Már_nem_Laposch_Matschka (156833)
Rollei Creative Commons License 9 órája 0 0 156854

Ez egy szép kalapácsológiai szakdolgozat. Élvezet volt olvasni.

 

Előzmény: zoppermagnio (156853)
zoppermagnio Creative Commons License 10 órája 0 6 156853

akadékoskodnék

 

a posztolt képen nem kőfaragó hanem kőműves kalapács látható

 

A kőfaragók nagyon ritkán használnak éles kalapácsot. hasításhoz éket, faragáshoz pedig vésőt használnak. Már csak azért is, mert ezzel a szerszámmal nem lehet precíziós munkát végezni. Másrészt a széles lapos vég nem fejt ki elég erőt egy kő lerepesztéséhez, a véső keskeny éle vagy hegye szükséges ehhez.

 

Nagyon jellegzetes a lapos él előtti ív. A míves kőműves kalapácsokon látható ilyen, főleg a hagyományos nyugat-európaiakon. A célja, hogy amikor ráütnek a téglára, az ütőerő merőlegesen a téglára hasson amitől a keresztbe repedéshez kisebb ütőerő szükséges. (tégla felezése, harmadolása, csorbítása). ha elképzelitek hogy a téglát egyik tenyérben vízszinteshez közeli helyzetben tartja, a másikkal a tenyerébe (téglára) üt a kalapáccsal, ekkor a két alkar nem párhuzamos, hanem szöget zár be, ezt korrigálja az ív és téglára merőlegesen ható hasító erőt hoz létre. Ez a funkció teljesen kontraproduktív a kőfaragásban ahol a felszínhez közeli hasító erőket alkalmaznak a megmunkáláshoz, sohasem felszínre merőlegeset. Merőleges erő a hasításhoz kell, amihez pedig éket és 5-10kg-os kalapácsot használnak mert az fejt ki elég erőt, egy 1kg-os kalapács nevetséges erőt fejt ki egy kőtömbre.

 

A kőműves kalapács fokának funkciója, hogy apró szöget verjenek vele be a zsínórnak. Azért keskeny mert relatíve apró a szög, lekerekített a sarka hogy ne repessze fel a bőrt, és enyhén íves a lapja hogy a szöget fején találja :) Másik funkciója, hogy a malterban megkogtatják a téglát, amihez nem kell szélesnek lennie. A kőműves kalapácsnak rendszerint minél kisebb súlyúnak kell lennie, mert egyész nap kézben van. ezért rendszerint könnyítések vannak benne, keskeny és kecses ívek. (kivéve lsd: lejjebb).

 

a képen látható egy magyar bádogos és egy francia kőműves kalapács (feje). jól látható az ív az él előtt. (saját tulajdon).

A kőműves kalapács foka íves mert szeg beverésére való, a bádogosé pedig lapos (ennek a típusnak, mert lemez él lehajlítására és a hajlítás/korc lekalapálására való)

a kőműves kalapácsokat rendszerint "csákányszerű" módon szokták nyelezni, azaz a nyél luka a kéz felé szűkül, ezzel megakadályozva hogy lerepüljön a fej. Ezt az eredetileg mutatott képen nem tudtam azonosítani.

 

magyar kőműves kalapács: klasszikusan nálunk igen egyszerű formája van a kőműves kalapácsoknak, ami megmaradt egészen a keleti és nyugati termékek beáramlásáig. A képen nem látható, de a robosztus könnyen elkészíthető kialakítás súlyát azzal korrigálták hogy relatíve kicsi volt a fej mérete.

kép: 1945-ös épületszerkezettani szakkönyvemből fotóztam. Az íves vég szintén szögben van, és szélesebb mint a fej a nyélnél.

 

konkluzió: egy relatíve puha követ faraghat valaki kőműves vagy ahhoz hasonló kalapáccsal, de ez nem faragás inkább darabolás vagy idomítás mert semmiképp nem precíziós faragó munka.

 

p.s: kőfaragó kalapácsot puha anyagból készítik hogy kímélje az izületeket.

 

 

köszöntem

 

 

 

 

Előzmény: triplaharom (156627)
triplaharom Creative Commons License 11 órája 0 0 156852

Amikor K Luk voltál ?

Előzmény: Fülik Jymmy (156851)
Fülik Jymmy Creative Commons License 11 órája -2 1 156851

"Mostanában pedig más névön(valaki 6ására), pont emiatt intéztél kirohanást ellene."

 

Itt egy tévedés lehet, mert Hun G ellen én nem intéztem támadást vagyis kirohanást soha. Senki 6ására.

 

(És ha lehetne a triplahármas írásmódot ne folytassuk. Én is csak a poén kedvéért írtam.)

 

Egyébként én Hun G urat annak ellenére is elfogadom, és tisztelem, hogy gyötrelmes olvasni a magyarságát. Viszont azt gondolom, hogy nála ez inkább pozitívum, mint negatívum. Ezt tudnám árnyalni családi példával, de nem akarom.

