Keresés

Részletes keresés

posthero Creative Commons License 2010.02.13 0 0 212
szívesen. rá kell kérdezni.
Előzmény: KTa (211)
KTa Creative Commons License 2010.02.13 0 0 211
Köszönöm a segítséget. Már figyelem ezeket. Csak kevés az, ahol fel van tüntetve Magyarországra a posta.
Előzmény: posthero (210)
posthero Creative Commons License 2010.02.12 0 0 210
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=olympus+c+4000&_frs=1&_trksid=p3286.c0.m359
Előzmény: KTa (209)
KTa Creative Commons License 2010.02.08 0 0 209
1 eur, de hogy mennyiért kel majd el?
A németek csak németországba szállítanak. Nem írom le a véleményem róluk...
Előzmény: posthero (208)
posthero Creative Commons License 2010.02.07 0 0 208
árakról fogalmam sincs. ebay mit mond?
Előzmény: KTa (207)
KTa Creative Commons License 2010.02.07 0 0 207
Most nézegetem az árakat pár napja, amióta kinyiffant. Van ajánlatod?
Előzmény: posthero (206)
posthero Creative Commons License 2010.02.06 0 0 206
mennyit szánsz egy hibátlan, megkímélt példányra?
Előzmény: KTa (205)
KTa Creative Commons License 2010.02.06 0 0 205
Szeretnék egy ilyen fényképezőgépet venni. Az enyém tönkrement, de jó makró feltétjeim vannak hozzá, amit használni szeretnék. Tulajdonképpen más is jó lenne, amihez 41 mm-es tubust ill. előtét lencsét lehet csatlakoztatni.
sziwacs7 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 204
A vaku állvány és a kábel együtt 25e Ft
Ha megrendeled az olympusnál Br 47e és várhatsz rá egy hónapot.
Zsír új a darab, dobozzal együtt.
Ha érdekel, a mailom publikus!
Előzmény: posthero (203)
posthero Creative Commons License 2007.01.04 0 0 203
a vakuállvány és a kábel mennyi lenne?
Előzmény: sziwacs7 (202)
sziwacs7 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 202
ELADÓ:
Olympus c-4000 zoom, csúcskompakt gépem, hozzá egy közgyűrű, valamint egy nagylátószüg előtét.

Továbbá: eredeti olympus flbk-01 vaku állvány és fl-cb 01 szinkron kábel mellyel külső TTL vakut (a beépített mellett vagy helyett) lehet használni fl-20, vagy fl-40-es stb... modelt.

Mindenhez gyári csomagolás, géphez magyar használati (jó vastag, mint egy tankönyv :-) )

A gép egyébként full manuálban is használható, panoráma fotó funkció stb...
F/2.8, 3x optikai zoom, benne egy 128 Mb-os SM kártya, szintén gyári+egy 16Mb-os.

Váltottam dslr-re, ezért adom el, fájó szívvel!

http://www.steves-digicams.com/2002_reviews/c4000.html
sziwacs7 kukac freemail.hu
Facsi Creative Commons License 2005.12.28 0 0 201

Sziasztok! Pár hónapos, karcmentes TCON-17 1,7x tele objektívemet eladnám dobozában.

Ára 23.000 Ft. lekton@tvnetwork.hu

garagesale Creative Commons License 2005.11.08 0 0 200

Eladó BOWER 41-37 előtét tubus 5e irányáron.

Ajánlatokat mélben a gragesale kukac vipmail pötty hu -ra

BOWER

Ewergo Creative Commons License 2005.01.12 0 0 199

Üdv mindenkinek!

A panorama kép készitésröl asszem már volt szó. A 3D kép készités is ismerös sokaknak gondolom.  De most kombinálnám a kettöt.: 3D-s panorama kép.

Valaki gondolt már erre? megoldható vagy készitett is ilyet?  Az elökészületekre lennék kiváncsi.

