Keresés

Részletes keresés

Lyra18 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 71
Hello!
Ezt nem tudtam szónélkül hagyni!A kedvenc h a farkas nem szelídíthető, minden szelídíthető csak idő és bátorság kell hozzá! Kutya is csak azért nem vadállat mert nem farkasnak hívjuk és születésüktől fogva ember mellet él!Abban már biztos vagyok h ez a lány nem ember mellet nevelkedett mert ezt még egy 5 éves is tudja!
Az én mopszom valószínűleg lomha és lassú azért van az h enyhe időben közel egy órás séta elégíti ki mozgásigényét! De hát ő jobban tudja érdekes értekezés az állatokról és okosabbak már nem fognak kikerülni az iskolákból. És az a legfélelemetesebb h ez még nem is az általános műveltség egy kicsiny darabja hanem az alapvető emberi ész alja, amely talapzatot nyújt h fejleszthesd magad(ha valamiről nem tudsz)!
Ennél már csak az a kérdés szebb amely egy felvilágosítás órán csattant el (egy középiskolában): "Az ember terhes lehet a kutyáktól?" csak az a baj h ő ezt halálosan komolyan gondolta...
itt tartunk...
nextdoor Creative Commons License 2003.10.29 0 0 70
Felhasználható akkor, ha letelt a szerző + fordító elhalálozástól számított 70 év. Forrásmegjelölés kötelező.
Előzmény: benőbéka (68)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.10.29 0 0 69
na reszkessetek, ráértem.:O)
igy utólag látom hogy valami könyvből van és régi..de most már mindegy, mert tegnap irtam a válaszom.

Riki, nem szóltál hogy ez egy idegroham rulez.:O)))))))))))))
Ezen nem tudok mást csak röhögni….:O)
És mivel kurvára ráérek valamint most épp ilyen baromságok olvasására van szükségem…ezért elemzem is rögtön.:O)

Egyik kutyafaj sem hasonlít a másikra, sem szellemileg sem pedig testfelépítésében.
Micsoda megfigyelőképesség!!! Leszögezhetjük hogy Erika nem vak! :O)

Minden fajnak megvan a maga erénye és a maga hátránya is egyaránt.
Nyilván ú egy több fajtát is felelősségteljesen tenyésztő ember.

De még azon fajhoz tartozó egyedek közt is van különbség mint például az uszkár. Mindnek más és más szeszéje van, de még tanítás nélkül is nagyon hűséges, és engedelmeskedik a gazdájának. Szeretnek játszani. Egyik nem tud gyűlölni, másik nem tud szeretni.
Több uszkárt is tanulmányozott…. Helyes. :O)

Egyik gyorsan elfeledi a verést, másik soha nem bocsát meg érte.
Szóval veri is a kutyákat…. Hát hiába. A tanulmányokért mindent…:O)

Segítenek egymásnak, örömükben tombolnak, gazdájuk elvesztését meggyászolják.
Igen, most már biztosak lehetünk benne hogy több uszkárja is van.

Az embert magát többre becsülik, mint saját kutya társukat.
főleg az ilyen hüjéket mint ő…

Minden fajta természete más és más és ez meg nem, változtatható. A kuvaszé nem azonos az uszkáréval.
Micsoda örök igazság. Ebben a nőben egy etológus veszett el.:O)

A mopsz másként gondolkodik mint más kutyatársa, másképp cselekszik, ostoba, lomha, egykedvű.
Huhh Riki ezt most megkaptátok! Bele a közepébe…. Hát tudtam én mindig hogy ezek a mopszok undormányos kis dögök..:O))))

A mészáros kutya komor, epés, vérszomjas
igen, nekem is az a kedvenc fajtám. De akárhogy túrtam a googléval sem találtam mészáros kutya képet.:O(

a spitz heves, hirtelen haragú, irigy, gyűlölködő
Igen, például az is amelyik 2001. szeptember 11-e után terápiás kutyaként dolgozott a WTC romjainál. Tutti azért "szerződtették" mert olyan gyülölködő.

az uszkár mindenkor jókedvű, szívesen szórakoztatja az embert, mindenkivel megbarátkozik, a kutya ősi ellenségével épp úgy, mint a lóval.
Ezt nem tudom kommentálni, merthát ugye tudjuk hogy Erikának uszkártenyészete van… mégiscsak jobban tudja mint én.

