Keresés

Részletes keresés

Ibekesi Creative Commons License 2013.02.17 0 0 168

A legviccesebb amikor valaki buher cucokkal megy a  pénzes melót megcsinálni.

Kezdő koromban én is megvettem egy esernyőt vettem hozzá ezüst festéket aztán befujtam és nem érettem miért nem stimmel aztán fogtam kidobtam és megvettem a boltba a gyári ezüst esenyőt.Magyarúl jól ráfizttem mert nekem a buher dologra költött pénz is hozzá adódott a kiadáshoz.Azóta eltelt 7 év és csak a jót veszem meg hogy ne kétszer kelljen vásárolni.

Előzmény: fvcc (167)
fvcc Creative Commons License 2013.02.17 0 0 167

Honda generátor helyett lehet venni LiON akkuval egybeépített stúdióvaku-fejet, amiben rádiós vezérlő is van.

Semmi kábel, uraim :)                 /töltő jár hozzá/

Az ára   :(

Előzmény: gabor01 (166)
gabor01 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 166

Jó tudni :-)

Előzmény: szabsanya (165)
szabsanya Creative Commons License 2013.02.15 0 0 165

Nekem volt Honda áramfejlesztőm.  Azt ki kellett kötni mert olyan csendes volt hogy simán elvitték volna.

Volt egy 1kW-os és egy 350W-os. király eszközök, igaz sokkal többe kerülnek. A nagy négyütemű volt nem volt szaga sem.

Előzmény: gabor01 (164)
gabor01 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 164

A benzines áramfejlesztő nem szerencsés. Ott fog pöfögni és zajongani. Eléggé kellemetlen.

Akkor már egy 12V-os zselés aksi és egy autós inverter jobb. Vannak 1000-3000W körüliek, amikről elmegy egy 300-as vaku.

Kisebb inverterről még 2 villanjkörte is elmegy.

De én is inkább néhány Metz 45, vagy 60-as vakura szavaznék :-)

Előzmény: Tunker (162)
fvcc Creative Commons License 2013.02.14 0 0 163

Kérdés, hogy van-e kedved x kilót cipelni, vagy megteszi egy erős nyeles Metz 45-ős is (nálam mindig kapható vmilyen használt kategórában 30e. Ft-tól - ad annyi fényt, mint a 300 Ws stúdióvaku, és csak 70 deka) és ugyanazt az eredményt éred el vele?

   Kint nem sok értelmét látom a beállítófény szükségességének, így a stúdióvakuk kinti használata is megkérdőjelezhető. (lehet vele vitatkozni - privát vélemény. Kivételek persze vannak)

Előzmény: Tunker (162)
Tunker Creative Commons License 2013.02.14 0 0 162

Srácok!

Valaki próbált már kültéren áramfejlesztőről stúdióvakut üzemeltetni?

http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=251902

Ilyesmivel szeretnék próbálkozni, 300ws-es vakujaim vannak én már akkor is boldog lennék ha 1 vakut tudnék róla kültéren használni..

Neewer 300-as kínai vakujaim vannak.

Ha valaki esetleg tudja hogy működhet-e megköszönöm a válaszát.

100 ezret nem szeretnék gyári http://mikrosat.hu/Studio-felszereles/Hordozhato-aramforrasok/leadpower-lp750-1346.html inverteres akksiért kiadni.

Ha nem működhet az áramfejlesztős jobban járok pár kisvakuval.. 

cannonball Creative Commons License 2013.02.14 0 0 161

A régebbi Hensel Integra 500-ban nem kínai cucok voltak. Szétszedtem, megnéztem. De egy elektronikus alkatrészről, amin többnyire csak a paraméterek szerepelnek elég nehéz megmondani...minden esetre semmin nem láttam made in China feliratot:-). Lehet vitatkozni a profi, és gagyibb eszközök létjogosultságán napestig. Mindent a maga helyén kell használni. Nekem itthoni hobbifotózgatásra mérete, és teljesítménye miatt sem jött be egy 500ws-os szett. A gagyi kínai 160-as stúdiószett viszont tökéletes, amire kell.

Viszont szedtem szét a legegyszerűbb eszközt, a villanj körtét is. Meglepően precízen, korrekten összerakott szerkezet. 1 dolgot nem bírt: a folyamatos igénybevételt.... Mert hűtése az nincs.

