Keresés

Részletes keresés

p-simon Creative Commons License 2003.10.22 0 0 94
hitler már nem tud jattolni az om lobbinak...
Előzmény: Evil Abrosz (93)
Evil Abrosz Creative Commons License 2003.10.21 0 0 93
Hmm. És akkor a történelemkönyvekből is kellene húzni Hitlert, Sztálint, az összes háborút, meg persze az önkényuralomra tett bármilyen utalást - nehogy már publicitáshoz jussanak ilyen borzalmak? Na ne nevettess :D
Előzmény: p-simon (92)
p-simon Creative Commons License 2003.10.19 0 0 92
hát nem...
a negatív publicity is publicity (lásd szakirodalom), tehát ha a bigbráner féle műsorokat érettségi szinten akár mínuszosan is képbe hozod, már rongálod a közerkölcsöt és a fiatalok agyát/ügyét...
(mondhatnám tovább: és ne add itt a gügyét - de ez már tényleg méltatlan volna :) )
Előzmény: Evil Abrosz (19)
Antisystem Creative Commons License 2003.10.19 0 0 91
Mostan lustább vagyok annál, hogy kimericcselek. Maradjunk annyiban SzVSz, hogy egy normálisabb rendszerben nem kellene itt hőbörögnöd, mert ekkora baromság fel se merülhetne, még gondolat szintjén se. Ez a szerzői jogosdi echte kapitalista "vívmány". Tehát amikor a kapitálizmus szennyét emlegetem, pont ilyenekre gondolok... :))

ÜdV

Előzmény: Indián (90)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 90
Feneapofád! Má' megin' gyüttél bosszantani! :-D

Nna, mesélj nekem erről a szörnyenborzasztóan-hogyhíjják mocskos globalizmusról, mert hülyén fogok meghalni! De kimerítően ám, hogy meg is ércsem...

Előzmény: Antisystem (89)
Antisystem Creative Commons License 2003.10.19 0 0 89
Szia Indián!

Aztán jól megbüntetik, de addigra már a Bahamákon van a székhelye... Nincs hőbörgés, engedetlenség, de van olcsó tankönyv... Nem ez az elsődleges cél?
Nem, az elsődleges cél a globális imperializmus szennyének eltakarítása hazánk földjéről. De amíg ez késlekedik, nyilván az occsó tankönyv is egy nagyon szimpatikus rész-cél :))))
A megoldásban meg egyetértek, nagyjából ugyanezt pofázom, ha nem is ilyen konkrétan.

ÜdV

ps: a legnagyobb történelmi tévedésed meg az, hogy engem idealistának tartassz... :)))

Előzmény: Indián (64)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 88
Nem egészen, mert a tagállamok szuverén jogalkotók. Egyébiránt csak annyi a feladat, hogy jobban vigyázkoggyon a zember.
Előzmény: Törölt nick (87)
Fine Tune Creative Commons License 2003.10.19 0 0 86
Zseniális ötlet. Ha már a ballib szemét a százforintos turkálókból sem megy el. Tartsa el őket a köznép, ne járkáljanak folyton Petőék nyakára.
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 85
Valamelyiket? Fordíccsunk! Melyiket nem?

Amúgy egy mezei preambulum nem ellenfél...

Előzmény: Törölt nick (84)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 83
A'sszem megvan az alapvető szemléletbeli különbségünk: Te aszondod, hogy a törvényt be köll tartani - én meg azt, hogy nem sértyük meg, csak mennyünk ki szépen a leshatárra. Ami nem tilos, azt szabad...

Ha kérhetlek, az adótörvényekkel ne példálózz, mert az speciel a szakerületem, hogy úgymongyam, ezen a pályán otthon vagyok...

Előzmény: Törölt nick (82)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 81
Nem köll nonprofit egyesület feltétlenül, hiszen ottan a közhasznú társaság jogintézménye, a közalapítvány, meg ilyesmik...

A közkincs fogalmát amolyan vészkijáratként hoztam szóba, ha más nincs.

Az EU direktíva sokminden, de nem egyértelmű.

Ami a jogdíjak szabotálását illeti, sajnos egy máretes összemosásban van részünk: Való igaz, hogy a számítógépes programokat, a zeneműveket, filmeket iparszerűen hamisítják, s mivel ezek is a szerző jog hatálya alá tartoztak, hát eccerű feladat a tankönyveket is beleszuszakolni, mert ugye lopnak. Talán mégse köllene hagyni!

Előzmény: Törölt nick (80)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 79
Egyetlen betoldott passzus kérdése: Kivéve a tankönyvet...

De ezeknek magyarázhacc bármit, a magam szakmájában és is téptem a pofám eleget, de valahogy senkit se érdekelt. Most majd iparszerű kalózkodás gyün. Ha eccer ez köll...

Előzmény: SaGa (78)
SaGa Creative Commons License 2003.10.19 0 0 78
I-a (ez a hangod úgy általában?)

Ez nem az EU miatt van így, hanem a kb 4 éve elfogadott Szerzői és Szomszédos jogokról szóló hazai törvénycsomag miatt. Hiába szóltunk minden lehetséges fórumon, hogy nem lesz ez így jó, a 25 év is necces gyakran, a 70 meg már borzalom, a képviselőket egyik oldalon sem érdekelte. Az egy db Mécs Imrét kivéve.