Legkiválóbb jellemvonásaik az, hogy készséggel szolgálják az embert. Hűségük megingathatatlan éberek, jóindulatúak és barátságosak.
Mint például a mészáros kutya….:O)

Ezek a tulajdonságok egyik kutyában sem találhatók meg egyenlő mértékben, egyik fajtánál az egyik emelkedik ki jobban egy másik fajtánál egészen más emelkedik ki.
Ennek a csajnak pszichomókusnak kéne mennie…:O)

Ebben nagyon nagy szerepe van a nevelésnek, mivel a kutya eléggé leutánozza a gazdája szokásait.
Képzelem miket csinálhat az ő kutyája… (persze ha még nem halt éhen a csontokon és a húslevesen.)

Néhány fura szokás viszont minden fajban megtalálható, mint például hogy mind megugatja a holdat, de senki sem tudja hogy miért.
Az enyémek nem ugatják a holdat. Lehet hogy nem is kutyák!?!?

Vagy hogy a gyorsan elhaladó dolgokat nem szereti, megugatja sőt utána ered még akkor is ha tudja semmi haszna nem lesz abból ha elkapja.
Imádják a motorokat. Most már tényleg el fogom hinni hogy nem is kutyák…:O)

De ilyen tulajdonság még például a macska, illetve a sün gyűlölete.
Bocs kicsit homályos…

Két ismeretlen kutya azonban nem nagyon szereti egymást ha találkoznak. Megszagolják egymást vicsorognak egymásra és marakodnak.
Valószinüleg nem járt még IKKK kiránduláson…

De sokszor van olyan, hogy a két kutya nagyon jó barátok lesznek és mindenben segítik egymást sőt néha még olyan is előfordul hogy a kutya legjobb barátja nem más lesz mint egyik legnagyobb ellensége a macska.
Micsoda okfejtés. Nem bizza a véletlenre… vagy igen, vagy nem…

Na igyekszem elolvasni a többi részét is…:O)

benőbéka Creative Commons License 2003.10.29 0 0 68
Nnna, ünnepélyesen bejelentem, hogy a honlapon szereplő összes kutyás szöveg a Brehm kislexikon (egy kötetebe sűrített változat) Kutya címszavának kivonatos változata!
Ettől kezdve szerintem a forrásmegjelölés hiánya miatt lehetne kifogásunk a szöveg ellen, mert anélkül semmi értelme az idézetnek. Ugyanis 120 éve még kicsit másként gondolkodtak a kutyákról :)

Tényleg, ilyen módon fel szabad használni egy könyv szövegét, vagy erre is alapvetően vonatkoznak a szerzői és egyéb jogok?

