Keresés

Részletes keresés

miki_ng Creative Commons License 2008.01.07 0 0 145
érdekes, hogy a sok alvás még káros is lehet
http://www.freeweb.hu/barki/seth/alvas.htm
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.20 0 0 144

Kedves, kedves rp...

 

...nem tudok elszakadni a ma reggel szomorú hírtől, miszerint már nem vagy az élők világában... mindig is csak e nick-en keresztül 'léteztél' számomra, s ezen amíg én vagyok, már semmi nem változhat... ezért is 'szólok' most Hozzád, még ha tudom is, hogy a személy már nem fog nekem üzenni, már nem fog velem, sem mással vizába szállni, kérdest felvetni... mert ahogy hitte életében, most már egy más világ része...

 

Nyugodj Békében!

rinpoce Creative Commons License 2003.12.09 0 0 143
Nem ezt mondtam. Azt hogy LEHET hogy az életben nagyon meg vagy kötözve...
Előzmény: tachkow (142)
tachkow Creative Commons License 2003.12.09 0 0 142
Így van. :)
Csak fontosnak éreztem, hogy reagáljak a "Ha álmodban repülsz, földhözragadt vagy" mondatodra.
Előzmény: rinpoce (141)
rinpoce Creative Commons License 2003.12.09 0 0 141
Jung arra is felhivta a figyelmet, hogy az álom értelmezésénél figyelembe kell venni az álomgazda életkörülményeit, pontos helyét a világban, és csak ennek fényében lehet meghatározni az álom üzeneteket. És akkor még nem beszéltünk az idöbeni szorodásrol..

Nem egyszerü dolog, és csak nagy tapasztalatokkal müködik... Az ember legjobban a saját álmait érti meg elöször.

Előzmény: tachkow (140)
tachkow Creative Commons License 2003.12.09 0 0 140
Az, hogy a tudattalan kompenzál, az OK. De ez a kompenzáció jelenthet egy dolgot, de az ellenkezőjét is. Erre Jung is felhívta a figyelmet. Most maradjunk a repülés példájánál. A kompenzáció valóban megjelenhet olyan módon, mint földhözragadt tudatos részed tükörképe. De arra is felhívhatja álmod a figyelmed, hogy túlságosan elutasítod a realitást, a szükséges korlátokat, és ezáltal nem a földön jársz. Íme, ugyanaz az álom, mégis két ellentétes dolognak a kompenzációja. És akkor még ezernyi más dolgot is jelenthet a repülés...
Előzmény: rinpoce (131)
rinpoce Creative Commons License 2003.11.18 0 0 139
A 137-re ne figyeljetek, elbénáztam...
rinpoce Creative Commons License 2003.11.18 0 0 138
Végezetül ide másolok egy álmomat Amida értelmezésében! Remélem engedélyezi! Egy másik topikomban (mit álmodtál, tudod-e ) ott találhato!

Valami előlvisszavonulsz, és átlépsz az árnyékon az akasztott ember képén...most ő békén hagy. adolgok nem eltitkolt aljasság miatt vagy elkövetett dolgok miatt foglalkoztatnak.
Tőled különböző, vagyis a valóságban máshogy gondolkodó emberek üldöznek...nyilván egy valóságos konfliktuson mentél keresztül, vagy készülsz egynek a felvállalására...
Valamiért szorong és leguggolsz a szekér kereke mellé...elvégzel egy elfojtott dolgot...mégis vállalod a konfliktust. A tudattalanod nem szeretné ha ezt megtennéd. Megszúrják a kezedet...
Az álom lüsszosza a jelen. Választ nem kaptál csak figyelmeztetést...ne tedd meg amire készülsz.

Mivel konkrét kérdéseket nem tehettem fel igyekeztem azokat a megállapításim nyitottságával elérni, hogy játsz le egy kérdés felelek játékot magadban...személyt érint a dolog, vselekedetet, vagy fogalmat
Boldogulsz vele?

Írd már meg ha lehet!