 

Egy kis szünetet kérek.

Előzmény: triplaharom (156847)
Nyaky Z. Creative Commons License 12 órája 0 3 156850

Dehogy. 

Ott a magyarázat a156833-ban.

 

(figyi, meglehetősen hosszú időn át dolgoztam a világ minden táján [akár hosszú évtizedek óta] élő, vagy egyenesen ott született magyarokkal, s igen keveset kellett javítanunk írásaikban, tehát engedelmeddel ezt az érvelést lazán körberöhögöm nem fogadom el)

Előzmény: triplaharom (156848)
Fülik Jymmy Creative Commons License 12 órája -2 0 156849

Jól van. Részemről szent a béke. Nem bántalak többet és nem is haragszom rád. Rendicsek?

Előzmény: triplaharom (156847)
triplaharom Creative Commons License 12 órája -2 0 156848

Tudtommal ő néhány évtizede határainkon kívül él, más környezetben.

Lehetségös hogy nem úgy tudja fűzni a szavakat, ahogyan te vagy én, ebből adódhat néha a pontatlan fogalmazása.

Neköm valahogy mindig sikerült eddig kibogozni, mi is a mondandójának lényege.

Előzmény: Nyaky Z. (156846)
triplaharom Creative Commons License 12 órája -3 1 156847

Látod Bancsijácsi, buktad a partit ismét.

Mivel is bomlasztottam én bármit is ?

Azzal hogy nem változtam, nem hajlongtam úgy ahogy éppen a szél fújt ?

Hogy nem váltottam neveket ?

Úgy rémlik, hogy te is az elsők között fogadtad  be Hun urat és mögértően olvastad a néha mögfejtésre váró sorait.

Mostanában pedig más névön(valaki 6ására), pont emiatt intéztél kirohanást ellene.

Az ugatást, pedig möghagyom a kutyáknak.

Előzmény: Fülik Jymmy (156844)
Nyaky Z. Creative Commons License 13 órája -1 1 156846

Ahogy látom, egyikönknek sem ez a baja vele (talán csak neked, ha neked ez jut erről eszedbe - projektálás), hanem ennél az esetnél az, hogy konkrét dolgot állított, ami bizonyítottan nem igaz. 

Előzmény: triplaharom (156843)
MrJones512 Creative Commons License 13 órája 0 1 156845

Mások sokkal több nevükre is tudnak vigyázni.

Előzmény: triplaharom (156843)
Fülik Jymmy Creative Commons License 13 órája -5 2 156844

A tény az, hogy tényleg én nyitottam ezt a topikot több, mint húsz éve. Te idejöttél kb. 2015-ben bomlasztani, de nem voltál te sem sikertelen. Elég jól sikerült neked a bomlasztás.

 

Most megpróbálhatod a triplahárom erődet egy olyan topik nyitásával, ami megy 20 éven át. Persze a bomlasztók nélkül. Aztán megugathatjuk egymást.

 

Érted ezt?

Előzmény: triplaharom (156838)
triplaharom Creative Commons License 14 órája -4 1 156843

Ameddig másoknak sokkal több neve van forgalomban, addig nem érheti szó a háza elejét.

Előzmény: Nyaky Z. (156842)
Nyaky Z. Creative Commons License 14 órája 0 0 156842

A rootolása (belépésre tiltása) miatt jött új nickkel. 

Előzmény: triplaharom (156841)
triplaharom Creative Commons License 14 órája -5 1 156841

De, nem azért lött új neve.

Előzmény: Már_nem_Laposch_Matschka (156840)
Már_nem_Laposch_Matschka Creative Commons License 14 órája -1 5 156840

Azt írta, nem kapott letiltást. Én csak jeleztem, hogy kapott. Csak a következetesség miatt mondom...

Előzmény: triplaharom (156839)
triplaharom Creative Commons License 15 órája -3 1 156839

Mikor is volt ez és mennyi időre szólt ?

Csak a követközötesség miatt kérdöm ...

Előzmény: Már_nem_Laposch_Matschka (156833)
triplaharom Creative Commons License 15 órája -3 3 156838

Köszönöm a szíves marasztalást, ha már több névön is így ragaszkodtok hozzám, csak jól töttem hogy visszatértem ide.

Hapszi-hológus veszött el benned(szöröncsére), akkor fölismerhetöd magad is a benned bujkáló betegségöt, hibát.

Előzmény: Fülik Jymmy (156829)
Már_nem_Laposch_Matschka Creative Commons License 20 órája -1 2 156837

Nincs hát...

Előzmény: Nyaky Z. (156836)
Nyaky Z. Creative Commons License 20 órája -1 4 156836
Előzmény: Már_nem_Laposch_Matschka (156833)
Már_nem_Laposch_Matschka Creative Commons License 20 órája -1 1 156835

Bocsánat: sernyitó! :)

Előzmény: Már_nem_Laposch_Matschka (156834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!