Keresés

Részletes keresés

FradiKA Creative Commons License 2003.11.13 0 0 31
Ebben a papirban biztos benne lesz,hogy az mlsz es az mll intezkedeseit es hatarozatait nem lehet megtamadni.
Előzmény: Utczák terek csapata (29)
FradiKA Creative Commons License 2003.11.13 0 0 30
Nezz a tabellara gyoker!
Előzmény: Együgyű partfisnyél (12)
Utczák terek csapata Creative Commons License 2003.11.13 0 0 29
NS 2003-11-13

"Ez csak egy javaslat – mondta Bozóky Imre, az MLSZ elnöke. – Messze vagyunk a végső döntéstől, hiszen a következő évi versenykiírásról csak márciusban dönt majd a szövetség elnöksége, így aztán még csak tervezési stádiumban van ez az ügy. Mindenesetre azt szeretném megjegyezni, hogy jövő év júniusától kötelező lesz minden élvonalbeli egyesület számára a klublicenc. Ennek pedig olyan követelményei vannak, amelyeknek nehéz lesz megfelelni. Attól tartok, nemhogy tizenhat, de még tizenkét egyesület is csak igen nehezen tudna minden követelményt teljesíteni ezzel kapcsolatban. Ennek az okmánynak a bevezetésével sokkal szigorúbbak lesznek a gazdasági, jogi követelmények. Ez a rendelkezés az UEFA-nak nagyon fontos, a nemzetközi szövetségben úgy vélik, hogy az elmúlt két évtized legfontosabb intézkedése ennek a papírnak a bevezetése.

Nézzük, mi is ez a klublicenc. Felsorolni hosszú lenne mindazt, aminek meg kell felelnie az egyesületeknek (pontosabban mifelénk a futballcsapatokat működtető gazdasági társasággoknak). Pontos pénzügyi rendszert kell felállítani, és a költségvetést banki okiratokkal kell igazolni, női csapatra van szükség, pro-licences edző irányíthatja a szakmai munkát, fedett, világítással ellátott létesítményben kell meccset játszani. "

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.13 0 0 28
Az Mlsz önmagát tenné nevetségessé, ha emelné az NB I létszámát. A mostani 12 csapatból is 4-5 csapat a csőd szélén áll. A bővítéssel feljutna ugyan a honvéd meg a vasas, de mellettük két balaton fc-hez hasonló anyagi helyzetű vidéki csapat is.
Azt meg mellékesen hozzáteszem, hogy pl. a haladásnak meg a békécsabának a játékosállománya nem érett az NB I-re.
Liver Creative Commons License 2003.11.13 0 0 27
Ja, az csak 14... khm, hehehe...
Előzmény: Liver (26)
Liver Creative Commons License 2003.11.13 0 0 26
Ha már mindenképpen a létszámemelés mellett döntenek, szerintem jobb lenne úgy kialakítani a mezőnyt, hogy a b-ből 3 jut fel, az nb1 utolsó két helyezettje pedig oda-visszavágós meccset játszik egymással a bentmaradásért.

Pac Creative Commons License 2003.11.12 0 0 25
A másodosztályban szerintem lehet korlátozni.

Ha jól tudom, pl.Dániában és Svédországban is megszabják az alacsonyabb osztályban játszó külföldiek számát.

Az más tészta hogy EU-labdarúgók amúgy sem nagyon nyüzsögtek még az NB1-ben sem. Legalábbis én nem emlékszem túl sok spanyol, olasz vagy akár görög légiósra.
:-)

2004-től ugyan EU-tagok a szlovénok, lengyelek, csehek, meg a baltiak is... de őszintén: akár onnan is ki a fene akarna a magyar második vonalban profiskodni?

Előzmény: Jgermeister (13)
V.Smith Creative Commons License 2003.11.12 0 0 24
Mash-sal teljesen egyetértek! A játékosok bérét kell csökkenteni (drasztikusan!!!!), így lesz 16 olyan csapat, amely végig tudja csinálni a bajnokságot!
Az alapfizetéseket kell a felére csökkenteni és megszűntetni az aláíráspénzt! A prémiumok maradhatnak.
Előzmény: mash (23)
mash Creative Commons License 2003.11.12 0 0 23
a sok léhűtő faszszopó focistának nem kell annyit fizetni és máris lesz pénz 16 csapatra
Előzmény: viktor- (19)
viktor- Creative Commons License 2003.11.12 0 0 22
Nagyon sok 4 egymás elleni meccs egy bajnokságban. Nem is annyira a nézőszámra értettem azt, hogy már a derby sem a régi, sokkal inkább a hangulatára.
Tényleg szar ügy ez, mert marhára kevés a 12 csapat, pénz viszont valóban alig van a fociban.
Előzmény: mondial (20)
Sharpshooter1920 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 21
Ezek az átszervezések pusztán pótcselekvések. Bedobják a dolgot, van min csámcsogni, közben a magyar foci sírásói vígan játszák kisded játékaikat. Nem a tünetet kell kezelni, hanem a kiváltó okot. Mindenki tudja a neveket, hogy kiket kellene elzavarani a focinkból.... Az lenne csak az igazi megtisztulás!
mondial Creative Commons License 2003.11.12 0 0 20
Mondjuk abban van igazság, h egy Kispest, Vasas vagy Diósgyőr elférne az első osztályban, de félek tőle, h a szokásos kezdeti lelkesedés után jövő ilyenkor már a létszámcsökkentés mellett fog kardoskodni mindenki, illetve nem is kell kivárni, mert úgyis megszünik egy-két csapat.