Előzmény: riki86 (63)
m a x Creative Commons License 2003.10.28 0 0 67
:-DDD Velem nem tolnak ki. Én az egyik ottani tanárnak üzentem, hogy olvassa el ezt a topicot. Ha utána még van kedve, akkor olvasgathatja a suli lapját is:-))
Előzmény: nextdoor (66)
nextdoor Creative Commons License 2003.10.28 0 0 66
Elküldte mindenkinek, aki reklamált, én is ugyanezt kaptam
Ezeknek tök mindegy, hogy ki, mit ír: a kis hülye írogatók pedig el vannak telve biztos maguktól, hogy mekkora mayerek...
Előzmény: riki86 (60)
Kata-flan Creative Commons License 2003.10.28 0 0 65
Azért legalább a helyesírást megnézhetnék, ha már világgá kürtölik a hülyeségüket.
Előzmény: riki86 (60)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.10.28 0 0 64
iffy mindjárt elolvassa, csak lassan jut el hozzá a "mintha valahol hiányolnának" érzés. :O))))
riki86 Creative Commons License 2003.10.28 0 0 63
Egy 1879-es írományt ma tényként közölni, mint írtad veszélyes, mert az illetőt könnyen hülyének nézik. Bennem ez a szelindekes résznél merült fel, de azóta sem néztem utána. De most, hogy így mondod...tényleg Brehm úrnak volt ilyen véleménye a mopszról:
"Brehm tévedett.
Európába talán kereskedők hozták ezeket a rövid orrú kutyákat, akik aztán évszázadokon keresztül kedveltek és keresettek voltak. Sajnos nem a fajta előnyére, hiszen a más fajtákkal való keresztezés és a félreértett "jó tartás" miatt a mopszok már csak mint buta, kövér és falánk kutyák szerepeltek a köztudatban, sőt még Brehm is azt mondta róluk, a világ semmit sem veszítene, ha a mopszok eltűnnének belőle. Összefoglaló kötetében "kis Brehm" így ír: "a buldog harapós és zsarnok természetű s nem mondható értelmesnek. Még tehetségtelenebb a mopsz (fitosorrú kutya.)"
Az idő szerencsére bebizonyította, hogy a szeretetreméltó kis mopsz nem szolgált rá a nagy természettudós elítélő véleményére." (Új kutya, 1998. október) :o)))
Előzmény: benőbéka (61)
riki86 Creative Commons License 2003.10.28 0 0 62
Egy 1879-es írományt ma tényként közölni, mint írtad veszélyes, mert az illetőt könnyen hülyének nézik. Bennem ez a szelindekes résznél merült fel, de azóta sem néztem utána. De most, hogy így mondod...tényleg Brehm úrnak volt ilyen véleménye a mopszról:
"Brehm tévedett.
Európába talán kereskedők hozták ezeket a rövid orrú kutyákat, akik aztán évszázadokon keresztül kedveltek és keresettek voltak. Sajnos nem a fajta előnyére, hiszen a más fajtákkal való keresztezés és a félreértett "jó tartás" miatt a mopszok már csak mint buta, kövér és falánk kutyák szerepeltek a köztudatban, sőt még Brehm is azt mondta róluk, a világ semmit sem veszítene, ha a mopszok eltűnnének belőle. Összefoglaló kötetében – "kis Brehm" – így ír: "a buldog harapós és zsarnok természetű s nem mondható értelmesnek. Még tehetségtelenebb a mopsz (fitosorrú kutya.)"
Az idő szerencsére bebizonyította, hogy a szeretetreméltó kis mopsz nem szolgált rá a nagy természettudós elítélő véleményére." (Új kutya, 1998. október) :o)))
Előzmény: benőbéka (61)
benőbéka Creative Commons License 2003.10.28 0 0 61
Sziasztok :)
Belekotyoghatok? :) Az idemásolt, és a kis "hölgy" oldalán található többi kutyás írások kísértetiesen emlékeztetnek a Brehm kislexikonban Kutya címszó alatt megjelentekre, amely pedig az ezernyolcszázakárhányas években íródott, következésképpen a stílusa és a fajtaleírások a kor szintjét tükrözik :)
Az viszont a hölgyét, hogy nem jelöli meg a forrást, így azon kívül, hogy többen teljesen hülyének nézik :) , talán még jogsértő is a szöveg szerepeltetése!
Holnapra ígérem, utánanézek, mert munkába nem hordom magammal a könyvet :) Addig is türelem! :)
riki86 Creative Commons License 2003.10.28 0 0 60
Levelemre ezt a választ kaptam a webmestertől:

"A weblapkészítési feladat során bárki szabadon választott témát dolgozhatott
fel. A tartalmi részeket, (lévén mérnök vagyok és nem kutyaszakértő) nem
állt módómban elleőrizni. Ha valaki szaktárgyi témában készített anyagot,
azt közölni szoktam a szakos tanárral, de mivel Erika "kutyás" anyaga
esetében egyik szakos tanártól sem kaptam minősítést, igy az anyag
változatlan formában megmaradt. A tartalmáért a szerző felel, amennyiben
bárkire nézve sértő dolgokat tesz közzé a hibát neki kell javítania. A
szaktanárok javaslatára esetleg eltávolíthatom."