Köszi!

miczo Creative Commons License 2004.10.25 0 0 198
Szia! Hogy a fedes normalisan osszejojjon annak csak ket titka van: 1: allvanyrol kell loni, nehogy elmonzduljon, 2: kivono modban kell a layereket egymas folott toszogatni. Amikor a legsotetebb, akkor van egymason a ket kep.
Előzmény: posthero (197)
posthero Creative Commons License 2004.10.25 0 0 197

szia Miczo!

én a banánfám új hajtását akartam megmakrózni hétvégén IR szűrővel. hát nem jártam sikerrel. akárhogy is világítottam, a 16 sec nem volt elég. ráadásul a lámpáktól kicsit megfeketedett szegény növény levele. asszem nem kínzom tovább...

a több kép egymásra leírásod jó, már próbáltam csak sosem sikerült beállítani a fedéseket normálisan. de még próbálkozom majd.

miczo Creative Commons License 2004.10.25 0 0 196
Szia Posthero! FF negativval en is szorakoztam, Roll filmet makroztam be a c4000-el. Tanulsagos dolog. Erdemes 5.6-8as kozotti rekesznyilasokat hasznalni, a c4000 obija ugy vettem eszre ezeknel az ertekeknel rajzol a legszebben. F11-nel mar romlik egy picit az elesseg, F5.6 alatt szintugy, ott meg jobban szinez. A makronal allvanyt hasznaltam 1s-os zaridovel, mivel akkor mar bekapcsol a gepben a zajcsokkento. Masik erdekes modszer a kepzajok kiszuresere a tobbszoros expozicio. Nem epp sportesemenyek fotozasara valo, de tajkepeknel nagyon jo eredmenyt lehet elerni. Allvanyrol sorozatot lovunk, majd a keszult 2-4 kepet valami kepszerkeszto progival egymasra huzzuk. Eros nagyitasban pixel-pixel illesztest kell vegezni a ket kep kozott. Akkor jo az illesztes, ha a substract (kivino) modban egymasra kevert ket layer eredoje majdnem teljesen fekete kepet at. A konturok csak nagyon halvanyan latszanak. Ha ez jo akkor a ket layert normal modon keverve 50-50% sulyozassal egymasba atlagoljuk. Harom kep eseten az igy kapott kepre a kovetkezot mar csak 33%-os sullyal atlagoljuk ra, 4 kep eseten a negyediket 25%-al. Halmozott atlag, igy lesz egyenlo az egyes kepek sulyozasa. Ez a modszer a veletlen zajokat teljesen kiejti. Erdemes ezt a metodust interpolalt kepeknel alkalmazni. Nemcsak a kepzajt csokkenti, de a vonali felbontast is jelentosen megjavitja. 4 egymasra huzott 4mp-es kep (interpolalt) peldaul vetekszik egy 6mp-es kep reszletgazdagsagaval. Probaljatok ki!
Előzmény: posthero (195)
posthero Creative Commons License 2004.10.18 0 0 195
egyszer nekem is leesett és szintén kiugrott. de csak félig így visszapattintottam és annyi. rawal nem foglalkoztam, most a ff negával kísérletezgetek. de hétvégén előveszem és kipróbálom ezt a kontraszt dolgot.
Előzmény: miczo (194)
miczo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 194
Sziasztok! Meg megvan a c4000, igaz egyszer leborult ejszakai fotozasnal.:( Leugrott a kulso frontlencse tubusa, szetszedtem, elszornyedtem, de ossze lehetett rakni. Mukodik. Hihetetlen, hogy ilyen gagyi muanyag alkatreszekbol ilyen pontossagu kamerakat kepesek csinalni. Viszont jo pont, hogy a ccd-t belso lencsetagok fedik, igy nem tud beporosodni. Esztergaltam egy objektiv tubus megvezetot, igy stabilabban tolja ki, es a kotyogas is megszunt. No ennyit a balesetrol. A raw fileokkal kiserleteztem, nappali felveteleknel is egesz jo dinamikat lehet beloluk kihozni, 16 bit/pixeles PSD file-t kell konvertalni, gammat kezzel beloni. Nem tudok viszont mit kezdeni a vonalak szelen fellepo cikcakkosodassal. Ezt Ti hogyan tuntetitek el? Jobban kihasznalhato a gep ccd-jenek a dinamikatartaleka, ha a contrast-ot leveszi az ember minimumra (-5). Utana szamitogepen allitgatva sokkal jobb eredmenyt lehet elerni, kevesebb kepresz eg be (pld fenyes nyari napon).
Előzmény: posthero (191)
fesak Creative Commons License 2004.10.17 0 0 193

