Keresés

Részletes keresés

szajko77 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 134

Sziasztok!

Hátha vki néz még a topikot...

2010-ben mindez hogyan néz ki?

Nálunk  aférjem van Gyeden, most még, cserépkályha éítő tanfolymar menne.Iskolával kell beszélni,munkaügyi központtal,vagy kvel?

 

redboat Creative Commons License 2008.11.10 0 0 133
Igen, új jogviszony esetében már sajna nem jár, csak pluszpont a felvételinél, bár távos állami finanszírozás nemigen van, a nappali meg nemigazán jó a kismamáknak...
Ez van, mi 30% költségtérítés kedvezményt adunk minden képzésünkön.
http://www.eco.u-szeged.hu/felvetelizoknek/kepzeseink.html
Előzmény: andixka (129)
hkitti Creative Commons License 2008.09.17 0 0 132
Szia!
Köszi a választ!
Most azt mondták, hogy mivel eddig nem költségtérítéses képzésben voltam, ezért rám nem vonatkozik a tandíjmentesség. Az igazság az, hogy eddig azért nem kellett fizetnem, mivel a második tanári szakon szintén mentességet élveztem. Ezek szerint tényleg kell most már fizetnem?
Köszi!
Kitti
Socuka Creative Commons License 2008.09.07 0 0 131
Én sajna nem tudok arról, hogy ez megváltozott volna......Neked van új infód azóta esetleg?
Előzmény: zsula11 (130)
zsula11 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 130

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Szeretnék az átképző központan szeptemberben induló nyelvtanfolyamra jelentkezni.Mivel gyesen vagyok úgy tudom ingyenes a képzés.Jelentkeztem is de az ÉRÁKTÓL felhívtak,hogy törvény szerint gyes alatt csak heti 20 órában lehet tanulni,ezek a tanfolyamok viszont 30 órásak.Én úgy tudom ez csak régen volt így és ez a törvény már módosult.Ki tudna nekem ebben felvilágosítást adni vagy hová lehet fordúlni?Köszönöm a segítséget.

andixka Creative Commons License 2008.05.17 0 0 129
Tudomásom szerint megszűnt (csak "kifutó rendszerben" él még).
Ha visszaolvasol, találsz tv-i hivatkozásokat is emlékeim szerint...
Előzmény: kireti (128)
kireti Creative Commons License 2008.05.14 0 0 128
Sziasztok!

Másoddiplomás képzésre szeretnék menni szeptembertől. Jelenleg itthon vagyok gyed-en 7 hónapos kislányommal. Kapok tandíjmentességet???
Köszi a választ előre is
Sárgarózsa71 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 127

Szia!

 

Hát én csak a törvény 3 pontját látom amiben nincs ez benne, én sem értek túlságosan hozzá, csak a saját magam okán kellett előkeresnem, és az én sulimban is ezt a 2007. szept. 1.-i törvényről adtak papírt és ez alapján bírálnak el.

 

Üdv.

Előzmény: andixka (126)
andixka Creative Commons License 2008.03.28 0 0 126
Viszont én úgy tudom, hogy 2006. dec. 31. előtt is "ilyen" státuszban kellett lenni: értem ezalatt a tandíjmentességet tgyás/gyed/gyes/gyet miatt. Az előtte létesített hallgatói jogviszony magában nem elég sajnos.
Előzmény: Sárgarózsa71 (125)
Sárgarózsa71 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 125

 

Szia!

 

Az alábbi hozzászólásban három pont van amit a törvényben 2007.augusztusi hatállyal él.

1. 2006 dec.31 előtt létesített hallgatói jogviszony  (ezt ha jól olvasom teljesítetted.)

2. Még GYES, GYED, TGYÁS valamelyikén vagy az első napon( gondolom ez is így van)

3. 2007. Szeptember 1-én is gyes, gyed, tgyás-on voltál. ( gondolom ez is így van)

 

Van még olyan, hogy nem lehet közben szüneteltetni a gyes,gyed, tgyást, Vagy csak bizonyos ideig, (talán 10 félév) finanszírozzák, illetve csak az első diplomát,  de ha semmi ilyen nincs akkor elméletileg térítésmentes vagy. A törvény az alábbi hozzászólásban bemásolva, de az oktatási minisztérium honlapján is fent van.

 

Ha tudtam segíteni akkor örülök, ha kérdésed van még írj próbálok segíteni.

 

Üdv.