Magyarul: Sz@rnak bele, hogy mivel traktálják egymást! :-(

Kata-flan Creative Commons License 2003.10.26 0 0 59
Minket is szokott szugerálni a kutty, szoktam is neki mondani, hogy mondjad apám, ne csak nézz.
A vakarcsom nem tudja a tányérját mozdítani, mert kicsi a szája. Az öreg (volt) kutyám hozta be a tányérját a szobába és lecsapta középre, vagy jó hangosan felborította a kaja és a vízes edényt, hogy figyeljünk már arra, hogy éhezik vagy szomjazik. Egy (tényleg) buta chow-chow volt, de imádtam.
Előzmény: csin (57)
Kata-flan Creative Commons License 2003.10.26 0 0 58
Ismerem a dolgot. Volt több, mint 15 évig egy közel 40 kg-os kutyám, szétcsóválta a fél lakást örömében.:-)
Előzmény: m a x (55)
csin Creative Commons License 2003.10.26 0 0 57
Marcipán különböző módokon jelzi igényei: 1. hangjelzés. Már azt várom mikor fog szavakat formálni.:o)) 2. táldobálás, ha pl.kevés a vize, vagy az általa beledobált cuccoktól koszos, egyszerűen kiborítja, behozza és hozzámvágja.:o))) 3. szuggesztív tekintet, bár ezt csak sejteni lehet a bobtail szerű frizurájának köszönhetően.:o))))
Előzmény: m a x (55)
csin Creative Commons License 2003.10.26 0 0 56
Éééééédes! :o))))
Előzmény: Kata-flan (54)
m a x Creative Commons License 2003.10.26 0 0 55
Na akkor képzeld el a kenyértáncot 40 kilós kutyával:-))
Az első kiképzés az volt, hogy szépen ülve kérjen bármit, mert különben kő-kővön nem maradt körülötte:-))
Előzmény: Kata-flan (54)
Kata-flan Creative Commons License 2003.10.26 0 0 54
Elképzeltem, vizuális tipus vagyok.:-)))
Nálunk ez úgy múködik, hogy elindulok a konyhába, a kutya pedig táncolva, körbe-körbe forogva előttem halad, időnként macskaszerű nyávogásokat is hallat. Szent hely a konyha, el kell járnia a ritustáncot, ha oda betérünk.:-)))

Annyit azért a mopszról elmesélek, hogy egy kis bohóc, rengeteget vigyorgunk rajta.
Délelőtt írta az egyik topictárs egy új kutyásnak, hogy jókat fog röhögni, amikor a 10 cm-es (két tenyérnyi) kutya ellopja a 44-es papucsot és azzal rohangál.