Bucsom
[előzmény : (297) rinpoce, 2003.04.29 19:43]

Amida válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-29 21:37:33 (310)
Akkor sajnos neginr gondolkodnom kell és sokat írnom, de nosza:

1.Tsztázzuk az álom és az alanyi szint vonatkozásait: minden álomfigura pszichén belüli tényező "képmása" de egyben az álmodó szubjektív állapotának jellemzője is. (ezért kell az álmodót ismerni:írásaidból megtehetem)
2. Az álmot tárgyiasultnak kell tekinteni és asszocációkat kell keresni (ehez elegendő a szókincsed és irásbeli stilusod) ha nincs asszociációs lehetőség...az álomfejtés üresjárat
3. Most lépjünk vissza 1. folyományaira: az alanyi szinthez kapcsolódva minden tárgyat, személyt, cselekvést úgy kell kezelni mintha az álomgazda lelkének alakjai és kifejezésformái lennének. Önismereti értelemben azt fogom mondani ez vagy Te, vagy ilyen vagy Te. Az álom mint dramaturgia, írója belső lényünk, rendezője az őrködő én tudat (RAM fázis)
4. az álom-én összekötő tag az álmodó lélek és az alany között: ezért XX. századi mivoltodban indulsz az álmaidbarlangvilágába...és érezhetően lemerülsz benne...közelítve az árnyékhoz, amin keresztül tudud csak elérni az üzenni szándékozó Ősvalódat...aki igyekszik rád vigyázni ezért álomformájában küldött üzeneteket gerjeszt. Álminkban olyan emberként jelenünk meg amilyenek mélységeinkben vagyunk: te vagy a kivégzett, a kivégző és a kulcsfigura is a "kerék mellett guggoló alak" is. Ez a figura nemolyan helyzetben van (alakilag) amilyenben szeretnéllenni egy Benz kerekei mellett a Moszkva téren. Olyasmit csinálhatsz amit a környezeted nem helyeselne.
5.Bonyodalom:az álmod esetében igen sok szereplős
6.A fordulat a "szúrás"
7. a lüszisz (megoldás) ez esetben az ébredés.jelen álmodban kimenekülés látványosan meg is jelent
8.Nézzük van-e inkubáció az álmodban, ezt úgy vizsgálhatjuk; megelőzhette-e álmodat egy célzott kérdés a lelked felé, hogy foglalkozzon valamely problémáddal, most abból a feltevésbő indulok ki, volt ilyen mert a topic-nyitásod és az álmod időben közeliek,a topicnyitás...válaszkeresés
9.Amplifikálunk egyet...de ehhez vissza kell kattanom egyet, hogy lássam az álomszövegedet....pillanat
[előzmény : (307) rinpoce, 2003.04.29 20:54]

rinpoce válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-29 21:06:54 (309)
Az a cimem, ami a sárga csikon van!
[előzmény : (307) rinpoce, 2003.04.29 20:54]

rinpoce válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-29 20:54:37 (307)
örülnék neki, Amida! Nekem jo az E-mail cimem, de hová irjak levelet, ha nem tudom a cimed?? Egyébbként ide bármit leirhatsz, amit gondolsz. Rádbizom.
[előzmény : (305) Amida, 2003.04.29 20:44]

Amida válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-29 20:44:38 (305)
Rimpo! csak Neked
mivel ismerem nem álombeli megnyilvánulásaidat, ismerlek mint alanyi lényt, csak ezért! ...felelőséggel meg tudom magyarázni az álmodat...
ez nem lesz TV-s bohóckodás, mikor egy ismeretlen alany álmait fejtegetik!
ergo, ha megadod az e-mailedet magán levélben amiben újfent leírod az álmodat...elmondom!
De hidd el nem tartozik a nyilvánosságra...!
Mivel kamu az e-mail címem itten...ne arra írj.
Ha azonban megengeded akkor itt a topicban megírom, egyben az eljárás alapjait is leírom, valamint az indoklást is. Megpróbálhatjuk...

