Keresés

Részletes keresés

Hekxer Creative Commons License 2016.05.21 0 0 136

Eladnám 3 darab Mars Hydro 300-as panelemet, Angliából rendelt eredeti disztribútortól, nem kínai másolat.

 

Carolina Reaper Chillik voltak alatta nevelve, tökéletes eredményt hoztak.

 

Technikai adatok:

Teljesítmény: 300 W (100×3 W)
Tényleges fogyasztás: 130- 140W
LED-ek száma: 100 db 3W-os teljesítményű ledet tartalmaz
Élettartam: 50.000 ~ 100.000 óra
Vörös fény: 650-660nm virágzásra, kék fény: 420-470nm növekedésre
4-500W-os hagyományos növénylámpa helyettesíthető
Beépített hűtőventillátor

Valamint egy  csak kibontott de sosem használt Senua Hydroponics növény sátor 240x120x200, 600D Mylar növény sátor.

 

A sátor vadonat új, nem használt.

Fekete polyester, körbe zippzározható, nagy fényvisszaverő képességű 600D Mylar réteggel a maximális hozam érdekében.

Több levegő ki és bevezető nyílás, kábel nyílás, erős fém szerkezet nagy teherbírással.

 

Budapesti személyes átvétellel, no posta, csak kp!
Szállításban nem tudok segíteni, dobozában a sátor kb 20 kiló!

bajusz11 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 135

üdv mindenkinek!! 

segitséget szeretnék kérni! szobanövények megvilágitásához mit tudtok ajánlani?

köszi

Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.03.07 0 0 134

Jézusom most nézem, hogy az első hozzászólásra válaszoltam, bocsánatot kérek az eltévelyedett kisregényemért meg a duplázásért, kövezzetek meg nyugodtan :(

Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.03.07 0 0 133

Tiszteletem, a kérdés mennyit szeretne bele invesztálni a projectbe és, hogy mekkora területről van szó. Egyébként most akadtam erre a topikra ez úton is tisztelettel köszöntenék mindenkit !
Kis területre e27 kompakt izzót/kat ( CFL) javasolnék tizen x től 65 wattig kaphatóak itt legalábbis vilagitas.eu és ez a legegyszerűbb csak be kell csavarni és már megy is ez esetben a 6500K sak a legalkalmasabbak, lehet keverni is 2700K val ha nagyon akarjuk de vegetációra a 6500 as jobb, hőt sem termelnek nagyon tehát közel lehet tenni a kedvenceinkhez.

A sima izzó lámpa világításra sem alkalmas, nem hogy növény termesztésre :)
( ez csak vicc volt, a növényt leszámítva )

Ha nagyobb területről van szó azt esetleg neon csövekkel is le lehet fedni, ez esetben is a 6500K-s vagy keverve ha szeretné, ez ugye elektromos előtéttel megy csak fojtó trafó+gyújtó, itt hozzátenném hogy a trafó is rátesz a fogyasztásra tizen pár % ot kb, nem tudom kapni e elektromos előtétet neonokhoz, neonokba nem ástam bele magam, de ha igen akkor lehet kicsit drága, ellenben optimálisabban üzemel és kevesebbet is eszik maga a trafó, ha itt is igaz ami a gázkisülősök esetén használt elektromos trafónál, itt már beszélhetünk hőtermelésről mind a cső és a trafó esetében is.

Ha komoly világítást igényel a kertje, akkor a gázkisülősöknél tenném le a voksom
 nagy nyomású nátrium(HPS),fémhalogén(MH)( ebből is 6500K a jó, van 7200K is Sunmaster márkából ez egy elit hozzáteszem), kerámia fémhalogén(ebből a max 4200K)  félék vannak piacon 70-1000 közti wattba ezekhez is előtét kell 70 wattoshoz 70 es 150 hez 150 és így tovább, vagy sima vasmagos +10-15% fogyasztás itt is, vagy elektromos trafó+8-10% de ez sajnos nagyon drága mulatság a trafó tekintetében, csak hogy egy példát meg említsek a Lumatek250 (létezik 400,600,1000W szintén dímeresek) dimmelhető trafója 150,175,250 wattos nátriumot és fémhalogént tud hajtani (kermiásat nem!) meg van egy superlumens fokozat +10% ot jelent a 250 wattos esetén tehát 275 watton pörgeti a 250 es izzót de ez valahol 45-50 ezer Ft os áron megy, de a legtöbben vasmagossal operálnak csak azért mondtam mert én a Lumateket készülődök megvenni a napokban.