A Fradi-Újpestek nézőszáma illetve hangulata szvsz ettől a döntéstől nem fog emelkedni...

Előzmény: viktor- (19)
viktor- Creative Commons License 2003.11.12 0 0 19
Pontosan ezt gondoltam én is, amikor meghallottam a hírt. Anyagi alapja valóban nincs ennek az emelésnek, viszont látni kell azt is, hogy 12 csapat iszonyatosan kevés. Egyszerűen érdektelenné vált a bajnokság az utóbbi években, és erre csak részben magyarázat a rossz foci. Már a derbyk is elvesztették a varázsukat.
Előzmény: lg18 (18)
lg18 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 18
Na végre. Érdekesebb lesz a bajnokság!

Viszont 12 csapatot se tud az ország eltartani anyagilag, 16-ot végképp nem fog tudni.

Majd meglátjuk.

mondial Creative Commons License 2003.11.12 0 0 17
Az utolsó 18 csapatos bajnokság első osztályában sikerült a Gázszernek, a Szegednek, a Diósgyőrnek és a Vácnak is csődbe mennie, valszeg ez is egy remek érv a látszámemelés mellett.
Előzmény: rich.mond (15)
juno3 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 16
Nekem meg unalmas 5 Fradi-Mtk-t nézni egy évben,vagy 4 Pécs-Balaton-t...(elnézést az említett csapatoktól!)
Előzmény: rich.mond (15)
rich.mond Creative Commons License 2003.11.12 0 0 15
ez az!Hajrá Vidék!!!
Most legalább az egész ország retteghet,ha megérkeznek a bodajki, vagy a pápai szurkolók ezrei.
A vidékiek feljutásával megnőne a nézőszám.Békéscsabán például ölnék egymást az emberek,hogy láthassák a Csaba-Pápa örökrangadót,de gondolom Pécsett is ki vannak már éhezve egy jó kis Pécs-Nyíregyháza szuperderbire.

Most komolyan:mi fel tudnánk jutni,de minek?Az összes játékosunk pl. szabolcsi-egy idegenlégióst leszámítva.Költségvetésünk a TIZEDIk legnagyobb a MÁSODOSZTÁLYBAN.Ha nem esnénk ki,akkor az csak azért lenne,mert a sok mezeydiplomás van olyan dilettáns.
A Diósgyőr úgy is csődbe menne,sok vidéki kiscsapat kézzel-lábbal küzdene az ellen,hogy ne kelljen feljutó helyen végeznie.
Brr!
Maradjon a csapat!
Hajrá Szpari!

V.Smith Creative Commons License 2003.11.12 0 0 14
Szerintem jót tenne a bajnoksának ha feljutna mondjuk a Kispest, Vasas, Diósgyőr, Nyíregyháza négyes!
Az már más kérdés hogy ezt a csapatok anyagilag is tudnák-e vállalni?
Előzmény: extasee (11)
Jgermeister Creative Commons License 2003.11.12 0 0 13
Amellett, hogy a 16 csapat hulyeseg, hogy akarjak korlatozni a kulfoldieket az NBI/b-ben? Majus 1-en belepunk az EU-ba, de az EU-ban tilos a korlatozas Bosman ota, nem? Szoval? Es az UEFA sem igazan engedi, bar nem tudom a pontos szabalyt.
Előzmény: extasee (11)
Együgyű partfisnyél Creative Commons License 2003.11.12 0 0 12
ez egy jókora baromság
biztos azért van ez az átszervezés, hogy ne essen ki a Fradi
extasee Creative Commons License 2003.11.12 0 0 11
Hát akkor bejött!
Én gondoltam, hogy ha más nem, fű alatt visszakúsznak "bizonyos"csapatok!

NB I/B: nem lesznek légiósok

Budapest, november 12., 18.10 Két 16 csapatos osztály lehet jövőre.