Meg nem csereltem le a C4000, de vettem hozza egy C8080. A 4000-esnek sokkal yobb a makroya, es egy kicsit fay a szivem erte, de ha valaki yar Ungvarra - eladnam kartyaval, akkuval, taskaval, nem nagyon dragan.

fesak.photofile.ru    -n van egypar kep amit a C4000 - el keszitettem.

Előzmény: posthero (191)
KTa Creative Commons License 2004.10.16 0 0 192
Én nem cseréltem le, továbbra is elégedett vagyok vele.
posthero Creative Commons License 2004.10.14 0 0 191

kicsit felhozom a topicot.

midenki bedőlt a marketingnek és lecserélte a gépet? mi van a raw állományokkal? a hq vs. shq dologgal? valakiiiiiiiiiiiiiii...

miczo Creative Commons License 2004.06.14 0 0 190
Igen, az SHQ valoban jobb, elesebb egy picivel. A HQ modnal egyes reszek ellagyulnak. Vegulis ez megint a jpeg tomoritesi metodus egy masik oldala: ha kozel hasonlo intenzitasu pixelek vannak egymas melett, azokat inkabb lagyitja. A masik veglet, ami a 2288x1712 SHQ-nal jelentkezik, ott meg az egymas melletti nagy intenzitaskulonbseggel rendelkezo pixelek korul zaj "aura" alakul ki. Szoval, ha interpolalod, az informaciosuruseg higulasa miatt ezek a hatasok csokkennek. Az SHQ modot csak ritkan hasznalom, a nagyobb helyfoglalas miatt.

Igazabol ha valaki abszolut zajmentesen akar fenykepezni, erdemes ugyanabbol a pozociobol 4-5 kepet loni. Utana a kepeket egymasra huzni, az egyes pixelek intenzitasat atlagolni. Igy a random zaj eltunik, a kepelesseg/felbontas pedig javul. A kepek kozott ugyis lesz elteres, ugyanaz a vonal pld nem ugyanugy es ugyanarra a pixelre fog esni. A kepek osszegzesenel az ot kep informaciotartalma halmozodik majd 1-be.

Az urkutatasban a zajban eltemetett kepeknel ugyanezt a modszert hasznaljak a kepek visszanyeresere. (+ egyeb csunya autokorrelacios eljarasokat is.)

Előzmény: KTa (189)
KTa Creative Commons License 2004.06.12 0 0 189
Nagyon hasznos volt a leírásod. Eddig nem is gondoltam az interpolált üzemmódra, mert azt hittem, nincs jelentősége, utólag is lehet interpolálni. Én azért a SHQ interpoláltat találtam a legjobbnak, bár eddig nem sokat teszteltem, de most már így fényképezek. Az az előnye is megvan, hogy kevesebb képpel megfontoltabban kell gazdálkodni, de mégsem olyan kevés, mint a TIF.
A RAW-ot még nem mertem kipróbálni, bár a programokat mind letöltöttem hozzá. Abban nem vagyok biztos, hogyha belenyúlok, vissza tudom-e állítani az eredeti állapotot.
Előzmény: miczo (187)
exhero Creative Commons License 2004.06.07 0 0 188
miczo!

igazad van, napos-nappali képeknél nincs olyan nagy különbség.
hétvégén csináltam képet egy poloskáról és a Hámori tó túlfolyóján lezúduló vízről. lehet, hogy a szaturáción még kellen húzni.

http://mappa.prim.hu/view.prm?uid=5c/5c18d10a&fid=1564291911&xid=1771d78e&filename=poloskakis.jpg

klikk a kövre:)

Előzmény: miczo (187)
miczo Creative Commons License 2004.06.04 0 0 187
Tovabb kiserletezgettem a RAW kepekkel es osszehasonlito teszteket csinaltam a raw es kulonbozo meretu es tomoritesi foku jpegekkel.

