Keresés

Részletes keresés

chevimalibu Creative Commons License 2010.01.28 0 0 40
Üdv.

Megvannak még a vakuk?
Köszi
Előzmény: Arcturus Mengsk (39)
Arcturus Mengsk Creative Commons License 2010.01.12 0 0 39
Hibátlan állapotú

Walimex CY-250R – 250 Ws vakufej

Walimex CY-350R – 350 Ws vakufej

egyben eladó 60.000 Ft + posta (alku esetén 55.000 Ft+posta :)  )

http://www.hunbright.hu/img/uploaded/87_32_294129.jpg

Vyzo307 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 38

Köszönöm szépen, az ár egyébként alkuképes még egy kicsit! Várom válaszod majd!

Hali

Előzmény: gfoto (37)
gfoto Creative Commons License 2010.01.05 0 0 37
Sajnos nem. Azóta megjött a válasz a teljesítményre is, 1/8-at tud. Ez egy 600-as villanónál tapasztalatom szerint gyakran kevés (3 blende). Általában 1/32-őt tudnak a közepes vakuk, és 1/64-et a profik (de azt itt senki nem venné meg :)).

Persze ez a kevésség függ attól, hogy milyen további vakukat használsz (mekkorákat), de ha túl nagy fényt állítasz elő, akkor egyrészt túl szűk lesz a rekesz, másrészt viszont vastag smink kell, mert átvilágítja a bőrt, és minden hajszálér látszani fog :/

a fényterelők önmagukban 1-3 blendét jelentenek, tehát kevés játszási tered marad ennek kompenzálására.

Attól még remek vakuk, 600Ws teljesítmény ilyen kiegészítőkkel bőven megéri (másnak).

Körbekérdezek neked.
Előzmény: Vyzo307 (36)
Vyzo307 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 36

Vagyis akkor ez neked totál nem jó! VAgy ha igen, akkor mennyit érne meg neked?

VAgy esetleg, ha akadni ismerősöd akinek kell akkor szólj.

Előzmény: gfoto (35)
gfoto Creative Commons License 2010.01.04 0 0 35
Természetesen olyat tettem fel, ami fontos (nekem) :).
Egy részére jött válasz:
- normál optikai trigger, nincs TTL
- Modell fény nem állítható.

Ezek - nekem - fontosak. pld. a modell fény azért, mert jó látni, hogy milyen lesz a képen az árnyék/viszony. Ez, ha a két fővakud egyforma, akkor nagyjából látod (már persze, ha együtt mozog a villanóval). A TTl pedig csak azért kell, hogy tudd, hogyan lehet elsütni őket. pld. ha ez a két főfényed, akkor felesleges TTL-t tudó háttér + hajfény beszerzése. De ez kisebb gond, mert most is manual vaku 1/32-vel sütöm el őket, vagy zsinórral.
Előzmény: Vyzo307 (34)
Vyzo307 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 34

Szia!Remélem minden olyan kérdést feltettél nekik ami számodra fontos és én nem tudtam megválaszolni! Sajnos nincsen fénymérőm nem tudok benne segíteni!

Ha esetleg ki akarod próbálni akkor Pesten ki tudod! Teljesen új kb. 40 DB villanás van bennük. Bármi kérdésed van keress nyugodtan.

Előzmény: gfoto (33)
gfoto Creative Commons License 2010.01.03 0 0 33
azért írtam nekik. +látjuk.
Előzmény: gfoto (32)
gfoto Creative Commons License 2010.01.03 0 0 32
Huhh, ilyen ajándékokat én is szívesen elfogadnék :)
Még keresgélek a honlapjukon, hátha.
Van egy fénymérőd? azzal ki lehet mérni, egy rendszervakuval meg lehet ellőnirzni a villanást. Bár, ha nincs rajta kapcsoló, vagy a menujében nincs benne, akkor nem fogja tudni.
Manuált / kézikönyvet nem kaptál hozzá?

Előzmény: Vyzo307 (30)
Vyzo307 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 31

Eladó!       SD/SDHC 32GB  Class 6 memória kártya! 11.000 FT  

 

info@scettrofashion.eu

 

tel:+36702710480

Előzmény: Vyzo307 (30)
Vyzo307 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 30
Hát erre sajnos nem tudom a válaszokat, mert ajándékba kaptam én is, és nem nagyon értek hozzá! Viszont túl nagy szükségem nincs rá igy hát eladom! Telejsítmény pómtéterrel szabájozható! A pesten laksz akkor esetleg meg tudom mutatni személyesen! Vagy felteszed a kérdést a gyártónak, de nekik akkor angolul.
Előzmény: gfoto (29)
gfoto Creative Commons License 2009.12.31 0 0 29
Hát, vagy én vagyok béna, vagy nincs fent az oldalon a következő néhány infó, ami fontos (én is keresek most villanókat):
- teljesítmény szabályzás (pld. 1/8, 1/32 vagy 1/64)
- TTl-re villanás (második villanásra sül el az optikai kioldója)
- modell fény szabályzása

Köszi
Előzmény: Vyzo307 (28)
Vyzo307 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 28

Szia! Itt metalálsz mindent róla!

