Keresés

Részletes keresés

Fossa Dei Leoni Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25180
Ezt íta a baromarc? Neki egy Fradista senki?
Előzmény: Törölt nick (25176)
Fossa Dei Leoni Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25179
Akkor ne sírjál.
Előzmény: elefantkillah (25177)
IVÓ Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25178

Lisztesre gondolt...

 

Ellenben Márkusnak uyge van köze a Fradihoz...

Előzmény: Törölt nick (25176)
elefantkillah Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25177
mi a fasznak csináljam meg a topikot? meg főleg kinek?

Előzmény: Fossa Dei Leoni (25174)
Fossa Dei Leoni Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25175

alig lehet ráismerni...

 

 

Előzmény: Fossa Dei Leoni (25174)
Fossa Dei Leoni Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25174

csináld meg a topikot. ne sírni járj ide, meg hiányolni a francit (megtalálod máshol).

 

Szégyen, kik hordják ma a Fradi-mezt

 

A spanyolok megérdemelten nyerték az Európa-bajnokságot, mondja Novák Dezső, aki meghatározó tagja volt az egyetlen Eb-érmes magyar futballválogatottnak. Novák egyben minden idők legsikeresebb olimpiai résztvevője is labdarúgóként.

 

Edzőként hiába vezette BL-be a Fradit, elüldözték. De hogyan lett isten Vincze Ottó?

Mint négyévente mindig, az idén is ugyanabban az évben rendezik a labdarúgó Európa-bajnokságot és az olimpiát. Novák Dezső, a Ferencváros egykori labdarúgója, majd edzője mindkettőn sikeres volt, tagja volt az eddigi egyetlen magyar Eb-érmet nyert válogatottnak (1964), és egyúttal minden idők legsikeresebb olimpiai résztvevője, két arany- és egy bronzérmével.

„Ez valószínűleg még így is marad egy darabig, mert hiába vannak túlkorosok, nem valószínű, hogy ugyanazokat hívják vissza 12 évig” – mondta az Indexnek a nemrégiben súlyos betegségen átesett egykori jobbhátvéd.

Novák első olimpiájára még a Haladás játékosaként utazott, de mint mondta, már akkor kereste a Fradi, ahonnan szinte mindenkit ismert a korosztályos válogatottakból. „Ha a focisták aranyat nyertek, annak minden más sportág résztvevője is örült, mert ha nekünk volt, az övék is szebben csillogott” – mondta. Az akkori sikereket elsősorban annak tulajdonítja, hogy a csapat edzője, Lakat Károly támadó szellemben játszatta őket, nem szerette, ha bekkelnek.

„Karcsi bácsi ismert és megbízott bennem, ezért rúgtam a Fradiban és a válogatottban is én a tizenegyeseket” – mondta Novák, aki ennek is köszönheti, hogy Bene Ferenccel együtt ő lett az 1964-es Eb-n a magyar csapat gólkirálya.

Az Eb-bronz ellenére is csak kilencszer szerepelt a nagyválogatottban, miközben ötvenszer ült a kispadon. „Nem vagyok csalódott, az akkori válogatottat az első ötben tartották számon Európában, nem volt egyszerű bekerülni. 28-szor szerepeltem a B-válogatottban, negyvenszer az olimpiai csapatban. Ezek akkoriban még mást jelentettek, mint manapság, nem kísérletezgettek annyit, mint most.”

Csak azt fájlalja, hogy világbajnokságon nem vehetett részt. „Az NDK elleni selejtezőn én is lőttem gólt, így nyertünk 3-2-re. 2-2-vel ők jutottak volna tovább, ennek ellenére a két nappal későbbi 48 fős keretben sem szerepeltem. Igaz, ha kivisznek 66-ban, nem játszhattam volna a 68-as olimpián. Tehát amit itt elvett a sors, azt ott visszaadta.”

Ma nem vállal semmilyen szerepet a labdarúgásban, amióta abbahagyta az edzősködést, eltelt több mint tíz év. Szerinte egészen más már a futball, és úgy véli, 70 évesen nem egészséges egy kispad. "Viták, perek, botrányok vannak, pénztelenség van,(nem szóltak Nováknak, hogy Fradi nem a pénzről szól? pedig ő még játszott is nem csak kintről ugat bele a dolgokba, mint egyesek) a szakmáról szól a legkevésbé a mai edzősködés."

