Keresés

Részletes keresés

newlife87 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 238

Eladó 2db 120Ws-os stúdióvaku, 50x70es softbox-al, állvánnyal.
Továbbá 2db papír háttér szürke és beige színekben (ha jól emlékszem 2,75m-ös)

A vakuk fél évesek, alig használtak (5-6 fótózás van bennük)

Stúdióvakuk:
Vakuteljesítmény: 120Ws
Kulcsszám: 38

Modellfény: 75W

Színhőmérséklet: 5500K +/-200K

 

Alumíniumház

Szabályozható vakuteljesítmény

Hangjelzés

Túlmelegedés és túlfeszültség elleni védelem

 

 

 


Átvétel személyesen Győrben.
Érdeklődni: nakos87(kukac)gmail vagy tel: voda-342-96húsz

Egyben: fix 50ezer!



fecskea1 Creative Commons License 2013.12.12 0 0 237

Elnézést, módosítom az alábbi hirdetésemet:

 

Eladó egy Profisix fénymérő tokkal. Pontos. Ára: 20.000,- HUF.

Eladó egy Profi Color előtét Profisixhez tokkal, használatival. Ára: 10.000,- HUF.

Külön-külön is.

E-mail nyilvános.

Előzmény: fecskea1 (236)
fecskea1 Creative Commons License 2013.12.12 0 0 236

Szevasztok!

 

Nem tudom, használ-e még valaki a topiklakók közül Profisixet, én most egy Profi Color színhőmérsékletmérő előtétet kínálok hozzá tokkal, leírással 10.000,- HUF-ért.

E-mail nyilvános.

Neo 19 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 235

Használt Mikrosat Mobil vaku (400Ws) bőröndben
érdeklődni: mail@attilaenyedi.com
akkumulátoros stúdióvaku
400Ws teljesítmény (1/64-ig leszabályozható)
extrémgyors villanási idő (akár 1/13000sec)
akár 650 villanás max. teljesítményen egy feltöltéssel
kis méret és súly

 

Azóta megjelent egy másik gyártónál ugyan ez a termék, csak más a matrica rajta

eredeti ár: http://www.tripont.hu/termek/phottix-ppl-400

 

ára: 100 000 Huf számlásan 0% áfával (alanyi adómentes)

fvcc Creative Commons License 2013.11.11 0 0 234

Stúdióvakuk, kiegészítök, komplett fotómütermek felszerelése, textil hátterek.

Bővebb info: klikk a nevemre.

nemethla Creative Commons License 2013.11.09 0 0 233

Pedig sokáig ott álltak.. egyébként érdemes gyakran benézni, én tegnap du csíptem meg egy Multiblitz VArio 500-ast, hibás beállítóizzóval 5990-ért. Mivel 700-asom és 2 db 1000-esem van, melyekbe uaz a csatlakozású vakucső való, így nagyon jól jött a kicsike...

Előzmény: MiLiO (231)
kiff Creative Commons License 2013.11.06 0 0 232

Eladóvá vált a red head halogén lámpaszettem:

 

Jó állapotban, párszor volt studióban használva.

 

3db 800W-os halogén reflektor

 

3db állvány

 

Bélelt gurulós bőrönd.  69.000 Forint

 

Érdeklődni emailben (mail címem publikus) vagy a 0620-9772-636-os telefonon.

 

       

 

 

 

 

 

 

MiLiO Creative Commons License 2013.11.05 0 0 231

Keresek régebbi, de minőségi, jól működő stúdióvakut! Sajnos a Soosból pont elvitték előlem a Bowens-t amit kinéztem.

 

nemethla Creative Commons License 2013.10.29 0 0 230

Hadd pontosítsak én is, mire fel írtam a magamét: " Egyébként a kulcsszám számít, nem a teljesítmény. "

A kulcsszám és a teljesítmény-adat használatáról próbáltam szólni, és értelmezni, hogy az egyik a metz és stb kisvakukra, a másika stúdióvakukra való. Nem keverendő össze a két vakufajta, éppen ezt próbálom megértetni azokkal, akiknek "csak " a kulcsszám az "adat.