A vaku az PS 600!

 

http://www.phoshot-online.com/

Előzmény: stom93 (27)
stom93 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 27
valami márka vagy link a termékről ?
Előzmény: Vyzo307 (26)
Vyzo307 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 26

STÚDIÓVAKUSZETT

Rendezd be házi stúdiód megfizethető áron!

A szett tartalmazza:
2 db 600W-os vaku
2 db soft box (80x120)
2 db 2,8 m állvány
2 db fehér ernyő
2 db vevő (16 csatornás vakukioldó)
1 db adó (16 csatornás)

 

Ára: Kompletten 230.000 FT

 

Tel:06702710480

e-mail: info@scettrofashion.eu

 

Arcturus Mengsk Creative Commons License 2009.12.02 0 0 25

Eladó keveset használt,hibátlan állapotú:

Walimex CY-250R - 250 Ws vakufej 30.000 Ft

Walimex CY-350R – 350 ws vakufej 38.000 Ft

http://www.hunbright.hu/img/uploaded/87_32_294129.jpg

 

 

Papírhátterek,hengerrel:

Sárga, kék, vörösessárga 2,72 m szélesek – minimális használati nyomokkal

Hasonló, falra szerelhető háttértartóval együtt (ebben beépített villanymotorral vezérelhető, külön a 3 henger):

http://tripont.hu/hu/products/foto/studiotechnika/hattertarto-rendszerek/manfrotto_harmas_hatterpapirtarto

 

A 3 háttér+tartó:45.000 Ft

 

Ha valaki egyben elvinné, 100.000 Ft

edó4 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 24

orsigabi

 Szereném megkérdezni mire jutottál stúdióvaku ügyben.

Én is hasonló cipőben járok . Mit sikerült vásárolni?

Előzmény: orsigabi (22)
bestpixel Creative Commons License 2009.06.20 0 0 23
Írtam levelet!
Előzmény: orsigabi (22)
orsigabi Creative Commons License 2009.06.17 0 0 22

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni házi stúdió összeállításához. Nem csak otthoni fótózás lenne a cél, hanem, iskolai tabók készítése, és esküvők fotózása. A költségvetésem szűkös, mint nagyon sokunknak, de mégis olyan felszerelést szeretnék vásárolni amit nem kell pár év múlva lecserélnem.

Abban szeretném kérni a tanácsotokat, hogy mi az a minimális vakuteljesítmény amivel már bátran ellehet kezdeni. Gondolok én 2X320Ws stúdióvaku, ernyő, és mondjuk 60x90 softbox. Jelenleg 400Ws-os vakukra nem futja a költségvetésem. Nikon d90-vázzal használnám, és egy nikon sb600 rendszervakuval.

Minden jótanácsot, hasznos infomációt, szívesen fogadok. Pl: ernyő helyett inkább 2 softbox, vagy softbox minimális mérete, (a fent említet célra), stb...

Ha esetleg kitben tud valaki jó rendszert azt az információt is szívesen fogadom.
apro700101 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 21
Eladó Walimex CY300C stúdióvaku, alig használt, kiváló állapotú.
Ára: 26000Ft

részletek, képek : http://sites.google.com/site/apro700101/

Cool(R) Creative Commons License 2009.01.15 0 0 20

 

Keresek Sekonic 358L típusú fénymérőhöz magyar használati utasítást.

 

Mail publikus!

 

Köszi!