A liga Hattyú utcai székházában ma délután az NB I-es és az NB I/B-s liga elnökségei is üléseztek.
A sort a másodosztály kezdte délután, ahol a jövő évi versenykiírások megtárgyalása, illetve az irányvonalak meghatározása volt a fő napirendi pont. A ligatanács azt kérte, hogy az MLSZ elnökségénél a liga képviselje azt az álláspontot, hogy a következő szezonban két 16-os csoportban küzdjenek meg egymással a két osztály csapatai (NB I, NB I/B), illetve, hogy ne játszhassanak légiósok a második vonalban, állandó játéklehetőséget biztosítva ezzel legjobb fiataljaink számára.
A másodosztály képviselői ugyanakkor kifejtették: továbbra is szükségesnek tartja az "U23-as" szabályt, azaz a jövőben is két 23 éven aluli játékosnak kell a pályán lennie a másodosztály csapataiban.
Ezt követően az Arany Ászok Liga vezetői grémiuma ült össze, amely elfogadta az MLSZ edzőbizottságának a profi csapatokra vonatkozó részét (NB I, NB I/B, juniorok), vagyis az első osztály képviselői is a 16-16 csapatos NB I-et és NB I/B-t támogatták.
A vezetők kitértek olyan kérdésekre is, mint a kiesés és a feljutás, ennek lényege, hogy a sportszerűség megtartása érdekében a jelenlegi versenykiírás nem változna (hogy legyen tétje a bajnokságnak, az első 4 NB I/B-s csapat feljutna, míg az Arany Ászok Liga két utolsó helyezettje osztályozót játszana az NB I/B 5.-6. helyezettjeivel).
Mindezen döntések természetesen még csak javaslatok, a részletek kidolgozását a sportág szakmai vezetőitől várják a tulajdonosok.


extasee Creative Commons License 2003.11.04 0 0 10
Nagyon agyon van halgatva ez a hír!
Sejtettem, mindenesetre kíváncsian várom a holnapot!
Csak a Loki érted élek én Creative Commons License 2003.10.28 0 0 9
Húzzál kapálni Te vidéki kisköcsög!
Előzmény: Fradista1899 (8)
Fradista1899 Creative Commons License 2003.10.28 0 0 8
Te pipacsrózsa, te!!!

A baj ott volt, hogy elvették.
Az f.b. másodfokon visszaadta. Erre a szíben, az a rókaképű faszcsíra úgy döntött, hogy ő tesz a törvényre, és újra elvette. Az ügyészség ezt nem hagyja. Ennyi.
A baj ott volt, hogy a zárt kapuval egyes csapatokat előnyhöz juttatak a többiek rovására.
A baj ott van, hogy semmit nem tudtak megoldani.
Nem most, évtizedek óta.

Egyébként a hat pontot feldughatják a seggükbe.
Anélkül is jön a 28.!

Előzmény: munkatársunk (4)
Laci-papi Creative Commons License 2003.10.28 0 0 7
Így lehet egy mondattal komolytalanná és érdektelenné tenni az ugynevezett profi bajnoksgainkat. (NB1. és NB1.B).
Ezek szerint nem lesz kieső és lesz 4 feljutó.
Nem is akar 4-nél több feljutni.

Akkor most miért is játszanak a két "elit" osztályban?

Haszika Creative Commons License 2003.10.28 0 0 6
total bullshit kategória ez a létszámemelés; minden hozzáértőnek tudni kéne h csökkenteni köll, nem megemelni...

mi a répának még több pofozógép???
ez nem Anglia, jó lenne ha már rájönnének az okosok

nonameboy Creative Commons License 2003.10.28 0 0 5
16 rol 18 csapatosra is "fű alatt" emelték a lkétszámot.persze senkinek nem volt ellenére, így nem is tették szóvá.

Sztem hiba volt 6 pontot levonni a Fraditol, az első határozat /fél év pályabezárás+ asszem 4 millio büntetés/ volt sztem a legigazságosabb.Persze a Fradi magának köszönheti a sulyosbitást, ha nem fellebeznek, megmaradt volna a 6 pontjuk meg 40 milliojuk.
De ha most visszadják nekik a 6 pontot, azzal még nagyobb hibát követnek el mint amikor levonták. Mivel a Fradi vetélytársai amíg előnyben voltak vsz tudat alatt is kicsit kiengedtek, hiszen egy potenciális ellenféllel keveseb volt a láthatáron. Így ha most visszaadják a6 pontot, tulajdonképp a Fradi jön ki jól az egészből, hiszen a többiek nem kapják vissza azokat a pontokat amiket az előbb leírt "kiengedés" miatt veszitettek el.

munkatársunk Creative Commons License 2003.10.27 0 0 4
Hát kíváncsi leszek!

Létszámemelés?
Be sincsen harangozva!
Csak igy meglépik,fű alatt?
Csendben? Végülis utána már nem lehet pampogni.
Érdekesnek ígérkezik!
Ráadásul most még a fradi 6 pontja is szóba kerülhet.(Ha más nem az újságírók rákérdeznek)
De ha azt képesek lesznek visszaadni.
Azt hiszem akkor tényleg van valami baj valahol.

Előzmény: nonameboy (1)
Lecso11 Creative Commons License 2003.10.24 0 0 3
Pedig arról nehéz lesz!
Előzmény: nonameboy (1)
forzajuve Creative Commons License 2003.10.24 0 0 2
Kit érdekel?
Előzmény: extasee (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!