 

 

Előzmény: hkitti (124)
hkitti Creative Commons License 2008.03.24 0 0 124
Sziasztok!
Én 2007. március 22-én szültem, és már 4 éve járok az egyetemre. A következő félévtől már fizetnem kellene, azt mondták az egyetemen, csak akkor kapnék tandíjmentességet, ha 2006. dec. 31. előtt szültem volna. Ezt még 2007. szeptemberben mondták. Ez igaz? (Nem volt időm visszaolvasni, ha kiderült volna az előzményekből, akkor bocs!)
Köszi!
Kitti
Sárgarózsa71 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 123

Sziasztok!

 

Most néztem jobban utána a dolgoknak és a következő törvény van érvényben most a kismamák támogatásáról.

 

 

 

Ez volt:

 

A 2006. december 1-je előtt hallgatói jogviszonyt létesítő költségtérítéses képzésben részt vevő, az adott félév (oktatási időszak) első napján terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülő hallgató esetében költségtérítés fizetési kötelezettség nem állapítható meg. (33. § (1) bek. a) pont)

 

 

Ez lett belőle:

2007. augusztus 1-én azonban a fent említett rendelet hatályon kívül helyezésével egyidejűleg hatályba lépett a felsőoktatásban részt vevő hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló új Kormány rendelet, amely azóta már egy alkalommal módosításra is került. E jogszabálynak a 2007. szeptember 1-jén hatályos verziója szerint egy adott szakon, szakképzésben folytatott tanulmányok idején a költségtérítés fizetésére vonatkozó kötelezettsége alól az a hallgató mentesül, aki

3.1. 2006. december 31-e előtt létesített hallgatói jogviszonyt és
3.2. költségtérítéses képzésben vett részt és az adott félév (oktatási időszak) első napján terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesült és
3.3. a rendelet hatályba lépésének napján is eleget tesz a 3.2. pontban előírt feltételnek.

 

Tehát ezzel még szűkebbre vették a térítésmentesek számát, hiszen aki később lett kismama az már nem térítésmentességet, csak aki 2007. szept. 1.-én már az volt.

 

No comment.

 

 

 

Lovászi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 121
Nem tandíj ügyben vagyok képben, hanem a felnőttképzésben, ha már azt gyűröm 12 éve...

Amit Te kérdezel, az felsőoktatás, és drága kormányunk tavaly eltörölte a GYES-GYED-GYET alatt járó tandíjmentességet, szóval mindenképpen fizetned kell. (Azok tanulhatnak továbbra is tandíjmentesen, akik előbb kezdték meg a tanulmányaikat mint ahogy ez a módosítás bekövetkezett, vagyis aki mondjuk 2006 őszén kezdett, az már tandíjmentes maradhat végig, de a felsőoktatási intézmény jóindulatán múlik...)
Előzmény: Törölt nick (119)
rotkellok Creative Commons License 2008.01.09 0 0 118

Köszönöm a választ!

 

A képzőintézmény azt monda, nem tudja, hogy kell e, de inkább fizessek...

ezért érdeklödök, de elmultam 23 és nem ez az első szakmám, igy valószínű fizetnem kell...

Mégegyszer köszönöm a választ.

 

Ildi

Előzmény: Lovászi (117)
Lovászi Creative Commons License 2008.01.08 0 0 117
Ha már tanulsz, a képzőintézmény biztosan tájékoztatott...

Akkor tudsz tandíjmentesen tanulni, ha a képzőintézmény ún. iskolarendszerű képzés keretében szervezi a tanfolyamot, az ugyanis nem "klasszikus" felnőttképzés. Erre csak akkor van lehetőséged, ha 23 év alatti vagy, és első szakmád lesz.

Ha már elmúltál 23 éves, akkor marad a sima felnőttképzés, ahol valószínűleg nincs ingyenes tanfolyam, mert a kozmetikus nem számít hiányszakmának. (Hiányszakmák esetében - régiónként határozták meg ezek listáját - lehet tandíjmentesen tanulni a Lépe egyet előre! úniós program keretében.)
Előzmény: rotkellok (116)
rotkellok Creative Commons License 2008.01.08 0 0 116

Sziasztok!

 

Kérdezni szeretném, hogy ha jelenleg TGYÁS-on vagyok, és felnőtképzés keretében kozmetikusnak tanulok a 2 éves okj-s iskolaképzésben, kell e tandíjat fizetnem?

 

Ha valaki tudja előre is köszönöm a válaszát.

 

Ildi

ciromka1 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 115

 

 

 

   SZIASZTOK!