A Fraditól egyébként is szomorúan jött el 12 éve. Hiába szerepelt egy évvel korábban első és eddig egyetlen magyar csapatként a Ferencváros a Bajnokok Ligájában, a következő évben ezt nem sikerült megismételni, és a szurkolók elüldözték őt

„Folyamatosan szidtak, ha öt perc alatt nem rúgtunk gólt, már hülye Novák voltam – mondta. – Nem szerettek, mert nem haverkodtam a szurkolókkal. Amit a szurkolónak tudni kell, azt az újságból megtudja, ami az öltözőben történik, ahhoz semmi köze. Nem rá tartozik, és én sem tartozom nekik beszámolóval. Tettem annyit a Fradiért, hogy ne engedjem meg, hogy 100 vagy 500 ember mocskolódjon. Inkább felálltam, hiába kértek a vezetők a folytatásra.”

Novák úgy véli, egy edző nem attól jó, ha ugrál és kiabál a kispad mellett. Azért van az eligazítás, hogy ott mindent elmondjon. De nem titkolja, kell egy kis szerencse is a sikerhez.

„Ha nemcsak ifijátékosok ülnek mellettem a kispadon, már az első félidőben lecserélem Vincze Ottót Zürichben, a Grasshoppers elleni BL-meccsen. De nem tudtam kit behozni helyette, így a pályán maradt, a második félidőben ragyogóan játszott, lőtt két felejthetetlen gólt. Ha akkor leveszem, ma mindenki arról beszélne, mekkorát égett első BL-meccsén. Így viszont isten lett.”

Az azt követő Ajax elleni 5-1-es vereséget úgy élte meg, mint egy pofonvágást, hiszen a 75 percig jól tartotta magát a Fradi, de a végére összeomlott.

Novák Dezső nem ért egyet azzal, hogy egy edzőt nem kell szeretniük a játékosainak. Csak tisztában kell lenni mindenkinek azzal, hogy amit mond, teszi, hogy mindenkinek jó legyen. Neki is voltak kedvencei, de nem mindig azok, akikre a közönség gondolt. „A jó játékos hangulatember, ha jó kedve van, mindent megcsinál. Egy közepes játékos mindig hozza azt a szintet, amit elvárnak tőle.”

„Nem azt mondom, hogy miattam, de nagyjából az én eltávolításom után kezdődött el az a folyamat a Fradinál, amely mára csúcsosodott ki. Kezdve a Varga Zoltán és Telek közti afférral, egészen a másodosztályban bemutatott középszerűségig.”

„Ezt a mélységet, ahol most van a csapat, nem lehet megmagyarázni. Szégyen, hogy a mostani csapatból ezek a játékosok fel merik venni a Fradi-mezt. Honnan éreznék, mit jelent ez? Annak idején a stadionba belépni megtiszteltetésnek számított, ma meg már bárki szereléshez juthat.”

„Nálunk ugyanaz van, mint külföldön, csak kicsiben. Van egy csomó külföldi vendégjátékos, akikkel már felesleges kísérletezgetni, egy 19 éves fiatallal sokkal jobban megérné” – véli az edző, aki számára érthetetlen, hogy bár a Fradinak mindig híres volt az utánpótlásbázisa, tavaly mégis volt 3-4 olyan korosztályos válogatott, ahol egyetlen zöld-fehér játékos sem szerepelt.

Jelenleg is lejár a Fradi-öregfiúkkal focizni, és szinte minden meccset megnéz a tévében. Látogatja az unokája meccseit is, ennyi a viszonya a labdarúgással.

A nemrég véget ért Európa-bajnokságról elismerően beszélt. Azt mondta, több volt az izgalmas meccs, mint a rossz. Főleg az egyenes kieséses rész tetszett neki, amikor már nem lehetett taktikázni, számolgatni. Megérdemelt a végig kiegyensúlyozott spanyolok győzelme, mondta.

„Meglepetés volt számomra a franciák gyenge szereplése, míg a túloldalon az oroszok okoztak örömöt egészen a spanyolok elleni meccs második félidejéig” – állapította meg Novák Dezső.

Előzmény: elefantkillah (25153)
Fossa Dei Leoni Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25173

kabszi

 

Leszetek, ne aggódj. lakoszt meg a béla már kezdi.)))

Előzmény: kabsz (25171)
kabsz Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25172

Don Pálesz

 

Kérdezd Münnich Ferenctől...ő volt belügyminiszter.

Előzmény: Don Palesz (25170)
kabsz Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25171

Fossa

 

Ebben a holtidényben nem leszünk bajnokok...visszaesés.

 

Hidd el. Mi szurkolók kihasználtuk volna a lehetőséget.

Gondolom ti szurkolók meg feljutottatok volna csont nélkül.

 

...vagy kiharcoltátok volna a kizárás megszüntetését?...na most nem tudom melyik szurkolóról beszélünk:)))

Előzmény: Fossa Dei Leoni (25169)
Don Palesz Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25170
41 évig el volt nyomva a rendőrség?
Előzmény: kabsz (25164)
Fossa Dei Leoni Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25169

kabszi

 

Ha a bajnokság csak a holtszezonról szólna, akkor verhetetlenek lennétek. Azért elég nagy pech, hogy ezt sem tudjátok kihasználni, Fradi nélküli nb1-t.