bucsom
[előzmény : (297) rinpoce, 2003.04.29 19:43]

rinpoce válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-29 20:33:46 (303)
Érdekes. Mostmár csak azt nem értem, minek hozzá rémálom... Lefaragták volna a kiloim???
Az volt a különös, hogy nem voltam megijedve, és bosszankodtam, hogy felébredtem, mert hátra kellett volna néznem, és eltünik a rémkép. Ezt gondoltam...
[előzmény : (297) rinpoce, 2003.04.29 19:43]

rinpoce válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-29 20:20:07 (301)
Fogyni fogytam, de mi az összefüggés??
[előzmény : (297) rinpoce, 2003.04.29 19:43]

rinpoce válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-29 20:19:26 (300)
Ez nagyon kedves Bigikém, de máskor az öreg néni özikéjéböl küldözgess, jooooo??
[előzmény : (299) big4, 2003.04.29 20:09]

big4 válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-29 20:09:23 (299)
Elképzelheőnek tartom, hogy álomban esetleg, hozzánk lelkileg vagy másként közelálló vagy egyszerűen csak valamiért ezesetben kitüntetett személy élményéhez vagy álmához kapcsolódó események történnek álmunkban. Tehát végül is lehetnek telepátiára alapuló álmok.

Én pl tegnap láttam az új Bruce Willis filmet, ami pont ilyesmiről szólt...

;)
[előzmény : (297) rinpoce, 2003.04.29 19:43]

rinpoce válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-29 19:43:52 (297)
A mai rémálmom:

Megyek az utcán a piacra, ami az utca végén van, egy bevásárloközpont mellett. Az utca végén látom, hogy a parkoloban egy középkori vásár van. A ruhák, frizurák cipök, a termékek, minden középkori. Elég rémes, a szélén megcsonkitott akasztott emberek. Belevegyülök a tömegbe, el akarok tünni, mert ugy látom, hogy bandák hatalmas késekkel olyan embereket üldöznek, akik különböznek a többitöl. elmegyek egy szekér mellett, a kerekénél egy ember gugol, de hiába, mert meglátták, és már a hátam mögött, a nyakamba lihegnek és beleszurtak a gugolo ember kezébe, mikor észreveszem, hogy farmerben és poloban állok ott....

Ekkor felébredtem. De kezdeni nem tudok vele semmit...

big4 válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-23 20:57:19 (296)
Topik ajánlat: Álom, álomrészletek, kommen...

big4 válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-19 02:12:46 (295)
Végül is igaz. Nevezheted bizonyítási kényszernek, ha jól esik.
Pusztán annyit szeretnék, hogy ez a nyomorult emberiség előrébb lépjen, (hivatalosan, tudományosan elfogadjon) integráljon néhány új dolgot (már ha egyáltalán valóban léteznek e dolgok...)
[előzmény : (297) rinpoce, 2003.04.29 19:43]

rinpoce válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-18 22:53:08 (294)
Abszolut igazad van, drift!

[előzmény : (290) Drift, 2003.04.18 08:55]

big4 válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-18 13:37:38 (291)
Nem tudom miért.
Nem tudom miért van az, hogy te azt gondolod rólam, hogy folyton bizonyítási kényszerem van.
Úgy tapasztaltam, hogy aki másokról, gyakran kényszerességet és egyéb negatívumokat feltételez, annak a hiba a saját készülékében van. Az ilyen embernek ajánlott legelőbb önmagába nézni...
:)
[előzmény : (290) Drift, 2003.04.18 08:55]

Drift válasz erre | adatok | e-mail 2003-04-18 08:55:36 (2

rinpoce Creative Commons License 2003.11.18 0 0 137
Lehet hozzászolni kedves olvasok! Vagy hiába dolgoztam????
rinpoce Creative Commons License 2003.11.18 0 0 136
Amida utolagos engedelmével bemásolok ide egy álmomat, okulás gyanánt, amit ö elemzett. Tökéletesen igaza volt...

Rinpoce!(az álom)

Megyek az utcán a piacra, ami az utca végén van, egy bevásárloközpont mellett. Az utca végén látom, hogy a parkoloban egy középkori vásár van. A ruhák, frizurák cipök, a termékek, minden középkori. Elég rémes, a szélén megcsonkitott akasztott emberek. Belevegyülök a tömegbe, el akarok tünni, mert ugy látom, hogy bandák hatalmas késekkel olyan embereket üldöznek, akik különböznek a többitöl. elmegyek egy szekér mellett, a kerekénél egy ember gugol, de hiába, mert meglátták, és már a hátam mögött, a nyakamba lihegnek és beleszurtak a gugolo ember kezébe, mikor észreveszem, hogy farmerben és poloban állok ott....