Van még lehetőség a ledes világításra is én reflektort 6500k szintén 10-100 wattig vannak ezek szvsz nem a legjobbak, vannak kimondott erre célra kifejlesztett ledek ezekről nincs személyes tapasztalatom, ha igaz az állítás olcsóbban üzemelnek a gázkisülősöknél kevesebb hőt termelnek és a fotoszintetikusan aktív sugárzásra (PAR) vannak kihegyezve hogy ebből mi igaz azt nem tudom sokan írják h nagy segget kerítenek a  merketingnek ( míj meglepő ) és a javítás is macera már ha javíthatóak sajnos ledes témába annyira nem vagyok otthon, remélem tudtam segíteni a választásban.

Előzmény: chipo (-)
Ju13 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 132
Kérhetnék egy kis segítséget? Jön a tél, és nincs elég világos helyem a növényeimnek. Viaszvirágok, begóniák, zöld levelű futók, yukka, kövirózsa-cserje, majomfa az állomány összetétele. Nem szeretnék lakást átépíteni, speckó floráriumokat csinálni, csak 1-2, könnyen és bárhova szerelhető fénycsővel megkönnyíteni a zöldek dolgát télire. Tudnátok ilyet javasolni? Név, típusszám, beszerzési hely és kb ár, amire kíváncsi lennék. Köszönöm!
endru Creative Commons License 2009.01.27 0 0 131

Ezeket a spéci csöveket, lámpákat a márkaboltokban kell kersni, pl. a Bulcsú utcában az Osram boltban. A lilás színúek felelnek meg legjobban. . "A kék fény a hajtásnövekedést gyorsítja, a vörös fény a gyökér fejlődésére hat."

ezért lila a fény.

boccs, kicsit eltóltam a beillesztést. A színes képen az említet cég 77fluora cső spekrtuma.

Szén N Creative Commons License 2009.01.12 0 0 130
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban:

Szeretnék venni egy E14 és egy E27 foglalatú kompakt fénycsövet (energiatakarékos égőt) amelyek egyrészt teljes fényspektrumúak min. CRI 90 illetve ionizálók.

Egyrészt nem tudom hogy hol lehetne megvásárolni őket.
Másrészt közvetlen otthoni használatra alkalmazhatóak-e ezek az égők? Mondjuk mennyezeti világításnak vagy fali világításnak?

Minden hozzászólást szívesen veszek.

Köszönöm előre is: Üdv: SZ
taormina1 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 129
az lila vagy fehér fényü?
Előzmény: gaby2 (126)
taormina1 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 128

Hát köszönöm a gyors és számos tanácsokat; megjött a másik csö, kérlek nézzétek meg a Floráriumosban  a 69-est, hogy jó-e.

Ezüstpapírt is tettem mögé, bár tulajdonképpen nincs rá szükség, mert a foglalat egy tükrözödö fém tetöbe van beszerelve.

Előzmény: taormina1 (127)
taormina1 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 127

No még egy utolsó elkeseredett próbálkozás...

A kérdésem tehát az, hogy ha már van egy Daylightstar csövem, a másik ugyanilyen legyen, vagy különbözö spektrumú, mondjuk aqua vagy reptistar, halaknak, vagy hüllöknek való., a fényspektrum miatt. Mi a jobb?

Előzmény: laattila (114)
gaby2 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 126

 

 Sokféle cső van, én Sylvania Aquastart használok. Bármely villamossági

 szaküzletben megveheted, ha nincs meg kell rendelni.

Előzmény: taormina1 (125)
taormina1 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 125

Sziasztok, Gaby2 és Laattila, visszajöttem, és folytatom a vadászatot a másik csö után.

