Max,
a te stoppos sünöd azóta se megy ki a fejemből!
Hogy a fenébe alakulhatott ez ki nála?
Mifelénk rengeteg sün járt mindaddig, amig a gazvezeték miatt fel nem ásták a házak előtti vizelvezető árkokat. Volt munkás, aki összeszedte és kivitte őket a mezőre, de nem mindenki volt ilyen...Az első kutyám meg szeretettel gyilkolászta őket. Ha egyet-egyet megkaparintottam tőle, átéjszakázott és megvendégelődött a szobámban, s reggelre utnak engedtem. A gázvezeték óta eltüntek a környékről.
S O S
Szval a Miki sün tele van bolhakkal, es azt irta az itteni szakkönyv, hogy bolhairto szert kene hasznalni, de nem por alakut.
Na jo, spray kene, de mittudomen melyik!!
Van ithon nekem olyan amit a macsekhoz hazsnalunk, azt a nyakara kell a macsnak felvinni, es 3 honapidg hat!
Süninel is hasznalhato?
A neve.
advantage 40
es a bayervitzal gmbh kesziti.
Egy tubusban 0,4 ml oldat van.
Vagy mit kene hasznalni??
Ui Az allatrovosunk tök hülye a temahoz, vagy csak nem akar vele foglakozni! :((
Sziasztok!
Csak most láttam meg ezt a topicot,bár ahogy elnézem nem lehet olyan nagyon régi!:)
Süni témával kapcsolatban nekem is van tapasztalatom!:))
Nyáron fölneveltünk 4 süni tesót!Amikor hozzánk kerültek 1/2 tenyérnyinél kisebbek vtak!:)
Nővérem munkahelyéről hoztuk el őket,mert ott patkányírtás volt,és a szülők,valószínüleg ezért,elpusztultak.Mivel egy autókereskedés parkolójában laktak,nem volt túl biztonságos a dolog,tehát magunkhoz vettük őket!
Építettünk egy kis kenelt a kertben,berendeztük.Először csak tejet ittak(ezt hígitani kellett vízzel,mert hasmenést kapptak!!!),aztán amikor nagyobbak lettek rászoktak a bébipapira(ezt szintén tejjel/vízzel kelltett higítani).A sütőtökös volt a kedvencük!:)A papit minden süni találónak ajánlom!Később kaptak darálthusit!
Aztán augusztus végén elengestük Őket,és néha-néha visszjárnak!
Tüneményesek vtak!:)))
(ez volt az én kis történetem!:)))
yoma:
A sünöknek nagyon nagy a mozgas igenyük, megha nem is ugy neznek ki mint a marathoni tavfutok, több negyzet kilimeter lehet a territoriumuk.
Ott el elnek 4-6 evig, de fogsagban tartva max 2 ev az elettartalmuk. .((
Jol tetted hogy nem az önzesedre hallgattal. :)))
max.
Ezt nemtom, de en is kiszurom öket, es attesekelm öket a biztonsagos oldalra.
Fater is mindig eszre veszi öket. :))
Amugy Miki igen helyes joszag, Peti kicsit nagyobb, de meg nem alszanak, pedig a nagyobbak mar nem jarnak hozzank kis esti kaja potlasra.
Egy itteni allat vedö egylet /mentsük meg a sünöket / kerdesemre azt irtak: hogy kis kajakiegeszitesnek örülnek.
Hat akkor egye fene, sved asztal varta a maszkalo surolokefeket a garazs mögött.
Szaraz, nedves macskatap, es kockazott banan, viz.
Az almat nem szeretik, ott hagytak, de a babanert meg vannak veszve.
Ja, egy kezikönyv azt irta, hogy a kajajukba zabpelyhet, rozs v buza korpat kell keverni kis mennyise4gben, mert ez kell a pocakjuknak.
Na en nagyvonaluan belekevertem, de asszem ezt a kezikönyvet a sünjeim nem olvastak, mert aznap ejjel a macskatap keverve az egeszseges dolgokkal ot maradt.... :((
Kösz! Az első mértékegység használható számomra is, a kismacskás kevésbé:-)) Gyerek korom óta nem volt macskám... Bagirának viszont jól jön, ő macskás:-)) A sünik meg most úgyis nála éles helyzet, nekem eddig csak tanulmány... Azért várom a sünik jelentkezését:-)), de lehet, hogy az idén nem jönnek el hozzánk. Két szomszéddal odébb új akadály van, egy tacskó kan. Meg fognak állni a maszek ovi kertjében, de ott jó helyük lesz.
Hát én azt javallom, hogy naponta egy maréknál többet ne adjál... kpzeld el a hasuk méretét, és max. annak a kétszeresét adjad, többet ne! Ha nem lesznek dagadtra hízva tavaszra az sokkal kisebb baj, mint az, ha tényleg szétdurrannak - sajnos én már jártam így kis sünökkel...:-(((( Adtam nekik jó sok kaját aztán másnap mind meg volt dögölve...:-(((
Nézd mondok egy jobb támpontot: annyit adjál nekik, mint egy kismacskának, de csak naponta egyszer.