 

   TUDNA-E VALAKI SEGÍTENI, ÉRDEKLŐDNÉK, HOGY SZEPTEMBER 28-IG GYES-EN VAGYOK KISLÁNYOMMAL,DE MOST LESZEK 3. ÉVES FŐISKOLÁS. KELL E TANDÍJAT FIZETNEM ERRE A FÉLÉVRE?

  ELŐRE IS KÖSZI A VÁLASZT, ZSUZSA

erixa Creative Commons License 2007.05.30 0 0 114
Köszönöm a választ. Amint látom elég reménytelennek tűnik a dolog, mindenestre egy telefont megér.
Előzmény: andixka (113)
andixka Creative Commons License 2007.05.29 0 0 113

Elvileg (az én értelmezésem szerint) nem. :-(

Amennyire én értettem (feltéve, hogy az évhalasztás már eleve hallgatói jogviszonynak számít), csak akkor lehetnél tandíjmentes, ha már akkor is (a halsztás kérvényezésekor) tgyáson/gyeden/gyesen lettél volna.

Viszont mivel én is csak annyira értek ehhez, mint te, kérdezz rá a főiskolán, hogy a gyedre való tekintettel lehetsz-e mentes, vagy a felvi.hu-n is tudnak rá válaszolni emlékeim szerint.

Előzmény: erixa (112)
erixa Creative Commons License 2007.05.29 0 0 112
Az alábbi dologban kérném a segítségeteket. Tavaly jelentkeztem főiskolára, de szeptemberben nem kezdtem el a félévet, halasztottam. Ha időközben gyeden leszek, nem lesz rám érvényes a tandíjmentesség? Előre is köszönöm a választ.
andixka Creative Commons License 2007.05.26 0 0 111

Szia Az egy másik topik:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766&la=67657268

Másold be oda, mert ezt nem hiszem, hogy olvassa Szakbarbár. :-)))

Előzmény: Ivett6 (110)
Ivett6 Creative Commons License 2007.05.26 0 0 110
Szia Szakbarbár,

a következő kérdésem lenne a tgyás számításával kapcsolatban: ha azt szeretném, hogy a 2007-es évem legyen a számítás alapja, hogy tervezzünk. Meg kell, hogy legyen 2008-ban a 180 napon- ez lehet táppénz is, avagy az lenne megfelelő, ha nem lenne meg a 180, vagyis max. májusban (vagy előtte) szülnék?


ha megvan a 180 napom- ez lehet táppénz is?- akkor már mindenképp 2008-at veszik alapul, vagy így is a szülést megelőző év teljes összege a mérvadó?

A gyed megállapításának ugyanaz lesz az alapja?

Segítségedet elére is kösziSzia Win,

a következő kérdésem lenne a tgyás számításával kapcsolatban: ha azt szeretném, hogy a 2007-es évem legyen a számítás alapja, hogy tervezzünk. Meg kell, hogy legyen 2008-ban a 180 napon- ez lehet táppénz is, avagy az lenne megfelelő, ha nem lenne meg a 180, vagyis max. májusban (vagy előtte) szülnék?


ha megvan a 180 napom- ez lehet táppénz is?- akkor már mindenképp 2008-at veszik alapul, vagy így is a szülést megelőző év teljes összege a mérvadó?

A gyed megállapításának ugyanaz lesz az alapja?

Segítségedet elére is köszi
BankiTimi Creative Commons License 2007.01.30 0 0 109
Amikor én a második babámat szültem 2001. febr. 28-án, bent tanultam a szülés után a kórházban, mert rá két hétre volt a közgáz szigorlatom. A nagyobbik pont másfél éves volt akkor. A harmadik babám 2005.dec.29-én született és én dec. 5-én államvizsgáztam:) Szóval meg lehet csinálni, csak előre kell tanulni kicsit. Hát megmondom őszintén jobb, mint halasztani. Én 2006. jan-szept-ig nem tanultam, de már nyár elején úgy döntöttem megyek posztgrad. képzésre, mert kellett valami plusz:)Szóval szept-től újra tanulok...és milyen szerencsém van...mert így ingyen:) Mindannyiótoknak csak azt tudom tanácsolni, nyugodtan tanuljatok, mert  az első 2-3 hónap ugyan gáz, de utána már nem olyan nehéz. Dobrilla: szerintem a 2 év korkülönbség pont jó..és csak rajtad műlik, hogy le tudsz-e vizsgázni...kitartás és gratula a kicsihez!
Előzmény: dobrila (108)
dobrila Creative Commons License 2007.01.26 0 0 108
Megnézetem az egyetem működési szabályzatát és ott azt találtam, hogy az előírt képzési időt (akkor mégis van ilyen) meghaladó, két félévben nem (!) állapítható meg költésgtérítés fizetése a GYED-en lévőknek. Tehát mivel már egy évet halsztottam, sajna nem fér bele még egy. (Pedig akkor is gyereket szültem, nem nyaraltam...) Nem kockáztathatom meg, hogy esetleg fizetős legyen a vége, hiszen súlyos pénzekről van szó!
Ennyit sikerült megtudnom, szép lesz: május végére várom a kicsit a másik kétéves mellé, és közben készülhetek a vizsgákra. Persze azért Anyukák tanuljunk és szüljünk is, így szép az élet! Abban reménykedem, hogy pár vizsgát előre tudok hozni, próbálok majd a tanárokkal is beszélni.
Andixka: Ha esetleg neked is felmerül hasonló kérdés, javaslom, hogy nézd meg az egyetem működési/ vizsga szabályzatát, kissé jogi nyelvű és elég vaskos olvasmány, de abban benne kell lennie ezeknek a válaszoknak.
Sziasztok!
Előzmény: andixka (107)
andixka Creative Commons License 2007.01.25 0 0 107