A vastagítás nem szándékos, csak nem tudom visszacsinálni, és afene írja le az egészet mégegyszer )

Előzmény: iskir (229)
iskir Creative Commons License 2013.10.29 0 0 229

Köszönjük, tudtuk. Nem ez volt a kérdés. Akkor, csak, hogy pontosítsunk. A nevezett 320 ws Mikrosat vaku teljesítménye bőven elegendő műtermi portréképek készítésére, bármilyen fényterelő, fényformáló használatával. Dolgoztam anno Metz 60 CT 1 es vakuval és nagyon szerettem, de nem kellene egy lapon emlegetni a műtermi vakukkal. Szerintem legalábbis. Nem arra való az egyik, amire a másik. Persze, Mamiya RB 67 el is lehetett sportot fotózni, mivel fényképezőgép az is, de még sem az volt az igazi felhasználási területe.

Előzmény: nemethla (226)
nemethla Creative Commons License 2013.10.29 0 0 228

Ott lesz a pont, mert a Metzet ernyő mögé tettem anno, úgy volt hasonló . 300 Ws lesz a csereérték, azt hiszem.

Előzmény: fvcc (227)
fvcc Creative Commons License 2013.10.29 0 0 227

A 150-160 Ws kb hasonló expoértéket ad normál refivel, mint egy Metz 60-as.

 

Kb 160 Ws-es stúdióvaku kulcsszáma (50 - 53 °-os alapreflektorral) kb. 30 - 35 - gyártmánytol függően. A Metz 60-as kulcsszáma 60/100 ISO,  35/50 mm-es objektívhez viszonyítva, tehát nagyjából azonos kisugárzási szögnél.

Előzmény: nemethla (226)
nemethla Creative Commons License 2013.10.29 0 0 226

Oszlassunk el egy tévhitet.

A stúdióvakuknál nem véletlenül van teljesítmény Ws-ban megadva, mert a kulcsszámmal megegyezőnek tűnő érték függne a mindenkor használt fényformálótól, reflektortól. A cső teljesítménye állandó, a többi mind más-más mértékben csökkenti ( esetleg egy szűkítő még növelheti is ) a megvilágított feületre jutó fény mennyiségét.

A kulcsszám is ugyebár a zoomolással változik, de csak azt szokták a jónépek nézni, hogy 105 vagy 200 mm-en 58 vagy 60 és húúú de erős... a z a kulcsszám 35 mm-es képszögnél - ami a régi National, Sunpak, Metz nyeles vakuk standardja volt - csak 35-36 nak felel meg, kb a Vivitar 283-as tudása, modern köntösbe téve.

A 150-160 Ws kb hasonló expoértéket ad normál refivel, mint egy Metz 60-as.

Előzmény: Amarton (224)
iskir Creative Commons License 2013.10.29 0 0 225

Bőven elegendő a teljesítménye. 1/125 fölé ne menj zársebességben, ha műtermi vakut használsz, mert fölötte már nincs teljesen szinkronban.

Előzmény: norbinator (223)
Amarton Creative Commons License 2013.10.29 0 0 224

Nekem Mikrosat 320-as vakuim vannak.

26 m2 -as a studió, ahol fotózom. Beauty dishel és alap reflektorral is minimum fényerőn f16-os rekesszel kell fotózzak.

Ha rakok rá egy 60x90-es softboxot, akkor F11.

A zársebesség nálam 1/125.

Bőven elég ez a teljesítmény nekem. Egyébként a kulcsszám számít, nem a teljesítmény.

Előzmény: norbinator (223)
norbinator Creative Commons License 2013.10.29 0 0 223

Sziasztok!

 

Egy ideje foglalkozom fotózással és most jutottam oda, hogy lenne helyem egy kis ministúdió kialakítására. Kisebb munkákhoz használnám portré fotókhoz. Azt olvastam 500Watt körül érdemes nézni, de nekem sajna annyi lóvém nem lenne, hogy ilyen erősségű vakuszettet vegyek kezdésnek. Ami anyagilag elérhető az a 320W-os mikrosatos készlet (vagy ezzel egyenértékű) A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen vásárlása pénzkidobás vagy azért némi kompromisszummal használahtó. Nem túl nagy a tér, de azért szeretnék teljes alakos fotókat is készteni. Nem tudom két ilyen teljesítményű vaku, ernyővel vagy softbox-szal képes-e akkora fényt produkálini, hogy F11 környékén lehessen fotózni mondjuk 1/160-as záridőnél.

