Keresés

Részletes keresés

k_peti Creative Commons License 2013.03.17 0 0 181
Módosítás az előző hirdetéshez:
Adok hozzá még egy Hensel infrakioldót is
és így az ára:
350.000Ft
( csak egyben adom)
Előzmény: k_peti (180)
k_peti Creative Commons License 2013.03.14 0 0 180

Sziasztok!

 

Eladnám Hensel Contra E500 vakuszettemet.

 

Tartalma: 3 db Contra E500 fejgenerátoros vaku, gyári táskával, kábelekkel.

3 db sima fényformáló előtét ( ezüst). 1 db méhsejt rács. 2 db 60*80 cm RedWing softbox.

1 db Sekonic flashmate l-308b vaku-normál fénymérő.

A vakukat alig használtam.

 

Mivel a jelenlegi árakról fogalmam sincsen, ezért ajánlatokat kérnék és ha megfelelő, akkor viheted.

 

Tel: 06-30-222-39-64

 

DimensionSeven Creative Commons License 2013.03.07 0 0 179

ELADÓ:

Sunpak auto260 nagyteljesítményű (Leitzahl: ISO-100, 50mm-nél: 30) automata, minden irányba forgatható vaku, 35-50-135 mm-es manuális zoomolási lehetőséggel. Digitális gépeken is használható. Újratölthető AA elemek járnak hozzá.
Kipróbálható, átvehető Budapesten vagy Baranyában.
Ár: 9.500 Ft.
Képek: http://imageshack.us/g/1/9987724/
 

 

Az ajánlatokat a d-7 kukac freemail.hu címre várom!

zsfoto Creative Commons License 2013.03.07 0 0 178

kihagytam: alig használt. kb 10x volt kivéve a dobozából és felállítva

Előzmény: zsfoto (177)
zsfoto Creative Commons License 2013.03.07 0 0 177

Sziasztok

 

Milyen áron lehetne eladni Hunbright 600ws-os és 300ws-os stúdióvakukat állvánnyal, softboxszal (60x60), távirányítóval, mobil összehajtható szürke háttérrel

van még méhsejt és két ernyő (ezüst és arany) is hozzá. és egy 4 csatornás rádiós távkioldó

 

Köszönöm

nikonmagic Creative Commons License 2013.03.07 0 0 176

Eladó MINOLTA auto meter IV F fénymérő: 45000 Ft

110cm átmérőjű 180 cm magas tárgyfotó sátor 10000Ft

 

Tunker Creative Commons License 2013.02.19 0 0 175

Az én kutam is feneketlen, de időnként ha úgy adódik pár vödörrel húzhatok ki belőle... Én is hobbiként indítottam, de sajnos rá kell jönni hogy ha az embernek kevés pénze van akkor el kell kezdeni pofátlan (relatív) összegeket kérni az alkalmazott fotográfiáért.

Egy "profi" annyi pénzért a telefont sem veszi fel amennyiért én elmegyek fotózni. De én legalább élvezem azt amit csinálok! :)

Előzmény: gabor01 (172)
fvcc Creative Commons License 2013.02.18 0 0 174

Ez az akksis megoldás nem rossz, de sajnos annyira lassan termelné ki az árát

Nem is mondtam, hogy vegyél, csak feldobtam a labdát, hogy merre is fejlődik a világ


inkább veszek két rendszervakut, meg tartót hozzá. Ebay-ről meg lehet úszni 40ezerből,

Úgy látom, te is bele szeretnél lépni a Yongnuo pocsolyába. Vigyázz, mert sáros lesz a lábad, úszik 40ezred, utána meg vehetsz VAKUT.   :D

Előzmény: Tunker (171)
2rol_ler Creative Commons License 2013.02.18 0 0 173

Szia!:) Nem is írtam erről/ilyet.:)

Előzmény: joskabacsi (160)
gabor01 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 172

"sajnos annyira lassan termelné ki az árát"

 

Akkor te egy köztes állapot vagy :-)

Mi legtöbben szigorúan véve amatőrök vagyunk, vagy még azok sem.

A fotózással a pénzünket egy feneketlen kútba hajigáljuk :-)

Előzmény: Tunker (171)
Tunker Creative Commons License 2013.02.18 0 0 171

Ez az akksis megoldás nem rossz, de sajnos annyira lassan termelné ki az árát hogy inkább veszek két rendszervakut, meg tartót hozzá.