Tavaly október végén egy 6 sávos bp-i út,elválasztó zöld mezsgyéjéből mentettünk ki 1 kölyöksünt.Akkora volt,mint 1 kisebb zsömle.Bolhája meg valami töménytelen."Frontlájnozás"után beköltözött az éléskamránkba(magyarul : spejz) 1 beforgácsozott tejesládába.A forgácsból ragyogó barlangot épített.Enyhébb napokon őrült kaparászással adta tudtunkra,hogy éhes,menüje:nyers hús,Whiskas kölyökkonzerv.kicsit megáztatott kölyökkutya táp volt.Mikor jöttek a kemény mínuszok visszavonult,hetekig csönd.Tavasszal aztán április táján,a "táphordó" ember elvitte tanyájára és ott útjára bocsátotta.Kacérkodtam a gondolatal,hogy megtartom Ernőt,mert tüneményes figura volt,de rájöttem,hogy önzőség lenne.Remélem vígan él valahol.Hát ennyi az én átteleltetős sün-sztorim...
Alice!
Meg tudnád mondani, hogy mekkora a nem kipukkadós adag? Mondjuk macskakonzerv gramban, aztán átszámoljuk sajtra, gyümölcsre:-)) Vagy tányér-, kanál méretre...
Köszi Max, rendes volt töled hogy sün temaban kerestel.
A sünök szama mar kettöre növekedett a pinceben.
meg jo hoyg a szen tarolo faladakat nem bontottuk szet, most igy elkülönitve van nekik fejenkent ket-harom negyzetmeter sajat területük.
Karton papirral lett bebopritva a talaj, elötte söpörve.
erre ujsag papir teritvem, majd szemelyre szolo karton lak, az alabb ajanlott szalmaval vagy szaritott füvel .
Enni esznek, mindent amit kapnak, es tenyleg amit az orruk ele raksz az mind eltünik.
Na jo, most mar csak azt kene tudnom, mi az adag amit az orruk ele rakhatok, ugy hogy ne durranjanak szet!
Ja, az almat nem eszik meg, de a kockazott bananal ugy csamcsognak, hoyg elvezet hallgatni.
Pár éve nálunk meghalt egy süni a kertben:(( A kertek alján szoktak közlekedni, ezt a szegényt elkapta a szomszéd kutya. A szukánk ugyan nyüzsgött, hogy menjünk ki vele a kert végébe, mert mutatni akar valamit, de nem láttunk semmit a sötétben, hát behivtuk az ebet:(( Reggel találtuk meg. Ha hiszünk a kutyának, és kiviszünk egy elemlámpát, akkor még élne szegény...
Gyerek és kamaszkoromban sok sünit tartottam (nem egyszerre), egyik pl. olyan nagyon szelíd lett, hogy úgy lehetett simogatni mint egy macskát, szépen hátralapította a tüskéit... és szegénykék nagyon hasznosak, de alig van már életterük. Mindenképpen megérdemlik, hogy átteleltessék őket, a téli álomhoz zsírtartalék kell, és nem mindegyik szerzi ezt meg télire. Olyankor aztán elalszanak, de nem ébrednek fel többet. Ha etetik őket, fagymentes helyen, akkor nem alszanak el.
Sziasztok!
Kösz a tanácsokat!
Bevallom gyerek koromban sokat süniztünk, mert a szomszéd sufnijában laktak, de az kimerült sajt, alma és tej éjszakai felszolgálásában, és csipás szemmel süncsaládséta bámulásában:-))
Jóval később volt egy potyautasom... A Jászberényin dolgoztam több műszakban. Éjjel a buszmegálló mellett rendszeresen megjelent egy süni. Megvárta, hogy valaki fölvegye, és átvigye az út túloldalára, aztán ment tovább a dolgára:-)) Kb egy órát töltött a gyárak körül (gondolom kajálni ment), aztán jött vissza a vasút mellé a váltóház alatti zugba ugyancsak stoppal:-))
Tobbet adj husbol es kemyenytojasbol, de a nyers tojast is szivesen lefetyelik.
Ha a sunik elegge nagyok mar, akkor teleljenek kedvukre, de ha meg fiatalok (sunoknel ez elofordul) akkor nem biztos hogy a teli fagyokat tulelik, szal futott hely kell nekik, ahogyan azt mar elottem megirtak....
A konzerv macskatap is jo nekik, a kutyatap mar kevesse, de azt is megeszik....
Keress egy olyan helyiséget, ami télen fagymentes. Vegyél az állatboltban alomfüvet, (ez gyakorlatilag egy zacskó szalma...) csinálj neki egy sarkot amit ezzel beborítasz. Naponta adjál neki egy kis tálkában mindenfélét, gyakorlatilag zöldséget, gyümölcsöt, sajtot, húst keménytojást, ugyanúgy eszik, mint az ember. De ne túl sokat, mert a sün olyan, hogy annyit eszik amennyi előtte van, aztán szétpukkad (nem vicc!). Lehetőleg ne a lakásban tartsad, mert éjszaka meg fogsz bolondulni, egész éjszaka trappol, a sün éjszakai állat. Időpnként takaríts ki, mert ürít is rendesen..
Garázs, pince, tároló, ilyesmi kiválóan megfelel a célnak. Ha nem érte el a 80 dekás súlyt, úgyis elpusztul a télen... tavasszal engedd el valami jó elhagyott területen.