58múltam Creative Commons License 2009.01.15 0 0 19
A Sepherd vakufénymérő valóban egyszerű, de tartogat trükköket! Például optikai slave vezérlőnek is alkalmas...
Bekapcsoláskor (ON-OFF tolókapcsolót -> előre) cirka 1 másodpercre fel kell hogy villanjon a jobb szélső sárga led (OVER/B.C.). Közben - megvilágítottságtól függően - a piros ledek közül is kigyúlhat néhány. Ha a sárga led nem villan föl, halvány, vagy bekapcsolódva marad, a 9 voltos elemet cserélni kell.
A műszer elején a tolókával beeső (félgömb) vagy visszavert (tükör) jelre kell állni, szükség szerint, a tolóka a dómot is a megfelelő pozícióba helyezi.
Természetesen a filmérzékenységet be kell állítani, ezzel a kalkulátor skáláját kalibráltuk.
A fénymérőt a szükséges pozícióban tartva a vakut elvillantjuk, a ledsor 1 és 9 közt mutat. A mért értéket a kalkulátorra átvive leolvasható a blende értéke.
A ledek kb. 30 másodpercig bekapcsolva maradnak, ha közben újra mérnénk, a jobb oldali billenő kapcsolót előrenyomjuk (RESET). Egyébként ajánlatos minden mérés előtt reszetelni, mert a műszer kumulálja a villanásokat.
PC csatlakozós kábellel is elvillanthatjuk a vakut, ehhez a billenőkapcsolót hátra kell húzni (FLASH).
A Sepherd az összes fényt méri, 1/125 sec záridővel. Ha a vakut csak derítésre használjuk, eltérő záridőknél a blendét korrigálni kell. Pl. ha a műszer 5.6-os blendét mutat, de a záridőnk 1/30 (P.Six), akkor a helyes blende 11 lesz.
Ha méréskor a sárga led is világít, akkor a műszer túlcsordult.
Sikeres exponálást!
Előzmény: Pista52 (15)
csuvel Creative Commons License 2009.01.13 0 0 18
Nem jött egy kicsit későn ez a segítség? :)))))))))
Előzmény: photonovice (17)
photonovice Creative Commons License 2009.01.13 0 0 17
A Mikrosat-nál valószínűleg tudnak a vakucsőcserében segíteni.
Előzmény: garfieldka (8)
bestpixel Creative Commons License 2009.01.13 0 0 16
Sziasztok!

Eladóak az alábbiak:

- új profi Jinbei Digital Pioneer 250 digitális vezérlésű, legújabb generációs műtermi vaku: 59 000 Ft,
- Multiblitz Minilite 200 hordozható vakuszett: 2 vaku (200 Ws/fej, állítható teljesítmény, kioldó-szenzor, stb.), 2 reflektorbúra, spot előtét, fényterelőlap előtét, színszűrőtartó, bőrönd: 89 000 Ft,
- 40 cm-es portréreflektor (Beauty Dish) univerzális, szorítócsavaros, 9 cm-es bajonettel kisebb méretű stúdióvakukhoz (egyedi darab, máshol nem kapható): 15 000 Ft,

Képeket tudok küldeni. Budapesten vehetők át/nézhetők meg, vidékre postázom (+ 1500 Ft/db).

Érd.: email (publikus) vagy 20/2826-196.
Pista52 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 15
Sziasztok!
Ma hozzájutottam egy Shepherd XE-88-as vaku fénymérőhöz
Azt kérdezném, hogy valaki tud-e hozzá használati útmutatót adni, vagy leírást, röviden. Mondjuk nem egy bonyolúlt szerkezetnek látszik, de azért nem lenne rossz látni, hogy mit is tud.
Mindenkinek köszönöm, aki tud segíteni!!
Pista
kolaci2008 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 14
2 db studiovaku szett állványokkal, ernyővel (Studioblitz Walimex CY-260K és
Walimex CY-350CR Studioblitzleuchte)karcmentes , újszerű állapotban, dobozában eladó.1 éve vettem, Kb 5 alkalommal volt használva, kb 300-500 villanás volt mindkettőnél.Irányár: 35 eFt/db
Adatai itt: http://foto-walser.biz/shop/default.aspx?TY=item&ST=3&CT=24

Ezen kívül monitor kalibráló, Spyder2Express, 2 x volt használva-eladó 15 eFt-ért.

Csaszi_Zs Creative Commons License 2006.11.26 0 0 12

Fémhalogén izzók, lámpatestek eladók!!!!

Izzók:

-Osram HMI 1200W/GS 20.000Ft

-Osram HMI 2500W/SE 40.000Ft

-Tungsram HGMIF 400W/DH 4.000Ft

Mind új, bontatlan csomagolásban. Igény szerint fojtó, gyújtó is megoldható.

 

-2000W-os kültéri fémhalogén lámpatest, izzóval (HGMI 2000W/D1), gyújtóval, előtéttel eladó!

6000K szinhőmérséklet, szinvisszaadás Ra:93

Kb 8000W-nyi halogén izzónak felel meg a fénye, és ez fehér.

Használt, kompletten 25.000Ft, ennyiért csak az izzót nem kapod meg...

Több darab is van belöle.

Akár külön-külön is eladó csak az izzó, lámpatest, gyújtó, fojtó.

 

Bármilyen kérdésed van, nyugodtan hivj:

06-20-363-15-39 Császár Zsolt  

fvcc Creative Commons License 2006.09.24 0 0 11

Stúdióvakut a legjobb helyről - az EU importőrtől !!

http://home.nextra.sk/fvccrs

 

stgellert Creative Commons License 2005.08.12 0 0 10
Ja ez már rég volt, bocs!
Előzmény: stgellert (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!