Ebay-ről meg lehet úszni 40ezerből, ami sajnos egy inverteres vakunak a töredéke. Igaz, a teljesítményt nem lehet összehasonlítani. :)

De majd rásegítünk derítőlappal! :))

 

Előzmény: fvcc (167)
fvcc Creative Commons License 2013.02.17 0 0 170

Kezdő koromban

 

15 éves koromban már nagymenő voltam (lehet röhögni, de így igaz = egy fél ország ismerte a nevem), saját pénzböl vettem meg a nálunk kapható legjobb fgépet: Exakta RTL 1000, pentaprizmás fénymérős keresővel (ez 1972-ben volt, késöbb ennek a gépnek a "tudásából" élt a Praktika gyár vagy 20 évig). Az ára? tán négy-öt havi tiszta átlagkereset...

Előzmény: Ibekesi (168)
fvcc Creative Commons License 2013.02.17 0 0 169

Hát igen.

Gagyival többet veszt az ember, mint gondolná. Vmikor régen volt 2 szalagavató, egyszerre 3 osztály. kb 100 "gyerek"

- a) mindegyiknek volt saját fotósa, nekem is egy osztály. A tüzés egyszerre ment, nagy iramban. Kb. az 5 személy után látom, hogy mindenki a másik kettőt bámulja, azok meg a vakujukon a kis lámpát, hogy mikkor gyullad ki.  (egy perc után mindkettő elkullogott). Fél perc tanácstalanság mindenütt, majd 10 sec. alatt megbeszéltem a másik két osztályfőnőkkel is és átvettem szimultán mindhárom osztályt.

- b) ugyanaz a helyzet, azzal a különbséggel, hogy a másik kettő "fotós" el sem jött.

Két osztály helyett lett 6, és 4x annyi pénzem :)

Előzmény: Ibekesi (168)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.17 0 0 168

A legviccesebb amikor valaki buher cucokkal megy a  pénzes melót megcsinálni.

Kezdő koromban én is megvettem egy esernyőt vettem hozzá ezüst festéket aztán befujtam és nem érettem miért nem stimmel aztán fogtam kidobtam és megvettem a boltba a gyári ezüst esenyőt.Magyarúl jól ráfizttem mert nekem a buher dologra költött pénz is hozzá adódott a kiadáshoz.Azóta eltelt 7 év és csak a jót veszem meg hogy ne kétszer kelljen vásárolni.

Előzmény: fvcc (167)
fvcc Creative Commons License 2013.02.17 0 0 167

Honda generátor helyett lehet venni LiON akkuval egybeépített stúdióvaku-fejet, amiben rádiós vezérlő is van.

Semmi kábel, uraim :)                 /töltő jár hozzá/

Az ára   :(

Előzmény: gabor01 (166)
gabor01 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 166

Jó tudni :-)

Előzmény: szabsanya (165)
szabsanya Creative Commons License 2013.02.15 0 0 165

Nekem volt Honda áramfejlesztőm.  Azt ki kellett kötni mert olyan csendes volt hogy simán elvitték volna.

Volt egy 1kW-os és egy 350W-os. király eszközök, igaz sokkal többe kerülnek. A nagy négyütemű volt nem volt szaga sem.

Előzmény: gabor01 (164)
gabor01 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 164

A benzines áramfejlesztő nem szerencsés. Ott fog pöfögni és zajongani. Eléggé kellemetlen.

Akkor már egy 12V-os zselés aksi és egy autós inverter jobb. Vannak 1000-3000W körüliek, amikről elmegy egy 300-as vaku.

Kisebb inverterről még 2 villanjkörte is elmegy.

De én is inkább néhány Metz 45, vagy 60-as vakura szavaznék :-)

Előzmény: Tunker (162)
fvcc Creative Commons License 2013.02.14 0 0 163

Kérdés, hogy van-e kedved x kilót cipelni, vagy megteszi egy erős nyeles Metz 45-ős is (nálam mindig kapható vmilyen használt kategórában 30e. Ft-tól - ad annyi fényt, mint a 300 Ws stúdióvaku, és csak 70 deka) és ugyanazt az eredményt éred el vele?

   Kint nem sok értelmét látom a beállítófény szükségességének, így a stúdióvakuk kinti használata is megkérdőjelezhető. (lehet vele vitatkozni - privát vélemény. Kivételek persze vannak)

Előzmény: Tunker (162)
Tunker Creative Commons License 2013.02.14 0 0 162

Srácok!

Valaki próbált már kültéren áramfejlesztőről stúdióvakut üzemeltetni?

http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=251902

Ilyesmivel szeretnék próbálkozni, 300ws-es vakujaim vannak én már akkor is boldog lennék ha 1 vakut tudnék róla kültéren használni..