Előzmény: csin (53)
csin Creative Commons License 2003.10.26 0 0 53
Hát akkor elmesélem: a kenyértánc megegyezik a különböző egyenlítő közeli szigetek benszülötteinek esőtáncával. Elveszi a kenyeret, leteszi a földre, majd rendkívül koordinálatlan mozgással ugrálja körbe rengetegszer. Előszőr azt hittem játszik, de később rájöttem, hogy ez a hálaadó kenyértánc, a szertartás része. Most ezt képzeld el egy kb. kissebb vizsla méretű, hosszú göndör zsemleszínű - egyesek szerint rózsaszín :o)) - lobogós bundával rendelkező, lökött kölök részéről! :o))))
Előzmény: m a x (46)
csin Creative Commons License 2003.10.26 0 0 52
Vicces lehet! :o)))
Előzmény: Kata-flan (45)
Kata-flan Creative Commons License 2003.10.26 0 0 51
Sámuel nem ismeri a kenyeret és nem találkozik vele (nincs orrközelben). Ez tényleg azért van, hogy meg ne hízzon, már egyszer így is kellett fogyókúráztatni.
Előzmény: m a x (49)
masztiff Creative Commons License 2003.10.26 0 0 50
Nem olvastam még végig, ugyanis reggel 4-re értem haza a munkából....:((( De jót nevettem az egészen, mondjuk nincs még gyerekem, de azért ne vegyétek el a kedvem!! Igaz én csak egy tuskó, ám jólnevelt informatikus vagyok, de a kutyusokat, meg az ikes igéket ismerem.... Eddig jutottam, persze nekem is anno egy magyar tanár nézte át a diploma munkám, majd az utolsó nap kijelentette, hogy irj át 30 oldalt!! Kiderült, hogy számára elég kinai volt ami benne van, igy szegényke azthitte, hogy tiszta értelmetlen! Aztán 5-ös lett!!
m a x Creative Commons License 2003.10.26 0 0 49
Ez nem szoktatás kérdése:-)) Egyedül találta ki. Egyszer arra mentem ki a konyhába, hogy térdig járok a kenyérmorzsába és van egy lapító, de szemmel láthatóan elégedett kutyám. Hamar megfejtettem, hogy lelopta a radiátorról a száradó kenyérsarkat:-))
Előzmény: Kata-flan (48)
Kata-flan Creative Commons License 2003.10.26 0 0 48
Nem kenyerezik a jószág, mert hajlamos a hízásra, ezért nem szoktattuk rá.
Nálunk öngyújtót lop, aztán odahozza nekem és cserélünk vitaminos dropszra (legalább napi 2 db-ot kiharcol magának).:-)))
Előzmény: m a x (46)
Kata-flan Creative Commons License 2003.10.26 0 0 47
Én is reménykedem a kezdeményezés sikertelenségében, viszont azt látom, hogy a jelenlegi szemlélet szerint fontosabb az elit, mint a normális ember.:-(((
Előzmény: m a x (44)
m a x Creative Commons License 2003.10.26 0 0 46
Nálunk lopkovác van:-)) Ha nem kapja meg a szárazkenyérkéjét, akkor kiszolgálja magát az én egyébként teljesen jólnevelt ebem! Húst, újságot, csokit még sosem lopott, csak kenyeret:-))
Előzmény: csin (43)
Kata-flan Creative Commons License 2003.10.26 0 0 45
Nálunk nem kenyértánc, hanem ostoba, lomha mopsztánc van. Mire a kiscsaj kimondanát az 1-et, addigra ez a tohonya állat 6-ot fordulna. DDDD
Megjegyzem a csontot és minden más kutyakaját többre értékeli a szárított kenyérnél.:-)
Előzmény: csin (43)
m a x Creative Commons License 2003.10.26 0 0 44
Remélem nem:-)) Ez csak az "elit" gimnázium termése. Ha minden jól megy, akkor vagyunk páran normálisak a kerületben:-)) Bizom benne, hogy az én hajdani gimimben ragaszkodnak a hagyományokhoz, és embert nevelnek, nem elitet:-))
Előzmény: Kata-flan (42)
csin Creative Commons License 2003.10.26 0 0 43
Nálatok is van a finomság fogyasztása előtt kenyértánc?
Előzmény: m a x (29)
Kata-flan Creative Commons License 2003.10.26 0 0 42
Ha már 2 kölökről van szó, akkor a tanár(?) a hunyó! Mind a kettő ugyanabba a hibába esett? Hümmm, kellemetlen!
Lehet, hogy a lörinci tájszólást alapítja meg a tanárbácsi/néni?
Előzmény: riki86 (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!