Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2018.10.09 0 0 580

Repülőtér miatt zajos lehet. Tájékozódni kell ilyen irányba.

Előzmény: N2018 (578)
murray Creative Commons License 2018.10.09 0 0 579

vecsési (is) vagyok. mire vagy kíváncsi? 

a környezet a környék jó. az emberek normáilsak, etnikum a lakóparkban nincs. pénzes emberek laknak arra.  a házakhoz tartozó kertek elég kicsik. 

pestre bejárás a vasút kicsit már messze, de elmegy. gyorsforgalmi bedugul gyakran.  szuper bevásárlóközpont a market central. tesco olcsó, praktiker drága de minden van. 

természetes környezet elmegy. hegyek nincsenek, van egy  kis patak, futópálya stb.  nem budai hegység de tűrhető. 

maglódnál, gyálnál biztos jobb.  fejlődés van. azt látom 73 óta 

 

 

Előzmény: N2018 (578)
N2018 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 578

Sziasztok,

 

Vecsésre költözésen gondolkodunk, Katica Lakópark (Lázár Vilmos utcai része)

minden véleménynek örülnék

köszönöm

Jani

Előzmény: bossery (363)
petike23 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 577
Émile Creative Commons License 2009.08.08 0 0 575
  Mi az csak nem te vagy a bontó pál  ?
Előzmény: r0226 (574)
r0226 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 574
Evvel a bontandó házzal? Bár én is ilyennel kezdtem de nem nagyon mutogattam. Inkább ezzel csak magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt (nem anyagilag hanem szellemileg ,hogy te is megértsd mit jelent:-))) )
Előzmény: Émile (572)
Émile Creative Commons License 2009.08.06 0 0 573
  Hát ennyiidőt elpocsékolni a gép mellett nem semmi !
Előzmény: Axióma (567)
Émile Creative Commons License 2009.08.06 0 0 572
  A sznobokat bosszantani !
Előzmény: r0226 (568)
petike23 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 571
Szavazzál, sőt vegyél is ilyet; az építtetőknek is meg kell élni valamiből..
Csak aztán ne gyere panaszkodni.
Előzmény: kisbendi (570)
kisbendi Creative Commons License 2009.08.05 0 0 570
Én még mindig az újépítésűre szavazok!
Előzmény: Émile (566)
r0226 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 569
Lehet ezért, lebont majd új építése.:-)))
Előzmény: r0226 (568)
r0226 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 568
Nem tudom mit akar itt. Én ilyen házakat bontatok le.:-))))
Előzmény: Axióma (567)
Axióma Creative Commons License 2009.08.05 0 0 567
Sok bejegyzes, hat igen en egy nick alatt csinalom, es neha ilyen hulye is kozekeveredik... egyebkent dolgozom, mibol gondolod, hogy nem?
Azt viszont plane nem ertem, hogy jon ez az ujepitesuekhez.
Előzmény: Émile (566)
Émile Creative Commons License 2009.08.05 0 0 566

  Nem vagy te túl beképzelt  !

 Miért nem dolgozol inkább a sok hülje bejegyzésed helyett  ?

 Ja és olvas figyelmesen, soha, sehol nem foglalkoztam az öregapámmal.  És Gyakorlás képpen itt újra a házikó  :

Előzmény: Axióma (561)
Émile Creative Commons License 2009.08.05 0 0 565
  Mi lenne ,  egy nagy üresség  !
Előzmény: Émile (558)
Dunit Creative Commons License 2009.08.04 0 0 564
   Bp.   Bajza u.  nem belváros, de   jó a levegő  !
Előzmény: Amonra (563)
Amonra Creative Commons License 2009.08.03 0 0 563
Aki családi házat akar nem is szeretne a belvárosban lakni.
Tiszta levegő Budapesten csak külső kerületben van. Én a gyerekeimet nem raknám családi házba a belvárosba. Sokunk számára marad a Bp. közeli városka, ahol vannak olyan telkek amit Budapesten nem nagyon találni. Vagy ha akad is, annyiba kerülne, mint amiből kijön a házikó.
Előzmény: Émile (559)
-carcass- Creative Commons License 2009.08.03 0 0 562
OK.;-)
Előzmény: Axióma (561)
Axióma Creative Commons License 2009.08.03 0 0 561
Ez a menetrendszerinti parhuzamosnick-lebuktato peldaja:) Mar vagy otszor elmeselte, csak mas nev alatt. Mint ahogy a nagyapja futesi modjait is (rutinosabbak mar a(z elegedetlenkedo) stilusat megismerik, mindegy melyik topikba ir bele...)
Előzmény: -carcass- (560)
-carcass- Creative Commons License 2009.08.03 0 0 560
Ez mi?
Előzmény: Émile (558)
Émile Creative Commons License 2009.08.03 0 0 559
   Hát a családi házakat én is. Sőt életem  90 % -át ebben töltöttem. De családi ház nem lehet a  Hungária, Könyves k ... körúton belül.