Ha nagyon nem ajánljátok ezt a verziót akkor még olyanra gondoltam, hogy egy nagyobb teljesítményű stúdióvaku (400-500W) és egy rendszervakú kombót használnék (van egy 580ex-em) ilyen megoldást használ esetleg valaki? Szerintetek melyik hatékonyabb?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

dave5 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 222

Sziasztok,

 

Eladó egy 110 cm-es áteresztő ernyő, ami csak párszor volt használva.

 

 



Az áteresztő ernyő kellemes szórt fényt biztosít, ideális portré fotózáshoz. (Mikrosat-ban vásárolt)

Irányár: 6.700Ft

Elérhetőség:
E-mail: hope.21(kukac)freemail.hu
Tel.: 06húsz946harminc69

Kárpáthy.THY Creative Commons License 2013.10.28 0 0 221

Sziasztok!

Eladó Polaris Dual 5 fénymérő. Tökéletes állapotban, minden tartozékával. 

Debrecenben átvehető, esetleg postázom. Kérésre küldök képet.

 

40.000- Ft.

Drenalin Creative Commons License 2013.10.24 0 0 220

A 2db Hensel Integra Mini 300 stúdióvaku továbbra is eladó! :)

Kompakt méret, minőségi darabok, ideális mobil stúdiókhoz is.

adok hozzá:

  • tartalék 1db Osram 300W beállítóizzót, 
  • egy-egy üveg védőbúrát a vakucsőhöz.
  • alap Hensel reflektort
  • méhsejtráccsal

 

együttes fix ára: 200.000 Ft

SB900, vagy SB910-et beszámítok! 

 

érdeklődni: O6 7O 6O7 6O64

(Budapest)

 

2Bálint Creative Commons License 2013.10.09 0 0 219

miért, mi bajuk?

Előzmény: fvcc (217)
2rol_ler Creative Commons License 2013.10.09 0 0 218

Miért?

Előzmény: fvcc (217)
fvcc Creative Commons License 2013.10.08 0 0 217

inkább ne ...

Előzmény: 2rol_ler (216)
2rol_ler Creative Commons License 2013.10.08 0 0 216

Vennék 2 db Mikrosat 320ws vakut.

k_peti Creative Commons License 2013.10.01 0 0 215

Sziasztok!

Eladnám Sekonic Flashmate L-308B fénymérőmet.

Vaku és normál fénymérést tud. Kifogástalan, hibátlan állapot.

 

Ára 45.000 Ft

 

Tel: 06-30-222-39-64

Drenalin Creative Commons License 2013.09.17 0 0 214

Sziasztok!

 

Eladó egy vadiúj Mikrosat basic boom állvány + kerékszett

 

 

a kettő együtt 35.000 Ft

 

érdeklődni: O6 7O 6O7 6O64

Budapest VII. ker.

+

Majki2006 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 213

Üdv!

Vennék

Yongnuo YN-622N

Vakukioldót Nikon-hoz.  majki2006@citromail.hu

1robertg Creative Commons License 2013.08.12 0 0 212

ELADó:

 

SB-26 megkímélt állapotban. Digiten M és A mód!

 

ár: 19.900 ft.

 

 

Budapesten lehet megtekinteni.

 

Tel: 0620/négy68587négy

fvcc Creative Commons License 2013.08.12 0 0 211

használt holmit nem árulok

Előzmény: haaar (210)
haaar Creative Commons License 2013.08.11 0 0 210

Én is keresek fénymérőt. Viszont valami olcsobb digitális fajtát. :( Minolta AutoMeter, stb...

Előzmény: fvcc (209)
fvcc Creative Commons License 2013.08.11 0 0 209

akad eladóm

Előzmény: Amarton (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!