Előzmény: joskabacsi (160)
joskabacsi Creative Commons License 2013.02.13 0 0 160

 

A Mikrosat éppúgy kínai/dél-koreai koppintásokat forgalmaz mint a többi, de sejtésem szerint a Henselekben is kínai kondik és cső van ...  szóval ha nem teszel milliós nagysegrendű pénzt mondjuk 2 Profotó vakuba, akkor ne legyél biztos benne hogy nem kínait kapsz, legfeljebb szebb ruhában ... 

 

 

Előzmény: 2rol_ler (154)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 159

Engem sem a te "széles" látóköröd  :D

Előzmény: 2rol_ler (158)
2rol_ler Creative Commons License 2013.02.08 0 0 158

Szűk látókörű vagy, de engem nem zavar.

Előzmény: fvcc (157)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 157

Egy 500 Ws-es vakuban a vakucső 1350 Ws-es max. teljesítményre van méretezve. A többit meg vagy kitalálod, vagy nem ....

Előzmény: 2rol_ler (156)
2rol_ler Creative Commons License 2013.02.08 0 0 156

Tökéletes példa a nem összehangolt méretezésre. Ha jönnek a problémák ne csodálkozz.:)

Előzmény: fvcc (153)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 155

Mosolyogni szabad.

Én röhögni is szoktam :D

Előzmény: 2rol_ler (154)
2rol_ler Creative Commons License 2013.02.08 0 0 154

Érdekes dolgokat írogattok össze meg vissza.:) Hensel, Mikrosat feltünteti korrektül a kulcsszámokat.

Ws-Kulcsszám: biztos, hogy az alacsony ws, magas ksz a jó párosítás? (Ms-nél 5 év gari vagy 100.000 villanás?)

Mosolygok, mikor egy német céget (saját tervezés, fejlesztés, minőség, ár stb.) összehasonlítanak egy koppintásokat gyártó kínaival.

Egy stúdió nem csak az "olcsó" vakukból áll. Kellenek még állványok, softboxok, biztos szervíz háttér stb. 

 

 

Előzmény: fvcc (151)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 153

... de akkor már szerintem gáz a 64-es, ha kb. + 100e. Ft ot dobtál ki többletben csak azért, mert azt hitted: 90

 

(én nem voltam hajlandó + 2millát (HUF-ban)  adni az új autómnál, hogy 110 helyett 140 LE legyen a motor teljesítménye. Ehhelyett vettem egy ketyerét 125 €-ért - tuningbox - és megvan a 140 LE. A maradék meg majdnem elég egy kis városi szaladgálósra - ha kéne, szóval a páromnak kéne! :)

 

 

Előzmény: Ibekesi (152)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 152

A wattokkal való dobálozást már értem kb olyan mint a hifiknél ott is valami hasonlóval kábítják az embereket :)))

Igazából nem gáz hogy csak 64 a kulcsszám,mert ha olyan helyzetben vagyok akkor 100-as isorol 200-ra rakom a gépet és  ez meg sem látszik a fotón és máris nyertem egy fényértéket illetve a 64-ből 90 lesz,de azt hittem hogy olyan nagy a teljesytménye ennek a vakunak mint a mesteremnek a Visatec Solo 3200B-asa.

Előzmény: fvcc (151)
fvcc Creative Commons License 2013.02.08 0 0 151

Ami neked van? Van olyan gyártó, amely maga sem tudja, hogy mit (milyen teljesítményüt) gyárt. Feliratozni a vaku oldalát meg lehet bármivel - a festék sokmindent elbír. (A Ws csodát, meg -gondolom - már érted).

Előzmény: Ibekesi (150)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 150

Előszedtem a használati utasítást és a Technikai adatoknál nincs feltüntetve mekkora a kulcsszám :(((

 

Előzmény: fvcc (149)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 149

na, elfelejtettem lecopyzni, repült minden...

 

röviden: 2004-ben valakinek Walimex fénykád kellett a Henselhez (milyen okos, mennyit megspórol !) Imádkoztam, hogy épségben, horpadás nélkül célba érjen (miután a belső pálcikákat küldés előtt visszaegyengettem). Soha többet másodszor - inkább elkergetem az ilyen vevőt !