Neewer 300-as kínai vakujaim vannak.

Ha valaki esetleg tudja hogy működhet-e megköszönöm a válaszát.

100 ezret nem szeretnék gyári http://mikrosat.hu/Studio-felszereles/Hordozhato-aramforrasok/leadpower-lp750-1346.html inverteres akksiért kiadni.

Ha nem működhet az áramfejlesztős jobban járok pár kisvakuval.. 

cannonball Creative Commons License 2013.02.14 0 0 161

A régebbi Hensel Integra 500-ban nem kínai cucok voltak. Szétszedtem, megnéztem. De egy elektronikus alkatrészről, amin többnyire csak a paraméterek szerepelnek elég nehéz megmondani...minden esetre semmin nem láttam made in China feliratot:-). Lehet vitatkozni a profi, és gagyibb eszközök létjogosultságán napestig. Mindent a maga helyén kell használni. Nekem itthoni hobbifotózgatásra mérete, és teljesítménye miatt sem jött be egy 500ws-os szett. A gagyi kínai 160-as stúdiószett viszont tökéletes, amire kell.

Viszont szedtem szét a legegyszerűbb eszközt, a villanj körtét is. Meglepően precízen, korrekten összerakott szerkezet. 1 dolgot nem bírt: a folyamatos igénybevételt.... Mert hűtése az nincs.

Előzmény: joskabacsi (160)
joskabacsi Creative Commons License 2013.02.13 0 0 160

 

A Mikrosat éppúgy kínai/dél-koreai koppintásokat forgalmaz mint a többi, de sejtésem szerint a Henselekben is kínai kondik és cső van ...  szóval ha nem teszel milliós nagysegrendű pénzt mondjuk 2 Profotó vakuba, akkor ne legyél biztos benne hogy nem kínait kapsz, legfeljebb szebb ruhában ... 

 

 

Előzmény: 2rol_ler (154)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 159

Engem sem a te "széles" látóköröd  :D

Előzmény: 2rol_ler (158)
2rol_ler Creative Commons License 2013.02.08 0 0 158

Szűk látókörű vagy, de engem nem zavar.

Előzmény: fvcc (157)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 157

Egy 500 Ws-es vakuban a vakucső 1350 Ws-es max. teljesítményre van méretezve. A többit meg vagy kitalálod, vagy nem ....

Előzmény: 2rol_ler (156)
2rol_ler Creative Commons License 2013.02.08 0 0 156

Tökéletes példa a nem összehangolt méretezésre. Ha jönnek a problémák ne csodálkozz.:)

Előzmény: fvcc (153)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 155

Mosolyogni szabad.

Én röhögni is szoktam :D

Előzmény: 2rol_ler (154)
2rol_ler Creative Commons License 2013.02.08 0 0 154

Érdekes dolgokat írogattok össze meg vissza.:) Hensel, Mikrosat feltünteti korrektül a kulcsszámokat.

Ws-Kulcsszám: biztos, hogy az alacsony ws, magas ksz a jó párosítás? (Ms-nél 5 év gari vagy 100.000 villanás?)

Mosolygok, mikor egy német céget (saját tervezés, fejlesztés, minőség, ár stb.) összehasonlítanak egy koppintásokat gyártó kínaival.

Egy stúdió nem csak az "olcsó" vakukból áll. Kellenek még állványok, softboxok, biztos szervíz háttér stb. 

 

 

Előzmény: fvcc (151)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 153

... de akkor már szerintem gáz a 64-es, ha kb. + 100e. Ft ot dobtál ki többletben csak azért, mert azt hitted: 90

 

(én nem voltam hajlandó + 2millát (HUF-ban)  adni az új autómnál, hogy 110 helyett 140 LE legyen a motor teljesítménye. Ehhelyett vettem egy ketyerét 125 €-ért - tuningbox - és megvan a 140 LE. A maradék meg majdnem elég egy kis városi szaladgálósra - ha kéne, szóval a páromnak kéne! :)

 

 

Előzmény: Ibekesi (152)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 152

A wattokkal való dobálozást már értem kb olyan mint a hifiknél ott is valami hasonlóval kábítják az embereket :)))

Igazából nem gáz hogy csak 64 a kulcsszám,mert ha olyan helyzetben vagyok akkor 100-as isorol 200-ra rakom a gépet és  ez meg sem látszik a fotón és máris nyertem egy fényértéket illetve a 64-ből 90 lesz,de azt hittem hogy olyan nagy a teljesytménye ennek a vakunak mint a mesteremnek a Visatec Solo 3200B-asa.

Előzmény: fvcc (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!