Keresés

Részletes keresés

debian Creative Commons License 2003.11.03 0 0 9
hello,

mi meg nem vettunk semmit, de akarunk.
a multkor neztem egy maglodi epuloben levo ikerhazat. egy kozvetito mutogatta es amikor az ar utan erdeklodtem akkor a masodik kerdes utan jott azzal, hogy ennek az ara nem 18.3M, hanem 17.8M.
Egy kicsit meglepodve kerdeztem, hogy mire ez a nagy engedmeny, mert ilyet eddig meg nem halottam. Erre mondja, hogy "a magyar ember ugye szeret alkudni". Allitolag a beruhazo ezt mar beleszamolta az arba :-0
Szoval ilyen is van.

csa

Előzmény: ronson (-)
ronson Creative Commons License 2003.10.21 0 0 8
Viszont:)
Előzmény: gagarin- (7)
gagarin- Creative Commons License 2003.10.20 0 0 7
OFF

Hello, márkatárs :)

ON

Előzmény: ronson (5)
gaBo Creative Commons License 2003.10.20 0 0 6
Szia,

az engedményt alkudozással értük el :-) A nm ára a lakásnak 300e / m2, és 104 m2-es + 20 m2 terasz, ami garázzsal és tárolóval együtt kb. 34.5 M Ft. Továbbá az alap burkolatok is 4000 Ft / m2-ben vannak az árban, így azokra csak a felár a plusz. Egyébként Budafokon lesz, Rózsavölgyben, ami szerintem nagyon szép része Budapestnek.

Előzmény: ronson (5)
ronson Creative Commons License 2003.10.20 0 0 5
Ejha!

Ez nem semmi, ilyen mértékű engedményt hogy lehet elérni?

Ha nem titok milyen nm árú lakást és melyik kerületben vesztek?

Szerintem fôleg kisebb társasházaknál van esély ilyesmire, ahol az építtetônek van energiája mindenkivel személyesen foglalkozni.

Na, pont ilyenben nézegetek egy lakást, ezért érdekel a dolog.

Előzmény: gaBo (3)
gagarin- Creative Commons License 2003.10.20 0 0 4
Amit itt leírtál, az soxázezer/milliós tétel... gondolom amiről beszélsz az nem egy IX. kerületi 60nm-es, 8. emeleti új lakás...

g.

Előzmény: gaBo (3)
gaBo Creative Commons License 2003.10.20 0 0 3
Hali,

nekünk sikerült, néhány extrát megkapunk ingyen és bérmentve a nagy rakás elektromos és belsöépítészeti változtatás mellett:

- extra hidegburkolatok (6000 Ft / m2)
- légkondi (+350000 Ft)
- hidromasszázs sarokkád (+250000 Ft)
- tölgy svédpadló (8000 Ft / m2)

Ennél többet nem sikerült :-)) Szerintem fôleg kisebb társasházaknál van esély ilyesmire, ahol az építtetônek van energiája mindenkivel személyesen foglalkozni.

Előzmény: ronson (1)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2
Hat... ha a Keravillban es az Electro Worldben lehet, itt miert ne lehetne?
Előzmény: ronson (1)
ronson Creative Commons License 2003.10.20 0 0 1
OK, csak arra gondolok, hogy lehet, én vagyok naiv, de eddíg nem is gondoltam rá, hogy itt is lehetne alkudni.
Pedig egy újlakásnál már 2-3% is jelentős tétel lehet.

Igaziból az érdekelne, sikerült-e már valakinek így eredményesen alkudoznia.

murray Creative Commons License 2003.10.20 0 0 0
szeritem tuti azért engedtek el egy-két extrát a vállalkozók mert még így is bőven megéri nekik
a vevő meg hagy érezze csak hogy jól járt!
ebben a szakmában nincs "szív küldi szívnek" dolgok!:-))
ronson Creative Commons License 2003.10.19 0 0 topiknyitó
... és sikerült-e?

Ma láttam az Ötletház című műsort.

Ebben egy kivitelező cég embere beszélt az új építésű lakások átlagos négyzetméter árairól és arról, hogy elsősorban a kisebb (35-60 nm) alapterületű lakások iránt nagy az igény (így itt kicsi az esély az árengedményre).

Amit viszont ezután mondott, az meglepett.

Elmondása szerint a nagyobb lakások vásárlói (100 nm felett) gyakran kérnek pl. klímaberendezést, drágább burkolatokat ...stb., felár fizetése nélkül.

Próbált már valaki ilyesmit, ill. sikerült-e ily módon alkudni az árból.

Kíváncsi volnék a véleményekre és tapasztalatokra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!