Már akkor megírtam/írtuk, hogy ezzel, ha végrehajtják, betesznek az oktatásnak, vele az ország jövőjének. A politikusok csak a kiadó hiénák szavát hallgatták meg. Igaz, (le)fizetni csak ők tudnak...

SaGa

Előzmény: l-a (1)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.19 0 0 77
válasz tózse
Előzmény: Indián (76)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 76
Ment...
Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.19 0 0 75
Nagyon off
ha már így megnevettetett Bika, szépbeszédű barátom, dobjál meg egy emillel lécci.
a zseebibaba@freemail.hu-ra.

zseebibaba

Előzmény: Indián (74)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 74
Naugye? :-D
Előzmény: A falu Bikája (73)
A falu Bikája Creative Commons License 2003.10.19 0 0 73
>> mert ilyet még a bika sem baszott.
No igen. EU direktívákkal még nem próbáltam soha, elismerem.

Bika

Előzmény: Indián (31)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 72
Adott esetben minden skrupulus nélkül át köll lépni a törvényen, semmi cicó. Ha meg más a cél, akkor meg rigorózusan ragaszkodni hozzá. A helyet aggya. Tudom, tőlem aztán télleg hülyén hangzik, de: az általános erkölcsi megfontolás többnyire jó útmutató szok lenni.

Meddig övék a hatalom? 4 évig? Nem tétel... De nem is ez az érdekes. Ha végre mócceresen nekiállnánk kibaszni a hatalommal, akkor végre megtanulnák, hogy kevesek bármihez is. Szimpla móccertani kérdés csak, hidd el - meg persze elegendő léccám is köll hozzá.

A trükközőket ki lehet vágni rövidúton bárhonnan, csak legyen egy határozott és becsületes ember, aki bevállalja.

Az idealista az tutyimutyi szok lenni. Azé' idelista a marhája.

Előzmény: R. Daneel (71)
R. Daneel Creative Commons License 2003.10.19 0 0 71
Hát nem tudom. Nekem valahogy mindig bassza a csőröm az, ha jót akarok, de épp a törvény tesz keresztbe. Épp itt tegnap olvastam valahol a hajléktalanszálló létesítésének tortúrájáról. Vagy ugyanez a helyzet az örökbefogadással. És még sorolhatnám.

No. Megint elkanyarodok.

Szóval az én polgáriengedetlenségem mögött ez áll, az biztos.

"Egyet ne felejts el: mi többen vagyunk..."
Jahh. Csak épp övék a hatalom, mi meg még ketten egyetérthetünk, akár hárman is, de már akár egymillióan.... Így aztán ki vagyunk játszva egymás ellen piszkosul.

"Az összefogás olyan erő, amely hegyeket képes elmozdítani.
Ha legalább a fele tolja, és egy irányba.
(....q .....ő)"

"Hát az, hogy nem a trükközőknek átadni a terepet, hanem a mezei pógárnak kell uralnia a piacot."
A trükközők betörnek maguktól is. Az aggresszivitásuk kábé a témából lenyúlható pénz mennyiségének négyzetével arányos.

"Idealista meg van épp elég, nem köll messzire menni."
Vannak. Sokan. És mit csinálnak? Nagy semmit!
Most mondd meg! Azon kívül, hogy itt megbotránkoztak, meg elítélték az összes ilyen árulózó, füttyögő jobbféket, akadt egy is, aki lekevert egyet a mellette épp fütyülni készülőnek? Egy frászt. A mi idealistáink bizony tutyimutyi alakok.

Előzmény: Indián (70)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 70
Persze, hogy nem végső megoldás... Olyan nincs is... Megeléxem annyival, ha éppen elég hatékony. Ha kitalálnak ellene valamit, akkor csavarunk egyet a zacsijukon. Egyet ne felejts el: mi többen vagyunk, mint a hatalmasok, ez már stratégiai előny. Ennyiből meg csak kikeredik valami épkézláb ötlet...

Mi óv meg? Hát az, hogy nem a trükközőknek átadni a terepet, hanem a mezei pógárnak kell uralnia a piacot. Idealista meg van épp elég, nem köll messzire menni.

Előzmény: R. Daneel (69)
R. Daneel Creative Commons License 2003.10.19 0 0 69
Tökéletesen egyetértek, de mégsem: addig oké, hogy a szar törvényeiket dugják fel maguknak, de a kiskapuzás szerintem nem lehet végső megoldás.
Pláne nem akkor, ha jó szándék mellett kénytelen az ember ilyesmit csinálni!

Arról nem is beszélve, hogy nonprofitság ide, vagy oda, ezt a módszer előbb-utóbb szépen elterjed, aminek a következménye az lesz, hogy kitalálnak ellene valamit. Állambácsinál nagyobb szemétláda nincs, ha a zsebe kerül veszélybe, (kivéve, ha a klientúra is ugyanazt a módszert használja).