Nem olyan egyszerü, mint gondolná az ember; eddig kb öt különbözö állat- és növénykereskedéssel beszéltem, és mindegyik a legnagyobb meggyözödéssel ajánlotta homlokegyenest az ellenkezöjét, mint az elözö.

A kérdésem tehát az volt, hogy ha már van egy Daylightstar csövem, a másik ugyanilyen legyen, vagy különbözö, mondjuk aqua vagy reptistar, halaknak, vagy hüllöknek való., a fényspektrum miatt.

Az volt a benyomásom, hogy a növényélettanról egyiknek se volt sok fogalma.

Különben az elsö csö kicserélése máris drámai változást hozott, azt hiszem, szemlátomást jobban érzik magukat a növények, az újak is, meg a maradék szukkulensek is. A távollétemben legalábbis senki se adta föl....

Tehát milyen legyen a másik csö? Csö...

gaby2 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 124

 

 A blok úgy készül, hogy egy erre alkalmas faágra, parafalapra, stb. felkötözöl

 egy növényt, némi moha társaságában. Valahogy így.

 Értesítést nem kapok, van néhány topic, amiket rendszeresen, napi szinten olvasok.

Előzmény: taormina1 (123)
taormina1 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 123

Köszönöm szépen. Látod még nem tettem le egészen a projektröl! Nem írtad, kell-e még egy csö.

Meg tudnád tenni, hogy lefényképezed, vagy leírod, konkrétan technikailag hogyan készül a blokk? Milyen epifita növények vannak még? Tillandsiák? (Orchideákkal nem nagyon merek (ki)kezdeni).

 

Még egy egyáltalán nem ide vonatkozó off kérdésem lenne. Még elég új vagyok a forumon, és gondolom, nem ismerek minden trükköt.

Vannak, akik sok topicba írnak, ´s egyszerüen mindig itt vannak. Vannak viszont olyanok, mint Te, vagy Antisys, akik csak egy bizonyos topicban rejtöznek, viszont bármikor rögtön elökerülnek, ha szükség van rájuk. Kapsz valamiféle értesítést a forumtól, ha valaki "megszólít"?

Előzmény: gaby2 (122)
gaby2 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 122

 

 A blokk az valamilyen fa ága, szőlőgyökér, parafakéreg, fenyőkéreg, parafalap, stb.

 lehet. Kizárólag epifita életmódot folytató növényeket lehet rá telepíteni, pl.

 orchideákat.

Előzmény: taormina1 (119)
gaby2 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 121

 

 Szerintem jó lesz!

Előzmény: taormina1 (120)
taormina1 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 120

  Szerezzek még egy csövet? A blokkba még milyen növényt lehet tenni?

Előzmény: gaby2 (118)
taormina1 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 119
Sajnos nem tudom, mi az a blokk. A tábla meg egyszerüen be van téve?
Előzmény: gaby2 (118)
gaby2 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 118

 

 Azok a növények orchideák és blokkon vannak. A blokkok pedig egy hungarocell

 táblára vannak aggatva. De az enyém nem florárium, hanem növényvitrin, kicsit

 különbözik a tiedtől.

Előzmény: taormina1 (117)
taormina1 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 117

Kösz. Megjött a csö, kicseréltem a sárgát, szabad szemmel úgy tünik, csakugyan világosabb az elödjénél. Azért a lilát is kicseréljem? Akkor az ilyen aqua vagy reptistar is jó?

Közben nagy bánat ért, a barátnöm, aki egy óriási öko kertet vezet, és akitöl kaptam volna új növényeket, földet, meg mindent, nem akart most adni semmit. Én meg már azt hittem, a hét végén lezajlik a nagy átrendezés, és vettem is pár olcsó növényt. Valami apró páfrányfélét (azt hiszem, te is csupa páfrányfélét ajánlottál), valami tarkalevelüt, és egy szép piros peperomiát, (ez utóbbiakat a florárium-topicon ajánlották) ami sajnos máris rohamos zöldülésbe kezdett. (Fényhiány?)