Ekkor felébredtem. De kezdeni nem tudok vele semmit...

Amida
Rimpo! csak Neked
mivel ismerem nem álombeli megnyilvánulásaidat, ismerlek mint alanyi lényt, csak ezért! ...felelőséggel meg tudom magyarázni az álmodat...
ez nem lesz TV-s bohóckodás, mikor egy ismeretlen alany álmait fejtegetik!
ergo, ha megadod az e-mailedet magán levélben amiben újfent leírod az álmodat...elmondom!
De hidd el nem tartozik a nyilvánosságra...!

1.Tsztázzuk az álom és az alanyi szint vonatkozásait: minden álomfigura pszichén belüli tényező "képmása" de egyben az álmodó szubjektív állapotának jellemzője is. (ezért kell az álmodót ismerni:írásaidból megtehetem)
2. Az álmot tárgyiasultnak kell tekinteni és asszocációkat kell keresni (ehez elegendő a szókincsed és irásbeli stilusod) ha nincs asszociációs lehetőség...az álomfejtés üresjárat
3. Most lépjünk vissza 1. folyományaira: az alanyi szinthez kapcsolódva minden tárgyat, személyt, cselekvést úgy kell kezelni mintha az álomgazda lelkének alakjai és kifejezésformái lennének. Önismereti értelemben azt fogom mondani ez vagy Te, vagy ilyen vagy Te. Az álom mint dramaturgia, írója belső lényünk, rendezője az őrködő én tudat (RAM fázis)
4. az álom-én összekötő tag az álmodó lélek és az alany között: ezért XX. századi mivoltodban indulsz az álmaidbarlangvilágába...és érezhetően lemerülsz benne...közelítve az árnyékhoz, amin keresztül tudud csak elérni az üzenni szándékozó Ősvalódat...aki igyekszik rád vigyázni ezért álomformájában küldött üzeneteket gerjeszt. Álminkban olyan emberként jelenünk meg amilyenek mélységeinkben vagyunk: te vagy a kivégzett, a kivégző és a kulcsfigura is a "kerék mellett guggoló alak" is. Ez a figura nemolyan helyzetben van (alakilag) amilyenben szeretnéllenni egy Benz kerekei mellett a Moszkva téren. Olyasmit csinálhatsz amit a környezeted nem helyeselne.
5.Bonyodalom:az álmod esetében igen sok szereplős
6.A fordulat a "szúrás"
7. a lüszisz (megoldás) ez esetben az ébredés.jelen álmodban kimenekülés látványosan meg is jelent
8.Nézzük van-e inkubáció az álmodban, ezt úgy vizsgálhatjuk; megelőzhette-e álmodat egy célzott kérdés a lelked felé, hogy foglalkozzon valamely problémáddal, most abból a feltevésbő indulok ki, volt ilyen mert a topic-nyitásod és az álmod időben közeliek,a topicnyitás...válaszkeresés
9.Amplifikálunk egyet...de ehhez vissza kell kattanom egyet, hogy lássam az álomszövegedet....
Valami előlvisszavonulsz, és átlépsz az árnyékon az akasztott ember képén...most ő békén hagy. adolgok nem eltitkolt aljasság miatt vagy elkövetett dolgok miatt foglalkoztatnak.
Tőled különböző, vagyis a valóságban máshogy gondolkodó emberek üldöznek...nyilván egy valóságos konfliktuson mentél keresztül, vagy készülsz egynek a felvállalására...
Valamiért szorong és leguggolsz a szekér kereke mellé...elvégzel egy elfojtott dolgot...mégis vállalod a konfliktust. A tudattalanod nem szeretné ha ezt megtennéd. Megszúrják a kezedet...
Az álom lüsszosza a jelen. Választ nem kaptál csak figyelmeztetést...ne tedd meg amire készülsz.

Mivel konkrét kérdéseket nem tehettem fel igyekeztem azokat a megállapításim nyitottságával elérni, hogy játsz le egy kérdés felelek játékot magadban...személyt érint a dolog, vselekedetet, vagy fogalmat
Boldogulsz vele?