És még egy mellékhatás: ha tényleg komoly árfelhajtó tényező lesz ez a jogdíjasdi, ugyan mi óv meg bennünket attól, hogy a trükközők nem ippeg hogy valamicskével olcsóbban adják majd a könyveket, mint a teljesen szabályosan gyártók?

Előzmény: Indián (68)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 68
Igaz, bizonyos mértékig számolgatni a lehetséges következményekkel, de jobban bízom az ösztönben. Ha végképp tré a szitu, abból is ki lehet gyünni.

De mostmár igazán jó lenne, ha a topic témájához térnénk vissza. Ha másért nem azért, mert ha komolyan előferdülhet ilyesmi, hogy jogdíjat számítanak fel a tankönyvekre, akkor meg köll teremteni a nonprofit feketepiacot hozzá. Rajtam nem múlik.

Bármilyen hülyén is hangzik, de a szar törvényekre oda se baszok. Ha ez köll a jogalkotónak, hát megkapja.

Előzmény: R. Daneel (67)
R. Daneel Creative Commons License 2003.10.19 0 0 67
Minden manipulációs folyamat, ami mögé be tudsz látni, parasztvakításnak nevezhető. Ami mögé meg nem (mert miért is feltételezhetnénk olyat, hogy minden ilyet kiszúr az ember).... Nos abban az esetben.... No ezért nem szeretem ezt a szót.

"Meg amúgy sem szeretek filozofálgatni, ennél lényegesen eccerűbb lélek vagyok."
Én sem rajongok a kacskaringós utakon bejárt agyalgásért, ami végül nem vezet sehova, ezért be is fejezem.

"...azt eccerűen meg köll valósítani a rendelkezésre álló eszközökkel, a többi meg le van szarva."
Igen, csak nem számolsz a mellékhatásokkal, akkor nagyobb zűrben találhatod magad, mint a "megoldás" előtt. Ezért érdemes előre szimulálni a lehetséges következményeket. Már ha az időtényező ezt engedi.

"Mérd le kétszer, mesd el egyszer."

Előzmény: Indián (66)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 66
Hmmm... Szegény Seldont mexivatta egy bizonyos robot. Alig 20ezer évébe telt kijavítani a hibát. A Seldon-terv ugyanakkora parasztvakítás vótt, mint Preem Palver húzása. Nincs optimum, csak a legkisebb rossz. Sajnos még regényszinten is.

Meg amúgy sem szeretek filozofálgatni, ennél lényegesen eccerűbb lélek vagyok. Ha ismert egy célkitűzés, azt eccerűen meg köll valósítani a rendelkezésre álló eszközökkel, a többi meg le van szarva.

Előzmény: R. Daneel (65)
R. Daneel Creative Commons License 2003.10.19 0 0 65
Milyen legyen egy asimovi robot, ha nem idealista? :)

Szerintem meg kell egyfajta túllövés, hogy ha abból engedünk, még épp az eredetileg kívánt (viszont gondosan titkolt) cél következzen be. Az ennek megvalósulásakor bekövetkező pozitronáramlást akár az elégedettséggel is azonosíthatom, míg az optimálishoz (nem a maximumhoz!) képest csökkent értékű eredményt akár kudarcnak is nevezhetem.

"Legyen dolga következő generációnak is!"

"Mit érdekel engem a jövő! Bizonyos, hogy Seldon ezt is előre látta, és föl is készült rá. A jövő újabb válságokat fog megérlelni, amikor a pénz ugyanolyan holt hatalom lesz, akárcsak ma a vallás. Majd az utódaim megbirkóznak a maguk problémáival, mint ahogy én is megbirkóztam ezzel a mostanival."

Előzmény: Indián (58)
Indián Creative Commons License 2003.10.19 0 0 64
Nekem nem szokásom bíróságra rohangálni, annál szaxerűbb lépéseket is elő bírok vezetni. Mert mi van akkor, ha egy Kajmán-szigeteken bejegyzett cég nyomtattya a magyar tankönyveket? Szervezés kérdése csak. Nem hőbörög, gondolkozik! Első szabály ez.

Aztán jól megbüntetik, de addigra már a Bahamákon van a székhelye... Nincs hőbörgés, engedetlenség, de van olcsó tankönyv... Nem ez az elsődleges cél?

Előzmény: Antisystem (62)
Antisystem Creative Commons License 2003.10.19 0 0 63
Na, húzok alukálni, dobrüj night!
:)
ÜdV
Antisystem Creative Commons License 2003.10.19 0 0 62
Mé, nem ez a két út van: a jogszabály-elővakarás és bíróságokra rohangászás (amit Te keresel), vagy a polgári engedetlenség a baromsággal szemben, amit én ajánlgatok?

ÜdV

ps: lila ködje meg a jódnak van...de az jl fetőtlenít:)))

Előzmény: Indián (60)
Antisystem Creative Commons License 2003.10.19 0 0 61
Ja, szerintem is elérhető célok kellenek. A tapasztalat meg azt mutatja, hogy nagyon sok esetben egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb egy döledező tákolmány elparentálása és új építése, mint a toldozgatás-foldozgatás-javítgatás.

ÜdV

Előzmény: Indián (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!