 

 

   Sőt éppen most újítottam fel egy  3.9 m-es  WC-t  , annak használták régen, olyan külső gangos volt. Tároló és kamra lesz belőle. Jó magas így még  galéria befér erre  a 'icsányi helyre. mondom  még lakásnak is elmenne, főleg ha nem a Ferenc krt tályán,  hanem annál beljebb lenne. Mondjuk a Szabadság tér szomszédságában, Vagy  a bécsi opera mellett. De nem ott van.

 E meg  a Sz. tértől 16 km-re van :

Előzmény: Émile (558)
Émile Creative Commons License 2009.08.03 0 0 558

 

Előzmény: -carcass- (553)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 557
Ja, 1 és 3 év után volt garanciális bejárás, a mutatkozó hibák többségét megoldották. (Nálam mindet.) Az azóta eltelt 1 évben nem jelentkezett hiba.

Az áthallást a lakók többsége tapasztalta (azt meg sem kísérelték megoldani), nekem szerencsém van a szomszédokkal, egyiket sem hallottam amióta ott lakom. :)
Előzmény: Törölt nick (556)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 556
Megéri az új, ha az átvétel előtt nem legfeljebb töredék összeget kell fizetned és figyelemmel kísérheted a munkát. (Magam háromszor nézettem meg építés közben ismerős mérnökkel.) Ja, és volt előtte referenciája a cégnek, meg várhatóan nem ez az utolsó ház, amit épít.
(Kulcsrakész társasháziról beszéltem. Egy építkezést úgysem lenne türelmem végigcsinálni. :) )
Amonra Creative Commons License 2009.08.03 0 0 555
Laktunk majdnem 1 évet új lakásban. Ingyen volt, csak a rezsit fizettük, majd a festést.
Volt beázás, egyik ablak elrepedt, kínai gyártmány volt. Ha rácsapott az eső beázott. Aki eladta cég megszűnt, így a kivitelező saját költségén nem cserélte ki. A bejárati ajtót csak férfiember tudta csukni nyitni. Egyik lakó kicserélte a sajátját, lekerült a pincébe. Erre cserélte ki a kivitelező. Ami beállítva zárt állapotban az ajtó és a tok közé kisúj befért. Ja és mivel nem volt tűzálló belülről valami kőzetgyapotos lapot rögzítettek utólag.
A szellőztető a lakás mögött lett elhelyezve, télen folyamatosan ment és zajos volt a lakás. A tető beázott. 3x volt javítva állítólag, akkor is. Egyik nap nagy eső jött és a ház túlsó felén, a lakások 80% beázott az ablakokon keresztül.
A padlószőnyegben elnyomott cigik nyomai. A belső lépcsőt ahogy lefestették a padló pöttyös volt. A mosóhelységben, nem volt szellőzés.
A garanciális hibát próbálták ráverni az emberre. Javításra szerencsétlen nyomoroncokat küldtek. Madárnak nézte a közös képviselő az ember. Olyan stílusa volt, hogy legszívesebben pofán nyomtam volna. De mivel nem a mienk volt, ez elmaradt.
A falak nem zárják a hangot. Veszekedés bulizás, mosogató mosógép áthallatszódiók.
A meleg vizet egy vagyonért adták. Azt hiszem 1700/m3. A folyosó tök zárt csak ha világítás megy lát a halandó.
De volt még sok más is, hirtelen ennyi.
Az új lakók stílusa leginkább fiatalok voltak kritikán aluli.
Köszöni se köszöntek, ha az ember rájuk köszönt. Egy panel lakásban jobb arcok vannak mint ott voltak. A kertvárosokkal össze se lehet hasonlítani.
Ja ez az Orczy ház amiről írtam. A műszaki ellenőr azt mondta, hogy ez egy jó erős közepes kivitelezés. Mondta, hogy a garanciális javítást nem próbáljuk meg, mert tök értelmetlen, mert csak gányolnak. Ebben igaza van.

Itt tudtam, hogy soha a büdös életben nem fogok lakást venni!

Pozitív: fűtést el is lehetelt zárni télen, mert ha nem ment akkor is 21-22C volt.