 

(láttam élőben tüzijátékot is, ahogy egymás után robbantak szét a kondik a vaku belsejében...)

 

95-ben Continental nyári gumival száguldottam a tükörjég autópályán, éjszaka, biztonságosan. Most Barum cseh téligumival nagyon meggondolom, hogy 80 kn.nél nedves úton mit is csinálok !?

Az új autóm (a régi eladó) a garázsban várja, hogy legalább Bridgestone hócipőt kapjon. Semmi Hangkok meg jajkopp!

Előzmény: Ibekesi (148)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 148

Nem a szoftboxokra gondolok.Hanem arra hogy láttam már egymás mellett Hensel,és kínai alapreflektor fénymagját és fényudvarát összehasonlítva.Hááát elég látványos a különbség.Még a refik sem az igaziak nem hogy a vakuk fényteljesítménye.Így aztán picit nehezebb homogén szép világítást összerakni a kínai csodákkal.

Előzmény: fvcc (145)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 147

 A hülyeség az, hogy az 500 Ws-esekhez is ezt adják szettben, nem pedig azt, amit te szeretnél :)

Előzmény: cannonball (146)
cannonball Creative Commons License 2013.02.07 0 0 146

45x65-ös....portrézni még épphogy jó volt.  De atombiztos :-)

Előzmény: fvcc (145)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 145

Az 50x70 cm-s softboxaikra gondolsz, ami a vakuszettekhez jár? Nesze semmi, fogd meg jól :D

Előzmény: Ibekesi (144)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 144

Pedig a Hensel fényformálók híresen jók.Mundjuk picit sem olcsók!

Előzmény: fvcc (143)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 143

Korrekt cégnél kell vásárolni, ahol nem hasból lövöldöznek.

Kettőt már tudsz, ahol nem kéne.   ... a másik a Hensel.

Ahol meg nem közlik, onnan menekülni kell.

az ebayon sok a szemét....

 

Nálam megkapod a gyári papírokat is (amiket nem én hamisítottam meg)

Előzmény: Ibekesi (142)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 142

Elolvastam jól át is rágtam és rájöttem hogy a teljesítménynél a Kulcszámot kell nézni,ha egyáltalán korrektűl és a valósat írják oda a termékhez.

Most akkor fénymérővel meg mérőszalaggal kell menni vakut venni? :))))

És akik megvették ezt a sok ebay-en kapható 160ws-es vakukat azoknak ha tárgyfotót kell fotózni sose lesz F16-os mélységélességük az tutifix :D

 

Előzmény: fvcc (141)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 141

Nemcsak te. Mindenki.

(a kulcsszámot 100 ISO-hoz kell megadni)

Így láthatod, hogy az 1200 Ws-es vakud milyen is :(

(olvass bele a honlapomon a Vaku-INFO ba. Megéri)

Előzmény: Ibekesi (140)
Ibekesi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 140

Képzeld!

Ma délelött felraktam az 1200-es vakumat egy álványra raktam rá egy refit és egy mérőszalaggal kimértem az egy métert a fal és a vakucső közti távolságot.Ha jól tudom így kell kulcsszámot mérni.Egy szinkron kábellel mértem a fénymérőmmel.

Nyomtam a tesztgombot és akár hogy forgattam a fénymérőt sehogy sem akart többet mérni 64-nél.

Végig arra gondoltam hogy valamit elrontottam biztos nem jó a refi,mert szétszórja a fényt.Mentem egy karikát a lakásba majd beugrott:-))))

Jesszus ezt ISO200 on kell mérni!!! Vissza kapcsoltam mindent és a fénymérőmet ISO 200ra állítottam 125 ös záridővel és láss csodát kijött a 90 kulcsszám.Aztán felmentem a weboldalra és megnéztem a technikai adatoknál mi van feltünntetve ott ezeket találtam.

Kulcsszám: 90.1 (94)
(1m, ISO 100, 1/125, alapreflektor,)

Nekem ugyan ez az érték 200-as isora jött ki.

Akkor én most félre vagyok vezetve? :)))

Előzmény: fvcc (136)
fvcc Creative Commons License 2013.02.07 0 0 139

A teljesítményhez viszonyítva meg "kicsit" olcsóbbak is  :D

Előzmény: Ibekesi (137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!