Előzmény: kabsz (25168)
kabsz Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25168

Fossa

 

Ti sikeresebbek voltatok.

Több dobogós helyezést szereztetek mint bárki. (első, második, harmadik hely).

Elnyomási szinten ez azért nem rossz.

 

Annak fügvényében, hogy most nem is nyomnak el, mégis tudtok dobogón végezni.

Igaz csak a második osztályban.

De dobogó. Becsüljétek meg!

Előzmény: Fossa Dei Leoni (25167)
Fossa Dei Leoni Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25167
Az elnyomott 40 év alatt voltatok a legsikeresebbek. A bajnoki címek több mint felét akkor szereztétek, szegény elnyomottak.
Előzmény: kabsz (25164)
kabsz Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25166

andd

 

Írt egy gyerek.

Nem szar:)) Gremio szurkoló.

Majd mutatok képet.

Háááát:))) Na ez valami:))

Előzmény: Törölt nick (25165)
kabsz Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25164

Látod?

 

Volt akit 5 évig nyomtak el, másokat 41 évig.

 

Lehet akkor bajnoki címeket nyertünk...ma nektek elég a BL igérete is.

 

Gondolom a Kinizsi bronzérmét ti sem tartjátok számon.

Elnyomva a dobogón:))

Előzmény: Nyugdijas_szektor (25163)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25163
Dózsa 1949-1990 (41 év)
Kinizsi 1951-1956 (5 év)

Tényleg ugyanaz.
A legszebb, hogy se a hivatalos honlapotokon, se a Wikipédián egy büdös szó nincs arról, hogy hogyan és miért voltatok 41 évig Dózsa. A bajnoki címek azért ott vannak. Történelemhamisítás újpesti módra :)
Előzmény: kabsz (25135)
Habi Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25162
Ez bizony konnyen lehet,hisz a huhu-rol masoltam.
Előzmény: Törölt nick (25159)
borondylaci Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25161

Ha megegyszer kezdenem,megegyszer az lennek.Kamionos

 

Biztos,hogy nem lett volna inkabb jobb tanulni?

Előzmény: Habi (25121)
borondylaci Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25160

Halloooo

Előzmény: Habi (25121)
Habi Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25158

Mi lett ebbol a "tisztamagyar"csapatbol?

 

Újpest: Dombai - Kincses (Tóth P., 61.), Litauszki, Kiss Z., Yourassowski (Hibó, 46.) - Hullám (Barczi, 46.), Habi (Wilson, 64.), Bogdán (Jucemar, 46.), Hajdú - Tisza (Széki, 55.), Foxi (Szabó B., 69.)
Játszottak még: Gabriel, Parvulescu, L. Florin, S. Florin, Gego, Ciprian...

T0mika Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25157
kabsz

most akkor Dozsistak voltatok,
vagy egymas testet elveztetek az olelkezeskor?

mert nem mindegy...
Előzmény: kabsz (25156)
kabsz Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25156

T0mika

 

Ez megszopás...

Azaz megszoptad:))

Előzmény: T0mika (25154)
T0mika Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25155
-miatt
Előzmény: T0mika (25154)
T0mika Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25154
kabsz

TE szerintem van egy kozos ismerosunk aki meselte, hogy borultatok
egymas nyakaba anno, hogy ti tulajdonkeppen Dozsasok vagytok,
nem Ujpestiek (Ujpestistak).

most akkor ez a megszokas volt a rendorseghez miatt vagy miafasz?
Előzmény: kabsz (25145)
elefantkillah Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25153
kérlek?
nem értem miről beszélsz!

Előzmény: Fossa Dei Leoni (25151)
Fossa Dei Leoni Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25151
Csináld meg a topikot.
Előzmény: elefantkillah (25150)
elefantkillah Creative Commons License 2008.07.06 0 0 25150
vicc ez így. inkább jöjjön vissza az öreg, minthogy azt kelljen olvasgatni, hogy a habi hoyg nyomta fel rpp-t a fő moderátornál....

CSABEE Creative Commons License 2008.07.05 0 0 25149
Szerintem dobj egy mélt ennek a hanke71 gyereknek. Lehet, h már ő sem olvassa. :))
Előzmény: Fossa Dei Leoni (25148)
Fossa Dei Leoni Creative Commons License 2008.07.05 0 0 25148
Kösz. Jó régen írtak bele.)
Előzmény: CSABEE (25147)
CSABEE Creative Commons License 2008.07.05 0 0 25147
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9170913&la=74647650

Előzmény: Fossa Dei Leoni (25146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!