Előzmény: rinpoce (135)
rinpoce Creative Commons License 2003.11.18 0 0 135
Az álmok értelmezése.
Az álom értelmezésének a tanát a kontextus felvételének lehetne nevezni. Az álom minden egyes részleténél szükség van az álomgazda ötletére, ennek alapján lehet megállapitani, hogy ö milyen értelmezést adna a részleteknek..
A kompenzácio tanát alapvetönek kell tekinteni a pszichikai viselkedés vizsgálatában. Ami tul kevés itt, az tul sokat hoz létre ott. Tehát a tudatos és a tudattalan közötti viszony kompenzácios jellegü. Ez az álomértelmezés egyik legjobban megerösitett mesterségbeli szabálya. A gyakorlati álomértelmezésben mindig hasznosnak tehetjük fel a kérdést: milyen tudatos beállitodást kompenzál az álom? Az értelmezés során vegyük figyelembe, az ember kizárolag magárol és magával álmodik!

Ezt még anno az eszembe véste amida, vagy ö más néven...

A másik szempont, hogy akivel álmodunk, az nem a barátunk, vagy a szomszédunk, hanem a bennünk lévö másik, akiröl szeretjük azt mondani, hogy szerencsére én nem vagyok olyan, mint a másik.
Az álomnak, a természet gyermekének bizonyosan nincs moralizálo szándéka. HA emellett még azt is figyelembe vesszük, hogy a tudattalanban mindaz fölösen van jelen, ami a tudatbol hiányzik, hogy a tudatnak ily modon kompenzálo tendenciája van, már levonhatjuk a következtetéseket, feltéve, hogy az álom nem tulságosan nagy lelki mélységböl származik.. HA azonban ilyen álomrol van szo, akkor az rendszerint azt tartalmazza amit mi mithologiai motivumnak nevezünk, azaz képzettársitásokat vagy képeket, amelyekkel saját népünk és idegen népek mitologiájában találkozunk. Az álom ebben az esetben kollektiv értelmet tartalmaz, vagyis olyan értelmet, ami általánosan emberi.
Az értelmezés viszonylagos bizonyosságot csak szériában ér el, mikor ujabb álmok koorrigálják az elözö álmok értelmezésében elkövetett tévedéseket. Az álom szériában sokkal jobban megismerhetök az alapvetö tartalmak és motivumok. Ezért szükséges az álmok értelmezéséhez az álomnaplo vezetése is.

rinpoce Creative Commons License 2003.11.18 0 0 134
:) Kedves elnyomott! Én megtettem a dolgom, illetve még van egy rész, azt beirom! A többi annak a dolga, ki olvassa! Remélem, bár nem jelentkezett eddig, de van olyan is, aki érti... :(
Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.18 0 0 133
HA földhöz ragadt vagy, az álomban repülsz

:-))) vagy épp fordítva, miért is nem?

Az álmoknak pontosan értelmezhetö jelentése van, ha meg akarod érteni!

Hát ez az: ha meg akarod, akkor "segítesz" magadnak :-)))

Pontosan le van irva, az álmokat hogy kell értelmezni!!!!!

Kedves rp, ne neheztelj rám, szegény racionálisra: becs'szó olvaslak, figyelek rád, de ha egyszer nem értek veled egyet, azt neked kell megértened :-)

Előzmény: rinpoce (131)
rinpoce Creative Commons License 2003.11.18 0 0 132
Ez nincs agyongondolkozva, csak épp, amennyire kell. Ez egy ut az álomértelmezéshez. VAgy élsz vele, vagy nem... Ez a te dolgod, az enyém abban kimerült, hogy leirtam ,mert én ezt szabtam magamnak követelményként...
Előzmény: eniessa (128)
rinpoce Creative Commons License 2003.11.18 0 0 131
Hiszen leirtam: a tudattalan kompenzál! HA földhöz ragadt vagy, az álomban repülsz, mert a tudattalan kompenzál! Az álmoknak pontosan értelmezhetö jelentése van, ha meg akarod érteni! Mi a francot dolgoztam ennyit, ha nem értelmezted, amit irtam. Pontosan le van irva, az álmokat hogy kell értelmezni!!!!!
Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.18 0 0 130
Kedves rp, nekem sem "sikerült", hanem így viselkedett agyam... azért "repülök", mert az agyam ebben a kontrollálatlan fázisában, állapotában keveri-kavarja a korábbi élményeimet, emlékeimet, vágyaimat, félelmeimet, képzelgéseimet. Sajnos ez olyan távol áll a valóságtól, mint az, hogy ébren "repüljön" az ember...