Én úgy tudom, hogy az elején van elvileg egy olyan, hogy a végzés várható éve pl.2010. Ha ez a halsztás miatt mondjuk 2011-re tolódik, akkor arra az egyre már kell fizetni. :-(((

Egyébként meg próbáld megkérdezni a felvi.hu-n. Ott azért jobban tudják, mint esetleg itt mi. (Azért majd írd légyszi meg, mit találtál. Köszi. :-) Remélem, én tudom rosszul.)

Én az ELTE-n vagyok estis, úgyhogy az is elég hagyományosnak számít...

Előzmény: dobrila (106)
dobrila Creative Commons License 2007.01.25 0 0 106
Ezt már én is hallottam, de nálunk nem hosszabbodik meg a képzési idő a halasztás miatt. Szerintem ez olyan típusú iskolákra vonatkozik, ami ciklusos rendszerben oktat. Én hagyományos iskolába járok, évfolyamok vannak és ha egy évet kihagyok akkor az eggyel alattam járók közé csöppenek. Ezek alapján szerintem nem végzek én semmivel sem később, illetve erről még nem hallottam, hogy ilyenkor kéne fizetni...
(Ha már elvégeztem a sulit, akkor nekik szerintem édes-mindegy, hogy mennyi év alatt, a félév elején vagy én fizettem be a tandíjat, vagy most már a minisztériumtól megkapják.) Rosszul gondolom?
Sajna nálunk azt sem lehet csinálni, hogy kevesebb tárgyat veszek fel vagy áttolom következő félévre, mert nem kreditrendszerű a képzésem. Levelezőre járok egyébként.
Előzmény: andixka (103)
andixka Creative Commons License 2007.01.25 0 0 105
Megszakítás után, hogy közben tandíjas lettél, újra már nem. :-(((
Előzmény: Benkri (104)
Benkri Creative Commons License 2007.01.25 0 0 104

Sziasztok!

 

Én a SzE-re járok távoktatáson. Gyes-sel kezdtem a 2005-6 évet és azóta is azon vagyok. Most tervezzük a harmadik babát, de ha összejön is, akkor is   szeptember elején nem esem a tandíjmentességbe. Most akkor , ha közben születik egy gyerek és ismét gyed/gyesen leszek, akkor megint jár a tandíjmentesség a köv. tavaszi (2008) félévtől? Niki

andixka Creative Commons License 2007.01.25 0 0 103

Elvileg jár, de én meg úgy tudom (különböző forrásokból), hogy ha halasztasz, akkor amennyivel meghosszabbodik a tanulmányi idő, arra már fizetni kell. (Akkor is, ha még gyesen vagy.)

Én áprilisra várom a második babám, és a halsztás nem nagyon merült eddig fel. (Illetve épp tegnap, mert kiderült, hogy amikor be kell járnom, a férjemnek is akkor lennének az órái... :-( )

Előzmény: dobrila (100)
kampala Creative Commons License 2007.01.25 0 0 102
dobrila,
Nem írtad, hogy hova jársz, de nem tudsz esetleg kevesebb tárgyat felvenni erre a szemeszterre? Én távoktatásra járok. Itt simán meg lehet csinálni, hogy kevesebb tárgyat veszek fel, v. azt is, hogy fölveszek olyan tárgyakat amik majd csak a köv. szemeszterben lesznek.
Előzmény: dobrila (100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!