Na, most rám hoztátok a frászt! Az én kicsinyeim a teraszon vannak, egy nagy dobozkalitban. Ha erre téved egy ragadozómadár, biztos halálra ijeszti őket. Madár ellen meg nincs mit tenni.....
Ma berepült hozzánk egy díszpinty az irodába. Elhoztuk dobozban és teljesen nyugodt volt, megpróbáltam belerakni (vissza) a dobozba amiben elhoztuk, de ahogy kivettem a kezem kirepült egy fa tetejére. Szerintetek mennyi esélye van a túlélésre??
Tegnap reggelre a hím zebrám fej nnélkül találtam a röpdében. Borzasztó volt. Ma este már füleltem és tetten értem a bűnöst, egy nyest kapaszkodott a ketrecen. Sajnos a gyönyörű fehér tojóm is odaveszett. Most már keményen fel kell lépni a kártevők ellen. Az a legborzasztóbb, hogy fogalmam nem volt, hogy ilyen veszélyek fenyegethetik a picinyeim, pedig már hetek óta hallani lehetett, hogy néha zavargatja őket valami, de max. a szomszéd macskájára tippeltem.
Szia! Az enyémek sem sokkal idősebbek fél évnél, és eddig ők sem fürödtek, akármilyen megoldást kerestem. Most egy műanyag kis tálka van nekik bent, és ezt végre elfogadták, naponta fürdenek benne. Lehet, hogy a tieidnek is csak egy kis idő kell.
Van nekik egy virágcserép alátét is kb. 1-2 centi mély vízzel, de a fürdés sehogy sem megy nekik. Ezt sem értem, pedig régebben, mikor kis kalitkában voltak zebráim, azok gyakran fürödtek egy külső, ajótraakasztós zárt fürdetőben.
Okés, akko rfél órát fogom főzni. (én amúgy olyan vagyok, hogy az egsézséges, főtt tojáson is szagot érzek, jut eszembe, úgyhog ybefogom a szám. Ha tényleg büdös lenne, azt csak észrevenném)
Egyébknét meglepdőtem, mert egy befőtes üveg tetőn tettem ki nekik a darálékot és reggelre teljesen üres lett. Most tettem nekik egy marék lóherét, látom, azt is csipegetik rácson át.
Én is 30 percig főzöm a tojást, és nem büdös. Célszerű nagyobb mennyiséget csinálni, és kis adagokban lefagyasztani. Kiolvasztva etetem, általában korán reggel, amíg még hűvös van. Amit két órán belül nem esznek meg, azt elveszem előlük.
Köszi szépen! (ja, még annyit, hogy 15 percig főzött tojás az oké nekik?)
MErt most elég melegek vannak kint, nehogy bekrepáljanak tőle. (bár életemben nem láttam még eddig főzött tojást, szinte megégett a héjában, kicsit szagos is volt)
Tojáshéjat hogy is lehet porítani? (vagy ezt boltban kell venni, mint héjpor?) Többször próbáltam már reszelni mindenfélével, de nem jön össze. (mostanában kezdtem őket etetni reszelt tojással kevert mindenfélével (saláta, kekksz, egyéb zöldésgek, hátha feldobja őket a vitaminturmix kicsit)
Ezenkívül még egy kérdés? Lassan egy hónapja van egy párom. Zebrapintyek, ha valakinek ismeretlen lennék. Kb. fél évesek. Egy hete költöztettem őket egy 1.5X1x1 méteres röpdébe. Aljzat kvarchomok, szépen elhelyezve odúval,kötelegelt búzaszárak, nád, stb. Szóval nem mnodhatnám túl mesterséges helynek nekik. Mégsem mutatnak semmi hajlandóságot fészeképítésre. Odút meg sem közelítik.
Mi lehet a baj, hogy vehetném rá őket a beköltözésre?