Talán nem hiszed el, de én nem bánnám, ha az álmoknak lenne pontosabban értelmezhető "jelentése", mint amennyit le lehet szűrni úgy, ahogy most működnek ezek a képzetek...

Előzmény: rinpoce (127)
KriszteeM Creative Commons License 2003.11.17 0 0 129
Én utoljára gyerek voltam, mikor repültem álmomban. A repülés jót jelent az álomban. Te csinálni szeretnél valamit, amihez el kell rugaszkodnod a mostani dolgaidtól. Vagy a nemi vággyal van összefüggésben?
eniessa Creative Commons License 2003.11.17 0 0 128
Szerintem nem szukseges mindent agyongondolkozni. Kivaltkepp igaz ez a kellemes elmenyekre. Elvezni, atelni, megelni: ez adja a tapasztalatot, a sava-borsat, nem az analitika.
Problemas esetek mas teszta.
Előzmény: rinpoce (127)
rinpoce Creative Commons License 2003.11.16 0 0 127
Az jo lehet, nekem még sohasem sikerült.. És nem gondoltál rá, hogy milyen jo lenne tudni, miért repülsz, és hova??
Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.16 0 0 126
Kedves rp, tetszel nekem, ha magam úgy is gondolom, hogy értelmetlen az álmok értelmét élmányükön túl keresgélni :-) Én pl. ma és tegnap is repültem, amit roppant szoktam élvezni :-))) Remek dolog, van olyan jó, mint őszintén elmerülni egy tündérmesében :-)))
Előzmény: rinpoce (125)
rinpoce Creative Commons License 2003.11.16 0 0 125
Mondanom sem kell, volt egy nagyon érdekes álmom. Egy nagy kastélyban többen voltunk, fiatalok mind, és joban voltunk, vidám volt az élet. Jung rendszeres látogatoja volt a kastélynak, nagyon joban voltam vele, mondhatnám, pajzánul évödtünk mindig, ha megérkezett. NAgyon szimpatikus volt nekem, mondhatnám, szerettem.. MAgas vékony egyenes tartásu, nagyon vidám férfi volt, az arca olyan, mint néhány könyvén. Szép szines álom volt.
Egyszer Jung hozott egy nagy darab özhust, hogy fözzünk, mi ketten, ö, meg én pörköltet.. Itt sajna felébredtem..

Az az igazság, hogy miota irom ezt a topikot elkezdtem érteni az álmaim tartalmát...

rinpoce Creative Commons License 2003.11.16 0 0 124
Folytatnám az álom jungi értelmezését:

Mi az álom funkcioja?
Az álom leképezi a személység bizonyos létfontosságu föbb tendenciáit, vagy olyan tendenciákat, melyek pillanatnyilag nagyon fontosak. Igy az ember belülröl kiindulva megérti, milyen állapotban van. Soxor az álom éles ellentétben áll a tudat szándékával. Mivel a legtöbb álom értelme nem vág egybe a tudat törekvéseivel hanem sajátos eltéréseket mutat, feltételeznünk kell, hogy a tudattalannak önállo funkcioja van. Az ellentét nem mindig adott. Az álom olykor csupán kis mértékben tér el a tudatos beállitodástol, vagy tendenciáktol, és ilyenkor csak csekély modosulások jelentkeznek, vagy éppenséggel megeggyeznek a tudat tartalmával, és tendenciájával.
Az álom ilyetén viselkedése a kompenzácio. A kompenzácio nem más, mint különbözö tények vagy nézöpontok összehasonlitása, aminek révén kiegyenlitödés, vagy beigazolás jön létre.
Ebben a tekintetben három lehetöség van. HA a tudatnak az életszituácioval kapcsolatos beállitodása egyoldalu, az álom az ellenkezö oldalra áll, ha a tudat a középhez közeli helyzetet foglal el, az álom beéri variánsokkal, ha a tudat helyzete korrekt, az álom kondicionál, és ezzel aláhuzza a tudat tendenciáját, anélkül azonban, hogy közben elveszti sajátos analogiáját. Ebböl köketkezik, hogy az álomértékelés az álomgazda nélkül ki van zárva.
HA az álmok ilyen lényeges kompenzáciot hoznak létre, miért nem érthetök?
El kell fogadnunk, hogy az álom természeti produktum, és a természet nem az ohajunk szerint müködik. A tudattalan nem valami démoni szörny, hanem morális, esztétikai és intelektuális tekintetben közömbös természeti lény, amely csak akkor lesz valoban veszélyes, ha a vele kapcsolatos tudatos beállitodásunk reménytelenül helytelen. Minnél jobban elfojtjuk a tudattalant, annál jobban fokozodik veszélyessége. Abban a pillanatban, amikor a személy elkezdi asszimilálni a tudattalan tartalmait, csökken a veszélyessége.
Ezért az álom elemzésének elsö kérdése: milyen tudatos beállitodást kompenzál az álom? A tudati szituácio ismerete nélkül az álom sohasem értelmezhetö még megközelitö bizonyossággal sem. Az álom a nappali élettöl, és annak jellegétöl teljesen elszakitott , elszigetelt jelenség. Amiért nekünk elszigeteltnek tünik, az szubjektiv illuzio, azt jelenti, nem értjük az álom jelentését.