Így aztán mit volt mit tennem, cserepestül beültettem öket a sukkulens-földbe. Majd meglátom, élnek-e még, ha visszamentem.

Úgy emlékszem, a te floráriumos képeden láttam, hogy valamilyen növényeket a falra is rögzítettél. Milyenek ezek, és hogyan ragasztod föl?

Előzmény: gaby2 (116)
gaby2 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 116

 

 Előbb a sárgát cseréld ki!

Előzmény: taormina1 (115)
taormina1 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 115

Új. 5 € és még öt, hogy elküldi. Nincs a közelemben kertészet, vagy aquarista.

Jó lesz? A lilát, vagy a sárgát cseréljem ki elöször?

Vadászok tovább. Tehát akkor az ilyen repti- vagy aquastar is jó? Ha ezt tudtam volna, és mindkettöt megveszem, ezért az árért mindkettöt elküldte volna. De nem tudtam ilyen gyorsan kideríteni, hogy a másik jó-e.

Előzmény: laattila (114)
laattila Creative Commons License 2006.12.10 0 0 114
bocs nem voltam gépnél mennyiért vetted meg?? mennyi ideig használta??mért nem vettél ujjat??
taormina1 Creative Commons License 2006.12.10 0 0 113
kösz a gyors tanácsot; megvettem. Aztán kiderült, hogy lett volna neki még egy, "Reptistar" de azt nem mertem megvenni, mert azt hittem, biztos az is ilyen hüllöknek valo, gyenge fényü, inkább meleget adó. Aztán rájöttem, hogy Gaby2 alább épp ezt ajánlotta. Késö bánat...
taormina1 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 112

Még néhány paraméter:

Größe: T8
Sockel: G13
60 cm länge
26 mm Durchmesser
Strom: 220 Volt
18 Watt
5000 Kelvin
kein UV

Kár, hogy csak egyet adnak...

Előzmény: taormina1 (111)
taormina1 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 111

Szépen kérlek mondjátok meg gyorsan, jó-e ez a csö! (Mindjárt lejár az aukció) Akváriumba hirdetik, a spektruma gondolom jó, csak attól félek, hogy meleg.

Bárhogy keresem neten, kifejezetten növényeknek való csövet nem találok, mindegyiket akváriumba vagy terráriumba tervezik, és mellette esetleg megemlítik a növényeket is. De gondolom az a különbség, hogy az egyik meleg, másik hideg.

Sylvania Daylightstar:

gaby2 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 110

 

 Nem létezik nagyobb fényerejű cső ebben a méretben. De ha nem tudsz nagyobbat

 venni, be kell érned ezzel. Ha hideg-fehér fényűt használsz, az sokkal jobb lesz.

 Mindenképp más talaj kell bele, de előbb el kell döntened, milyen növényeket

 akarsz.

Előzmény: taormina1 (109)
taormina1 Creative Commons License 2006.12.08 0 1 109

Köszönöm szépen az egyszerü, praktikus, megvalósítható tanácsokat! Így van, csak abból tudok dolgozni, ami van. Ezt fogom tenni!

Ezek szerint létezik tehát ugyanekkora, 58 cm-es csö, aminek nagyobb afényereje, mint a jelenlegieknek?

Még a föld témáról szeretnélek megkérdezni.

Jelenleg szukkulens-föld van bent; ezt teljesen ki kell cserélni, vagy elég, ha valamilyen komponens(ek) hozzákeverésével megváltoztatom az összetételét?

Előzmény: gaby2 (104)
gaby2 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 108

 

 Ami a lényeg, az általad tartott növények nem alkalmasak az ilyen fajta tartásra.

 Ugyanis, ha ismered ezeket a növényeket, akkor tudnod kell, hogy a kaktuszoknak

 és pozsgásoknak hűvös, száraz teleltetésre van szüksége. Az sem baj, ha sötét

 van nekik. Amint ezek a növények a pihenési ciklusukban vizet és meleget

 kapnak - főleg ha ez fénnyel párosul - megnyúlnak.

laattila Creative Commons License 2006.12.08 0 0 107
:)))))))))
Előzmény: laattila (106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!