Aki teheti saját maga építkezzen. Az új családi ház odafigyelve 1000x jobb!
Háznál megéri az új építés, de lehetőleg saját magad építesd, ha ikret veszel, a hanggátlós téglás elválasztást messze kerüld el.
petike23 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 554
"Elbeszéltünk egymás mellett."

Hja. :)
Ezek szerint te házépítésre gondoltál, tehát hogy egy vadi új házat építenek meg, az én igényeim szerint ?

"Ugyanakkor a társasházakra se mondanám hogy egyértelműen rosszabb minta régi.Van nagyon sok jó példa is."

Biztosan van, sajnos én szinte csak rossz példákkal találkoztam.

Nem vagyok építész, de mérnökként kb. úgy látom, hogy a reklámokban, tervekben minden csili-vili, hangzatos neve van a háznak is, aztán a kivitelezést a leggányabb anyagokból végzik, kispórolva amit lehet.

Az átvételnél megígérik, hogy majd garanciában kijavítják, aztán sohanapján.

Előzmény: -carcass- (552)
-carcass- Creative Commons License 2009.08.03 0 0 553
Én nem mindig olvasok vissza.Normális esetben a topic témája az oldal tetején is le van írva.Szóval tegnap épp melóztam és csak néha beugrottam az indexre - erősen meglepett a laza kijelentésed, hogy az új szar.
Meglep most is - nem szeretem az általánosítást.
Én a családi házakat jobban szeretem, a társasház (bár terveztem már) nem egy hálás meló - tervezési oldalról megközelítve (sem).
Előzmény: Émile (551)
-carcass- Creative Commons License 2009.08.03 0 0 552
Elbeszéltünk egymás mellett.Ugyanakkor a társasházakra se mondanám hogy egyértelműen rosszabb minta régi.Van nagyon sok jó példa is.
Ami linket beadtál, az tényleg durva.Ott egyéb piszkos dolgok is mehettek a háttérben, mert normális feműv-nél ennyi hiba nem fordulhat elő.
A bemutatott hibák azonban nagyrészt kivitelezési mint tervezési hibák (bár ehhez látni kellene a terveket - dilatáció csak úgy nem marad ki...)
Salétromos a fal?Reped a garázs padló?Letörik a lépcső?Meg a sok gányolás?
Ezek már olyan léptékű tervezési feladatok, amiket nagyon sokan csinálnak egyszerre (tervezőiroda, külön cég a falburkolatokkal foglalkozik, statikus tervezőiroda, külön cég a szigetelésekkel...), tervellenőr is megnézi stbstb úgyhogy elég sok helyen ki tudnak bukni a tervezési hibák.
Úgyhogy a cikk végén a tervező mellett a kivitelező nevét is fel kellett volna tüntetni.
Előzmény: petike23 (550)
Émile Creative Commons License 2009.08.03 0 0 551

  Általában viszamegyek a topik nyitásg.

 Most is megtettem. A topicnyitó   Planney stépen csokorba szedi az általa előnynek és hátránynak vélt  paramétereket.

 

  Ő egyértelműen  többlakásos,  emeletes házakról beszél. Amik lehetnek bérházak igaz ma már olyan nem nagyon van, vagy  társasházak. Ez a két megnevezés egyszerű jogi fogalom. Itt inkább  soklakásos,   új és régiépitésű házakról és benne lévő lakásokról lökjük a szöveget, de a családi házak sincsenek tiltva.

Előzmény: -carcass- (548)
petike23 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 550
"Bakker, az építtető egyszer sem volt kint és nem tűnt fel neki, hogy az amúgy is keskeny közlekedőből 20 centi hiányzik?Nem feladata neki, de azért biztos ami biztos alapon."

Bakker, ugyanarról bszélünk ?? Mert itt _társasházakról_ van szó, nem egyénileg építtetett családi házról.
Az építkezésre a leendő lakókat nem engedik be, mert veszélyes munkaterület.

"Ehhez elég a szimpla hozzá nem értés."

És ez szerinted O.K. ?
"Szimpla hozzá nem értés" a vízszerelésnél (WC, melegvíz), a burkolásnál (elcserélt járólap), a villanyszerelésnél (nincs kapcsoló), stb.

"Ez a réginél is ugyanígy van.Láttál már régi terveket?"

A réginél már ott van a kész ház, amiben a lakás van !!

"Amúgy Te most miről beszélsz?Társasházi lakásról vagy családi házról?"

Természetesen társasházi lakásról, hiszen erről szól a topic !!
(Nézd csak meg az indító hsz.-t..)

Az egyedileg, megrendelésre építtetett családi ház teljesen más tészta !
Előzmény: -carcass- (548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!