Meg kell mondjam, azt, hogy az álom az álomgazda tudatos életének ismerete nélkül megfejthetetlen, már alternative leirta egy topikban..

rinpoce Creative Commons License 2003.11.14 0 0 123
talán csak annyi, hogy bizonyos körülmények folytán nemet kellett mondanom arra, ami nekem nagyon fontos volt, és még mindig nem hevertem ki igazán...
Előzmény: alternative (122)
alternative Creative Commons License 2003.11.13 0 0 122

nem értem a reakciót, persze minden körülményt ismerek amire utalhatsz, de mégis mi az oka ":( " ...ennek?
Előzmény: rinpoce (121)
rinpoce Creative Commons License 2003.11.13 0 0 121
Soha, de soha, de soha nem kivánom, hogy nemet kell mondjál arra, mi néked akkor a legfontosabb.. :-(
Előzmény: rinpoce (120)
rinpoce Creative Commons License 2003.11.13 0 0 120
Megértettem alter, de tudod: soha de soha de soha nem kivánom, hogy felhuzd valaha is az én cipömet....
Előzmény: alternative (105)
eniessa Creative Commons License 2003.11.13 0 0 119
Koszonom!
Előzmény: alternative (118)
alternative Creative Commons License 2003.11.12 0 0 118
eniessa
elküldöm de off lesz.

A test dícsérete: hálás és elkapott ének.

Vizben leng. Úszik mint hajó,
Szárazon jár, fordul, forog,
Van ennél különb épület?
Bossz vagyok? vagy lakó vagyok?
Láttál-e márvány palotát
amely takarítja önmagát?

Fütés, melegvíz ap-tu-dét!
Jól megtervezett lakógép,
Érzékeny, pontos villanymű;
permanens programjához hű,
El nem fáradó gondolat
kivül-belül rendezve hat;
Anyagot, erőt jól beoszt,
itt növeszt, diszít, ott lefoszt,
Sosem kész ez az építész?
elkényeztetett műitész!

Bár lehet, gondol már a napra,
amikor mindezt abbahagyja:
kár!
-mondom - ennél meghittebbet!
hol kapnék ennél elitebbet -
bár örök lenne ez a "bérlet"!
megéri akármit is kérhet
a bossz ki vagyok s nem vagyok;
bennem és fölöttem ragyog-

Tél: bundában -
selyembolyhos prém, ..?.. (nem tom ezt a szót)
védi mint ékszert drága tok
létemnek lágy, lélegző szobrát,
mesterem kényes remekművét,
melynek csak őrzője vagyok.

1974.junius.

"on"

Előzmény: eniessa (117)
eniessa Creative Commons License 2003.11.12 0 0 117
alternative,
kerhetem me'g mindig a verset?
Előzmény: alternative (105)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.10 0 0 116
Hali... köszönöm hogy így gondolod, melengeti az én racionális, anyagi lelkemet ;-)

...van itt egy topic: Mi a tudat?, ha érdekel, ott nem offolunk... ma nem, de írok bele nemsokára...

Előzmény: GBG (115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!