Ha normal nappali fenyviszonyok kozott fenykepez az ember, akkor a raw es jpeg kepek minosege kozott nincs szembeotlo kulonbseg. A jpeg tomorites hibainak csokkentese vegett eddig is a 3200x2400 pixeles interpolalt HQ modot hasznaltam, igy egy kep olyan 1.2-1.8 MB kozott mozgott. Tehat valamivel kisebb mint a 2288x1712 SHQ modban elnyomott kepek. A raw-bol interpolalt ugyanilyen meretu kep es kamera altal krealt jpeg-et osszehasonlitva nem lattam szembeotlo minosegi kulonbseget. Szerintem akit erdekel probalja ki a 3200x2400-as interpolalt modot, nagyon jo eredmenyt ad. Sokkal kevesebb a kepzaj, a 2288x1712 SHQ-hoz kepest szerintem a kepelesseg is jobb. A C4000 valoszinu ugy allitja elo a vegleges jpeget hogy RAW -> white balance allitas -> RGB interpolacio -> kontraszt-sulyozas -> interpolacio -> jpeg tomorites. Az SHQ olyan 98%-os jpegnek, a HQ olyan 90%-os jpeg minosegnek felel meg.

Esti, es ejszakai felveteleknel viszont a RAW mod magasan jobb eredmeny adott. Sokkal kevesebb zaj, termeszetesebb szinek, az emberi szem lekepezesehez kozelebb allo kontraszt-dinamika. Ejszakai kepeket ezutan csak rawban fogok nyomni.
Ezt a dolgot annak tudom be, hogy a kompakt kamerak szoftveret elsosorban a nappali fenyviszonyokhoz, es nem a kulonleges korulmenyekhez lovik be. Emiatt nincs olyan nagymerteku minosegjavulas normal napfenyben. Gyenge fenyviszonyoknal, ejszaka, vagy ellenfenyben viszont az automatika nem tud annyit mint amit kezi modon a raw-bol ki lehet hozni.

Varom a velemenyeteket, tapasztalataitokat a dologgal, kivancsi vagyok hogyan latjatok a 3200x2400-as interpolalt moddal kapcsolatos eszreveteleket.

exhero Creative Commons License 2004.06.03 0 0 186
én is kézzel-lábbal mennék vissza Miskolcra. de sajna a PR/marketingkommunikáció egyelőre ismeretlen fogalom még ott:(
bár most alapított a város egy kommunikációs kht-t. ott próbálkozom kapcsoaltokkal:)
Előzmény: miczo (185)
miczo Creative Commons License 2004.06.03 0 0 185
Sajoecseg, az a masik iranyban van. 3 evig nyomtam az ipart pesten en is, de visszajottem.
Előzmény: exhero (184)
exhero Creative Commons License 2004.06.03 0 0 184
Mályi? Nyék? :)

én Hejőcsabán (cementgyár környéke) éltem 21 évig. most BP-en, de a szüleim még mindig Miskolcon élnek.

Előzmény: miczo (183)
miczo Creative Commons License 2004.06.03 0 0 183
Mondhatjuk, hogy miskolci vagyok. 10 km-re lakom Miskolctol egy kis faluban. Szeretem en is Bukkot, altalaban kerekparon jarom a kornyeket. C4000 utesallosag szempontjabol tesztelve lett. Jol birja a razkodast. :)
Előzmény: exhero (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!